Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

20 Metre ötedeki yayanın yola çıkması nasıl engellenir ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gürültü kirliliği açısından pek tasvif edilecek bişey değil ama videoyu izleyince demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız. Neden derseniz özelliklle şehir içi yollarda arabalardan çok yayaylar bizi önemsemiyor önümüze aniden atlıyorlar.. Ve hızlı gittiğimiz zamanlarda ani manevralar yüzünden düşebiliyoruz bazen. Bu adam ufaktan bi gaza dokunuyor 30 metre ötedeki yaya yola çıkmıyor . Valla bir an aklımda geçti böyle bişey yaptırmak :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Bide işin enterasan yanı adam kurallara uymayanlara ayar veriyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Haklısın ama bence türkiyede yapılsa insanlar kalır :D daha çok beklersin :D geçmeleri daha makul :D

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    motoru husqvarna Nuda 900R.bu video ne zaman karşıma çıksa hem gülerim hem kızarım bu adama.Bide arabaya tren kornası takan denyo vardı oda iyiydi

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzlerken güldüm, ama yayaların korkmasına değil. Türkiye ile bi kıyas yaptım, bizde çok "normal" karşılanan bu apçiliklere Avrupa insanının hiç alışık olmamasına dolayısı ile bu saçma farka güldüm. Belkide halimize.
    İnsanların sık olduğu bir alanda motosiklet yada araba farketmez ne kullanıyorsan kullan yol önceliği yayalarındır, hızını buna göre belirlemeyip kaza yapıyorsan da suç tamamen senindir.
    Bizde böyle sürsün,
    1.si İnsanlar korkmaz, aksine dik dik bakar
    2.si ise o gün birileri tarafından saldırıya uğrayabilir.

victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla bilemedim ya milleti mal ediyo egzoz resmen :D Performans egzoz diyemi geçiyodu bu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

rebirth mesajını şimdi gördüm haklısın hocam bizim insanımız alışık bu durumlara. apaçilik gibide olabilir. ama en azından şehir için yollarda aninden önüne birnin atlamasının önüne geçebilir diye düşünüyorum.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Benim motosikletimde Yoshimura egzoz takılı.

Tartışmasız farkedilirlik sağlıyor. Çok işime yarıyor.

Aslında işe yarayabilir. Fakat polislere derdini anlatabilirsen. Adamlar 1000 rr'ın orjinal motor sesine bile ceza yazmaya kalkılıyor. Tut ki bunu 150 cc lik motosiklette modifiye egzozla yapmaya kalkışacaksın. Ceza kısmı haricinde işe yarayabilir. Ya da daha iyi fikir olarak yüksesk sesli korna da işe yarayabilir.
    Ben hem güldüm hem de düşündüm.
    Güldürücü ve düşündürücü idi. espri soğuktu idare edin.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Egzoz, yöntemin havalı olanı. Ben aynı işi korna ile hallediyorum, ayıptır söylemesi menemen dolmuşçusu -İzmir'de bilen bilir- gibi korna kullanırım Ayrıca motorumun kornasını seviyorum, öyle mik mik gibi ezik bir tonu yok, gayet ben burdayım diyo

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletimde Yoshimura egzoz takılı.

Tartışmasız farkedilirlik sağlıyor. Çok işime yarıyor.

benim egzosumda 7 tane delik var, trafikte ciddi olarak fark ediliyorum
    beko12345 bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önceden frene basmak veya gaz kapatmak daha garanti

Motorun Egsoz Sesi Çok Hoşuma gitti açıkcası

Motosikleti
    Mondial Drift
    bende egsozu değiştirmek istiyorum ceza yedirmiycek ama trafiktede fark ettircek güzel bir önerisi olan varmı

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    birşey dicem ama gülmiceksiniz :D

bu sene aralık - ocak aylarında ingilteredeydim. londrada oxford street de yürürken galiba ben bu adamı gördüm :D gayet kaldırımdan yürüyorduk avel avel mağazalara bakarak. bu abi herhalde yine birisine ayarı verdi ve bende bu korkan insanlardan biriydim )) ama bunu yapan bu adamda olabilir başkasıda.
    yanlışda hatırlamıyorsam husqvarna idi. kırmızı renkti. ve vicdansız baya gaz açmıştı :D:D:D
    Ucka bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Bence asıl ilginç tarafı, hep ülkemizde insanlar motora saygı duymuyor, önümüze atlıyorlar diyorduk ama gördüğümüz gibi londra gibi bir yerde bile durum aynıymış. Trafikteki araçlardan kaçabildiğimiz sürece o kadar yakınmaya gerek yok sanırım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    havalar ısınıyo, yüzlerce metre yürüyen yayalarda var öncelik tanınmalı. biz zaten motordayız yürümüyoruz etmiyoruz. şehir içi daha sakin kullan

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Bu nuda 900r serisinin büyük kısmını izlemişimdir. Motora ciddi bir saygı var trafikte aralarda ayna kapatıp yol verenlermi dersiniz öncelik tanıyanlarmı dersiniz cidden hoş hareketler. Tamamen eğitim seviyesi ile ilgili bence. Evet videoda yola atlayan yayalar mevcut fakat derlenmiş bir video bu. Araçlarar kırmızı ışık yanarken yayalara yanan kırmızı ışıkta bekleyen çokça insan görmek mevcut fakat ülkemizde araçlara yanan yeşil ışığa rağmen yollarda yayalar karşıdan karşıya geçmek için can atıyorlar buda ani manevralara neden oluyo sonunda da asfaltla yakın temas Bence önemli olan her araç sürücüsüne hatta yayalarada bu sağduyunun verilmesi gerekiyor. Benimde başıma geldi yeşil ışığın son 5 saniyesinde geçmek için biraz acele etmem sonucunda (Tabiki benim hatam sabırlı olmalı aldanmamalı ve beklemeliydim) yola atlayan bir yaya sonucunda ani fren ve asfalttayım direk

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Yol vermemek için çözüm aramak yerine,Plakana sıfır giden bir dört tekerlekli öküz olmadığı sürece yayalara yol ver de 2 teker olarak şanımız yürüsün.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    bunlarda biraz yürek varsa böyle bir video tr de çeksinler=)

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Adam puştun teki....
    O sırada yaşlısı da var , bebeği olan da , hamile olanda...
    Almış motoru , eksozu da takmış , puştluk peşinde...
    Hep kalabalık ortamlarda sürüyorsan bu ne eksoz ...

mustbe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Bizde böyle yapanı döverler hocam. Engellenemez birsey bu....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)