Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Codegen HD20 incelemelerim

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba herkese. Bütçem ne Gopro ya ne de SJ4000 e yetti. Ben de işimi görecek, beni mutlu edecek bir aksiyon kamera arayışına girdim ve bu kamerayı aldım. Elime geçeli henüz yarım saat oldu. Hemen birkaç fotoğrafını çektim.Zaman içinde kullanıcı yorumlarımı bu başlık altında bulabileceksiniz.
    İlk olarak kutunun genel görünümü şu şekilde:

Yanında 8 GB lık Philips Micro SD kart hediye olarak geliyor.Ne kadar işe yarar orası tartışılır:

Bu da bir diğer hediyesi. Yine Codegen marka yedek şarj cihazı.

Şarj cihazında canımı sıkan bir şey oldu. Düğmesi kopmuş olarak çıktı kutudan. Sanırım japon yapıştırıcı kullanmam gerekecek.

Kameramızın su geçirmez kılıf içindeki genel görünümü:

Kılıfın birkaç açıdan görünümü:

Bunlar da kameranın yanında gelen montaj aparatları:

Kameramızın kılıf olmadan boyutları gayet ufak.

Kamerayı kaska sabitlemek için 2 yolumuz var sanıırm. Birincisi vakum aparatı ile sabitlemek ikincisi ile çift taraflı bant kullanmak. Ben ikinci yolu seçtim ve 3M in en üst seviye çift taraflı bantını verdim.

Son olarak kamerayla çektiğim birkaç resim ve video var onları akşama ekleyeceğim.
    Şu kadarını söyleyebilirim ışık seviyesi düştüğü zaman çekim kalitesi bariz düşüyor.Ancak yeterli ışık varsa gayet güzel çekim yapıyor.
    disturbed, seyyid47, e_trkuz ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Takipteyim... satın aldıgınız yeride belirtirseniz memnun olurum. Bende düşünüyorum almayı.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Aynısını başka bir marka adı alında dx.comdan almıştım. ekstra batarya şarjı yoktu ama. Ayrıca sonradan kaska montaj aparatları (gopro tarzı ve 3m yapışkan) getirttim. Kaska monte ettim ve kullandım. Ancak şöyle bir sorun yaşıyorum. 32 gb mikro sd taktım. Geziye giderken çektiğim yerler, dönüşte çektiklerim tarafından siliniyor. Üstelik sadece 4 gb'lik kısmı kullanılmış. Geriye en az 25 gb boş alan olmasına rağmen öncekiler yok. Örneğin geçen gezidekilerin yarısı silinmiş. Tek sorunum bu bir de bataryası çabuk bitiyor (45 dakika). Onun dışında gündüz çekimi güzel. Bu sorunu çözerseniz burada yazınız ki bende aynısını yapayım. Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Unuttum bir olumsuzluk daha var. Soğuk havada bir süre sonra objektifin önünde buğu oluşuyor. Açıp temizlemek gerekiyor. Sebebi çalışırken makinanın ısınması ancak dışarının soğuk olması sanırım.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Fiyat öğrenebilirmiyiz

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını başka bir marka adı alında dx.comdan almıştım. ekstra batarya şarjı yoktu ama. Ayrıca sonradan kaska montaj aparatları (gopro tarzı ve 3m yapışkan) getirttim. Kaska monte ettim ve kullandım. Ancak şöyle bir sorun yaşıyorum. 32 gb mikro sd taktım. Geziye giderken çektiğim yerler, dönüşte çektiklerim tarafından siliniyor. Üstelik sadece 4 gb'lik kısmı kullanılmış. Geriye en az 25 gb boş alan olmasına rağmen öncekiler yok. Örneğin geçen gezidekilerin yarısı silinmiş. Tek sorunum bu bir de bataryası çabuk bitiyor (45 dakika). Onun dışında gündüz çekimi güzel. Bu sorunu çözerseniz burada yazınız ki bende aynısını yapayım. Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Unuttum bir olumsuzluk daha var. Soğuk havada bir süre sonra objektifin önünde buğu oluşuyor. Açıp temizlemek gerekiyor. Sebebi çalışırken makinanın ısınması ancak dışarının soğuk olması sanırım.
    sadece 4gb kullanılmış olmasının sebebi ya SD kartınız sorunludur (genelde çakma olanlar 32 gb gibi görünse de aslında kapasitesi sadece 4gb tır) ya da makine sadece 4gb a kadar kartları destekliyordur.
    Buğu sorunu için de kabın içerisine buğu giderici koymalısınız (SD21 PRO larda paket içerisinden çıkıyor)

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece 4gb kullanılmış olmasının sebebi ya SD kartınız sorunludur (genelde çakma olanlar 32 gb gibi görünse de aslında kapasitesi sadece 4gb tır) ya da makine sadece 4gb a kadar kartları destekliyordur.
    Buğu sorunu için de kabın içerisine buğu giderici koymalısınız (SD21 PRO larda paket içerisinden çıkıyor)
    Teşekkürler cevap için. Ancak sd kartım kaliteli bir marka çakma değil. Makine de 32 gb'a kadar destekliyor. Daha önceki bir çekimde de 6 küsür gb kullandı makine. Ama yine de başka bir kartla tekrar deneyeyim. Buğu giderici nasıl birşey? ayrıca satılırmı bu makineler için?
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat öğrenebilirmiyiz
    129,89 TL KDV DAHİL
    http://www.hepsiburada.com/liste/cod...oryId=22018092
    güzel çıkarsa ben de alayım bayağı kararsız kaldım
    Enes Bakır bunu beğendi.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    129,89 TL KDV DAHİL
    http://www.hepsiburada.com/liste/cod...oryId=22018092
    güzel çıkarsa ben de alayım bayağı kararsız kaldım
    evet burdan söyledim ben de.
    Arkadaşlar iş yoğunluğundan dolayı bugün motora binemedim ancak aparatı kaska yapıştırdım. Tamemı ile düz bir yüzey bulamadım. O sebeple bir kısmı tuttu ancak yine de çok sağlam duruyor. Tam içime sinmedi ama ilk olarak ufak bir güvenlik ipi bağlayarak yarın sabah test edeceğim.
    Bu 1 Megapiksel lik fotoğraf:

Bu da 5 Megapiksellik fotoğraf:

Aşağıdaki video da bazı yerlerde kasten makinayı sarstım. Göründüğü gibi loş ışık performansı kötü ancak dışarıdaki çekim kalitesi benim için yeterli.
    murti82 ve Enes Bakır bunu beğendiler.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Motosikleti
    CBF 150 2014
    bir de motor üstünde giderken performansını görmek lazım bence

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Vasat bence ,ama bu parayada ne beklenecekki 100 liraya kameramı var.Acele etmeden 1 ay daha biriktir paranı sj 4000 al derim .Ben olsam almazdım bunu şahri fikrim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vasat bence ,ama bu parayada ne beklenecekki 100 liraya kameramı var.Acele etmeden 1 ay daha biriktir paranı sj 4000 al derim .Ben olsam almazdım bunu şahri fikrim.
    Aynı fikirdeyim,ufacık bir hareket etti arkadaş ve görüntü bulandı motorda vs çamur gibi gösterir.

SJ4000 tam F/P ürünü ama dolar yüzünden hem fiyat arttı hemde artık gümrüğe takılmaya başladı.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında aydınlık ortamda kalitesi fena değil gibi ama kamerayı evin içine biraz az ışığın olduğu ortama çevirdiğinizde görüntü kalitesinde ve akıcılığında bariz düşüş oldu.Arkadaşların da dediği gibi gündüz vakti bir motosiklet üstünde denemek lazım.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında aydınlık ortamda kalitesi fena değil gibi ama kamerayı evin içine biraz az ışığın olduğu ortama çevirdiğinizde görüntü kalitesinde ve akıcılığında bariz düşüş oldu.Arkadaşların da dediği gibi gündüz vakti bir motosiklet üstünde denemek lazım.
    yarın sabah denemeyi düşünüyorum. Açıkçası bu fiyat aralığındaki kameraların genel sorunu az ışıklı ortamlardaki çekim kalitelerinin çok düşük olması. Bu kamerada da durum aynı.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önemli olan hareket halinde ki kalitesi yürürken bile titreme oluyo motordayken nasıl olur kim bilir.

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan hareket halinde ki kalitesi yürürken bile titreme oluyo motordayken nasıl olur kim bilir.
    Kaskın üstünde çok fazla titreşime maruz kalacağını düşünmüyorum. Yarın sabah hava güzel olur umarım da güzel bir deneme videosu çekerim.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yalnız kalitesi hakkaten çok kötüymüş. Bence biraz daha biriktirip sj4000 alabilirdiniz en azından ışık geçişlerinde bu kadar takılmazdı kareler. 220 liraya wifi'sız modeli var sj4000'in

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    codegen markasının herhangi bir ürününe para vermek, camı açıp parayı sokağa savurmakla aynı şey.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Arkadaşlar ne yalan söyleyeyim o kadar kötülediniz ki hem ürünü aldığıma hem de burda paylaştığıma biraz pişman oldum. Neyse sağlık olsun. Gündüz motor üstündeki çekimini de görelim. Ben hala işimi göreceğini düşünüyorum.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    SJ4000 alsan bu kez de gopro alsaydın yorumları gelirdi,,,
    Güle güle kullan, hayırlı olsun,,,
    shooter1, Enes Bakır ve @hmet42 bunu beğendiler.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ne yalan söyleyeyim o kadar kötülediniz ki hem ürünü aldığıma hem de burda paylaştığıma biraz pişman oldum. Neyse sağlık olsun. Gündüz motor üstündeki çekimini de görelim. Ben hala işimi göreceğini düşünüyorum.
    ne yalan söyleyeyim ben de 8-9 tl ye aldığım anahtarlık vardı üzerindeki kamera bile bununla hemen hemen aynı kayıt kalitesine sahip bence çok fazla para ödemişsiniz böylesine vasat bir ürün için keşke almadan önce biraz daha araştırma şansınız olsaymış. Neyse iyi günlerde kullanın
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)