Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Bu Çakarlar Yasak Mı? (Videolu + Detaylı Anlatımlı + Huzur Kaçırmalı)

Motovento
    REKLAM ALANI

Beyler merhaba motosikletimin stoplarda çakar mevcut,
    önlere de sis farı + çakar koydum.

bugün pazar yerinde ekip arabası gördüm.
    etrafa düzensiz park eden araçları arayıp kaldırtıyorlardı.
    gittim 5-10 metre önüne durdum. bastım arka frene telefonla görüşmeye başladım.
    Bu çakar mevzusunun yasak olup olmadığını merak ediyordum, biraz da bu yüzden yani polis birşey
    diyecek mi, tepkisi ne olacak diye merak ettiğimden böyle birşey yaptım.

Şimdi edebimle gidip bir Trafik Polisine "Memur Bey çakar yasak mı?" diye sorsam adam yasak olmasa bile
    "Yassaaag hemşerim!" der. Bizim buralarda polis mantığı böyle işler.

40 saniye sonra polis geldi yanıma arabayla, diyalog şöyle:

(ben telefonla konuşmaya devam ediyorum)

Polis Amca: Moturcu?!!
    Ben: Buyur abi. Telefonu indiriyorum.
    P.A : O çakarlar ne onlar?
    Tam cevap vercem devam ediyor.
    P.A: Sök onları.
    Ben: Ama trafikte görmüyorlar.
    P.A: Olmaz öyle sök onları...

Cevabımı beklemeden diyalogu bitiriyor ve parktaki araçlara telefon falan açıyorlar.
    Ben de akşam akşam uğraşmamak için gidiyorum.

Merak ettiğim birkaç şey var.

1. "Motorcu" diye seslenmek nedir? Bu nasıl bir sıfat yakıştırmadır?
    Uyaracağı araç sürücülerinin yanına gidip "arabacı!" diye mi sesleniyorlar?
    Biz serseri miyiz, it miyiz, kopuk muyuz?
    Acaba motosikletim düşük cc olduğu için, şekil şükül olmadığı için mi "motorcu" diyor?
    Altımda bir Cbf1000, bir Fazer8, GsxR vesaire olmadığı için mi adım motorcu oldu?
    Şeklimiz olsaydı "beyefendi" mi olurduk, yoksa görünürlüğümü artırdığım için takdir mi edilirdim?

2. Adama diyorum ki trafikte araçlar görmüyor.
    Bana verdiği cevap olmaz öyle sök onları? Ulan ne yapayım öleyim mi?
    Ulan biri gelmesin arkamdan çarpsın da yamultsun mu beni?
    Adamın tek derdi sökeceksin onları, yoksa sen yaşamışsın yaşamamışsın umrunda değil.

Size çakarların videosunu da atayım,
    sadece frene bastığımda yanıyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=ms8R...ature=youtu.be
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Çakar devresini iptal et parkları açınca üçgen lamba yansın frene basınca beyaz ledler de yansın.

Veya hepsini bağla parklara ve frene gitsin sabit yansın hepsi sorun olmaz.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Haklısın arkadaşım ama arkada zaten F1 stop lamban var.Beyazlar gereksiz olmuş. Gece arkadan gelenin gözünü rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    ya kimse kusura bakmasın da adam olamayan polis oluyor
    computeus, CompanERROR, Potenza ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın arkadaşım ama arkada zaten F1 stop lamban var.Beyazlar gereksiz olmuş. Gece arkadan gelenin gözünü rahatsız edebilir diye düşünüyorum.
    Bir şey olmaz bence, bağla hepsini frene basınca hepsi yanar.

Ben eski motorda farları yakınca sürekli çakar halindeydi f1 stop lambası ve frene basınca sabit yanıyordu hiç sorunda olmuyordu yolda fark edilebilirlik iyidir.

Ama hem kırmızı hem beyaz çakarlı olunca kıl olan tip tip polisler var.

Gerek yok sabit bir sisteme bağla öyle devam et işine bak çokta takma kafana.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    DL650 XT L5 - yamaha delight 115
    çakar yasak kardeşim aynı zamanda sislerde yasak,eğer yanıyorsa tabi,yakalarlarsa ceza kesme ihtimalleri yüksek..
    06 EB 8036
    09 R 5520

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yassak hemşerim.

Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakar devresini iptal et parkları açınca üçgen lamba yansın frene basınca beyaz ledler de yansın.

Veya hepsini bağla parklara ve frene gitsin sabit yansın hepsi sorun olmaz.
    Benim motorda gaz verdikçe stop yanıyor, o yüzden ledleri parklara bağlayınca düzenli yanmıyor.

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece frene bastığımda yanıyor ikisi de, o yüzden çok sorun olacağını düşünmüyorum,
    bir de yeni arabaların zaten öyle bir park ve fren lamba tesisatı var ki benim çoğu zaman gözümü alıyor.

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya kimse kusura bakmasın da adam olamayan polis oluyor
    Her meslekte böyle kişiler var fakat polislik biraz da ayrıcalıkmış gibi geldiği için insanın bozulması daha kolay.

Alıntı EGELİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakar yasak kardeşim aynı zamanda sislerde yasak,eğer yanıyorsa tabi,yakalarlarsa ceza kesme ihtimalleri yüksek..
    Çakarlar ve sisleri sadece yoğun trafikte, gece karanlıkta kullanıyorum. Sizin dediğiniz gibi sis vesaire yassag diyip söndürdüm bir gün,
    makas atmaya çalışan adam beni eziyordu. Mecbur kalıyorum böyle önlemlere. Ben can güvenliğimi korumak adına yapıyorum yani.
    Bir de bu yasak, yasak değil mevzusuna her polis kafasına göre hareket ediyor. Trafikte çok ekibin önünden, yanından böyle geçtim,
    ışıklarda durdum, kimse birşey dememişti.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Cakarlari montuna monte edersen sorun olmaz. Bir tane sag omuz arkasina oteki sol omuz arkasina elektrigi bir sekilde hallederesin. Araca takmak yasak olabilir ama kendine takarsan sorun olmaz.
    computeus, barodi ve Pistonlar bunu beğendiler.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    kardeşim çakar yasak ve etik olan birşey de değildir.kaldıki sislerin normalde herzaman açık olmasınında yasak olduğunu biliyorum.
    görünmüyoruz bahanesini bir çok motorcu kullanır ama inadına motor üstünde görünmemek için herşeyi yaparlar
    bunun cezası ise 89 tl mi neydi yani çaydırıcılıktan çok uzak olduğu için ise istanbulda emniyet şeridinden giden otomobillerin bazıları bu ve sesli ikaz şekilde geçiş üstünlüğü bile sağlıyorlar

Motosikleti
    Rks Titanic 150
    Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cakarlari montuna monte edersen sorun olmaz. Bir tane sag omuz arkasina oteki sol omuz arkasina elektrigi bir sekilde hallederesin. Araca takmak yasak olabilir ama kendine takarsan sorun olmaz.
    adam zeki ya bencede bunu yapmalısın

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim çakar yasak ve etik olan birşey de değildir.kaldıki sislerin normalde herzaman açık olmasınında yasak olduğunu biliyorum.
    görünmüyoruz bahanesini bir çok motorcu kullanır ama inadına motor üstünde görünmemek için herşeyi yaparlar
    bunun cezası ise 89 tl mi neydi yani çaydırıcılıktan çok uzak olduğu için ise istanbulda emniyet şeridinden giden otomobillerin bazıları bu ve sesli ikaz şekilde geçiş üstünlüğü bile sağlıyorlar
    Tekrar edeyim ben işin çakallığında değilim, tek derdim görünür olmak,
    dolmuş gibi gezmiyorum yani. Trafikte herkesin kafası karışık gerçekten, daha dün kırmızıda karşıya geçmeye çalışan bir yayaya çarptım,
    hızım yavaştı, ikimize de birşey olmadı ama daha kötü şeyler olabilirdi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Görünür olmak istiyorsan benim yaptığım gibi 4 lü Power LED yapacaksın arka stop 'un oraya takacaksın

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünür olmak istiyorsan benim yaptığım gibi 4 lü Power LED yapacaksın arka stop 'un oraya takacaksın
    Benimkiler de power led zaten. Ama polis ne bilsin

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Ama çakıyor çakmayacak işte

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar edeyim ben işin çakallığında değilim, tek derdim görünür olmak,
    dolmuş gibi gezmiyorum yani. Trafikte herkesin kafası karışık gerçekten, daha dün kırmızıda karşıya geçmeye çalışan bir yayaya çarptım,
    hızım yavaştı, ikimize de birşey olmadı ama daha kötü şeyler olabilirdi.
    bende tekrar edeyim kardeşim öncelikle cambazlık ,kurnazlık fialdan dolayı demedim .deseydim egzoz örneğini verir millet açtırıp sonrada fark edilmek için bunu yaptık dediğini söylerdim. birde sen zaten sis farı ,çakarla motorun vize muayenesine girermiydin ?
    şöyle bir düşünürseniz yapılan uygulama muadillerinide beraberinde getirir.görünür olmak için önce motorunuzdan başlanır işe motorun rengi ,farı ,giysileriniz , yansıtıcılarınız tam mı ?
    bizlere montunun ,kaskının ,motorunun fotoraflarını yükleyebilirmisin ?
    en önemli husus ise yolu doğru taramaktır ,eğitim videolarını izlediniz mi ? yolu adam nasıl tarıyor ? bir sonraki olaya hazırmısınız ?

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama çakıyor çakmayacak işte
    sürekli yanınca da sürekli göz alıyor sanırım. sizinki de değişik bir uygulama olmuş fakat arkaya 4 tane power led fazla olabilir.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tekrar edeyim kardeşim öncelikle cambazlık ,kurnazlık fialdan dolayı demedim .deseydim egzoz örneğini verir millet açtırıp sonrada fark edilmek için bunu yaptık dediğini söylerdim. birde sen zaten sis farı ,çakarla motorun vize muayenesine girermiydin ?
    şöyle bir düşünürseniz yapılan uygulama muadillerinide beraberinde getirir.görünür olmak için önce motorunuzdan başlanır işe motorun rengi ,farı ,giysileriniz , yansıtıcılarınız tam mı ?
    bizlere montunun ,kaskının ,motorunun fotoraflarını yükleyebilirmisin ?
    en önemli husus ise yolu doğru taramaktır ,eğitim videolarını izlediniz mi ? yolu adam nasıl tarıyor ? bir sonraki olaya hazırmısınız ?
    motorumu alalı 8 ay oldu fakat çakarla ve sis farıyla muayeneye girerdim, geçiyor mu geçmiyor mu bilmiyorum,
    geçmezse de söker tekrar girerim sorun değil.

sorularınıza cevap vermem gerekirse;

motorun rengi orijinal rengiyle duruyor,
    motosiklet montum var,
    reflektörlü yeleğim var,
    kaskımın bazı yerlerinde reflektif bantlar var,
    dizliğim var,
    motosiklet eldivenim var,
    bir tek motosiklet botum yok şimdilik trekking botuyla idare ediyorum.

eğitim videolarını izlemedim fakat,
    viraj okuma,
    viraj alma,
    trafik okuma,
    gibi konularda eğitim aldım.
    motorcu48 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kaska ve motora el wire da takabilirsiniz , pille çalışan neon ince ip aynı zamanda çakarlı da yanıyor sürekli de yanıyor , ebayde çok var 5 metresi 5-6 dolar mı ne

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaska ve motora el wire da takabilirsiniz , pille çalışan neon ince ip aynı zamanda çakarlı da yanıyor sürekli de yanıyor , ebayde çok var 5 metresi 5-6 dolar mı ne
    Dediğiniz ürüne baktım, çok hoşuma gitti doğrusu,
    çakarlı nasıl yanacak peki onlar?

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda gaz verdikçe stop yanıyor, o yüzden ledleri parklara bağlayınca düzenli yanmıyor.

Sadece frene bastığımda yanıyor ikisi de, o yüzden çok sorun olacağını düşünmüyorum,
    bir de yeni arabaların zaten öyle bir park ve fren lamba tesisatı var ki benim çoğu zaman gözümü alıyor.

Her meslekte böyle kişiler var fakat polislik biraz da ayrıcalıkmış gibi geldiği için insanın bozulması daha kolay.

Çakarlar ve sisleri sadece yoğun trafikte, gece karanlıkta kullanıyorum. Sizin dediğiniz gibi sis vesaire yassag diyip söndürdüm bir gün,
    makas atmaya çalışan adam beni eziyordu. Mecbur kalıyorum böyle önlemlere. Ben can güvenliğimi korumak adına yapıyorum yani.
    Bir de bu yasak, yasak değil mevzusuna her polis kafasına göre hareket ediyor. Trafikte çok ekibin önünden, yanından böyle geçtim,
    ışıklarda durdum, kimse birşey dememişti.

Ben daha vatandaşla düzgün saygılı konuşan görmedim, hışt bakar mısın, hop heyt yeşilli vs. diye sesleniyorlar, eğer ki sen adalet sisteminin kolluk kuvvetiysen, düzeni sağlamakla görevliysen düzgün adam olacaksın, vatandaşa örnek olacaksın, ama nerde bizim polislerde...

Savunmayın ve ya anlayışlı davranmayın şunlara haketmiyorlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)