Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1650 TL Maaş + Sigorta - Kartal Civarı Çiğköfteci Kuryesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Herkese selamlar,

Öncelikle belirtmek isterim ki, başlıkta yazdığım 1650 TL maaş + sigorta koşullarından emin değilim.
    O zaman neden yazdın diye soracak olursanız kısaca anlatayım.

Çiğköfte alırken, paket servis yapıyor musunuz diye sordum çiğköfteci arkadaşa.
    Kurye ve motor yok ondan servis yapamıyoruz ama düşünüyoruz dedi.
    İsterseniz ben size birilerini bulur yönlendiririm dedim ve koşulları sordum.
    1650 - 1700 lira maaş bide sigorta diye cevapladı arkadaş.
    Telefon numaralarını aldım ve düşünen bir arkadaş olursa yönlendiririm size dedim.

Emin olmama sebebime gelince; bana bunları söyleyen arkadaş orada çalışan bir elemandı. Yani restoran sahibi/ortağı falan değil.
    Ve küçük bir çiğköfteci dükkanında 1700 lira maaşla sigortalı kurye çalıştıracak olmaları benim kafama pek yatmadı.
    Motoru onlar mı temin edecek, yoksa aradıkları elemanın kendi motoru mu olacak onu sormayı unuttum.
    Ama yine de ihtiyacı olan arkadaşların görüşmesinde fayda var diye düşündüm ve yazdım buraya.

Restoranın gereksiz yere meşgul edilme ihtimaline karşılık numarayı buraya yazmıyorum.
    Dileyenler özelden mesaj atarsa seve seve geri dönüş yaparım.

Hepinize iyi sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kuyuya attın taşı hadi bakalım.
    MotorKafa ve Shrieker bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    yaptıgınız bu guzel davranıs ıcın tebrık ederım. umarım bırılerıne yardımcı olursunuz

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi 650-700 lira maaş bide sigorta da demiş olabilir o arkadaş. Hiç sanmıyorum 1600-1700 olacağını. Yine de güzel bir şeye vesile oluyorsunuz.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı jrbatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi 650-700 lira maaş bide sigorta da demiş olabilir o arkadaş. Hiç sanmıyorum 1600-1700 olacağını. Yine de güzel bir şeye vesile oluyorsunuz.
    Ben de öyle tahmin ettiğim için özellikle bastıra bastıra "650 - 700 maşş ve sigorta mı yapacaksınız" diye sordum.
    Ama karşılığında "yok abi 650 - 700 liraya kim çalışır bu devirde. 1650 - 1700 lira olacak maaş" cevabını aldım
    Yani umarım öyledir. Umarım eleman sallamamıştır
    Motosikletli Kaplumbağa...

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Doğru 650 700 liraya kuryelik yapıcak insan yok.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    olabilir aslında neden olmasınkı yazın o sıcakta yardırıcak adam kışın yağmuru var karı var birde adam sureklı serviste yardırıcak en üst kata cıkıcak asansör yok mesela birde nerden baksan 10 ila 12 saatten aşagı çalıştırmazlar artıları ve eksılerı göz önune alırsak fiyat çokta abartılı değil aslında çiğ köftenin malıyeti ne bulgur anasını satayım
    MotorKafa bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Arkadaşlar 650 700 liraya kimseyi çalıştıramaz. Sigorta yapmak zorunda motosiklet kuryecilerinin çogunda düşmeli vurmalı kazalara karıştıkları için genelde firmalar sigortayı mutlaka yapıyor ceza yeme riskleri yüksek.

Haricinde illaki vardır sigortasız çalıştırında.

İzmirde kurye fiyatları bile 1300 1400 lira. İstanbulda Duygudugum kadarıyla daha fazla. Zaten paket primi var attıgınız paketlerin primlerinden ötürü maaşııza ek oluyor.

Bir zamanlar kuryecilik yapmuış biri olarak kimseye önermıyorum ehli keyif olarak çalışmayı önermem.

Ama borcu harcı evine ekmek götürcek adam için allah yardımcısı olsun diyorum zor iş.

Bu arada Motorkafa yaptıgı güzel davranıştan ötürü teşekkürler gerçekten ihtiyaç sahibi olan biri buradan ekmek yiyebilir

Motosikleti
    Honda CBR 650F (2016)
    Belki de bahşişleri de saymışlardır ben öyle düşündüm.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Bu arada yanlış anlamasın kimse, kurye için 1700 lira maaşı kesinlikle çok görmüyorum.
    Ancak Türkiye'deki çalışma koşullarını düşününce ne yazık ki yüksek gibi geliyor insana.
    Madencinin bile 1000 liraya çalıştırıldığı bir memleket sonuçta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)