Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardıma ihtiyacım var, tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doohan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Arkadaşlar meraba, Nisanın son haftası veya Mayısın ilk haftası kısmetse Yamaha YZF R25 Race Blu modelini alıcam. Daha önce sadece biraz scooter kullandım bu yüzden bir nevi başlangıç motorum olacak. Regal Raptor Daytona 250 alma niyetindeyken Yamaha'ya görüp aşık oldum ve fikrim değişti . Sizlerden ekipman önerisinde bulunmanızı rica ediyorum, yeni başlayan birine ne lazım olur bilmiyorum. Kask olarak Arai'nin Doohan modelini almayı düşünüyorum. Yardımlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum, teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Yok mu kimse yardım edecek ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ekipman için bütçen ne kadar tam belirtmediğin için marka bazında tavsiyede bulunabilirim:

Bikere sadece Kask yeterli olmaz. Kask mont eldiven yüzde yüz şart. Vücudunun üst tarafı tamam gelelim alt kısıma. Ya motosiklet pantolonu, ya kevlar kot al. Ama param bunlara yetmez veya işe giderken bunları giyemem dersen dizlik almanı tavsiye ederim.(en son çare olarak dizlik öneriyorum)
    Ayrıca son olarak motosiklet bot veya çizmelerinden de almanı şiddetle tavsiye ederim.

Kask olarak Arai, Agv, shoei, schuberth , x-lite markalarına gücün yeterse iyidirler. Kask fullface yani kapalı kask olsun.
    Kıyafet ve koruma ekipmanlarında Alpinestars , dainese, revit, bering, spidi, TCX markaları iyidir.

Daha detaylı yardım için monta bütçem XX TL, kaska bütçem XY TL veya toplam ekipman bütçem ZY TL gibi rakam belirtirsen sana daha detaylı yardımcı olacak birçok arkadaş çıkacaktır.
    Ertugyigit bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    R25 in başlangıç motoru olarak zorlayıcı olabileceğini duymuştum, diğer 250'liklere benzemiyor biraz daha güçlü diyorlardı. Bunu göz önünde bulundurun derim.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    yamaha nın mantığında r25 başlangıç değil geçiş motoru. r125 kullanan adam bir üst motora geçmek için r25 alıyor. hani çift sililndir vs gibi özellikler var ya. bizim ülkemizde vatandaş 2 ay sonra sıkılırsın dendiği için 600 lük motor bile alıyor. honda yamaha veya gis akedemiden eğitim almayacak isen r25 alma...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)