Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Attan indik, bu durumda ne yapmak lazım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd

Bu video birşeyler diyor bu konud.Umarım yararlı olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Çinli alınırmı ??
    adamın 2000 tl si varsa ve motosiklet alıcaksa alınır niye alınmasın. He git iyisini al diyende varsa, Ozaman toplayalım forunca aramızda para üstünüde biz tamamlayalım.
    Alınır kardeşim paran az ise alınır 2004 ten bei Ramzey QM250 süren tanıdığım adam var afedersinde deli gibi de Km yapıyor.. motor çinlinin hası ama gel görki daha bir sefer tamire gitmedi km si gelince yağ atıyor adam zincir temizliği tamam...

Paran yoksa motor alıcaksan alınır. Bajajlara bak derim 5.000 tl ye yeni modelinin sıfırı var sahibindende.. yada vaz geçemiyorsan sende rahatından CBF 150 ciysen :D sahibinden de kovala 2.750 ye cbf ler var durumlarını bilemem tabi.

10binlik japona 3bin vermiosan 7binlik farka çekiceğin sıkıntılar var diyor,
    doğru diyor esasında çinliden düşersen ölücen, japondan düşersen ölmücen,
    çinlide vibrasyondan cocuğun olmicak, japonda en az 3 garanti hahah
    güldürüyor adamı, burada mevzu 10binlik motorun zaten büyük bir kısmının devlete vergi diye kaldığı,
    marka adı altında bir rantın olduğudur, marka değerinden ötürü fiyatın şişkin olduğu,
    "ederinden kalitesinden dolayı değil bunu iyi anlamak lazım."

gerçek olan şu, ucuz olmayan bir motorun satışını sürümünü arttırırsanız,
    yüksek meblalara katlanan insanların parça bulması, ve
    yeni motorları daha ucuza almasına sebebiyet verirsiniz, sonuç da sürümün arttırılmasına
    dayanır bu iş birazda, ha ölmekmi ölmemekmi, tekermi fırlar, vidalarmı kopar o iş
    ne çinde ne japonda pek belli olmaz açıkcası bununda kimse garantisini veremez.

bence kalite motor alıp 200 kilo ile yol alacaksan, hız yapacaksan,
    hafif motor al hızlı gitme, kaza anında kütlen az olacağından sağ kalma şansında artacakdır.
    200kiloluk motorla sola yapışıp bacak kırmak var, 100kilo ilede düşmek var kırılırmı kırılır her
    2sindede ama dediğim gibi olasılığı hesaplamak zor değil.

pisikolojik bu iş birazda, devamlı arıza veriyor diyor, benim kullandığım 2 çinlidede bu olayı yaşamadım
    açıkcası.
    Being bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    2.600e 2.750'ye nerede cbf var? ben hiç görmedim. ha gördüm de en az 1000lira masraflı olarak. yürür masrafsız çok zor o paralara.
    Being bunu beğendi.

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    15000 km oldu ben drift alalı cbfte kullanmış olan biri olarak söylüyorum bakımlarını aksatmassan cbfyi aratmaz sana arkadaşım
    Being bunu beğendi.

Being - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.600e 2.750'ye nerede cbf var? ben hiç görmedim. ha gördüm de en az 1000lira masraflı olarak. yürür masrafsız çok zor o paralara.
    Bu durumda arkadaş kesin haklı 2700'e alınan CBF'ler artık miyadını doldurmuş olan araçlar. Ben benim 2007'i adam edene kadar rahat 1,500 TL masraf yapmıştım.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Eğer titreşimi dert etmezseniz bajaj boxer tam size göre. Yalnız cbf'ten sonra biraz yüksek gelecektir.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Salcano wolf kullaniyorum ve gercekten cok memnunum. titresim sadece yuksek devirlerde var. Motor aksami ve diger bazi parcalar ybr'nin kopyasi. Yedek parcasi bol yani. Cinlilerin icinde alinacak en saglam motorlardan biri. Kesinlikle diger cinli markalar yerine oneririm. Pisman olmazsiniz. ben iki ay once 2700 tl ye sifir olarak almistim. Belki biraz ekler ve pazarlik yaparsaniz sifir bile alabilirsiniz.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Ben vulture kullanıyorum, mondial, 8000'i geçti, bir kere benzin bittiğinde yolda kaldım, o da göstergeyi ciddiye almamıştım. Allahtan yedekte baya benzin kalıyor.

Drift CBF kadar rahat değildir, onu baştan söyleyeyim, biraz (rahatsız etmez ama) titrer, ivmelenme, sürat olarak cbf'yi aratmaz. Ya esasen şunu söyleyeyim yanlış anlamamanızı rica ederek, CBF teknoloji harikası falan değil. Yağ yakması ile bilinen bildiğimiz 150 cc commuter. Drift 135 cc balansörlü üstten eksantrikli bir motor. İkisi de teknoloji harikası değil. A noktasından B noktasına götürür, kötü kullanılmamış, bakımları da yapılmışsa, siz de yapmaya devam ederseniz o da 40 bin km götürür sorunsuz. Siz bakmayın hemen bozuluyomuş diyenlere, kaç kere binmişler? Zongshen yapımı motor zaten. Bir konuda zongshen iyi markadır deyip diğer konuda zongshen yapımı mr'yi drifti kötüleyenler var.

Not: Bakımlarını servise değil tanıdık bildik bir ustya yaptırırsınız, ben öyle yapıyorum, çok da memnunum.

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Drifti 32.000 km kullandım ne motor bloğunda ne debriyaj balatalarında hiç bir sıkıntı yaşamadım. Sonrada sattım bakımda önemli tabi.
    Tugay Boruzan. Çanakkale'den Selamlar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Ybr klonu.. Salcano wolf derim..

Tabi Drift te iyidir.. Azıcık fazla yaksın iyide kaçsın dersen mcx de iyidir..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    net bir soru sormuşsun benzin döker yakarmıyım diye motorun gidişatına pek birşey diyemem adam gibi kullanıldıktan sonra götürür ama bizim kurstada mondial var superboy o ama giderken bogulup stop etmeler kısın çalışana kadar iman gevretmeler yakıt ve yağ israfcısı bir motor aceminin altına girdiği için sürekli tamirde ve yetkili servisleri umarasamaz tavırda sorunu anlatıyorsun tamam bakarız dıyorlar motor hazır gel al dıyorlar sorunun s sı yapılmamıs bir guzelde faturada yaslıyorlar çin malı motordan zıyade servisleri yaslamayı çok seviyor ama ben anlarım elımden geldıgınce onarımını yaparım yada bildiğim saglam usta var orda hallettiririm dersen alınabilir 3 aydır benzın depo kapagı beklıyoruz temın edemediler hala

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    net bir soru sormuşsun benzin döker yakarmıyım diye motorun gidişatına pek birşey diyemem adam gibi kullanıldıktan sonra götürür ama bizim kurstada mondial var superboy o ama giderken bogulup stop etmeler kısın çalışana kadar iman gevretmeler yakıt ve yağ israfcısı bir motor aceminin altına girdiği için sürekli tamirde ve yetkili servisleri umarasamaz tavırda sorunu anlatıyorsun tamam bakarız dıyorlar motor hazır gel al dıyorlar sorunun s sı yapılmamıs bir guzelde faturada yaslıyorlar çin malı motordan zıyade servisleri yaslamayı çok seviyor ama ben anlarım elımden geldıgınce onarımını yaparım yada bildiğim saglam usta var orda hallettiririm dersen alınabilir 3 aydır benzın depo kapagı beklıyoruz temın edemediler hala
    Servisler konusunda ben de birşey ekleyeyim.
    Evime yakın olması sebebiyle gittiğim bir serviste işimi hallettikten sonra çıkarken hangi yağı önerirsin ustam dedim. Aldığım cevap "Bunlar çin malı ayçiçek yağı bile koysan gider" oldu. Gerisini siz düşünün. Bu o servise son gidişim oldu. 1 seneye kalmadı servis kapandı zaten.
    Arkadaşın dediği gibi güvendiğiniz bir ustaya gidin.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne düşünüyorsun, al gitsin!

Artan paraya da doğru dürüst bir çift lastik takarsın olur biter. Motor komple elinde kalsa ne kadar masraf çıkarabilir?

yok ben güvenmiyorum diyorsan CBF, YBR ya da Bajaj, Hero alır devam edersin.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    iki tane drift kullanmış olarak söyleyebileceğim, motor sağlam fakat çinli dengesi ve kalitesizliği mevcut, virajları dengesi, frenleri cidden kötü, uzun süre cbf kullanan olarak driftten tekrar japona geçersen aradaki farkı bariz anlayacaksın...

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    ben (belderia fenchi 125 36A) 5 sene bindim işe gittim geldim çoğuzaman 3 kişi gittik bir kere bile yolda bırakmadı düzgün kullanırsan bişey olmaz tamirci yüzü bile görmedi bikere subaplar değişti oda kaçak benezinden yağını frenini basit tamirlerin hepsini kendim yapardım biner giderdim özellikle hafta sonları çoook gezerdim hor kullanalara gelmez çin malı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)