Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aradan Geçerken Bir Daha Düşünelim

Motovento
    REKLAM ALANI

Aradan geçmeye çalışan bir motorcu.
    Murat Çimen isimli kanalda gördüm videoyu.
    Daha önce petrol istasyonunda arabalı bir şahısla da tartışan videosu vardı.
    Geçmiş olsun diyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=wZC5NWhWkho

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sağdan sollayıp sola mı geçiyor acep şimdi sövsem olmaz uyarı alırım

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    filtreleme yapmaya çalışıyor aklınca trafiği hiçe sayıyor .hadi 40 kmhz altı olsa bi şekilde kabul ama hiç mi eğitim yok.üzüldüm genede keske olmasaymış

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Akan trafikte aradan geçmemek gerek. Kazayı yapan arkadaş sadece 2 saniye daha beklese başına gelmezdi bu kaza. Nedense çoğu motosiklet sürücüsü arkadaşımızda bu aceleci tavır mevcut. Kapladığımız hacmin küçük olması, aralardan geçebiliyor olmak her canımızın istediği yerden geçeceğiz demek değil. Keşke biraz daha bekleyip geçseydi, geçmiş olsun ucuz atlatılmış, daha kötü olmaması sevindirici.
    SweentLy ve computeus bunu beğendiler.

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtreleme yapmaya çalışıyor aklınca trafiği hiçe sayıyor .hadi 40 kmhz altı olsa bi şekilde kabul ama hiç mi eğitim yok.üzüldüm genede keske olmasaymış
    Bana da intihar etmeye çalışıyor gibi geldi.
    Çünkü bir anda hızlanıyor ve arabanın arasından geçmeye çalışıyor.
    motorcu48 ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    o aradan bırak motoru, bisikletle bile geçmemek lazım. araçlar duruyor olsa bile. kural ihlallerini geçtim yeterli alan yok. bi de akan trafikte, bi de bile bile o araya girmek gerçekten ilginç. geçmiş olsun. akıllanmıştır umarım.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Bu elemanin boyle olacagi belliydi, saga sola sarip duruyordu, ugrasacak simdi bmw ciyle. Gecmis olsun ne diyek
    solmyr, crxforever, disturbed ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    kazanın tarihine bakamdım ama bu aralar İstanbulda arabalar özellikle yol vermemek için uğraşıyorlar..
    var dürten birşey ama anlamadım.
    Lütfen dikkatli olalım.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bmw yavşağı niye bilerek kırıyorki zaten sağa geçmişsin ne ara sollamaya kalkıyorsun o kadar yakın mesafeden araçmı sollanır bmw malı !
    aadrenalin16 bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    Hesapsiz bir dalış olmuş şahsi kanaatim.. Ayrıca kaza sonrası soldaki felaket yaratabilirmiş allah korumuş.. Suçlu da arada kalan arkadaşımız diyorum üzülerek... üzülüyorum çünkü göz göre göre böyle basit bir kazaya karışıyor olmamız beni şahsen üzüyor. Geçmiş olsun, cana gelmesin diyorum.
    lawyer_16 bunu beğendi.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Tecrübesiz ve yeni başlayan biri olarak soruyorm tamam motorcu arkadaşımızın hareketi kurallara aykırı ve yanlış peki sağ taraftaki araç motosiklet geçerken şerit çizgisine ne kadar yaklaşıyor sanki sıkıştırmış gibi geldi bana

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hareket eden iki araç arasına girmek başlı başına bir hata
    diğer hatalı ise gri araba sürücüsü düşük hızda sol şeridi işgal etmiş
    bmw de çok saçma bir sollamaya giriyor ayna kontrolü yok
    Biyturs_OnSr bunu beğendi.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübesiz ve yeni başlayan biri olarak soruyorm tamam motorcu arkadaşımızın hareketi kurallara aykırı ve yanlış peki sağ taraftaki araç motosiklet geçerken şerit çizgisine ne kadar yaklaşıyor sanki sıkıştırmış gibi geldi bana
    Kural olarak değerlendirecek olursak sollama yapılabileceğini gösteriyor şeritler. Fakat onunda bir uslubu ve adabı tabiki var.. Sinyal vermek, aynayı kontrol etmek vs.

Tabi konu makas olunca bunlar yok, bilirsiniz.. Olası olarak telefonuna mesaj gelmiş olabilir, 1-2 saniye şeritten kaymış olabilir... Olabilir de olabilir...

Hesap hatası benim gözümde..

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Bilerek sıkıştırma olsun olmasın o hızda orada olmamalı.. Araç sürücüsü telefonla konuşur,sigarasını yakmaya çalışır,yanındakine bakar bir şekilde şeritten kayabilir.. 2 saniye daha bekleyip sıkıştırmaya çalışsa bile kaçacak yer bırakıp geçebilirdi.. İstanbulun öküzü mü biter arkadaş ne diye olayı adamın 1 cm direksiyon hareketine bırakıyorsunuz ki?
    oluroyle ve muvodo bunu beğendiler.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    BMW nin hızı ve makas atması normal değil suç bmw de ama o da göre göre altına girmiş. 3 yaşındaki çocuğa izletsen anlar bmw nin normal gitmediğini.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Artistlik duyuları kabarmış gereksiz bi kaza umarım önemli bişeyi yoktur.

LifeisBike
    Misafir
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BMW nin hızı ve makas atması normal değil suç bmw de ama o da göre göre altına girmiş. 3 yaşındaki çocuğa izletsen anlar bmw nin normal gitmediğini.
    Yorumunuza saygı duyuyorum, fakat kural bize şerit çizgisinin üzerinden gidebilirsiniz demiyor, biz hep istiyoruz ki otomobiller şeridinin içerisinde kalsın, kimse ani bir hareket ile manevra yapmasın, biz aradan geçelim ve gidelim.

Sizce bu doğru mu? Yanlış anlamayın sakın ben de aradan geçiyorum, sizde geçiyorsunuz belki motosiklet kullananların çoğu aradan geçiyor. Ama bu bize bir hak değil. Eğer haklıyı haksızı kural belirliyor ise, bu durumda doneler ortada.

1- Araç sürücüsü şeridinde gidiyor, ya motosiklet sürücüsü ? Şerit çizgisinde. 1-0
    2- Araç sürücüsü bulunduğu yol kuralları gereği sollama yapabilir mi ? Şerit çizgileri yapabileceğini gösteriyor.
    3- Artist bir araba ve sürücü, ben video izlerken kaza olmadan bunu fark ettim.. Agresif bir hareket yapabilecek potansiyeli sergiliyor. Motosiklet sürücüsü bunu fark etmeliyken onunla oynamaya / geçmeye çalışması, yanlış zamanda yanlış yerde aksiyon alması hata..

Bunlar benim görüşüm.
    beko12345, SuleymanE, SweentLy ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Haklısınız ben sadece bmw biraz daha dikkatli olsa belki bu arkadaşın hatası telafi olabilir sonuç bu şekilde olmazdı diye söledim umarım durumu kötü değildir

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    İki araba yan yana gelince bi anda sanki gaz açıyor ve aralarından geçmek istiyor, 10 sn daha geç olsa bmw li zaten arayı açıcak ve çapraz bir şekilde gene geçebilcek fakat heycan aramış birazda arkadaş. Zaten yol hafif sola dönüşlü. BMW nin şeridinden taşabilceğini düşünmeliydi. Ne kadar konuşsakda olmuş a çare olmuyor. Çok şükür daha kötüsü olmamış. Kanalında sanırım kaburga kemiğinin kırıldığını söylemiş arkadaş.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Arkadaşlar BMW sürücüsü hatalı diyen , lütfen acil olarak motosiklet sürüşünü gözden geçirsin.

Motosiklet üstündeyken o haklı bu haklı yok malesef.
    Herzaman biz suçluyuz. Böyle düşünün.

Ve bundan her seferinde kendinize ders çıkarın.

Bence videoda BMW de x suç varsa motosiklet sürücüsünde 5x suç var.

Otomobil sürerken en nefret ettiğim şey hareket halindeyken 2 araç arasından motosikletin geçmesi. Bir anda olup bitiyor ve teğet geçiyor mecburen.

Oradan geçmeye hakkın YOK. Otomobil gibi şeridinden gideceksin arkadaşım!

Trafik durmuştur, kontrollü ve yavaş gidersin aralardan o ayrı.

Bu tür sürücüler yüzünden saygı görmüyoruz.

Birçok otomobil sürücüsü motosiklet sürücüleri için şeridini ortalasa saygı göstereceğiz fakat böyle aralardan ,sağdan soldan hareketler yapınca kızdırdıklarını söylüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)