Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aradan Geçerken Bir Daha Düşünelim

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kazayı yapan motorcu arkadaş lakayıt ve dikkatsiz...trafikte böyle ahmakca bir hareketin bedeli daha ağır olabilirdi...beyler herkes araclara bok atar ben genelde motorcuların(bende dahil) fazla risk aldıklarına şahit oldum...kazaların başrolünde olup hata yaptığının farkında olmayan ama hatayı hep karşıdaki araclarda arayanlarıda bir türlü anlayamıyorum...
    crxforever, SweentLy, Bune ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Valla orda kaza yapmasaydı yolun geri kalan 2km'lik bölümünde bir aracın orta kapısına girerdi.(istatistikler garanti diyor)

Ortaköy-Kuruçeşme arasında her yıl çok ölü,sakat kalan olur.Motosiklet sürücüleri başta 1-2'de yaya.

ortadaki çizgileri takmayan sürücüler ,her yerden u dönüşü yapanlar,kaldırımlara işgal,Valeler (müşteri spor arabalarıyla deneme yaparlar.)

ve beşiktaş belediyesi topu ibb ye atıyor emniyet görüş bildirmiyor.

Yapacakları şey ortadan yolu belirli alanlarda dönüş yapılcak şekilde bölmek ve kaldırıma parkı engellemek.
    solmyr bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    trafik durunca aralardan geçersin.
    trafik akıyorsa şeridinden ilerlersin.
    hayatta kalma şansın artar.

dün bir ybr ci arkadaş büyük bir kavşakta yanımdan teğet geçti. az kaldı çarpıyordu.

bu videoda soldaki adam bu motosikletlinin üstünden geçse , o adam hapiste yatacağı için üzülürüm.

demin karşıyaka sahilde bir ss ci geçti , 150 gibi gidiyor , kafasında kask yok , yeşil yanan ışıklara yaklaşırken az yavaşlamaya çalıştı arka tekeri 30 metre kaydı sanırım , dengesi bozulmadan devam etti.
    şimdilik etti.
    yarın öbür gün patlayacak bir yere.
    su testisi su yolunda.
    abeciMotoru ve SweentLy bunu beğendiler.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    valla bana istediğiniz kadar kızın istediğinizi diyin ama kimse bana motorcu haklı diyemez. tamamen haksız.motora biniyoruz diyede hatalı olan bir motorcuyu savunamam. motor bir araçtır yoldaki şeride yoldaki çizgilere kurallara uymak zorundadır özellikle normal araçlardan daha çok uymalıdır cunku bızım kaportamız yok. tek kaportamız üzerimizdeki korumalar.

bmw yi suçlu bulanlar ise bence trafikte çok daha fazla dikkat etsinler.

hee kendisine birşey olmamış çok sevindim. çokda geçmiş olsun.

fakat duran trafikte aralardan geçeriz onda bile dikkat ederiz.

akan trafikte 2 araç arasından geçmek kadar yanlış birşey yoktur. hiç bir araç kullanıcısı o araya bakmaz. çünkü oradan motor geçicekmi diye bakmaz.
    5 sanıye beklersin 2 aracın arası açılır o zaman geçersin sagından yada solundan.
    mete_han, SweentLy, muvodo ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ah bu adrenalin trafikte atraksiyon aranmaz sonu daha kötü biten olaylar gördüm. Arkadaşlar hangi taraf olduğu önemli değil can kaybı olunca haklı haksız fark etmiyor

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    göz göre göre kötü kalitesiz ve gereksiz bir olay,
    kaza demek, insanın elinde olmayan sebeplerle yapılan çarpışmalar yada kontrol kayıplarıdır bence.

araya girerken belki kornaya asılsa sürücü motoru farkedebilirdi, o da yok abi. sonuç kaçınılmaz olmuş.
    İstanbul trafiği dingillerle dolu orasını da es geçmeyelim.
    oluroyle ve muvodo bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    öncelikle geçmiş olsun.
    bu motovlogçu nun insanlarla dialoğunu ve sürüşünü bir türlü sevemedim.

ortaköy kuruçeşme arası istanbulun en tehlikeli yerlerinden biri. ne kadar tehlike varsa burada birikiyor geceleri. bir tek motorculara nişan alan sniper eksik
    valeler, mafya bozuntusu zengin zibidileri, manevra yapan taksiler ve vip araçlar,çiçekçi teyzeler ve çocuklar, sevgilisine triplenip yola atlayabilen hatunlar, kıtlık varmış gibi herkesin sıraya girdiği ilerideki opet...
    bmwci günahı boynuna kasıtlı motorcunun önüne kırmış gibi gözüküyor. tabi hiç görmemiş de olabilir. hafif viraj olan bir yerde 2 arabanın arasından geçmek de ayrı bir hata.

aadrenalin16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 cbr 600 rr
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw yavşağı niye bilerek kırıyorki zaten sağa geçmişsin ne ara sollamaya kalkıyorsun o kadar yakın mesafeden araçmı sollanır bmw malı !
    ZZATEN BMW NIN LASTIKLERINE BAKIN GICIKLIGINA SOLA KIRMIS GIBI.MOTORSIKLET OLMASA BILE ZATEN SOLDAKI ARABANIN ON TAMPONU ALIRDI KESIN..
    xawa bunu beğendi.
    delı kadirr ulennn

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Bu videoyu yayınlarken acaba "ben bu hatayı yaptım siz sakın yapmayın" diye mi düşündü? Yoksa o da bmw yi mi suçluyor? Çok merak ettim yavv...
    oluroyle bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Sıkışık trafikte o araya girse bir nebze anlayacağım. Ama yol bomboş, 5 saniye bekleyip kendi şeridinde sollamaya çıkmak varken, hayatını o 2 araç sürücüsünün ellerine teslim etmesini anlayamıyorum. Motosiklet kullanıcısının bu sürüşünün neresi GÜVENLİ?
    SweentLy, xawa ve LifeisBike bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    çok üzüldüm aslında bmw sola kaymasa geçredi ama o araıcn içindeki adam aynaya baktımı sanmıyorum tahmin bile edemezdi belki o adamda vicdan azabı çekiyor

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bu adamin videolarini izledim ve boyle gereksiz bir hamle yapmis olmasi beni sasirtti kaburga kemiginde kirik varmis onun disinda durumu iyiymis ne gerek vardi bmw de ben suc bulmuyorum yol hafif egimleniyor zaten dikkatli bakarsaniz carpmasina yakin adam bakiyor ama is isten geciyor karsi yonden iki araba gelse soldaki aracda saga kacsa gene ayni gereksiz davranislar herzaman boyle hafif sonuclar vermiyor
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Bence Bmw'de hata yok. Çünkü BMW hatalı olsaydı bu abimiz afedersiniz itin g*tüne sokardı o sürücüyü. Çok agresif yorumları var çünkü

Motosikleti
    aq öyle bi memleketteyiz ki hırsıza hırsız denmiyor suçluya suçlu denmiyor...BMW sola kayaydı o hoplayaydı bu zıplayaydıyla olmaz bu işler bahse konuı o motorcunun kendi canı...yüzde yüz hatalı...dış etkenleri beni bağlamaz...risk almışmıyım almışım ...o zaman döte girene eyvallah edeceksin...
    berkcigdem bunu beğendi.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bu arkadaşın başka bir kaza videosu vardı,yokuş aşşağı inerken çukura giriyor ve ön teker kilitlenince motor devriliyordu.çok lakayıt sürüşü var gerçekten ve adam 40-45 yaşında biri...youtube kanalına bakarsanız honda sürüş eğitimide aldığını göreceksiniz..hayat ne garip çelişkilerle dolu,eğitim almış ama fasa fiso...yokuş aşşa gittiği makine pert olmuşdu sattı yeni bir makine aldı onuda bmw in altına soktu...sonuç kaburgasında çatlak varmış,uzunca bir süre motorda kullanamayacak şimdi...

trafikde aralardan geçmek çok riskli,benimde başıma geldi birkaç keç yan refuja sürttüm.akan trafikde alan darsa riske gerekyok ama geniş alanda kontrollü gidilebilir.bu kaza çok şey ifade ediyor ama murat çimenin bu videoyu "ben yaptım siz yapmayın" düşüncesi ile değilde "suçlu bmw" mantığı ile paylaştığını söyleyebilirim.yoksa benim hatam diye başlık atıp olayı neticelendirebilirdi.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Motor sürücüsü canını riske atmayı tercih etmiş, neticesi kaburgada çatlak.

FARZEDELİM! " Araç sürücüsü belki,bir anlık dalgınlıkla şeridinden de çıkabilir. " cümlesi dahi yeterli gelir,videodaki akan trafikte aradan geçmemek için. Siz hiç,araç kullanırken bir an şeridinizden çıktığınızı farkedip,toparlamadınız mı ? Hafif yaklaşmış sol şeritteki araca, e mümkün, belki sollamıyor..

Maalesef, duran trafikte dahi,şerit değiştirmek için çıkıntılık yapanlar üzerinize kırabilme ihtimali olanlar varken , akan trafik , ne cesaret demiyorum , sadece canını riske atmayı tercih etmiş diyorum..

Seçimlerimizdir, bizi hayatta tutan..
    Murat Çimen'e geçmiş olsun.

Keyifli Forumlar
    mete_han, berkcigdem ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    dün bir cbf 500 kullandım inanmayacaksınız ama keyif vermedi..çünkü o kadar ağır geldi ki...düşünsenize 220 kiloluk standart bir makina bile beni motordan soğuttu...hemen turu kısa kestim ve geri döndüm ...yani motorumu 8.5 yılardır bisiklet gibi kullanmaya alışmışım belkide bütün sorun burada...yani motora hükmedebildiğimizi sanmakta...gözün onay verdiği geçermiyim geçerim girermiyim girerim girerim kurtarırmıyım kurtarırırım...ben sanmıyorum...

şu otomobilleri trafik kukası görme anlayışını değiştirmemiz lazım...hepsinden her hareketi beklemek lazım...bak BMW keyfe keder hareketini yaptı (bilinçli veya bilinçsiz) ve olan motorcu argadaşa oldu...

bende agresif ve sert kullanım stiline alışığım atraksiyonu severim...bende bir kamera olsa size güzel malzemeler çıkardı...fena söverdiniz bana
    oluroyle ve berkcigdem bunu beğendiler.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Bu vatandaşın bu forumda bi kaç videosu daha tartışıldı çok atarlı agresif bi tip, motosiklet sürücüsü agresif olursa bi yerden bi bela onu bulur. Daha önce köprüde kaza yapıp sakatlanmıştı bu defa gece karanlığında şova kalkışmış, hani olacağı buydu demek istemiyorum bugün ona yarın bize ama videonun daha 3. saniyesinde yaptığı sürati görünce acaba sağ kalırmı videonun sonunda diye düşünmedim değil.
    crxforever bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet sürücü olarak motosikletliyi haklı çıkarmamız insanı çileden çıkarıyor artık, arkadaşlar biraz tarafsız düşünün
    bmw bilerek sola kırdı ya adamın koluna kramp girmiştir belki bir anlık dalgınlık olabilir bmw den bahsediyoruz tek parmağınla direksiyonu çevir
    mgora bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hayır bmw kendi şeridinde değil mi arkadaş ? şeridinden çıkmadıktan sonra sola sağa istediği gibi kayar adam kime ne?
    bilinçli bilinçsiz tartışmasına bile gerek yok burda.
    kaldı ki otomobil kullanan herkes bazen aracın sağa sola kaydığını farkedip toparlar.bu otomobilde sürekli olan bir durum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)