Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ailemi motor almaya nasıl ikna ederim yardım !!!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Ailen izin vermiyorsa bence alma. Ben 40 yasindayim 12-13 yasindan itibaren pejo moped kara jawa mz kullandim taki 20 yasina adar. Daha sonra memuriyet evlilik yas oldu kirk. Buyuk oglum 11 yasinda arabam var ancak gecen yil motosiklete tekrar binmek istedim sehir icinde kullanacagim bir motor almak istedim ancak esim bir sey olur diye siddetle karsi cikiyor tam bir yildir gonlunu almaya ikna etmeye calisiyorum. Esimin rizasini almadan aldim-bitti diyebilirim ancak bu hos bir olay olmaz. Bence sen hic bir suretle habersiz-ailenin rizasi olmadan motor almamalisin. Sunu unutmamalisin annenin-babanin kiymeti gittiklerinde daha iyi anlasilir ve kalbini kirarsan aklina her geldiginde uzulursun. Bende oglullarim kac yasina gelirse gelsinler benim rizam olmadan motor almalarini istemem. Ornegin adam 70 yasinda oglu 50 yasinda ancak hala o onun ocin cocuktur canidir ona bir sey olmasina dayanamaz. Aileni ikna etmeye calis sakin kavga etme kalplerini kirma derim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ben ikna edemedim. kendim işe başlayınca ehliyetimi kendim aldım. motorumu kendim aldım.sonradan yavaş yavaş alıştılar ama hala karşı çıkıyorlar. kaza yaparsın sakat kalırsın gibi laflar. sırf kaza yapmamak için o kadar dikkatli kullanıyorumki anlatamam. en ufak bişey olduğunda ben sana demiştim gibi lafları duymamak için.bazen trafik olduğunda saatlerce bende bir araçmışım gibi dur kalk yapıyorum.aralardan gidersemde çok yavas ve dikkatli gidiyorum kamyonları yanından sollamıyorum. 40-50 geçmiyorum.evet benim cocuğum da motor kullanmak istese bende izin vermem onlara hak vermelisin. çok tehlikeli her daim dikkatli olmak gerekiyor. aslında anlatıcak çok şey var ama bence yaşın daha küçük biraz daha bekle bu yaşta motor kullanmak gerçekten tehlikeli her ne kadar motora binmeden çok dikkatli kullanıcam dediysemde motorun üstüne binince bazen herşeyi unutuyor insan. eğlence aracına dönüşüyor.her an kaza yapabilecek hale geliyorsun bazen.sen bu yaşlara kolay gelmedin. annen baban sen hastalandığında seni iyileştirebilmek için ne çabalar harcadı.hergün okula gidiyosun sana yapılan masraflar.bu yaşa gelene kadar senin için harcanan çaabalar çekilen çileler vaar bilemessin hepsinin senin üzerinde kurduğu ayrı ayrı güzel hayallleri var.bunların bi sanniyede silinip gitmesini isterlermi.sende bunun bilince olmalısın.motora binerken aklından bunları hiç çıkarmaman lazım.motorla hızlı giderken bi an hayal et kaza yaptın. ayağını ömrünün sonuna kadar oynatamicaksın. bir düşün ne yapardın o zmn.. o hale düştüğünde sana yine bakacak olan onlar peki sen ailenin yüzüne nasl bakacaksın o zmn.inşallah motorunu alırsın.

durmadan de kafalarının etini ye ama kavga etme ara ara aç konuyu en son lanet olsun diyip izin veriyolar
    (denenmiştir)

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen parani biriktirip ehliyet, egitim ve ekipmanini dizip babanin karsisina cikarsan vede aldigin sorumlulugu kurallarina gore yerine getirdigini anlatabilirsen, senin bu is uzerine ciddiyetine inanacaklardir. ailenin sana "sen bir hata yapmasanda birisi gelip sana vurur" aciklamasi sadece senin bu aciklamaya karsi kesin bir cevap veremeyecegin uzerinedir. sen ehliyetini al ekipmanini diz cik karsilarina "ama bu gun ama yarin siz almazsaniz ben alacagim" dersen eminim fikirleri degisecektir.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    28 yaşındayım çocuğum olsa motora bindirmem. Net!

general_skyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT-170
    ben 22 yaşımdayım. ben tek annemle yaşayan ve ailenin tek çocuğuyum. bu sebepten ötürü motosiklet almama karşıydı annem. hatta ne kavgalar etmiştik istediğimde. ben günlerden birgün bisikletle çarşıda takılırken bir motosiklet bayiisinin önünden geçtim ve daldım içeri. motorlara baktım sıra sıra. commuter, chopper, cub, scooter, sport touring vs vs ne varsa göz gezdirdim. en son şimdiki kullandığım Falcon SK100-5, diğer adıyla Attack 100 Tel'e yöneldim ve fiyatının 2000 TL olduğunu öğrendim. ne yaparız ne ederiz diye düşünerek atladım bisiklete ve evin yolunu tuttum. eve geldiğimde annem evde yoktu. anahtarla açtım kapıyı. biraz oturup birşeyler atıştırdıktan sonra aklıma bir fikir geldi; annemin altınları. evet altınları. nereye koyduğunu bildiğim için hemen üç-dört tane tam altını aldım ve kuyumcunun yolunu tuttum. ve o anki kurdan 1600-1700 TL'ye bozdurdum. ardından tekrar bayiiye gittim ve şu an kullandığım motosikleti almak istediğimi söyledim. cebimde ise en fazla 1700 TL olduğunu söyledim ve üzerini ne yapacağız diye düşünürken benim öğrenci kredi kartım aklıma geldi ve bir gün sonra üstünü de öyle verdim. bu nedenle evde ağır kavga çıktı ama sonunda annem ikna oldu ve bana hoşgörü gösterdi. şimdi çarşıya çıkarken beraber çıkıyoruz motosikletle. hatta bazen şehir turu bile yapıyoruz ama sana bu yaptığımı önermiyorum tabiki.
    Twitter: @Umut_Oyun
    Facebook: /erkan.mezarci

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar konuyu biraz saptırmış gibi olucam ama aklıma takıldı a2 ehliyet için yaş geldi kursa falan yazıldık sınavlar oldu bitti geçtik hepsinden tamam bunlar dışında dosya masrafı var peki 1 ay sonra b için başvutacaksak bu dosya birleştirme olayı varmış sanırım burda ücretlerde bir karımız oluyor mu kartı çıkaramadık diyelim umarım anlatabilmişimdir

Alıntı manners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen parani biriktirip ehliyet, egitim ve ekipmanini dizip babanin karsisina cikarsan vede aldigin sorumlulugu kurallarina gore yerine getirdigini anlatabilirsen, senin bu is uzerine ciddiyetine inanacaklardir. ailenin sana "sen bir hata yapmasanda birisi gelip sana vurur" aciklamasi sadece senin bu aciklamaya karsi kesin bir cevap veremeyecegin uzerinedir. sen ehliyetini al ekipmanini diz cik karsilarina "ama bu gun ama yarin siz almazsaniz ben alacagim" dersen eminim fikirleri degisecektir.
    Deniyicem ve sonrasinda yazicam buraya

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    İlk motorumu gizlice aldım ve sonra söyledim. Başta bi evlatlıktan reddeder gibi oldular sonra günden güne sürüşünde bir vukuat olmadıkca alışma sağladılar ama yediğim lafların haddi hesabı yoktu. İlk bir ay neredeyse aralıksız dırdır yedim. Bir sene sonra eski motorumu sattım ve yenisini aldım şu an artık moda girdiler. İlk başta tabi ehliyet ile duyurmuştum bir şeylerler yapacağımı. Yani aliyimda cebimde bulunsun ne olur ne olmaz diyerek hesabı
    jamgam bunu beğendi.
    Bir garip yolcu

Alıntı hakanens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorumu gizlice aldım ve sonra söyledim. Başta bi evlatlıktan reddeder gibi oldular sonra günden güne sürüşünde bir vukuat olmadıkca alışma sağladılar ama yediğim lafların haddi hesabı yoktu. İlk bir ay neredeyse aralıksız dırdır yedim. Bir sene sonra eski motorumu sattım ve yenisini aldım şu an artık moda girdiler. İlk başta tabi ehliyet ile duyurmuştum bir şeylerler yapacağımı. Yani aliyimda cebimde bulunsun ne olur ne olmaz diyerek hesabı
    senin ki baya iyimiş , belki ehliyeti bende öyle hallederim

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak bro 17 yaşındayım bende kısmetse yazın alıcam ehliyetle birlikte(bilerek önceden kabul ettirdim zaman kaybı olmasın diye ) ama nasıl ikna ettiğime gelirsek 3 ay dil döktüm alıcakmısın almıcakmısın hesabı, ehliyete izin vermiyosanız bende kendi paramı biriktirir alırım motoru kazada yaparım siz vicdan azabı çekersiniz falan duygu sömürüsüne bağladım.
    Son zamanlarda da istediğim motorun resimlerini falan gösteriyorum sahibindenden ilanlar gösterip aklımca motoru ehliyeti kabul ettirdim ya yaza kadarda pahalı motorlar gösterip istediğim motorun tekde sıfırını aldırıcam (bi yandan para biriktir ailenin gözüne gir benim 1 ayda 300 lira oldu ) işe yarar bu kolay gelsin

Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500
    yerinde olsam önce ehliyeti alırdım sonradan kabulleniyolar herşey ehliyette bitiyor sonrada bir başlangıc scoter al vitesli sonraki seviyedir

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Kendi paranı kazanmaya başla.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    youtube'da island of man tt diye aratıp izletirsen belki gaza gelip ikna olabilirler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler