Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 cc Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba,

125 cc'de yeterince veya kısmen yeterli bir deneyim kazandığımı düşünüp 250 cc ye geçmek istiyorum. Ancak modeller karşısında kafam çok karışık.

Öncelikle 250cc'den beklentimin ne olduğunu söylersem sanıyorum ki siin bana yardımcı olabilmeniz için bende size yardımcı olmuş olurum.

125 cc'den vazgeçme sebebim öncelikle maksimum hız, 100-110 ile şehirler arası seyahat gerçekten çok zorluyor. Bunun için 120-140 km arası stabil gidebilen bir 250 cc arıyorum. Bu durumda Spitzer, veya çinli çapırlar elenmiş oluyor. Çünkü onlar düz yolda 120 yapamıyorlar neredeyse.

Bir diğer önemli faktör ise kesinlikle yan malzeme kalitesi, yani, motor bloğu sağlam tamam ama arka dişlisi paslanan, egzostu paslanan veya gidondaki vidaları paslanan bir motor istemiyorum.

Son olarak da satılığa çıkardığım zaman hakikaten geri satabileceğim bir model bakıyorum. Çünkü 1 sene sonra kısmetse Fazer 8 , DL 650 gibi Sport Touring'e geçeceğim.

Şimdiki 125 cc mh drift 1 aydır satılık ve sadece 3 tane mesaj geldi, onlarda atari ile falan takas teklif ediyorlar yada 1500 son işine gelirse gardaş diyeni var.

Hyosung gt250r, Bajaj Pulsar, Benelli TnT 250, Sym Wolf, İnazuma, gibi motorların arasında kaldım. Bunların hangisi benim kriterlerime daha yakındır? kullanıcılarından yorum bekliyorum.

KEndi gözlemime gelirsek;

Hyosung gt250r

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06211634/detay

Bu tip motorlar 9 bin liraya bile bulunabiliyor. Ancak Hyosung'dan korkuyorum, neden 4000 km 'deki bir motoru satılığa çıkardılar acaba diye düşünüyorum? Forumda yazan bazı arkadaşlar var, sıfır alıp aylarca motor sıkıntısıyla uğraşıp elinden çıkaranları görüyorum ve korkuyorum. Aldıktan sonra zırt pırt masraf çıkarır diye endişeliyim. Şimdi motorumla 15 bin km dir geziyorum ki 80%'i uzun yol, daha tık demedi. Ama niyeyse gözümde hyosung apaçi motoru gibi gözüküyor.

Böyle bir motorun temizliğinden nasıl emin olabilirim?

Son 1 ayda hem abime hem babama yeni araba aldık, bu arabaları servise götürüp 150 lira verdiğimizde adam her türlü aksamı kontrol edip sana rapor veriyor. Motosiklet içinde bu mümkün müdür? Motor ömrünü arabalar gibi ölçtürebilir miyim?

Gelelim yeni motora PULSAR 200 NS

Ekrem Bey, eski firmasını hiç sevmem zira kendisinden de pek haz etmem, BAJAJ'ı 1 senede hakkıyla götürdü. Kuralkan servisleri yüzünden ben kendi motoruma subap ayarı yapar oldum ancak bajajda işler sanki biraz değişti gibi. Ayrıca modeller 1 yaşında falan olacak alırsam. Parçası gayet uygun. Benim merak ettiğim uzun yolda arzu ettiğim hızda tutunabilir mi?

İstanbuldan kurye arkadaşlar 15 bin km içinde keçelerden yağ attığını yazmışlar? Satılık ilanlarından bir kaç tanesinde beyin arızası verdiğini ve 800 liraya kendi ceplerinden yaptırdıklarını yazışlar ki aynı durumu hyosunda gt 250'de de gördüm. Pulsar paslanma yapar mı? Uzun yolda tutunur mu?

Benelli TNT 250
    En geç haziran ayının başında motor alacağımı düşünürsek o tarihe kadar gelmesi biraz zor ancak güzel bir motora benziyordu

SYM WOLF

Satılık dediğim anda satılamaycağından korktuğum için biraz uzak duruyor.

INAZUMA
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06183282/detay

tam biçilmiş kaftan gibi dursa da bu fiyatlara aldığım bir inazuma başıma iş açar mı? Şayet motor bakmaya gidersem, expertiz yaptırabileceğim yerler var mıdır? Kendi servisleri bunu yapar mı? Satmaya kalksam müşterisi çok çıkar mı? yoksa yine oyun hamuru takası falan mı gelir ?

Balıkesir, Bursa, İzmir, İstanbul gibi şehirlerden motoru benim yerime görmeye gidip, gerekirse expertiz raporunu dahi alacak ve bu işi ücreti mukabilinde yapabilecek arkadaşlar var mıdır?

Daelim roadwin 250

Forumda esnaf bir arkadaş satın aldı, satana kadar göbeği patladı, sattıktan sonra da motor bilya dağıttı alel acele elden çıkardık yazdı buraya. Böyle papazlıklara gelmemek için ne yapmalıyız?

Yaza girerken rehber niteliğinde bir konu olur inşallah.
    tinerci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Wolf 13 bin tl etmez , benelli de güya isim İtalyan ama Çin malı , Çinliler aldı markayı. Daelim biraz sorun çıkartabilir. Bir de 250 ile 1 yıl geçirmek fazer 8 için pek yeterli değil gibi sanki ama siz bilirsiniz yine De , çok büyük bir sıçrama çünkü
    tinerci bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motosikleti Apaçi gibi kullanırsanız sorun çıkarır. Adam gibi kullanırsanız yağını değiştirir ,gelirse 20000 300000 de ağır bakımını yapar yolunuza devam edersiniz.őyle vay ahmet bilye dağıttı mehmet motor arızası aldı diye Tribe girerseniz gidip 0 alacaksınız zaten .seçeneklerden 2 motosikleti kullandım yağ harici 1 tl masraf etmeden de sattım. Verdiğiniz örneklerin hiç biri birbiriyle kıyaslanabilecek markalar değil. Alacak olsam ne daelime ne hyo ne Pulsara para veririm .öncelikle her zaman Suzuki gelir gerisi boş bana gore
    manofsteel ve tinerci bunu beğendiler.

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti Apaçi gibi kullanırsanız sorun çıkarır. Adam gibi kullanırsanız yağını değiştirir ,gelirse 20000 300000 de ağır bakımını yapar yolunuza devam edersiniz.őyle vay ahmet bilye dağıttı mehmet motor arızası aldı diye Tribe girerseniz gidip 0 alacaksınız zaten .seçeneklerden 2 motosikleti kullandım yağ harici 1 tl masraf etmeden de sattım. Verdiğiniz örneklerin hiç biri birbiriyle kıyaslanabilecek markalar değil. Alacak olsam ne daelime ne hyo ne Pulsara para veririm .öncelikle her zaman Suzuki gelir gerisi boş bana gore
    Peki 10 bin liraya alınacak bir İnazumanın sıkıntı çıkarma ihtimali var mıdır? varsa nelerdir?

Linkteki inazuma 15 binde ve 2013 model. Diğer 2013 inazumalar 12-13 bin lira iken bu neden 10500 TL?

Bir de apaçilik yapan ben olmayacağım, benden önceki sahibinde bu vasıfların olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Bir inazumaya bakarken nelere dikkat etmek gerekir?

Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf 13 bin tl etmez , benelli de güya isim İtalyan ama Çin malı , Çinliler aldı markayı. Daelim biraz sorun çıkartabilir. Bir de 250 ile 1 yıl geçirmek fazer 8 için pek yeterli değil gibi sanki ama siz bilirsiniz yine De , çok büyük bir sıçrama çünkü
    Cevabınız için teşekkür ederim.

1 yıl sonra satacak olduğum zaman ha diyince satacağım bir motor arıyorum işte. Benelli ve pulsarın fiyat avantajı var ve bunlardan birini alırsam muhtemelen sıfır alırım, diğerleri 2. el olacağı için beni düşündürüyor açıkçası.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Tercihini inazumadan yana kullanmis bir adamin apacilik yapmis olacagini hic sanmiyorum. Sanki digerlerine gore biraz daha efendi adam motoru gibime geliyor. Ben de bu motorlar arasindan pulsar, cbr250 ve inazuma arasinda kalmistim. Pulsari ilk denedigimizde cok begendik. Ben ve esim devamli artcili olacagimizdan hep 2 kisi denedik.
    Daha sonra cbr250 'ye bindigimizde ben cok begenmeme ragmen esim arkada rahat edemedi hemen listeden cikarttik.
    Daha sonra inazuma test edince digerleri silindi gitti. Hic dusunmeden gidip f kasa icin kapora verdik.
    Sen de dusundugun modelleri test edebilirsen mutlaka kafanda bir fikir olusacaktir.
    Zuzuuw, Carbondioxid ve motorcu48 bunu beğendiler.

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercihini inazumadan yana kullanmis bir adamin apacilik yapmis olacagini hic sanmiyorum. Sanki digerlerine gore biraz daha efendi adam motoru gibime geliyor. Ben de bu motorlar arasindan pulsar, cbr250 ve inazuma arasinda kalmistim. Pulsari ilk denedigimizde cok begendik. Ben ve esim devamli artcili olacagimizdan hep 2 kisi denedik.
    Daha sonra cbr250 'ye bindigimizde ben cok begenmeme ragmen esim arkada rahat edemedi hemen listeden cikarttik.
    Daha sonra inazuma test edince digerleri silindi gitti. Hic dusunmeden gidip f kasa icin kapora verdik.
    Sen de dusundugun modelleri test edebilirsen mutlaka kafanda bir fikir olusacaktir.
    Teşekkürler.

Bir kaç ay önce servisteyken beyaz bir GT250 vardı, Hyosung. Daha sonra motorun sahibi geldi, ustayla konuştular. Motor sahibi arkadaşın yüzü düştü. Benzin deposunu söktüler, oraları karıştırdılar derken. Çocuk motora bindi, çalıştırdı. Giderken usta dedi ki " onu biz dediğim gibi yapalım, bir an önce elden çıkarmaya bak sen". Sonra nasıl öğrendiğimi hatırlamıyorum motorun beyni ile alakalı bir sorunu varmış, motorun garantisi devam etmiyormuş ve 1500 lira civarı bir miktara yapılacakmış. Usta galiba motoru bir şekilde yürür halde tutup elden çıkarmaya bakalım dedi.

Neyse , motorun plakasını unutmamıştım zaten çok spesifik bir plakaya sahipti. Sonra motor piyasasının altında bir fiyata satılığa çıktı ve satıldı. Satılmadan önce sırf motorun artısı var gibi gözüksün diye motora pahalı bir egzost takıldı. Velhasılı motor satıldı, yeni sahibi yine aynı şehirden, 1 ay geçmeden aynı motor pat diye satılığa çıktı. Bu sefer sıfır michelin lastik takılmıştı Sonradan farkettim ki bu aksesuarları sırf göstersin, elden çıkaralım diye takıyorlar. 2. sahibi bu motoru satarken arayıp şase numarası istemiştim. 3. sahibi de şansa bak yine satılığa koydu. motoru görünce direk tanıdım zaten. Plaka değişmiş ancak tanıdık kaskocudan şasi umarasını sorgulatınca motorun aynı motor olduğunu öğrenmiş olduk, plaka değiştirilmiş. Şu anki sahibini aradım, motorun ne sıkıntısı var diye sordum. Mırın kırın cevaplar verdi. Adama telefonda ondan önceki 2 sahibinin de adını söyledim, motoru ne zaman aldığını hatta şasi numarasını da söyledim. Senin motorunda ne sıkıntı var arakdaş, sırf meraktan aradım buldum bak bu kadar dedim. Adam pat diye telefonu kapattı.

Uzun lafın Türkçesi, uzaktan bakınca pırıl pırıl gözüken bu motorların, farz edelim inazumanın böyle bir ince hastalığa tutulup tutulmadığını nasıl anlayabiliriz? Bu motorların da expertizi var mıdır? Korkumdan motor alamadım
    oluroyle bunu beğendi.

ctuna81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    HONDA CBF yada CBX 250'yı neden kımse hesaba katmıyor yada ybr 250 ?bu motorlar unutuldumu ? temızını bulduktan sonra japondan sasmıcan.yoksa sende bana demeyesın drıftle cbf 250 aynı hızda aynı ıvmede hızlanıyor adamın bırı gıbı ..
    namk bunu beğendi.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Hyosung eski teknoloji onu ele, benellinin ne zaman geleceği belli değil ve fiyatı çok yuksek yerine japon alınabilir konuda ele. Sym de gereksiz pahalı, bajaja yine zam geldi oda fiyatını hak etmiyor. Ama 2014 sifir bajaj bulabilirsiniz nakit 7800 civarı fiyata araştırmanın lazim. Bazı bayilerde hala var.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bence ne yap ne et Honda cbr 250 al tam isteklerine gore bir motor.
    namk bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Yetkili servisler ekspertiz hizmeti veriyorlar diye biliyorum ben ucreti karşılığında.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 10 bin liraya alınacak bir İnazumanın sıkıntı çıkarma ihtimali var mıdır? varsa nelerdir?

Linkteki inazuma 15 binde ve 2013 model. Diğer 2013 inazumalar 12-13 bin lira iken bu neden 10500 TL?

Bir de apaçilik yapan ben olmayacağım, benden önceki sahibinde bu vasıfların olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Bir inazumaya bakarken nelere dikkat etmek gerekir?

Cevabınız için teşekkür ederim.

1 yıl sonra satacak olduğum zaman ha diyince satacağım bir motor arıyorum işte. Benelli ve pulsarın fiyat avantajı var ve bunlardan birini alırsam muhtemelen sıfır alırım, diğerleri 2. el olacağı için beni düşündürüyor açıkçası.
    Benim inazuma da ilanda. 9990 tl ye kadar düştüm. Bakan yok. 2013 model 15 binde. Kazası borcu harcı yok. Düşmesi kalkması yok. Servis bakımlı. Bunları satmak için yazmıyorum. Yaz geliyor, lastikler ve zinciri değiştirecem vuracam kırbacı hiç bir sıkıntı çıkarmadı bu güne kadar.
    motorcu48 bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    benelli mayısın ortasında gelecekmiş bizim burdaki bayiye köşeye atılacak bir motor değil.tnt250 olanı..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hiç okumaya gerek bile görmedim gw250 oradaysa sormaya ,danışmaya gerek bile yok .İNAZUMA

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benelli mayısın ortasında gelecekmiş bizim burdaki bayiye köşeye atılacak bir motor değil.tnt250 olanı..
    Benelli Mayıs'ta gelirse çok iyi olur. En azından inceleriz. Hem sıfır km olacağı için daha avantajlı olur.

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim inazuma da ilanda. 9990 tl ye kadar düştüm. Bakan yok. 2013 model 15 binde. Kazası borcu harcı yok. Düşmesi kalkması yok. Servis bakımlı. Bunları satmak için yazmıyorum. Yaz geliyor, lastikler ve zinciri değiştirecem vuracam kırbacı hiç bir sıkıntı çıkarmadı bu güne kadar.
    Adem Hocam, sen ne zaman inazuma aldın? Kaçırmışım bak

Peki neden alıcı çıkmıyor hocam? CBR 250 bakıyorum fiyatlar uçmuş ve bir inazuma etmez bana göre. Birisi yazıyor megelli koydum 3 güne sattım diye. 10 bin liraya 2013 inazuma var ve buna müşteri çıkmamasını siz neye bağlıyorsunuz? Ben 1 sezon bindikten sonra satmayı düşünüyorum çünkü. Satarken zorluk çıksın istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı ctuna81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HONDA CBF yada CBX 250'yı neden kımse hesaba katmıyor yada ybr 250 ?bu motorlar unutuldumu ? temızını bulduktan sonra japondan sasmıcan.yoksa sende bana demeyesın drıftle cbf 250 aynı hızda aynı ıvmede hızlanıyor adamın bırı gıbı ..
    Hocam ben CBF 250 alsam son sahibi olurum her halde

Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung eski teknoloji onu ele, benellinin ne zaman geleceği belli değil ve fiyatı çok yuksek yerine japon alınabilir konuda ele. Sym de gereksiz pahalı, bajaja yine zam geldi oda fiyatını hak etmiyor. Ama 2014 sifir bajaj bulabilirsiniz nakit 7800 civarı fiyata araştırmanın lazim. Bazı bayilerde hala var.
    Benellinin fiyatı 3150 euro ve bajajla aynı fiyat diye hatırlıyorum. 7800 civarı bajaj kalmadı her halde ama 8400 bandı hala mevcut ancak RS versiyonu 10 bine gelirse düşünülür, yok RS fiyatı artarsa 2. el almayı düşünüyorum pulsarı ve şu anda en yakın aday maalesef kendisi

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ne yap ne et Honda cbr 250 al tam isteklerine gore bir motor.
    CBR ların yarısı ölmüş sahiplerinin haberi yok, kalan yarısına da benim gücüm şu anlık yetişmiyor. Hemde Honda gıcığıyım

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servisler ekspertiz hizmeti veriyorlar diye biliyorum ben ucreti karşılığında.
    Sürekli bakımını yaptığı, sahibini tanıdığı bir motora ne derece güvenli expertiz yaptırılır ki?

Sonuçta verdikleri raporda 24 saat geçerlidir yazıyor ve daha sonra kelek çıksa hak iddia etmek neredeyse imkansız. Bu işi özel yapan, aynı arabalar gibi dyno testi yapan, boya kalınlığı testi yapan ve elektronik check yapan bir yer bulunabilir mi ki?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    1 sene sonra fazer 8 dl 650 ye geçeceksen bu 250 cc lere fazla kafa yorma ha deyince satabileceğin japon motorlarıdır japonlara bak 1 sene gelir geçer sonra fazer 8 leri dl 650 lere bakarsın

general_skyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT-170
    Hyosung GT250R racing motor bildiğim kadarıyla. ancak uzun yolda rahatsız edebilir seni. Bajaj Pulsar ise touring sınıfında sportif bir bakış açısına sahip. yani uzun yolda kullanımı rahat bir motosiklet. gaz tepkisini de beğeneceğini umuyorum. bir de iyi bir lastik takarsan keyifli yolculuklar seni bekliyor. inazuma konusunda bir fikrim yok. ben şunu tecrübe ettim ki her ne kadar haz etmesem de uzun yolda chopper motorlar gayet iyi, rahat ve dayanıklı oluyorlar. bildiğim kadarıyla bir zamanlar bazı japon firmaları chopper sınıfı motosiklet getiriyordu Türkiye'ye. ancak artık gelmez oldular.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    bu listede tek alıcagım motor inazumadır. wolfa o parayı hayatta vermem. diğerleri ise kalite olarak inazumanın yanına yaklaşamaz.

şehirdışı yolculuklarda inazuma rahatlıgını bu listedeki hiçbir motor vermez hatta bence 250 cc sınıfındaki hiçbir motor vermez.çünkü inazumada resmen araba koltugu gibi sele var. artçı için çok daha üstün inazuma. yani öncelik bence şehirdışı yolculugunuz olucagı ıcın ınazuma sıze ınanılmaz konfor sunucaktır. performans olarakda emin olun çok çok yetecektir. güzel bir çantada takarsınız bagaj derdiniz olmaz.

2. el konusuna gelirsekde insanlar 10 bin km deki motorunu sıfır ile aynı fiyata satmaya çalıştıgı ıcın satamıyorlar ee normalde satamamaları ama siz normal ederini koyarsanız suzuki markası güçlü bir marka ve rahatça satabilirsiniz.

ben 4 yıldır ktm kullanıyorum 2. eli güçlü değil derler ama öyle değil. her motorumu istedigim zaman istedigim rakama sattım. fakat örneğin şuan duke 200 11.500 tl sıfırı ben motorumu satarken 11.500 yazmadım 10.500 yazdım 10.000 yazdım. ee 2. el almak isteyen bir insanda 5-10 bindeki motora 11.500 - 11.000 mi verir yoksa aynı paraya sıfır mı alır. ben ruhsat parasını verip sıfırını alırım.
    kahve ve motorcu48 bunu beğendiler.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benelli TNT250 ile TNT25 i karistiriyosun sen, ucuz olanı TNT25 tek silindir.TNT250 çift silindir ve fiyati sanırım 4900 euroydu.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Zuzuuw 14 ay oldu alalı. Bende bilmiyorum neden satılmıyor. Satan satıyor, bendemi bir uğursuz luk var anlamadım gitti lastik ve zinciri değiştirecem, toplam da 1500 tl tutar, 10800 e koyacam ilanı. Satılmazsa dert değil, inazuma misss

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zuzuuw 14 ay oldu alalı. Bende bilmiyorum neden satılmıyor. Satan satıyor, bendemi bir uğursuz luk var anlamadım gitti lastik ve zinciri değiştirecem, toplam da 1500 tl tutar, 10800 e koyacam ilanı. Satılmazsa dert değil, inazuma misss
    adem kardeşim bayadır forumda yoktun bende nereye gittin diye düşünüyordum marmaris -bodrum gibi yerlerde scooter pazarı var herkez scooter kullanıyor o yuzden bizim motorun piyasası buralarda yok hatta arkadaş alırken zararına satarsın demişti bana.marmaristeki suzuki bayide marmarise inazuma satamadım ama inanırmısın denizliye peynir ekmek gibi buradan satıyorum diyordu :D
    Mustafa Kemal Atatürk

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)