Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250 cc Karşılaştırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

Pulsar 200 SS modeli yakın zamanda gelecek diye umuyorum, 10 bin TL'ye sıfır inazuma alamam ama bunu almak daha mantıklı geliyor. 130 km/h hızla stabil gidebileceğini düşünüyorum.

Mayıs gibi Türkiye'ye girse, ilk zammı yemeden hemen bir tane almak nyetindeyim.

Çin malı RX3 bile 10500'e çıktı, artık piyasadan ümidimi kestim. Honda başlattı, diğerleri de peşine takıldı.

2011 yılında 7500 TL olan motoru 14 000 yaptılar. Ekrem Bey çıktı döviz 19% arttı, bizim zam oranımız 21% dedi. Sanki biz malız. 7300 liranın tamamı maaliyetti ya, döviz 19 artınca bunlarda 21 artırdılar. Aynı anda 7300 TL üzerinden olan kar oranını da 21% artırdılar, ama denizi bulandırmadan, kerizi uyandırmadan.

Soran olursa döviz yada ÖTV deriz nasıl olsa. Sanki 2011 yılından bu yana 100% ÖTV artışı oldu ya...
    Ertugyigit ve abeciMotoru bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Distribitörler kolayını bulmuş, ne olursa ötv, kdv, döviz üzerine atıyorlar, tabii biz malız hesap kitap bilmeyiz, sizlerde hiç kar amacı yok... ne varsa ne yoksa vergiler demiiiii... Bajaj Pulsarın (200 Ns) Fabrika Fİyatı 800 dolar, Hindistan vatandaşına satış fiyatı 1410 dolar, üzerine bildiğiniz tüm vergileri 2 katıyla koyun yinede şuanki satış fiyatı yapmaz. Kandırmasınlar bizi...
    Ertugyigit ve chcts1 bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hocam seyahat ediceksen pulsar 200ss alırım demen mantıksız, 2. eli nasıl olcak belli değil satamayabilirsin hemen hemde inazuma gibi rahat seyahat motoru varken başka markalara bakma boşuna al istediğin gibide satarsın araba gibi konforlu bi motor
    motorcu48 bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    ...
    Hyosung gt250r

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06211634/detay

Bu tip motorlar 9 bin liraya bile bulunabiliyor. Ancak Hyosung'dan korkuyorum, neden 4000 km 'deki bir motoru satılığa çıkardılar acaba diye düşünüyorum? Forumda yazan bazı arkadaşlar var, sıfır alıp aylarca motor sıkıntısıyla uğraşıp elinden çıkaranları görüyorum ve korkuyorum. Aldıktan sonra zırt pırt masraf çıkarır diye endişeliyim. Şimdi motorumla 15 bin km dir geziyorum ki 80%'i uzun yol, daha tık demedi. Ama niyeyse gözümde hyosung apaçi motoru gibi gözüküyor.

Böyle bir motorun temizliğinden nasıl emin olabilirim?

Son 1 ayda hem abime hem babama yeni araba aldık, bu arabaları servise götürüp 150 lira verdiğimizde adam her türlü aksamı kontrol edip sana rapor veriyor. Motosiklet içinde bu mümkün müdür? Motor ömrünü arabalar gibi ölçtürebilir miyim?
    ...
    Hyosung konusunda; Kayalar Motor ve bazı yetkili servislerde bahsettiğin diagnostik var. Bağlıyorsun motorun hangi sensöründe ne var, daha önce ne hata vermiş görebiliyorsun. Fiyatı 50-100tl birşey olması lazım.
    Komple ekspertiz + diagnostik'e bağlama için belki 150tl olabilir.
    Zuzuuw bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam seyahat ediceksen pulsar 200ss alırım demen mantıksız, 2. eli nasıl olcak belli değil satamayabilirsin hemen hemde inazuma gibi rahat seyahat motoru varken başka markalara bakma boşuna al istediğin gibide satarsın araba gibi konforlu bi motor
    4-5 tane inazuma için görüştüm, hepsi at hırsızı gibi adamlardı. Ben servis karnesi var mı diye soruyorum, adam 10750'den 10 a düşüyor direk. Böyle olunca 2. ele güvenemiyorum. Benim mondiye 200 lira aşağı verdiler satmadım , gerekirse gömerim onu ama sırf elden çıksın diye fiyatını düşürmem. Ama adam inazumaya bile telefonda 1000 lira düşüyorsa o noktada bazı şeyler insanın aklına gelmiyor değil.

Pulsar SS'in gidonu 200NS'den daha yüksek tipi her ne kadar SS olsa da oturuşu en az pulsar kadar rahat olacaktır diye tahmin ediyorum. CBR 250 'den daha dik bir oturuşu var gibi. Bu da bana yeter. Biz şekilci bir millet olduğumuz için SS bir motoru 2. elde satmak çok ama çok daha kolay olacaktır.

Baktık dediğiniz gibi oturuşu rahat değil, o zaman yavrusunu alırız.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim mondide ilanda çaldırıp kapatıyorlar kontör paraları gitmesin 2.200 tl diyoruz adam 1.500 tl diyor sıfırı 3.000 tlymiş sitesinde 3.500 tl yazıyor yok bizim burda bi bayi bu fiyata satıyor diyo git ordan al o zaman parası o kadarmış taksitle al kredi kartı yokmuş bazısı şehir dışından gelecekmiş yol parasını biz ödeyecekmişiz

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim mondide ilanda çaldırıp kapatıyorlar kontör paraları gitmesin 2.200 tl diyoruz adam 1.500 tl diyor sıfırı 3.000 tlymiş sitesinde 3.500 tl yazıyor yok bizim burda bi bayi bu fiyata satıyor diyo git ordan al o zaman parası o kadarmış taksitle al kredi kartı yokmuş bazısı şehir dışından gelecekmiş yol parasını biz ödeyecekmişiz
    Caps alıp atacağım, cep telefonu, masaüstü bilgisayar ve tablet ile takas isteyeninden tut envai çeşit çin malı 250 cc çapırla takas isteyenine kadar her kesimden mesaj geliyor. MEsajla pazarlık yapmaya çalışan adam var, bi telefon açmak acaba kaç liraya mal oluyor.

Sırf bu yüzden gapitalizmin kölesi olup bundan sonra bilinmeyen markalara yanaşmayacağım. Ulan 2009 model bilmem kaç yüz bindeki YBR daha çok ediyor , işin acayibi bu parayı verende var.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    250 cc motora 15 vereceğine biraz zorla 20'ye nc 700 al.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o hyosungun deposu mu göçmüş ben mi yanlış gördüm

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc motora 15 vereceğine biraz zorla 20'ye nc 700 al.
    Ciddi mi yazdınız bilmiyorum ama epey güldüm.

Ben 200 lira eksik veriyorlar diye mevcut motorunu satmayan adamım, 5 bin lirayı nasıl veririm öyle ha diye. Kriz geçiririm orada.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)