Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

BAJAJ PULSAR ZAMM !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    İndirim asla beklemeyin arkadaşlar. Zam olur indirim olmaz , bu işin doğası böyle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bence bajaj orta vadeli hakeret etmeyerek bir sansi kacirdi.Joker urunu ve tek basarili urunu Pulsardi.

Simdi acik konusalim Pulsar disinda hicbir Bajaj urunu basarili satislar yapamadi Discover de Boxer de.Discover 150 de satmayacak CBF 150 yi zorlayabilecek kalibrede degil.

Pulsar iyi satiyorken bu fiyat hamlesi pulsarin onunu kesmistir.%10 luk bir kesim ben max 9 bin verebilirim der alir.Ancak kalani +3 daha veririm der ve Kawasaki , KTM alirim der bana gore.R25 in fiyati malum cok guzel satiyor.

Kuralkan Hyosung ta da ayni yanlisi yapti marka Turkiyede bence bitti.650 lik zaten yok tek satan 250 vardi onuda bitirdiler.

Pulsarin bu yil ayni basarili satisi gosterebilecegini pek sanmiyorum.Bu forumada yansiyor zaten.
    Ertugyigit ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Fuar yeni yapıldı normaldir Fuarda harcadıkları parayı nasıl kazanıcaklar. her sene her sektörde aynı muhabbet Fuar yapılır ve sonraısnda zam gelir.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam adam maximum kar koymaya çalışıyor. kapitalist sisteme karşı gösteri yapalım , sosyal devlet vergi sistemi gelmesi için çabalayalım , fakirlik bitsin zengin fakir uçurumu azalsın , refah gelsin desen tamam ben de savunayım.
    ama para dönen her iş böyle iken gelip bajaja özellikle tepki göstermek bence biraz haksızlık gibi. bu adamlar mahallenin enayisi mi daha pahalıya satabileceği malı ucuza versin
    bajaj neden bu modelde daha fazla kar koyuyor dersen de cevap belli aslında. demek ki tr piyasasında bu motora daha büyük talep olacağını ve daha fazla kar edebilecekleri fiyata satabileceklerini hesaplamışlardır.

he son kullanıcı olarak değiştiremediğimiz faktörleri dışlayınca önümüzde motorlar ve fiyatları kalıyor.
    ki o durumda da bajaj pulsar f/p ürünü şuan. bence yani.
    Arzuları bilir...Ayrıca tepkim sadece bajaja değil,nerede haksızlık ve çakallık varsa onadır tepkim.Kâr yapmadan satsın demiyoruz ki.Onlar kendileri diyordu ucuz fiyata satacaz diye.İlk defa motor satın almıyoruz,20 yılı geçti motosikletin tepesindeyiz yaz kış.Artık iş tamamen ticarete dönmüş,yok öyle motosiklet sevdası yaşayan...
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

böylelikle zam yapma sebeplerinin dövizden kaynaklı olmadığı kendi kafalarından zam yaptıkları ortaya çıkmış oldu. bizim vatandaşımızın parası çok. alanlar olacaktır. ne kadar yazarsan yaz ikna edemezsin. adamlarda böyle fahiş karlarla ceplerini para ile doldurur. yarın öbürgün yedek parçayada zam yapmaya başlarlar. almışsın zaten mecbur yedek parçasınıda alacaksın. alın kardeşim üçer beşer tane birden alsın herkes. çok ucuz.
    turkish39, Ertugyigit ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    pulsar rs200
    arkadaşlar geçensene pulsar 200ns tanıtım fiyatına çok ucuza satıldı ben fiyatın buduruma geleceğini bas bas bağırıyordum arkadaşlara acele edin alın alın diye beni dinlemeyen dostlarım şimdi çok pişman :D ben şuan türkiyeye gelecek oln rs200 modeli bekliyorum 200ss iptal edildi onda abs sistemi yoktu ama rs modeli en fulü

Rs te abs olsa ne olacak Ninja SL , KTM 200 rc cok ustun motosikletler Bajajdan.

KTM i yakindan inceledim sasi, arka masa, amortisorler vs bajajla kiyaslanmaz.

Motosikleti
    pulsar rs200
    arkadaşlar aslında pahallı değil ben yıllarca hondanın birçok modelini kullandım 600rr den tutun 125r ye kadar birçok modeli kullandım sakın kimse bana yamaha honda ile kıyaslamak saçma demesin kıyaslarım hemde ne kıyas ben bugün pulsara bakınca parça ucuzluğu olsun performans olsun görüntü olsun özellikler olsun herşeyi buluyorum ama yamaha hondada bunları göremiyorum bajaj kawasaki ninja 250 ve 300 ünü kendi fabrikasında üretiyor bunu biliyormuydunuz ayrıca ktm nin bazı modellerinide kendi fabrikasında üretiyor bajaj dünyanın en büyük motorsiklet fabrikalarından birine sahip pulsar 200ns üzerine kawasaki yazıp japonyaya satıyor kalitesiz bir motor olsa kawasaki neden onun yanında üretim yaptırsınki ve neden pulsar 200ns modeli ile anlaşıp kawasaki adı altında japonyaya satsın? onun için pulsar aslında pahallı değil sadece tanıtım fiyatından satıldı ve fırsatı yakalayanlar yakaladı kaçıranlar ise üzgün

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Mondiale de kızdık ettik,adamlar dediği fiyattan satışa başladı.Daha satmadan fiyat arttırmadı bazı firmalar gibi.Onları dolar etkilememiş sanırsam.Benim gibi Pulsar hayranı adamı bu motordan soğuttular ya,tebrikkere tebrik koyuyorum.Yukarda da belirttiğim gibi,motor sevdasının yerini ticaret almış artık.600-1000 CC motorlardan bahsetsek amenna.O zaman kdv ötv zırvasını anlarım.Ama %8 ötv olan küçük cc lerde büyük paralar dönmesi ...Neyse,doğruları konuşunca tepki alıyorum,En iyisi yalnız sürmek.Tekeriniz düz bassın.Herkese bol kazançlar...

Motosikleti
    pulsar rs200
    peki bahsettiğin motorların fiyatları nedir ?

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı sinan oğuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki bahsettiğin motorların fiyatları nedir ?
    Yurtdışında,dünyanın heryerinde 3800-4000 DOLAR.Yani yurtdışında 3750 Türkiye de 9000 değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Alıntı sinan oğuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aslında pahallı değil ben yıllarca hondanın birçok modelini kullandım 600rr den tutun 125r ye kadar birçok modeli kullandım sakın kimse bana yamaha honda ile kıyaslamak saçma demesin kıyaslarım hemde ne kıyas ben bugün pulsara bakınca parça ucuzluğu olsun performans olsun görüntü olsun özellikler olsun herşeyi buluyorum ama yamaha hondada bunları göremiyorum bajaj kawasaki ninja 250 ve 300 ünü kendi fabrikasında üretiyor bunu biliyormuydunuz ayrıca ktm nin bazı modellerinide kendi fabrikasında üretiyor bajaj dünyanın en büyük motorsiklet fabrikalarından birine sahip pulsar 200ns üzerine kawasaki yazıp japonyaya satıyor kalitesiz bir motor olsa kawasaki neden onun yanında üretim yaptırsınki ve neden pulsar 200ns modeli ile anlaşıp kawasaki adı altında japonyaya satsın? onun için pulsar aslında pahallı değil sadece tanıtım fiyatından satıldı ve fırsatı yakalayanlar yakaladı kaçıranlar ise üzgün
    Ayrıca pulsar tanıtım fiyatına satılmadı.6999 denip 7350 ye satıldı.Küçük CC lerde takip etmediğim marka yok gibi.
    dyavol-77 ve cool113 bunu beğendiler.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Yanlis aktarilan bazi bilgiler var burada..

Hintli ve cinli ureticiler zaten nufus ve pazardan dolayi bambaska hareket ederler.

Japon markalari da hibdistan ve cin cok buyuk pazar oldugundan bazi marka hamleleti yapiyor.

Kawasaki Hindistanda Bajaj uzerine marka koyar ortakligi vardir.Ancak Avrupada Kawasaki Bajaj motorun uzerine adini yazmaz.Tyrkiyede bile yapmaz bunu.Marka imaji acisindan yapmaz.Hindistanda yapiyor bunu orasi bambaska bir yer..

Japonya pulsar almaz trafikte 250 cc alti japonyada yasak zaten.

Pulsar henuz hicbir avrupa ulkesine yada Japonyaya falan girmis degil Turkiyede otv vs vergi farkindan dolayi avantajliydi satti.

Ama pulsari isoanyaya gotyrdugunde yada italyaya orada otv vergi vs olmadigindan japon yada italyan markalariyla rejabet etmesi zor.

Ozellikle avrupa piyasasi cok buyuk oranla 250 cc uzeri motosiklet mustetusine sahip.

Yani kawasakinin markasini bajajda kullandigi tek yer hindustan malezya vsvs.Diger ulkelerde kawasaki kendi urunleriyle var sadece..

Motosikleti
    pulsar rs200
    doğru söylüyorsunuz yamaha r6 da yurt dışında 18.000tl civarı türkiyede 40.000tl ye iteliyecekler nerdeyse bu ülkede herşeyi çok pahallı yurtdışı ile kıyaslamıyorum diğer motorlarla kıyaslıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:43 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışında,dünyanın heryerinde 3800-4000 DOLAR.Yani yurtdışında 3750 Türkiye de 9000 değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

Ayrıca pulsar tanıtım fiyatına satılmadı.6999 denip 7350 ye satıldı.Küçük CC lerde takip etmediğim marka yok gibi.
    başta öyle bir söylenti çıktı 6999 diye ama sonuçta 7350 de karar kılındı bu onlarn endoğal hakkı hesabına gelen alır gelmeyen izler.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hayali rakamları bırakalım.
    Ben bu motoru 11.08.2014 tarihinde 7.250 liraya aldım.
    O zamanki dolar kuru 2.15
    Yani 7.250/2.15 = 3372.09 USD (dolar)

Bugün tarih 06.04.2015
    Dolar kuru 2.57
    Bu motoru bugün 8666.27 liraya alırsam yine 3372.09 USD (dolar) ediyor.
    Ayrıca bırak 8666 lirayı Sahibinden de hala 7900 liraya sıfır pulsar var.
    (Bu arada 7900/2.57 = 3073 lira ediyor. Yani Pulsar 11.08.2014 tarihine göre 299 dolar, 768 lira ucuz şu an)
    NASIL ZAM GELMİŞ OLUYOR BU MOTORA VE ALICI NASIL ZARAR ETMİŞ OLUYOR?

Neyse;
    Haaa! Diyelim 8666 liraya Pulsar bulamadın da liste fiyatı olan 8960 liradan almak zorunda kaldın.
    Aradaki fark ne? 294 lira.
    BU MUDUR bütün bu feryat figanın nedeni?
    enescanatar, rebel_punto ve tekoklava bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yurtdışı başkadır, Avrupa bambaşkadır, Hindistan farklıdır, Japonya çok farklıdır.
    Arkadaş, kıyas yapamazsın, avrupa ekonomisine göre, hindistan satış fiyatına göre, Euro/Yen paritesine göre kıyaslayamazsın.
    Avrupa'da şu kadar, Hindistan'da bu kadar, Türkiye'de niye bu kadar? Çok mantıksız kıyaslamalar yapıyorsunuz. İstanbul'da farklı fiyata, İzmir'de farklı fiyata satılsa sorarsın, ama Hindistan'da bilmem kaç rupi burada niye bu kadar pahalı diye sormak bana mantıksız geliyor. Ekonomist değilim, siyasetçi değilim, mühendis değilim, evimin bile gelir gider hesabını yapmaktan aciz bir vatandaşım.
    Hindistandan aldığın 200 rupilik bi malzemeyi Türkiye'ye göndermek için belki de önce papua yeni gineye yollayıp oradan Türkiye'ye sevk etmek zorundasın, belki de Hindistandan aldığın 200 rupilik şeyin hacmi kilosu bilmem kaç metreküp ve kilogramı geçince extra 400 rupi gemi kargosu ödüyorsun, belki de belkide...
    Tamam çok saçmaladık da, ülkendeki ekonomiyi sorgulamak yerine Hindistan'daki satış fiyatını sorgulamak bana mantıksız geliyor.
    Markette 1 lira olan herşey abartısız 1.5 lira oldu, Hindistan'da da olmuş mudur acaba?
    İyi fiyattan piyasaya girince iyi, zam yapınca kötü.Bajaj'a özel değil, zam yapan, yapacak olan hiç bir firmaya kızmıyorum artık, kızılacak tek şey var, ona da vatandaş kızmıyorsa yapacak birşey yok.
    Ertugyigit ve tekoklava bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurtdışı başkadır, Avrupa bambaşkadır, Hindistan farklıdır, Japonya çok farklıdır.
    Arkadaş, kıyas yapamazsın, avrupa ekonomisine göre, hindistan satış fiyatına göre, Euro/Yen paritesine göre kıyaslayamazsın.
    Avrupa'da şu kadar, Hindistan'da bu kadar, Türkiye'de niye bu kadar? Çok mantıksız kıyaslamalar yapıyorsunuz. İstanbul'da farklı fiyata, İzmir'de farklı fiyata satılsa sorarsın, ama Hindistan'da bilmem kaç rupi burada niye bu kadar pahalı diye sormak bana mantıksız geliyor. Ekonomist değilim, siyasetçi değilim, mühendis değilim, evimin bile gelir gider hesabını yapmaktan aciz bir vatandaşım.
    Hindistandan aldığın 200 rupilik bi malzemeyi Türkiye'ye göndermek için belki de önce papua yeni gineye yollayıp oradan Türkiye'ye sevk etmek zorundasın, belki de Hindistandan aldığın 200 rupilik şeyin hacmi kilosu bilmem kaç metreküp ve kilogramı geçince extra 400 rupi gemi kargosu ödüyorsun, belki de belkide...
    Tamam çok saçmaladık da, ülkendeki ekonomiyi sorgulamak yerine Hindistan'daki satış fiyatını sorgulamak bana mantıksız geliyor.
    Markette 1 lira olan herşey abartısız 1.5 lira oldu, Hindistan'da da olmuş mudur acaba?
    İyi fiyattan piyasaya girince iyi, zam yapınca kötü.Bajaj'a özel değil, zam yapan, yapacak olan hiç bir firmaya kızmıyorum artık, kızılacak tek şey var, ona da vatandaş kızmıyorsa yapacak birşey yok.
    Kesinlikle ülkenin ekonomisiyle çok alakalı bir sürü şey.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yorumlar yavuz hırsız ev sahibini bastırır,hırsızın hiç mi suçu yok vs. cümlelerini aklıma getirdi nedense Madem vatandaş memnun bize de b.k yemek düşer Bu foruma üye olduğumdan beri bu tarz konuların karşısında oldum hep.Neyse,dedim ya yalnız sürmeye devam.Hepiniz Allah'a emanet olun...
    TIGERSHARK ve Shrieker bunu beğendiler.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayali rakamlarý býrakalým.
    Ben bu motoru 11.08.2014 tarihinde 7.250 liraya aldým.
    O zamanki dolar kuru 2.15
    Yani 7.250/2.15 = 3372.09 USD (dolar)
    http://i.hizliresim.com/XBAk80.jpg
    Bugün tarih 06.04.2015
    Dolar kuru 2.57
    Bu motoru bugün 8666.27 liraya alýrsam yine 3372.09 USD (dolar) ediyor.
    Ayrýca býrak 8666 lirayý Sahibinden de hala 7900 liraya sýfýr pulsar var.
    (Bu arada 7900/2.57 = 3073 lira ediyor. Yani Pulsar 11.08.2014 tarihine göre 299 dolar, 768 lira ucuz þu an)
    NASIL ZAM GELMÝÞ OLUYOR BU MOTORA VE ALICI NASIL ZARAR ETMÝÞ OLUYOR?

Neyse;
    Haaa! Diyelim 8666 liraya Pulsar bulamadýn da liste fiyatý olan 8960 liradan almak zorunda kaldýn.
    Aradaki fark ne? 294 lira.
    BU MUDUR bütün bu feryat figanýn nedeni?
    Almayi düşünen adam burda aglamasin. Osmaniye Bajaj bayii 2014 sıfır km pulsar i 7500 e veriyor. elinde son 1 tane kalmis diyorum ne arayan var ne de soran. Kacirirsanin o zaman haklı olarak aglarsiniz. Benden demesi.
    tekoklava ve AttilaXtreme bunu beğendiler.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    pulsar rs200

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayi düşünen adam burda aglamasin. Osmaniye Bajaj bayii 2014 sıfır km pulsar i 7500 e veriyor. elinde son 1 tane kalmis diyorum ne arayan var ne de soran. Kacirirsanin o zaman haklı olarak aglarsiniz. Benden demesi.
    Her mevzuya salça olan adam pozisyonuna düşmeyeyim diye çoğu topa girmiyorum. Susuyorum susuyorum susuyorum susuyorum, motor çıkış fiyatına göre 300 dolar ucuzlamış 7 sayfa boş beleş yorum. Biz de demir çelikten yapılmış insanlar değiliz ki be kardeşim. Millete mevzu lazım. Laf olsun torba dolsun işte.
    tekoklava bunu beğendi.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)