Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

KTM duke 250

Motovento
    REKLAM ALANI
    akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam duke için sert yan çantalar var onları bir incele.
    yan çantalar kıvraklığı azaltır diye düşünüyorum.

sormak istediğim birşey var tecrübeli arkadaşlar yardım edebilirse sevinirim. bugün rodaj bakımından beri ilk defa zincirimi yağlamaya karar verdim. 1700km oldu çünkü. en son 700 km önce yağlanmıştı. neyse güzelce temizledim sonra yağladım. sonra arka sehpadayken bi çalıştırıp bakayım dedim. 1. vitese alıp rölantide bıraktığımda zincir arada sanki dişlilere oturmuyomuş gibi ses çıkartıp alt tarafı çok ağağı yukarı sallanıyodu. 2. viteste daha da fazla yapıyordu. resmen takır tukur ses geliyordu. gaz verdiğimde sanki zincirin dönüşü düzeliyor gibiydi. neyse bi de sürüp deniyim dedim. açıkçası sürüşte bi farklılık ya da garip ses hissetmedim. acaba arka teker yüksüz dönerken zincir ve dişlilerin davranışı bu şekilde mi oluyor. bana sanki bi terslik var gibi geldi.yani sonuçta herhangi bişeyi söküp takmadım. deneme sürüşünden sonra bi zinciri gerdim gerçi biraz. sonrasında da bu davranışı değişmedi. bilen birileri aydınlatırsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı akjenas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan çantalar kývraklýðý azaltýr diye düþünüyorum.

sormak istediðim birþey var tecrübeli arkadaþlar yardým edebilirse sevinirim. bugün rodaj bakýmýndan beri ilk defa zincirimi yaðlamaya karar verdim. 1700km oldu çünkü. en son 700 km önce yaðlanmýþtý. neyse güzelce temizledim sonra yaðladým. sonra arka sehpadayken bi çalýþtýrýp bakayým dedim. 1. vitese alýp rölantide býraktýðýmda zincir arada sanki diþlilere oturmuyomuþ gibi ses çýkartýp alt tarafý çok aðaðý yukarý sallanýyodu. 2. viteste daha da fazla yapýyordu. resmen takýr tukur ses geliyordu. gaz verdiðimde sanki zincirin dönüþü düzeliyor gibiydi. neyse bi de sürüp deniyim dedim. açýkçasý sürüþte bi farklýlýk ya da garip ses hissetmedim. acaba arka teker yüksüz dönerken zincir ve diþlilerin davranýþý bu þekilde mi oluyor. bana sanki bi terslik var gibi geldi.yani sonuçta herhangi biþeyi söküp takmadým. deneme sürüþünden sonra bi zinciri gerdim gerçi biraz. sonrasýnda da bu davranýþý deðiþmedi. bilen birileri aydýnlatýrsa sevinirim.
    Normal bir durum. Arka tekerlek boşta olduğundan zincirin boşluğunu alamıyor. Bu şekilde salınım yapması zincirdeki boşluktan kaynaklanır.
    akjenas bunu beğendi.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Bakımda Zinciri gerdiler mi ? Olmadı motorun üstüne birini oturtun zincirin gerginliğini kontrol ediniz kullanım kitapçığında veya arka maşada ne kadar gergin olacağı yazar.

Olmadı zincirin içindeki silindirleri elinizle yoklayın rahat mı dönüyor zor mu ?

Yağlamayı da 500 km yaparsanız daha ideal.
    akjenas bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir durum. Arka tekerlek boşta olduğundan zincirin boşluğunu alamıyor. Bu şekilde salınım yapması zincirdeki boşluktan kaynaklanır.
    oh içim rahatladı. gerçi 2. viteste nerdeyse zincir atacakmış gibi geliyo ama sürüşde bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum.

Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımda Zinciri gerdiler mi ? Olmadı motorun üstüne birini oturtun zincirin gerginliğini kontrol ediniz kullanım kitapçığında veya arka maşada ne kadar gergin olacağı yazar.

Olmadı zincirin içindeki silindirleri elinizle yoklayın rahat mı dönüyor zor mu ?

Yağlamayı da 500 km yaparsanız daha ideal.
    bakımdan önce ben kendim germiştim 700km de. gevşek gelmişti. servise götürdüğümde söyledim kendim gerdim bi kontrol edermisiniz diye usta gerginliği gayet iyi demişti. bugün de gevşemiş gibi geldi gene gerdim az biraz. yağlamayı da 500km de bir yapmayı planlamıştım ama biraz plandan saptim. haftada bir zincir yağlıcam bundan sonra. iş günlerinde 400km yapıyorum zaten hafta sonu da gezdim mi 500km haftalık olur.
    tubejh bunu beğendi.

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

ben de aracıma topcase takmaya karar verdim. ancak iki fullface kask alacak bişi olsun istiyorum. bu maxem'in sl 45 modelinden taksam çok mu büyük olur acaba fikri olan var mı? kötü görünür ve/veya sürüşü çok kötü etkiler mi?
    Ben benimkine 36lt Givi taktım. Bu bile biraz büyük

Selamlar.
    akjenas bunu beğendi.
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben benimkine 36lt Givi taktım. Bu bile biraz büyük

Selamlar.
    valla dedim topcase takıp tipini bozacaksam bari işlevsel bişi olsun diye maxem sl 45'in kargo modelini sipariş ettim haftaya gelir umarım, sonra bakarım duruma. bu arada 3 hafta sonunda tail light'ım elime ulaştı ve dün topcase taşıma demiriyle beraber monte ettim. sonunda kırık tail light'la gezmekten kurtuldum, hem de sanki daha bi güzel oldu.
    bulut59 ve phar bunu beğendiler.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşlar hala deneyen olmadı mı bunun son hızını ? Duke200 gibi düşük bir sınırı yoktur umarım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Pardon 8. sayfada bu konu konuşulmuş simdi gördüm.

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    valla dedim topcase takıp tipini bozacaksam bari işlevsel bişi olsun diye maxem sl 45'in kargo modelini sipariş ettim haftaya gelir umarım, sonra bakarım duruma. bu arada 3 hafta sonunda tail light'ım elime ulaştı ve dün topcase taşıma demiriyle beraber monte ettim. sonunda kırık tail light'la gezmekten kurtuldum, hem de sanki daha bi güzel oldu.
    http://i58.tinypic.com/vcyjqc.jpg
    çanta demirine iki taraftan birer üzün çubuk destek yaparsan ayaklıklara daha iyi olur yoksam şu alt taraftan alınan desteğin yüzünden küyrukta kırılma oluyo şasede tecrubeden biliyom.

resimde görüldüğü gibi yapmazsan kuyruk kalk gidelim yapıyo kırmadan yaparsan iyi olur yoksam kaynakçı aramaya başlarsın
    çanta bence yakışıyo duke ye ama 46lt. fazlasını koymazsanız iyi olur.

akjenas ve E-TEKİN bunu beğendiler.

Motosikleti
    V-Strom 650
    arkadaşlar duke 200 ile kısa bir test sürüşü yapmıştım. dizlerim beni rahatsız edecek kadar kıvrık kalmıştı. bu 250'liğin pegleri de 200'lüğünkü gibi yukarıda ve geride mi ? ikisini de kullanma fırsatı bulan oldu mu ?

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Duke 125 200 ve 250 birebir ayni sasiye sahip

Motosikleti
    V-Strom 650
    Duke 125 200 ve 250 birebir ayni sasiye sahip
    teşekkürler.

Merhaba,

Ben de Duke 250 almak için yeni partinin gelmesini bekleyenlerdenim. İlk motorum olacak. Siz uzun zamandır kullanıyorsunuz sayılır. Bu zamana kadar kronik bir sıkıntı ya da arıza ile karşılaştınız mı ? Kullanımıyla ilgili olarak hoşlanmadığınız bir durum var mı ? Artçı ile kullanan var mıdır aranızda? Artçı konforu ne durumdadır bilgi verebilir misiniz?

Topcase taktıran arkadaşlar fotoğraf paylaşmanız mümkün müdür ?

Teşekkürler

Alıntı zaglat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de Duke 250 almak için yeni partinin gelmesini bekleyenlerdenim. İlk motorum olacak. Siz uzun zamandır kullanıyorsunuz sayılır. Bu zamana kadar kronik bir sıkıntı ya da arıza ile karşılaştınız mı ? Kullanımıyla ilgili olarak hoşlanmadığınız bir durum var mı ? Artçı ile kullanan var mıdır aranızda? Artçı konforu ne durumdadır bilgi verebilir misiniz?

Topcase taktıran arkadaşlar fotoğraf paylaşmanız mümkün müdür ?

Teşekkürler
    Hayırlı olsun. Artçı konforu zayıf, sürüş zevki harikadır.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    @uçanteneke topcase in üzerindeki anten ne? Radyo mu bağlattın motora

Aklıma takılan sorular

Öncelikler herkese saygılar sevgiler. İlk defa bir foruma kayıt oldum bir hatam olursa affedin ve uygun bir uslupla uyarın lütfen amacım burada keyif veya huzur kaçırmak değil. Ben de bu motoru almaya hevesliyim 3000 km skuter tecrübem var ve arkadaşlarımın motorlarıyla da toplarsak 1000 km vitesli tecrübem var diyebiliriz(125cc). Genellikle ev okul arası kullanacağım fakat İzmir'de okumayı sırf yaz kış motosiklet kullanabileyim diye seçtim yani haftasonları komşu illere vs. geziler yapmak istiyorum.Lafı daha da uzatmadan sorularıma geleyim.

1. Bu motosikletle bahsettiğim turları yapabilir miyim?
    2. Artçı selesi için pek iyi değil demişsiniz kabul edilemez bir seviyede mi?
    3.Belki yıl sonları İzmir-Eskişehir (eve dönüş) yolculuğu yapılabilir mi?
    4.Bunla olmaz diyorsanız şunla olur diyebileceğiniz bir motosiklet önerir misiniz? (küçüklüğümden beri gelen bi chopper merakım ve lise çağımda buna eklenen ducati monster hevesim var bu motoruda karakter olarak Monster'e benzettiğim için beğeniyorum. Boyum 1.80 kilom 64 bütçem 17.000)

Üşenmeyip okuduğunuz ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Tekeriniz her zaman düz bassın.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı izmarit26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikler herkese saygılar sevgiler. İlk defa bir foruma kayıt oldum bir hatam olursa affedin ve uygun bir uslupla uyarın lütfen amacım burada keyif veya huzur kaçırmak değil. Ben de bu motoru almaya hevesliyim 3000 km skuter tecrübem var ve arkadaşlarımın motorlarıyla da toplarsak 1000 km vitesli tecrübem var diyebiliriz(125cc). Genellikle ev okul arası kullanacağım fakat İzmir'de okumayı sırf yaz kış motosiklet kullanabileyim diye seçtim yani haftasonları komşu illere vs. geziler yapmak istiyorum.Lafı daha da uzatmadan sorularıma geleyim.

1. Bu motosikletle bahsettiğim turları yapabilir miyim?
    2. Artçı selesi için pek iyi değil demişsiniz kabul edilemez bir seviyede mi?
    3.Belki yıl sonları İzmir-Eskişehir (eve dönüş) yolculuğu yapılabilir mi?
    4.Bunla olmaz diyorsanız şunla olur diyebileceğiniz bir motosiklet önerir misiniz? (küçüklüğümden beri gelen bi chopper merakım ve lise çağımda buna eklenen ducati monster hevesim var bu motoruda karakter olarak Monster'e benzettiğim için beğeniyorum. Boyum 1.80 kilom 64 bütçem 17.000)

Üşenmeyip okuduğunuz ve vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler. Tekeriniz her zaman düz bassın.
    1-)Bu motorla istediğin yere tur yapabilirsin.Ama Naked olduğu için bol bol durman gerekir.Çünkü bütün rüzgar sende.Bu da seni 60 km de bir sersemletir.Yani en azından ben öyleyim.
    2-)Kusura bakma ama uzun mesafelere artçı için eziyet olur bu motosiklet türüyle.Olmaz yani rahat edemez.
    3-)Yapılır tabi ama 1 numara geçerli hala.
    4-)Uzun yolculuk istiyorsan enduro bakacaksın.Nc750x,kawa versys,bmw f650 vs.Chopper kullanmadım.Ama rahat görünüyor artçıları ve sürücüleri.
    Uzun yola çıkacaksan naked bakmamalısın.O tür motorların reklamlarında da görürsün zaten "Sokak Dövüşçüsü" diye.Bu arada hoş geldin İzmir'e

Merhaba. Butce ekipman dahilse 200 cc duke al bence. Eger cok artcili kullanacaksan seleye dolgu yaptirabilirsin. Yalniz bu motor yaramazlik motoru. Sehir ici agirlikli, torklu ve hizli. O yuzden uzun yol icin baska motor bakmalisin.

Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Uzun on cam taktirirsan uzun yolda baya bi rahatlarsin. Ama aradaslarin da dedigi gibi tarz olarak uzun yol motoru degil. M bu motorla uzun yol da yapilmaz degil. Ama enellikle sehir icinde kullanip arada bir uzun yola cikacaksan olabilir. Lakin uzun on cam sart bence. Cok farkettiriyor.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Endro türünü pek sevmiyorum malesef (her ne kadar bu dediklerim için biçilmiş kaftan olsa da) Artçı selesi için konforlu bi sele ile değiştirme imkanım var sanırsam yazdıklarınızdan yola çıkarsam bana maliyeti ne kadar olur?

250 dukenin iyi lastiklere ve kaydırmalı debriyaja sahip olması nedeniyle istiyorum 390a param yetmiyor (ikinci elde bir tane ilanı var baktığım kadarıyla) Ekipmanlarımı daha önceki motorumu aldığımda almıştım genede bir iki ekleme yapabilirm boyunluk gibi onun dışında ekipmanım tam.

Son olarak sanırım yukarıdaki abinin yaptığı gibi (ön cam arkaya sepet vs.)yaparsam sanırım dediğim yolları daha rahat yaparım ve bu 60 km olayından da biraz kaçınabileceğimi düşünüyorum.

Bu arada hoş bulduk teşekkür ederim.

Alıntı izmarit26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Endro türünü pek sevmiyorum malesef (her ne kadar bu dediklerim için biçilmiş kaftan olsa da) Artçı selesi için konforlu bi sele ile değiştirme imkanım var sanırsam yazdıklarınızdan yola çıkarsam bana maliyeti ne kadar olur?

250 dukenin iyi lastiklere ve kaydırmalı debriyaja sahip olması nedeniyle istiyorum 390a param yetmiyor (ikinci elde bir tane ilanı var baktığım kadarıyla)

Son olarak sanırım yukarıdaki abinin yaptığı gibi (ön cam arkaya sepet vs.)yaparsam sanırım dediğim yolları daha rahat yaparım ve bu 60 km olayından da biraz kaçınabileceğimi düşünüyorum. Tekrardan teşekkürler yorumlarınız için.
    Eğer bütçe ekipman hariçse bencede 250'lik alın. Seleyide 40-50 TL civarına dolgu yaptırırsınız.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 89101112 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)