Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet botunu çıkarmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Merhaba,

Bugün beğenilerden yola çıkarak internetten YDS'nin Diablo 11.0 GTX model botunu aldım. Bot oldukça şık, ayağımda da rahat ettim diyebilirim. Fakat sorun şu ki, botu ayağımdan çıkarmak için 10 dk. debelenmem gerekiyor ya da birinden yardım alarak son derece zor çıkarabiliyorum. Motor botlarının tamamı böyle midir yoksa bu modele ya da ayağıma has bir durum mu var? Sırf bu yüzden geri vermeyi düşünüyorum botu.

mehmetenis ve Salih_T bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ilk aldığında zor girip çıkması normal, biraz giydikten sonra açılıyor. Bana tam olan bot şimdi acaba büyük mü küçüğüyle değişsem mi diye düşünüyorum.

sizin örnek biraz ekstrem taraftaymış yalnız, giyerken sorun çıkarmıyor ve ayağınızı sıkmıyorsa yine de açılacağını düşünüyorum.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    öncelikle o bot değil çizme .böyle zıpçıktılık yapmayı sevmem fakat biriyle konusurken o seni değil sen onu ez diye söylüyorum çıkartma konusunda arkadaşların çok bir önerisinin olacağını sanmıyorum ama kaval kemiğine kadar koruyan piyasadaki en iyi ürünlerden birini almışsın diyebilirim

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Arkadaşlar cevabı vermiş, mükemmel hale gelmese de ilk zamanlardakinden daha kolay çıkacak ileride. Ben o çizmeyi vites büyütemediğim için giyemiyorum ve normal botumla kullanıyorum, vites kolunu yamultmam gerekiyor ama zor geldiği için yapmadım şu ana kadar. Var mı böyle bir sorun yaşayan başka biri?
    Salih_T bunu beğendi.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Bunun kısası var bende. Başlarda, dediğin gibi zor giyip çıkartabiliyordum. 15-20 sefer giydikten sonra rahatladı oldukça.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Forma adventure çizmemde uyguladım inanın çok rahatlıyor.. Yarım saatinizi ayırın bir daha uğraşmazsınız..
    Salih_T ve iptaluyelik02 bunu beğendiler.

santo78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Valla normal motosiklet botlarinin yaninda fermuari olur , rahat giyip , cikarirsin. Bende alpinestars var ayni asagidaki resimdeki gibi yandan aciliyor ayak bilegine kadar.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    schumacher__:
    Aynı çizmeden bende aldım.. Giymek kolay. Oldukça rahat ve güven veriyor ama gerçekten çıkarmak zor oluyor.. Giydikçe açılacağını düşünüyorum..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Aynı bottan kullanıyorum, topuk kısmına basıp çok rahat çıkartabilirsiniz.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cevabı vermiş, mükemmel hale gelmese de ilk zamanlardakinden daha kolay çıkacak ileride. Ben o çizmeyi vites büyütemediğim için giyemiyorum ve normal botumla kullanıyorum, vites kolunu yamultmam gerekiyor ama zor geldiği için yapmadım şu ana kadar. Var mı böyle bir sorun yaşayan başka biri?
    vites büyütmek benim içinde zor oluyor.. vites kolunu yukarı kaldırmayı denedim.. Bu seferde küçültmek için ayağını topuktan kaldırmak gerekiyor.. pek rahat olmuyor..

Şimdiki düşüncem uzun,çift taraflı vites kollarından almak.. vites arttırıken arkaya, düşünürken öne basmak.. Tabi birde botun yeni ve sert olması var.. kullandıkça yumuşayıp, rahatlıyacağını tahmin ediyorum.. Normal gündelik botlarımda böyle idi.. yeni aldığımda kalıp gibi durur. ayağın sağını solunu vurur.. giydikçe ayağın şekline ve hareketine göre şekil alır, derisi biraz yumuşar ve kullanımı rahatlardı..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=3HkfCaDGiCs

Forma adventure çizmemde uyguladım inanın çok rahatlıyor.. Yarım saatinizi ayırın bir daha uğraşmazsınız..

güzel fikir... deneyeyim...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk başlarda hem çizmeye alışkın olunmadığından hem de çizmenin derisi yumuşamadığından sıkıntılar yaşanabiliyor. Ancak sonra hem çizmenin bilek kısımları ve katlanan yerleri yumuşuyor hem de siz alışıyorsunuz, ayağınız botla nasıl vites atacağını anlıyor. Bunları 2014 Ağustostan beri (Yani 9 aydır) hafta içi hergün işe gidiş gelişlerde(25'er kmden 50 km,)bu çizmeyi kullanan birisi olarak söylüyorum.

Alıntı santo78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla normal motosiklet botlarinin yaninda fermuari olur , rahat giyip , cikarirsin. Bende alpinestars var ayni asagidaki resimdeki gibi yandan aciliyor ayak bilegine kadar.

http://i16.photobucket.com/albums/b2...n/HPIM0461.jpg
    Bu çizmenin de yanında(iç tarafta) boydan boya fermuar var zaten.

Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Bugün beğenilerden yola çıkarak internetten YDS'nin Diablo 11.0 GTX model botunu aldım. Bot oldukça şık, ayağımda da rahat ettim diyebilirim. Fakat sorun şu ki, botu ayağımdan çıkarmak için 10 dk. debelenmem gerekiyor ya da birinden yardım alarak son derece zor çıkarabiliyorum. Motor botlarının tamamı böyle midir yoksa bu modele ya da ayağıma has bir durum mu var? Sırf bu yüzden geri vermeyi düşünüyorum botu.
    Botu giyiş çıkartış sırasında hiç zorlanmıyorum artık, ilk başlarda bir miktar sıkı-sert idi, ancak şimdi normal bir ayakkabı rahatlığında, hiç zorlanma yok. Acaba size (belki de birkaç numara)küçük gelen bir numarasını almış olabilir misiniz, ya da ayak yapınız mı farklı acaba?!!? Çünkü hiç 10 dakka uğraştığımı hatırlamıyorum ilk zamanlarımda bile.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yds Diablo Gts 11 kullanıyorum 1.5 yıl oluyor...Toplam 2 dk içerisinde "rahatlıkla" giyip çıkarıyorum...

C@LiMeRO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V Strom 250
    eğer ayaklarınızı sıkmıyorsa, rahatsızlık vermiyorsa, botların zor çıkması gerekmez mi zaten, ani bir kazada hemencecik çıkacaksa pek manası olmuyor,

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    YDS sitesinde bu bot için fermuarlı diyor...

Sonradan mı eklendi acaba?

""*Farklı ayak bileği kalınlıkları için kolay giyme-çıkarma imkanı sağlayan kapaklı yan fermuarlar .""

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    sırf bu yüzden yds'nin kısa botunu aldım.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

http://images.hepsiburada.net/assets...OA_3335782.jpg
    Yandaki fermuarı açarsan çok kolay çıktığını göreceksin. Eğer fermuar açıkken çıkmıyorsa küçük almışsındır.
    ...ADAMLIK, CİNSİYETLE DEĞİL ŞAHSİYETLE ALAKALIDIR...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)