Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adanadan motor izlenimlerim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba arkadaşlar

Memleketim adana, motor sevdasına yakalandıktan sonra ilk defa gittim adanaya

Önceden dikkat etmemiştim, gözlemlerimi paylaşmak istedim

3 hafta boyunca 400-500 motosikletli görmüşümdür trafikte

1) kask takma oranı %3-5 onlar da çene açık dandik kasklardan, tamam memleket sıcak da betona yapışırsanız hoş olmaz bence
    2) çinliler piyasayı ele geçirmiş, t.özaldaki r25 , optimum avmde gördüğüm 1 ninja 1 cbr250, 2-3 ybr cbf dışında herkes mondial küba kullanıyor, bomontinin sokağında crossçu abileri de unutmamak lazım

3) trafik kurallarına hiç uymuyorlar, kavşağı tersten dçnen, ışıklarda zorlaya zorlaya kırmızıda fırlayanlar çoktu.

Adana insanının motosiklete neden soğuk baktığını anladım ve gizlice aldığım a2 ehliyetimi açıklama işini biraz daha erteledim 😄😄😄
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    Şaşırmadım

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben de bir Adana'lı olarak yıllar önce böyle söylemiştim. Adana MT grubundakiler sert çıkmıştı. Tabi kim ne derse desin durum bundan ibaret.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Her zaman bu böyledir Kurunun yanında yaşda yanar. Söylediklerinin çoğunda haklısın. Doğma büyüme ADANA lıyım. Ama bence bu ADANA ya özgü birşey değil bizim insanımızın içinde var bu. O gördüğün çoğu mondial küba lar hepsi olmasada %60-70 i oynanmış motorlar. Sen gidip CBR 250 ile yanında şekil yapıyon çocuk sana şeklin kralını çiziyor sokakta Eeee kısadan hisse hesabı ucuz olana yöneliyorlar. Geçen normal şeritten gidiyorum adamın teki koca minibüsle ters şeride girmiş ortalamış geliyor bide bana korna çaldı az daha aynasınla çarpıcaktı. Sen düşün hem suçlu hem güçlü dediklerinin kanıtı yani Daha niceleri var ama dediğim gibi tek memlekete özgü birşey olduğunu ben şahsi düşünmüyorum. BUNLAR KESİNLİKLE YANLIŞ DAVRANIŞ. Ama böyle yapcak bişe yok, tek yapmamız gereken kendimiz olmak ve kendimize yakışanı yapmak.

3 gunde yaptigin gozlemle olaya vakif oldugunu sanmiyorsun herhalde.ayni zamanda bu sadece adanaya ozgu bir olay degil millet olarak boyleyiz biz vurdumduymaz kural tanimaz.istanbul izmir veya hangi sehirde yasiyorsunuz bilmem ama orada da herhalde orada da durum farkli degil.demem o ki biz boyleyiz arkadasim millet olarak.ben kendim korumasiz kasksiz bakkala bile gitmem bir kisiye bile ornek olsam iyidir.adanada cok sayida buyuk motor vardir denk gelmemen tamamen sans.

Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    Manisa merkez emniyet muduru ilk goreve atandiginda ( gecen sene falan ) aylarca sehrin her noktasinda gece gunduz polis trafik kontrolu uygulatti ve kasksiz evraksiz plakasiz butun motorsiklet kullanicilarina ceza yagdirdi.oncelere bu durumu sehir insani sindiremesede suan sehirde akulu motosiklet kullanicilari bile kaskiz 100 metre surmuyor.bu sebeple zorda olsa zorluklada olsa sehir halki bilinclendi
    Biyturs_OnSr ve leokaplann bunu beğendiler.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman bu böyledir Kurunun yanında yaşda yanar. Söylediklerinin çoğunda haklısın. Doğma büyüme ADANA lıyım. Ama bence bu ADANA ya özgü birşey değil bizim insanımızın içinde var bu. O gördüğün çoğu mondial küba lar hepsi olmasada %60-70 i oynanmış motorlar. Sen gidip CBR 250 ile yanında şekil yapıyon çocuk sana şeklin kralını çiziyor sokakta Eeee kısadan hisse hesabı ucuz olana yöneliyorlar. Geçen normal şeritten gidiyorum adamın teki koca minibüsle ters şeride girmiş ortalamış geliyor bide bana korna çaldı az daha aynasınla çarpıcaktı. Sen düşün hem suçlu hem güçlü dediklerinin kanıtı yani Daha niceleri var ama dediğim gibi tek memlekete özgü birşey olduğunu ben şahsi düşünmüyorum. BUNLAR KESİNLİKLE YANLIŞ DAVRANIŞ. Ama böyle yapcak bişe yok, tek yapmamız gereken kendimiz olmak ve kendimize yakışanı yapmak.
    Ne memleketi Hepsi Adana'dan çıkıyor
    berkcigdem bunu beğendi.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    bende ist da hep kaliteli motosiklet görmeye alıştım. geçen yıllık izinde adanaya gittim tabi gözüm motorlara kayıyor. hep ucuz dandik motosikletler kaynıyor

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 gunde yaptigin gozlemle olaya vakif oldugunu sanmiyorsun herhalde.ayni zamanda bu sadece adanaya ozgu bir olay degil millet olarak boyleyiz biz vurdumduymaz kural tanimaz.istanbul izmir veya hangi sehirde yasiyorsunuz bilmem ama orada da herhalde orada da durum farkli degil.demem o ki biz boyleyiz arkadasim millet olarak.ben kendim korumasiz kasksiz bakkala bile gitmem bir kisiye bile ornek olsam iyidir.adanada cok sayida buyuk motor vardir denk gelmemen tamamen sans.
    arkadaşın gözlemi çokta doğru. sen olması gerektiği gibi olduğun için arkadaşımızın sözlerini kendi üzerine almaman gerek. ben de tarsusluyum ve 2 yıl öncesine kadar orada yaşadım. yani 21 yıl. 2 senedir de yılda 3 4 defa gidiyorum. en son 2 hafta önce gittim ve durum tam da arkadaşımızın dediği gibi. istanbul izmirde durum farklı değil diyorsun. bunu ya hiç istanbula gelip motosikletlileri görmeden söyledin ya da gerçekten dikkatli bakmamışsın. ben tarsusta 1 haftada en az 500 motosikletli gördüm üzerinde motosiklet montu olan sadece ama sadece 1 kişi gördüm hiç abartmıyorum. kask desen hak getire. bi de istanbula gel ve gör sadece kaskla mı geziyor insanlar yoksa kask mont dizlik eldiven gibi ekipmanların hepsini mi kullanıyor görmeni tavsiye ederim kardeşim. arkadaş gördüklerini söylemiş ve gördüklerimin hepsi de dememiş yüzde vermiş. yani siz bu küçük ama olması gerektiği gibi olan insanlar grubuna giriyorsunuz. keşke bizim oralardaki herkes sizin gibi bilinçli olsa ama değil malesef. emniyetin de sorumsuzluğu var tabiki. trafik polisinin yanından kasksız onlarca motor geçti bir tanesine bile sormadı nerede senin kaskın diye. bununla ilgili Bimer'e şikayette de bulundum zaten
    berkcigdem bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Adana'da cg sevgisi bitmez
    enescanatar, Enes Bakır ve berkcigdem bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Bastan soyleyim ben adanali degilim gorev icabi burdayim.yani dediklerim memleketini koruyor havasi yaratmasin.vallahi bu memleketin her kosesi ayni arkadasim bunu ogrenecek kadar yasim kemale erdi.benim dedigim 3 gunluk gozlem kesin yargi icermez bunu ben demiyorum bilim soyluyor.adanada yuzde 10 olsun korumali gezenlerin orani istanbulda yuzde 50 olsun (bence epey iyimser makul bir rakam )geri kalan yuzde 50 hala bos.demem o ki biz bes kardesiz besimiz de birbirimizi biliriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Dandiklik butceyle alakadir arkadasim.kimine bir cg buyuk para iken kimine gorede cbr 250r fukara ss'dir.tamamen parayla alakalidir ama surerken alinan zevk onemliyse hepsinde aynidir amac yol yapmak ise tabiki

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Bu konuyu açarken bu kadar karışacağını tahmin etmemiştim

Her genelleme yanlış olduğu için genelleme yapmadım ancak öyle bir hava oluşturduysam kusura bakmayın. Kimseyi yermek övmek yargılamak değil derdim, ben gözlemlerimi paylaştım yorumlaması tartışması serbest

92 doğumluyum 2010 eylülüne kadar adanada yaşadım, üniversite istanbul olunca senede 1-1.5 ay kadar bulundum son 5 senede

T.özal hayal kahvesi (eski cumbo) arka sokağında oturuyorum, ziyapaşadan , kıyıboyu caddesi, m1 ruhsağlığı civarı adnan menderes, tellidere vs. 3 hafta boyunca her tarafta bulundum.

Dediğimi tekrar edim, ben gözlem paylaşıyorum, fotoğraf paylaşmışım belgelenmiş dosya gibi düşün, data paylaşan birime data neden böyle demezsin, market kasiyerş fiş keser, satışlar neden böyle diye soramazsın kasiyere, o yüzden beni eleştirmenize anlam veremedim.

İş kazalarında da, trafik kazalarında da her sene bu kadar can yitiyorsa, nedenleri irdelenmelidir, gözleme saldırmaya getek yok

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Bende Adanalıyım memleketimi çok seviyorum, her yaz giderim. Ama cidden ekipmanla gezen , trafik kurallarına uyan motorcu sayısı bir elin parmaklarını geçmez beyler açık ve net

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    adanaya 1 kere gittim oda işim içindi. malum sıcaktan kavruluyorum arabadayım hep ve camlar kapalı klima sonuna kadar acık ) yalan sölemiyim ama çok fazla dengesiz motor kullanan var araç kullananda öyle bu arada.

tabıkıde onlar alışmışlar o şekilde kullanmaya ama yabancı olarak sizde o trafiğe çıktıgınızda motorlardan korkmaya başladım önüme bir tanesi atlar yada bir anda yanıma gelir görmem ALLAH korusun vururum falan dıye o sıcakta camları açtım dedım bari gelen olur ise sesini duyarım bu arada gördüğüm motor sürücülerinin %85 i korumasızdı bırakın montu eldiveni kask yoktu. sadece gençler değil gayet yaşını başını almış abiler amcalardada yoktu.

fakat bu olayı sadece adana olarak kıyaslamamak lazım sonucta tamam hadi biz hobi amaçlı yada işe gidip gelme amaçlı vsvs bir ton sebepden kullanıyoruz ve işin ciddiyetini bildiğimiz için korumalarımızı takıyoruz gıyıyoruz. köylerde yada küçük ilçelerde kesimlerde tonlarca motor kullanan var. abiler amcalar kardeşler hiç biri ne kask takıyor ne bişi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi alttaki yorumları okudun mu ?

okumadıysan orda bir yorum var muhtemelen dikkatini çeker şimdi burda onu yazarsam beni kovarlar :D :D :D sesli güldüm o yoruma :D
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Alıntı Dodin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu açarken bu kadar karışacağını tahmin etmemiştim

Her genelleme yanlış olduğu için genelleme yapmadım ancak öyle bir hava oluşturduysam kusura bakmayın. Kimseyi yermek övmek yargılamak değil derdim, ben gözlemlerimi paylaştım yorumlaması tartışması serbest

92 doğumluyum 2010 eylülüne kadar adanada yaşadım, üniversite istanbul olunca senede 1-1.5 ay kadar bulundum son 5 senede

T.özal hayal kahvesi (eski cumbo) arka sokağında oturuyorum, ziyapaşadan , kıyıboyu caddesi, m1 ruhsağlığı civarı adnan menderes, tellidere vs. 3 hafta boyunca her tarafta bulundum.

Dediğimi tekrar edim, ben gözlem paylaşıyorum, fotoğraf paylaşmışım belgelenmiş dosya gibi düşün, data paylaşan birime data neden böyle demezsin, market kasiyerş fiş keser, satışlar neden böyle diye soramazsın kasiyere, o yüzden beni eleştirmenize anlam veremedim.

İş kazalarında da, trafik kazalarında da her sene bu kadar can yitiyorsa, nedenleri irdelenmelidir, gözleme saldırmaya getek yok
    Yok hocam kimseye saldirdigim falan yok forum ortami burasi karsilikli fikirlerimizi beyan ediyoruz.benim demek istedigim memleketin her kosesi ayni be kardesim cunku zihniyetimiz ayni.ha istanbulda cok denetim var insanlar mecburen daha dikkatli dersen eyvallah.e ayni denetim niye adanada yok?cunku islerini dogru durust yapmiyorlar bu kadar acik net.adana sehir olarak gelismis ama issizlik hakkariyle yarisir seviyede korumasiz kullanmak suc ve yanlis tamam ama motorlar adi,ucuz,dandik dedinmi orda is degisir.bu tamamen parayla alim gucuyle alakali.insanlari motorlarinin turunden ve fiyatindan dolayi kimse yargilayamaz.herkes sansli dogmuyor ayni egitim imkanina sahip olmuyor calistigim koy okulundan bunu cok iyi biliyorum.amacim kimseye saldirmak degil tam tersi sohbet ortami yaratmak yanlis anlasildiysam kusura bakmayin.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adanaya 1 kere gittim oda işim içindi. malum sıcaktan kavruluyorum arabadayım hep ve camlar kapalı klima sonuna kadar acık ) yalan sölemiyim ama çok fazla dengesiz motor kullanan var araç kullananda öyle bu arada.

tabıkıde onlar alışmışlar o şekilde kullanmaya ama yabancı olarak sizde o trafiğe çıktıgınızda motorlardan korkmaya başladım önüme bir tanesi atlar yada bir anda yanıma gelir görmem ALLAH korusun vururum falan dıye o sıcakta camları açtım dedım bari gelen olur ise sesini duyarım bu arada gördüğüm motor sürücülerinin %85 i korumasızdı bırakın montu eldiveni kask yoktu. sadece gençler değil gayet yaşını başını almış abiler amcalardada yoktu.

fakat bu olayı sadece adana olarak kıyaslamamak lazım sonucta tamam hadi biz hobi amaçlı yada işe gidip gelme amaçlı vsvs bir ton sebepden kullanıyoruz ve işin ciddiyetini bildiğimiz için korumalarımızı takıyoruz gıyıyoruz. köylerde yada küçük ilçelerde kesimlerde tonlarca motor kullanan var. abiler amcalar kardeşler hiç biri ne kask takıyor ne bişi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:28 ----------

abi alttaki yorumları okudun mu ?

okumadıysan orda bir yorum var muhtemelen dikkatini çeker şimdi burda onu yazarsam beni kovarlar :D :D :D sesli güldüm o yoruma :D
    ))
    Takmayın kafaya. Adana Anatep Hatay Nizip Kilis Tarsus vs o yörenin insanları bir başkadır ve uzun yıllardır bu böyledir. 40 sene evvel de böyleydi. Kolay değişeceğini sanmıyorum.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)