Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

kaza videom sizce kim haklı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Burada şunu da belirteyim ki biz motorcuların diğer araçlar tarafından sevilmemesinin ve ciddiye alınmamalarının birinci nedeni bu arkadaşlardır, ikincisi de apaçiler. Sen trafikte abuk sabuk hareketlerden yapıp otomobil sürücülerinden küfür yiyorsun, ardından herkes döner kavşağın çevresindeki 4 ışığı beklerken yaya geçidini kestirme kullanıp yayalardan küfür yiyorsun. Sonra da "Motor çok tehlikeli, motorcular deli gibi sürüyorlar, çok korkuyorum" laflarını biz duyuyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LifeisBike
    Misafir
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada şunu da belirteyim ki biz motorcuların diğer araçlar tarafından sevilmemesinin ve ciddiye alınmamalarının birinci nedeni bu arkadaşlardır, ikincisi de apaçiler. Sen trafikte abuk sabuk hareketlerden yapıp otomobil sürücülerinden küfür yiyorsun, ardından herkes döner kavşağın çevresindeki 4 ışığı beklerken yaya geçidini kestirme kullanıp yayalardan küfür yiyorsun. Sonra da "Motor çok tehlikeli, motorcular deli gibi sürüyorlar, çok korkuyorum" laflarını biz duyuyoruz.
    ≥≤

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı LifeisBike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir hissiyattan söz ettim, eylemden değil. Kimse kimsenin canına malına kast edemez, biraz ileri görüşlü olmaya çalışın. Söylenen ya da düşünülen herşey bir eylem değildir. Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.
    ileri görüş mü ? :D Biz anladık arkadaşım sen devam et ileri görüş dediğin dayılanmanla ama burda değil dışarda

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    o değilde videonun 20.snyesinde yaşlı amca motoru mağırttır demesi çok gülünç :D
    kazada ise otomobil sürücülerinin aynalarına bakmadan kapı açmalarından nefret etmişimdir herzaman
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o değilde videonun 20.snyesinde yaşlı amca motoru mağırttır demesi çok gülünç :D
    kazada ise otomobil sürücülerinin aynalarına bakmadan kapı açmalarından nefret etmişimdir herzaman
    magırt dedi bende mağırttım istemeyerekte olsa mağırttırdık

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    mağırt yazmışım ama uymuş he .. bendede dört silindir olsa başkasını kırmazdım
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Her iki tekerli haklıdır mantığına çok tutuluyorum ben.
    Motor ile aradan geçiyorsan haksızsın. Aradan geçerken başına gelebilecek her türlü belayı göze almışsın anlamına gelir.
    Sağa yanaşan adam aracından inebilir. Yolcu indirebilir bunları öngörmek lazım.

O araya girmen gerekiyor ise korna ile ben buradayım dersin adamı uyarırsın. Pizzacı kardeşlerimiz sağ olsun tam gaz gidiyorlar kaldırım yaya geçidi hiç umurlarında olmuyor. Geçen yazda yürüyüş yolunda 3 yaşındaki çocuğu ezmiş idi bir tanesi. Burada ki vatandaşlara göre o çocuk kusurlu olmalı.

Vatandaşın nereye park ettiği veya aynaya bakıp bakmaması konu değil. 2 teker üzerinde isen sen öngöreceksin.

Kaç tane pizacının yolcu indiren taksiye kapıdan girdiğine şahit oldum. Yaya geçidini karşı şeride geçmek için kullanan bir sürü motor gördüm. Kaldırımda üzerime süren oldu.

2 teker hep haklı demek değil. Hatta çoğu zaman 100% kusurlu

Bu olayda ise arkadaş hatalı. Haksız ile hatalı arasındaki farkı umarım biliyorsunuzdur.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bu araç sürücüsü sağ da durup sağ kapıyı kontrel etmeden açıyor ve motorcu aradan geçiyor diye suçlu ?
    Araba çarpsa kapıya araba mı suçlu?Yok araba aradan geçmyor:D Peki aynı şeyi yaya ya yapsa yayamı suçlu arkadaşım?
    Adam aynasına bakacak kapısını öyle açacak akan tırafiğe kapı açıyorsun bi bak zahmet olmassa ..
    Konu tamamen aynadır, aynaya baksa kapıyı açmaz ortada sorunda olmaz.
    Kimse kusura bakmasın bukadar ince ve küçük ebatlı araç aralardan geçer büyük araç gibi gitmek zorunda değil ve bu dünyanın medeni olan bölgelerinde "hiç" sorun olmuyor..Fakirlikten kırılan Bulgaristan da yol bile yok ama motosiklet kullanmak çok güvenli "saygı" var saygı

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)