Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmw Motor Alirken Kaziklanmamak Için Dikkatle Okuyun

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar,

Borusanda calisan arkadaslar hepsi genc, iyi niyetli cocuklar fakat calistiklari sirket malesef guzel ofisler harici kurumsal bir sirket olmaktan cok uzak. Araba kismida ayni hatta motor kismindan beter orda bide kustah saticilar var, alirsan al bizde bole seklinde.
    Hepimiz motorrada bir mail yazalim ve borusani sikayet edelim.

motorrad <Motorrad@bmw.de>

500 tane sikayet maili gelince belki bir aksiyon alirlar.

Motorlar super ama mentalite gercekten markaya zarar veriyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    başına gelen asıl olayı anlatmamışsın ama ben bu konu hakkında kendi fikrimi söylemek istiyorum

(şeytanın avukatı geldi ) bence siz bu durumu çok abartıyosunuz bir firmanın eski müşterilerine özel bir ayrıcalık tanıması hiç de ayıp bişey değil
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Çelikkol, inkar etme olasılığı yüksek. Sadece sen iddaa ediyorsun ve yazılı birşey yok. Koca firma yok öyle birşey deyip kestirip atabilir üstat. Kimsede birşy diyemez. Olayı yaşayan sen sadece sen bilirsin öylede kalır.
    müşteri ilişkileri servislerinin telefon görüşmeleri daima kayıt altına alınır.

Alıntı xxxxx adlı üyeden alıntı
    (şeytanın avukatı geldi ) bence siz bu durumu çok abartıyosunuz bir firmanın eski müşterilerine özel bir ayrıcalık tanıması hiç de ayıp bişey değil
    bunu eski müşterilerine yapmıyor ki, fuarda standını gezip, motorlarla ilgilendikten sonra ÖTV artışı nedeniyle vazgeçtiysen de yapıyor arkadaşın dediğine göre.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    ya abi adamlar her halukarda inkar ederler
    onuda geçtimde borusan böyle açgözlüyse yuh artık yani resmen uyutabildiğimizi kazıklayalım zihniyeti

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla Ne diyim BMW müşteri portvöyü ile ilgili bir yazı okumuştum .Sen 2. gruba girmişsin
    1. grup: Maddi yönden hiç bir sorunu olmayan elit tabaka genelliklle her sene son model bmw yi 1 yaşındakiyle takas eder farkı öderler. BMW arabaları galeride incelerken aaa BMW motorda var garajın bir kenarında dursun derler çünki çerez parasınadır o motor onlar için .

2. grup: Maddi durumları 1. grup kadar iyi olmasada orta direğin bi baya üstünde maddi güce sahiplerdir. Madem motor alıyorum BMW olsun seçiciliğinde yapıya sahiplerdir.Motoru daha sıklıkla kullanır ve bir sonraki motorunuda yine BMW katoloğundan seçerler.

3.grup: Maddi durumları ancak borç harç bir BMW almaya yeter.BMW en büyük hayalleridir . Çoğunlukla bilgisayarın masa üstü veya odalarının duvarında BMW resimleri vardır .Her gördükleri BMW yi uzun uzun incelerler.

Bu fiyat politikası işte 3. grubu vurur. ama üzülmeyin vurulursanız alacağınız ikinci BMW de indirim var.

ha bu arada malesef ben 3. gruba bile giremedim ...

Başlık motosohbete taşınmıştır..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

shadowofspirit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250R SİYAH..
    Arkadaşım örnek adamsın 1 numarasın
    Motorize Birlikler K.lığı......

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Cidden çok duyarlısın
    0 Rh (+)
    06 - 09

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı
    Çelikkol, inkar etme olasılığı yüksek. Sadece sen iddaa ediyorsun ve yazılı birşey yok. Koca firma yok öyle birşey deyip kestirip atabilir üstat. Kimsede birşy diyemez. Olayı yaşayan sen sadece sen bilirsin öylede kalır.
    ya aslında bu anlaşılabilir:
    arkadaş iki fiyat olduğunu söyledi, gidip müşteri gibi yada telefonda fiyat sorulabilir eğer ilk etapta yüksek fiyat veriliyorsa ozaman arkadaşa bunun kamapanya dahilinde olup olmadığı asıl fiyatın geçen gün alan bi arkadaştan şu aolarak öğrenildiği söylenebilir tabii bu konuşmalar satış müdürü ile yapılırsa daha iyi olur aradaki uşaklarla değil. eğer gözler yere bakıyor , adam lafı dolandırıyorsa aynen cevap verilir ve "böyle bi ikilem nasıl oluyor sizi şikayet edicem "denilir..kısacası psikolojik olarak tavır ölçülür ve aşağı yukarı ortaya çıkar..

deneyimlerle sabittir .bilginize.

alicengiz ,bi ückağit durumu sezdinizmi nasıl kendinizi tutarsınız ?? onuda Allah bilir.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burada dandik çin motorları satanlar yapıyor diye kızıyordum koskoca turkiyenin sayılı araç firmalarından borusanda bunu yapıyorsa yuhh derim baska birsey demem

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Borusanın bu ikinci vukaatı oldu daha önce sipariş ve fiyat konusuna buradan bir arkadaşımıza yanlış yapmışlardı seni tebrik ediyorum bizi bilgilendirdin bu tip elit araçlar satan şirketler malesef böyle sadece parası olan adam yerine konuluyor kendileri adam olmadıkları için...

paris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660X 2009
    bende almayı duşunuyordum bwm? suzikimi? tabikkii suziki alacam sagol dostummmm

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    herkese selamlar,

bu konuya olan duyarlı yaklaşım gercekten cok guzel.

gelelim benim ilk basıma gelenlere;

ben BBRR ( Barış Beyin ) sıralamasında 3ncu gruba giren bir insanım. Motor hayatta ki tek tutkum ve ben bunun icin herseyimi feda etmeye hazır olarak motoru almaya (tamamına kredi kullanarak) karar verdim. gelelim başıma gelenlere

varan 1

bmw satış danışmanı benle ilk sohbetlerinde hep TL sından konusuyordu. o zaman euro ne kadardi hatırlamıyorum ama 16300 ytl gibi bir fiyattan bahsediyordu. ben 5-10 gun hesap kitap yapıp tekrar gittigimde bana 17500 (tam hatırlamıyorum) gibi bir fiyat cıkarttı. niye zam geldi diye sordugumda bana euro da ki kur artısını bahane etti.

yaw madem hep euro olacak niye TL fiyat konusuyon kardesim. bu affedilebilir bir hataydi.

varan 2

ben bu kadar ozel olacak bir motorun plakasının da adımın ve soyadımın bas harfleri olmasını istedigim icin plakanın ozel olmasını ve ek masrafı karsılamayı taahhut ettim. bu sekilde biz pazarliklara basladık. fiyat 9700 euro.

sonradan ogrendim ki bmw'de iki tip fiyat var. internette yazan 9700 euro anahtar teslim. eger plaka masrafları size ait olursa o zaman motor 9500 euro. simdi soruyorum yaw madem plaka masrafları haric bu motor 9500 euro, ozaman neden plaka masrafları bendeyken 9700 euro dan pazarlık yapılıyor.bu etik olarak dogrumu? yok!
    cevap su: arkadas art niyetli olmadan bir hata yapmış

varan 3

bmw de halen gecerli olan bir "hediye ceki" uygulaması mevcut. bu kimi zamanlar nakit indirimi olarak da kullanılabiliyor. fakat ben kullanamadım. neden? cunku satıs danısmanı bana bunun sadece pesin odemelerde kullanılabilecegini banka kredisi kullanıldıgında hediye ceki kullanılmayacagını soyledi.

sonradan ogrendim ki buda hatalı. bmw'de iki tip kredi imkanı var. birincisi normal bir tasıt kredisi digeri ise bmw nin komisyon odedigi ve bizlerin daha dusuk vade farkları ile kredi kullanabildigi durumlar. eger siz normal bir tasıt kredisi kullanırsanız hediye ceki sizin en dogal hakkınız.

eee netice olarak ne oldu.

ben anormal bir pazarlık yaparak motoru uygun bir fiyata aldım.
    ve bu konularda ki itirazlarıma yetkili satıs danısmanları soyle cevap verdi:
    her nekadar kagıt uzerinde bir hata olmasada (bana yapılan indirim, trafıma bilgi verilmeden hediye ceki gibi algılanmıs) bana eksik/hatalı bilgi verildigi kabul edildi.

ben hep sunu iddia ediyordum. eger bana hediye ceki hakkım oldugu soylenseydi ben sartları ona gore degerlendirir ve belki motoru daha cazip bir fiyata alırdım veya belki de almazdım. bu olaylar yuzunden aldatılmıs hissettim.

sonuc ben kalbi kırılmıs bir musteri olarak kaldım.

bu olay her aklıma geldiginde ise motorumdan soguyorum.

simdi butun bunları niye anlattım.
    benim gibi buyuk zorluklarla bir bmw motor sahbi olmak isteyenler varsa; yasadıklarım bizlere ders olsun ve benden baska insanlar madur olup araclarından zevk alamaz hale gelmesinler.

ben suan motordan ve servisten yana hicbir problem yasamıyorum. burda sadece satıs politikasının biz tuketicileri nekadar uzdugune dikkat cekmek istiyorum. amacım markayı karalamak, imajlarını zedelemek degil ben baska markaların ajanı falan da degilim.

eger almayı dusunenler olursa bu anlattıklarımı dikakte almak isteyebilir diye dusunuyorum. ben en azından yukarda ki detayları bilseydim motoru alısım cok daha farklı olurdu.

adamlar gercekten de inkar edebilirler ve bende de hic bir delil yok. isterlersede inkar etsinler. burda onemli olan burdan bir arkadas bmw ye gider bir motor almak isterse ve bmw de bu kampanyadan bahsetmezse, iste o zaman arkadasın bir seceneginin olması. ya tamam der motoru alır yada boyle birseylerden bahseder ve adamlardan gelecek tepkiye bakar, belki o zaman bmw bu arkadasa özel menudan verebilir

sonucta benim birey olarak yapacagım tek sey var,

ben daha bu adamlardan servis hizmeti ve yedek parca dısında hicbirsey almam
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ya markayı karalayamazsın zaten dünya çapında bi marka BMW.. ama motorrad mıdır motorbad midir ne dipçikse artık adı.. onu karala gitsin sil hatta defterden.. yapabileceğin şeyler var ve bence yapmalısın BMW ye mail atarak ingilizce(mümkünse almanca) çok resmi bi yazı ile bu adamların yaptıklarını anlatmalısın elinde varsa belgeleri yada kanıt teşkil edebilecek herşeyide göndermelisin.. bu yapılabilir. bide tüm sitelre bu durumu copypastle.bayi adı ver mutlak belki bayiden bayiye değişir bu durum diğerlerini karalamak olmasın.ama sanırım genel bi tutumdalar,anlaşmışlar felan demiştin..böyle uyanık geçinen dingil insanlardan nefret ederim..adamın müterisi zengin oldugu ve aslında avanak olup bunları geniiş bütçesi sebebiyle kale almadığı için bunlarda yağlı müşteriye alışık olduğu için (fakat kazığı yağlamıyorlar bile) herkesi öyle zannediyorlar veya o tarz müşteri istiyor ve gerisini sallamıyorlar..valla en kıral montu alıp motorla girecen camdan sonrada carcörü boşaltacan.. hem ekşın olur.carcör bitincede bi pati ile motorun kıçını attırıp fırlican aynı camdan yok olacan..haa carcörleri motorlara ve dingillerin bacaklarına boşaltacan. yoksa şiddete karşıyız.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    --------------------------------------------------------------------------------

ARKADAŞLAR BAŞKA BİR FORUMA TAŞIDIĞIM OLAYLA İLGİLİ BMW DEN YANIT GELMİŞTİR...BMW YE MAİL ATAN NEW YORKTAN REŞAT ARBAŞ AĞABEYE TEŞEKKÜRLER...

DONALD DUCK...REŞAT ARBAŞ...MOTORDELİSİ..ADMİN..

Evet, tahmin ettigim gibi geldi. Yorumsuz olarak, tam metin bilgilerinize sunuyorum soz verdigim gibi...

------------Alinti------------------

Sayın Arbas,

Öncelikle markamıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Gönderdiğiniz iki konunun bir tanesi ÖTV artışı öncesi yapılan yüksek adette satıştan kaynaklanmaktadır. Öngörülemeyen yüksek vergi artışı nedeniyle, bu yeni vergi oranlarının onaylanarak yürürlüğe girmesi arasında yaşanılan zaman farkında, doğal olarak müşterilerimiz eski (düşük) ÖTV ile yeni bir motosiklet sahibi olmak istemişler ve büyük bir talep patlaması yaşanmıştır. Satış planlarını altüst eden bu gelişme nedeniyle şirketimizde motosiklet ekibine yardımcı olmak üzere başka bir ekip daha görevlendirilmiştir. Tüm ekiplerin gece geç saatlere kadar çalışmalarına rağmen yine de maalesef pek çok müşteriye ulaşılamaması ve yeterli ilgi gösterilememesi gibi olumsuzluklar yaşanmıştır. Satış aşamasından sonra ise motosikletlerin teslimata hazır hale getirilmesi için çalışmalar vardır. Bunlarda da yüksek satış adetleri nedeniyle planlanlardan sapma olmuştur. Buradaki iş yükünü hafifletmek için de bu sefer tüm teşkilattan yardım alınmıştır. Fakat maalesef yine de müşterilerimizin yeni motosikletlerini olabildiğince erken teslim almak isteklerini karşılamakta bazı olumsuzluklar yaşanmıştır. Sonuçta bu konu, öngürülemeyen ve planlanamayan, kontrol dışı bir etkenden kaynaklanmaktadır ve tüm teşkilattaki bütün motosiklet ekipleri müşterilerimizle olabildiğince çok ilgilenmek ve motosikletlerini erken teslim etmek için büyük bir çaba göstermiştir.

Diğer konuda ise satış danışmanımızın yanlış bilgilendirmesi söz konusudur. Size de bu konuda doğru bilgiyi vermek istiyorum: ÖTV artışı, fiyatlarımıza bütünüyle yansıtılmıştır. Fiyatlarımızda müşterilerimize avantaj sağlamak için üretici firma ile görüşmeler yapılmıştır/yapılmaktadır. Bu destekler konusunda bazı hazırlıklar yapılmıştır, bu konuda bayilere bilgi de verilmiştir, fakat üreticiden son onay beklenmektedir. Üreticinin vereceği tüm destek fiyatlara aynen yansıtılacağı için böyle bir gelişme olması durumunda tüm müşterilerimiz bilgilendirilecektir. Fakat burada anlatılan “gizli kampanya” kesinlikle doğru değildir, modellerin fiyatlarında bir revizyon olması durumunda, bu, tabii ki tüm müşterilerimiz için geçerli olacaktır. Aksi durum, hem bizim hem de markanın imajına ve iş yapış tarzına uymamaktadır. Kişisel bir hatanın genellenmemesi gerekmektedir.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dilerim.

Sagılarımla,

----------------------------------------------------------------------------
    Borusan Otomotiv Ithalat ve Dagitim Anonim Sirketi

Istinye Mah. Neslihan Cad. No:1/1
    34460 Sariyer, Istanbul, Turkey
    Phone : +90 212 3593060
    Fax : +90 212 3233259

.................................................. .................................................. ....

2.ŞİKAYETDE ŞÖYLEYDİ...CEVABI YUKARIDADIR...

--------------------------Alinti-------------------

Eger bu yazima görüs ve yorum katmak isterseniz lütfen alpertektas@hotmail.com adresine mail atin ben yazinin altina eklicem

BUYRUN SiZE BMW

2 nisan 2006 motosiklet fuarindan bir F650BMW marka motosiklet satin aldim ve bugün 23 nisan ve ben hala motosikletimi teslim alamadim BMW motosiklet almak isteyenler lütfen bu yazdiklarimi dükkatlice okuyun ki sizde benim ve arkadaslarim gibi BMW magduru olmayin.

2 nisan Pazar günü yeni çikan modelleri incelemek için CNR a gitmistik birçok marka yeni modellerini sergiliyordu ve ozaman daha artmamis olan ötv den yararlanmak için bizde kendimize motosiklet bakiyorduk ve BMW stand ina geldik 2006 model F650GS model motosikletin gerek ödeme sartlari gerekse teknik özellikleri açisindan bize uygun olacagini düsündük birde alacagimiz motosikletin BMW oldugunu düsünürsek parça ve servis olayinda diger markalara oranla daha avantajli oldugumuzu düsünerek BiR HATA YAPTIK.

Evet biz 2 nisan günü satis sözlesmelerini (Biz Türk'üz ya tabiki okumadan) imzalayarak motosikletlerin pesinati olan 800YTL yi (olayin kahramanlari BORUSAN OTOMOTiV'E) ödedik ve motosiklet aldik zannettik, 2 gün sonra Sali günü kredilerimiz çikti ve biz BORUSAN OTOMOTiV i aradik ne kimse telefonlara cevap veriyodu nede cevap veren bizim isimizi hallediyodu agizlarina dolamislar bir kelime YOgUNUZ KUSURA BAKMAYIN iyi tamam yogunsunuzda biz müsteri degilmiyiz sizler kimlerle ugrasiyorsunuzki bize ayiracak zamaniniz yok neyse sorunu telefonla çözemeyecegimizi anlayip banka ile BORUSAN arasinda KURYE olduk ve evraklarimizi 4 nisan Sali günü BORUSAN'a ulastirdik. 5 nisan Çarsamba günü ödeme islemi tamamlandi ve biz motosikletin parasini ödemis olduk.

Ve haftasonu motorlarimizi aliriz ümidiyle 7 nisan Cuma günü BORUSAN i aradik ve tabiki yine cevap veren yok yine ilgilenen yok yine ayni kelime YOgUNUZ KUSURA BAKMAYIN neyse yine is basa düstü ve anadolu yakasi bostancidan yaklasik 50 kilometre mesafede olan istinye BORUSAN a gittik ve motosikletlerimizi birdahaki hafta içi alabilecegimizi ama gün veremediklerini söylediler bizde anlayisla karsilayarak tekrar geri döndük birdahaki hafta Pazartesi tekrar telefonla ulasmaya çalistik ama yine tatmin edici cevaplar alamadigimiz için istinye ye gittik ve motosikletlerin Persembe 13 nisan Persembe günü çikacagini söylediler

Biz 13 nisan Persembe günü gittigimizde yine avcumuzu yaladik birdahakia hafta içi arayin dediler biz de bu gecikmenin sebebini sorduk (isTE BOMBA GELiYiOR) "efendim bizim montaj da 1 arkadas var yetistiremiyo" ben bir an kamera sakasinda oldugumuzu düsündüm ve hangi kameraya el sallim diye sordum, nasil yani BORUSAN OTOMOTiV gibi bir sirket BMW gibi bir marka motaj ekibinde 1 kisi oluyor birde serviste kaç kisi çalisiyor onlar neden yardim etmiyolar dedim (isTE BOMBA 2 GELiYiOR) "beyfendi onlarda 3 kisi ara ara yardim ediyolar ama biryandan da gelen motorlara servis vermeye çalisiyorlar" dedi.

Yani istanbul çapinda POLiS ler dahil kaç adet BMW motosiklet oldugunu düsünün birde servis kalitesini düsünün, tabi ben bunlari duyduktan sonra uykularim kaçmaya kabuslar görmeye basladim BMW MOTOSiKLET ALMAK GiBi BiR HATA yaptigim için kendime kiziyordum çünkü ben 1990 yilindan beri asagi yukari tüm japon markalarina binen ve bu markalarin magza ve servisleri ile iyi tanisan bir insanim ilk defa bir BMW aldim ve beraber satin aldigimiz gökhan arkadasim ile basimiza geleceklerden çekinmeye basladim. Neyse lafi uzatmayalim bugün 23 nisan Pazar ve hala motosiklet ortalarda yok binbir yalan binbir dolan gökhan arkadasim 18 nisan Sali günü motosikletini aldi ve 22 nisan cumartesi günü rolanti ayarinin düzensizliginden ve motosikletin yolda giderken stop etmesi arizasindan dolayi küçük bir rolanti ayari için servise görütdü ve bir ayar için çok yogun olduklarini ve motosikleti birakip bir hafta sonra gelmesini söylediler :

BUGÜN 23 NiSAN PAZAR DigER BÜTÜN ARKAsLARIM sANSLI OLDUKLARI iÇiN VE DigER MARKARI TERCiH ETTiKLERi iÇiN MOTOSiKLETLERi iLE GEZERKEN BiZDE GÖKHAN ARKADAsIMLA SAHiLDE YÜRÜYÜs YAPMAYI PLANLIYORUZ DigER BMW MARKA MOTOSiKLET ALMAYI PLANLAYAN ARKADAsLARA BiR DERS OLSUN DURUMUMUZ.

Öte yandan satis sözlesmesinden bir örnek aldik ve oradan birseyler tutturabilirmiyiz diye okuduk ve söyle bir ibare var SATICI FiRMA 16 HAFTA iÇiNDE MALI TESLiM ETMEZSE ALICI Kisi BiR iHTAR iLE BORUSAN OTO YA BAsVURUP 2 HAFTA iÇiNDE PARASINI GERi iSTEME HAKKINA SAHiPTiR. Hani buda aklinizda bulunsun. Biz sölesmeyi imzalayali yaklasik 4. hafta oldu önümüzde 14 haftamiz daha var! rahatiz o açidan
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Mal BMW nin değil mi !

İstediği fiyata satar , indirim yapar yapmaz ona kalmış !

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    mkcelikkola birileri ulaşsında cevaba bir baksın arkadaşlar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mkcelikkol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR'07
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı
    --------------------------------------------------------------------------------

Diğer konuda ise satış danışmanımızın yanlış bilgilendirmesi söz konusudur. Size de bu konuda doğru bilgiyi vermek istiyorum: ÖTV artışı, fiyatlarımıza bütünüyle yansıtılmıştır. Fiyatlarımızda müşterilerimize avantaj sağlamak için üretici firma ile görüşmeler yapılmıştır/yapılmaktadır. Bu destekler konusunda bazı hazırlıklar yapılmıştır, bu konuda bayilere bilgi de verilmiştir, fakat üreticiden son onay beklenmektedir. Üreticinin vereceği tüm destek fiyatlara aynen yansıtılacağı için böyle bir gelişme olması durumunda tüm müşterilerimiz bilgilendirilecektir. Fakat burada anlatılan “gizli kampanya” kesinlikle doğru değildir, modellerin fiyatlarında bir revizyon olması durumunda, bu, tabii ki tüm müşterilerimiz için geçerli olacaktır. Aksi durum, hem bizim hem de markanın imajına ve iş yapış tarzına uymamaktadır. Kişisel bir hatanın genellenmemesi gerekmektedir.

---------------------------------
    2 nisan 2006 motosiklet fuarindan bir F650BMW marka motosiklet satin aldim ve bugün 23 nisan ve ben hala motosikletimi teslim alamadim BMW motosiklet almak isteyenler lütfen bu yazdiklarimi dükkatlice okuyun ki sizde benim ve arkadaslarim gibi BMW magduru olmayin.
    Herkese selam.

bugun butun gun atolyede olacagımdan foruma hic bakamamıstım. Saolsun Altan haber verdi. tuketiciler olarak bizlerin birlik olması bir netice getirmis ve firma acıklama yaparak bizleri aydınlatmıs. benim yorumlarım soyle...

üretici firma ile hazırlıklar yapılıyo dedigi sey bayinin bana bildirdigi fiyatlar galiba.

destekler konusunda bayiye bilgi verilmis oldugunu kabul etmisler ve bayinin hatalı bilgi aktarabilecegini soylemisler. o zaman dua edelim de motor alacak olursak dogru bayi ye gidelim.

fiyat revizyonlarının tüm müşterilere yansıtılması gerektigi konusunuda kabul etmisler, zaten olması gerekende buydu.

buraya kadar guzel ama surda bence hata var "kisisel bir hatanın genellenmemesi gerekir..." eger firma yetkilisi hata yapıyorsa bu genellenir. o kisi orda firmasını temsil ediyor.
    ---------------------
    diger arkadasın problemini de anliyorum.
    beklenmeyen ama maalesef kacınılmaz olan birsey. bu tarz seyler meger nekadar sık oluyormus

benzer birsey benimde basıma gelmisti. fakat benim ki daha vahimdi.

cunku benim motor hazırdı (ya İstanbulda'ydı yada Antalya'daydı galiba) fakat ben cok fazla pazarlık yaptıgımdan motoru aceleye getirip extra nakliye parasi odememek icin ordan buraya gelen bir aracı beklediler. beni 2 hafta kadar bekletmislerdi. ve baska bir vasitamda olmadıgı icin madur olmustum. İstanbul'u arayip galiba Dilek hanımla gorustum yazılar yazdım. 2 gun sonra motor geldi.

Galiba burda bayi yaklasımı gercekten onemli. ama hemen hemen her bayi bir problem yasatıyor.

sonuc olarak,
    bmw her nekadar bir sahıs hatası oldugunu belirtesede (ben boyle anladım) ben son yasadıklarımla markadan sogudum. bu konuda kendi müsteri merkezlerine de sikayetlerimi ilettim ve dosya acılıp calısma basladı.

tuketici olarak bizler birlik olur hakkımızı ararsak o zaman daha az madur oluruz.

tekrar gorusmek uzere
    tedbirli olmak pisman olmaktan daha iyidir

http://www.bikepics.com/members/mkcelikkol/

Elegant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eski bir konu ama enteresan. Belki almayı düşünenlere ve daha önce görmemiş olanlara fikir verir.

BMW markası bile sınırdan geçince nasıl da değişiyor. Evrensel markaya yerel hizmet anlayışı. Adamlar boşuna demiyor bize halı tüccarı diye...

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    vay aradan bi sen geçmiş. ama ben hala aynı fikirdeyim
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

mkcelikkol güzel yazı yazmışsın ellerine sağlık şimdi yazıcaklarımı kendi üstüne alınma sakın benim sitemim moderetörlere biz büyük harfle topic açınca kilitleniyoda başkalarınınki neden kilitlenmiyo ben bunu anlamış değilim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler