Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir bayana vitesli motosiklet öğretmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Merhabalar,

kız arkadaşımla beraber içimizde büyüyen motosiklet sevdasını motosiklet alarak gerçeğe dönüştürdük. zaman geçtikçe tecrübem ilerledi.
    bugün trafiğin olmadığı yolun sadece polis okuluna çıktığı ve saatte bir araba geçen yolda ilk test sürüşünü yaptık.

öncelikle kız arkadaşımında hiç bir motosiklet tecrübesi yoktu. ilk sürüş deneyimini bugün, bu motosiklet ile öğrendi. daha önce bisiklet sürmüş her insan kolayca kavrayabilir.

bugün eğitim 1 adlı seferimizdi. vites attırmadan. sadece boştan 1 e atmayı gösterdim. debriyaj gaz frenleri zaten biliyor. soruyordu sürekli onların ne işe yaradıklarını biliyor fakat tabiki, nerede kullancağını henüz bilmiyor.

bugün sadece 1.viteste yavaş yavaş ilerlemeyi öğrettim.tabi o beni pek dinlemeyip hızını 25km/s çıkardı.
    ilk başlarda çok korktum. dengede duramaz veya motosiklet kalkarken heyecandan fazla gaz verip düşer diye çok korktum. fakat korktuğum başıma gelmedi şükürler olsun.

videoyuda peşinden koşarken çektim aşırı yoruldum hala nefessizim o derece

insan sevdiğini bu tür şeylerden mahrum etmek istemiyor, fakat korkuyor
    öyle mutlu oldu ki anlatamam. onun mutluluğu benim en büyük sevincim.
    2 ay boyunca her hafta sonu eğitimlerimiz devam edecek. sonrasında trafiğe akacağız inşallah.

işte video

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Çok güzel olmuş ama öğrencin pek söz dinlemiyor gibi :D senin halinde zor hem koş hem çekim yap hemde laf anlat
    Ekipmanların full olması örnek bir davranış

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Aklıma eski sevgilime öğrettiğim videom geldi. oda motor hastasıydı cbr 250 vardı bende ve hiç sürmemişti. hemen kaptı olayı vites atıp gidebildi ama duramadı neydi o günler. ben trafiğe tamamen kapalı alanda göstermiştim. trafiğe açık alanda çok riskli her ne kadar araba geçmesede farzetki geçiyor bir tane ve o sırada panik yapıp düşerse vicdan azabı çekersin. önce trafiğe kapalı alanda başlamalısın.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Ben de senin haline güldüm. Az çok biliyor zaten arkada otururken ayakların yere değecek kadar uzunsan sen de arkasına binmelisin bence. Durunca ayaklarını yere koyarsın ona ağırlık vermezsin. Hem daha güvende hisseder kendini hem de sen daha rahat müdahale edebilirsin gerektiğinde.

Motosikleti
    düşük hızda gitmeyide öğret ben geçen ay gis akademide aldığım eğitimden 2 tanesini yayınladım. diğerlerinide hazırlayıp yayınlayacağım.bundan önce kavrama olayını tamamen çözmeli ve doğru frenlemeyi bakışın asla yere düşmemesi gerektiğini vs. vs. sonra vites vs.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Buradan da anlıyoruz ki insan kız arkadaşı için maratoncu bile oluyomuş . Bide o defacto düşerse airbag olsun diyemi yoksa reklam mı aldınız

Bİrde çok merak ettim tam video yu kapattığın anda kız arkadaşın yavaş yavaş ufka gidince yüreğin ne durumdaydı ?

eğer mümkünse trafiğe kapalı bir alan bulursanız sizin için çok daha emniyeli olur. Bitane dingilin teki gelir sakat bir şey yapar herşeyin güzel gittiği anlar mahfolabilir.
    Mutluluğunuz daim olsun, Kazasız sürüşler dilerim

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    duruşu başarılı bir şekilde yaptı mı merak ettim benzer bir olayda bayan arkadaş duracam diye motorumu yan yatırmıştı da, tebrikler bu arada.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    O ayakkabılar ile olmazzz

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşük hızda gitmeyide öğret ben geçen ay gis akademide aldığım eğitimden 2 tanesini yayınladım. diğerlerinide hazırlayıp yayınlayacağım.bundan önce kavrama olayını tamamen çözmeli ve doğru frenlemeyi bakışın asla yere düşmemesi gerektiğini vs. vs. sonra vites vs.
    evet aynen bende 1.vitesi geçirtmedim o yüzden. max yapacağı 25km/s zaten. senin videolarını izleyeceğim hocam hemen. ne kadar iyi ve doğru bilgi öğretirsem benim için en doğrusu odur

Alıntı PysLre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel olmuş ama öğrencin pek söz dinlemiyor gibi :D senin halinde zor hem koş hem çekim yap hemde laf anlat
    Ekipmanların full olması örnek bir davranış
    çok teşekkür ederim. evet malesef öğrenci pek söz dinlemiyor ben korkuyorum açıkcası, o sebeple full ekipmansız çıkamıyorum. geçenlerde arkadaşım coupe araba aldı, üstünü açtı kaskı taktı o derece tedbirliyiz inşallah

Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aklıma eski sevgilime öğrettiğim videom geldi. oda motor hastasıydı cbr 250 vardı bende ve hiç sürmemişti. hemen kaptı olayı vites atıp gidebildi ama duramadı neydi o günler. ben trafiğe tamamen kapalı alanda göstermiştim. trafiğe açık alanda çok riskli her ne kadar araba geçmesede farzetki geçiyor bir tane ve o sırada panik yapıp düşerse vicdan azabı çekersin. önce trafiğe kapalı alanda başlamalısın.
    aynen hocam çok haklısınız. okula bırakıyordum arkadaşımı o esnada bi anlık geldi. yoksa hedefimde istanbul farkın yanında ki boş olanda öğretmek vardı. nasipse hafta sonları gidip oraya 1-2 saat çalışacağız. eski sevgiliniz duramadı derken düştümü hocam :S

Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de senin haline güldüm. Az çok biliyor zaten arkada otururken ayakların yere değecek kadar uzunsan sen de arkasına binmelisin bence. Durunca ayaklarını yere koyarsın ona ağırlık vermezsin. Hem daha güvende hisseder kendini hem de sen daha rahat müdahale edebilirsin gerektiğinde.
    bi ara gözüm döndü binicektim arkasına ama, sonrasında vites attırmayıda öğreteyim birdahaki sürüşe kadar beklerim dedim.
    ilk defa sürüyordu belki kaldıramaz motoru diye korktum hocam. yoksa yanında olmak dediğiniz gibi en doğrusu

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan da anlıyoruz ki insan kız arkadaşı için maratoncu bile oluyomuş . Bide o defacto düşerse airbag olsun diyemi yoksa reklam mı aldınız

Bİrde çok merak ettim tam video yu kapattığın anda kız arkadaşın yavaş yavaş ufka gidince yüreğin ne durumdaydı ?

eğer mümkünse trafiğe kapalı bir alan bulursanız sizin için çok daha emniyeli olur. Bitane dingilin teki gelir sakat bir şey yapar herşeyin güzel gittiği anlar mahfolabilir.
    Mutluluğunuz daim olsun, Kazasız sürüşler dilerim
    hocam sen ne diyorsun ya, onun için bırak maratoncuyu buzlu suda bile yüzerim. defacto poşetinin içinde arkadaşımın gömleği ve capi vardı. polis öğrencisi okula giderken götürüyordu malum çantaya sığmadı
    o uzaklaştikça korktum. aslında denge konusunda değil, zaten bisiklet sürmüş insan az çok bilir denge meselesini. sadece duramaz diye korktum çünkü ilk kalkış videosuydu bu. maşallah oraya gittiğim an gördüm ki durmuş motosikletin üzerinde beni bekliyor :D elide debriyajda maşallah kapmış olayı
    haklsıınız hocam nasipse hafta sonları istanbul parkın kapalı olan yan pistinde çalışacağız. tofaşların uğramadığı üst mekan var orası güzel gibi

Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duruşu başarılı bir şekilde yaptı mı merak ettim benzer bir olayda bayan arkadaş duracam diye motorumu yan yatırmıştı da, tebrikler bu arada.
    evet başarmıştı. nasıl durduğunu görmedim ama benim yap dediğimi yapmış. 1.viteste olduğu için gazı kes o durur zaten dedim. hafifte arka frene basarsın tamamdır dedim. çözmüş olayı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ayakkabılar ile olmazzz
    doğrudur hocam. şuanlık iki eksiğimiz var.
    1. dizlik
    2. botlarımız

dizliklerimizi sipariş ettik. ellerinde olmadığı için 15 gün temrin verdiler bugün 7.gün oldu bekliyoruz

motomax'tan 2x bundan aldık

http://www.motomaxonlineshop.com/for...koruma-pmu2816

bot olarak maddi kısım çok el vermiyor. istediğim botlar 500TL den başlıyor. sebebi ile önümüzde ki ay inşallah.
    zaten bunlar eğitim amaçlı yavaş usurda olduğu için şimdilik bizi idare eder diye düşünüyorum
    abeciMotoru bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    helal olsun kazasız belasız :D

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    "yavaş ulan"! :D

ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    abi arkadas seni terketti galiba motoruda alıp nasılsa yetisemez hesabı

hocam nerden ulaşabiliriz eğitim videolarına

Motosikleti
    yok düşmedi peşinde koştuğum için senin gibi tutuverdim

Püskület sürmeyi bir kız akadaşım öğretmiş idi baa ,vayy be dünya zaman zaman tersine dönüyor demekki.

Motosikleti
    Alıntı yama a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nerden ulaşabiliriz eğitim videolarına
    rahmi barutçunun videoları var altın elbiseli adamın bir sürü videosu var vs. vs dolu. ancak video ile olcak iş değil 350 tl para ayırın gidin hondadan 2 tam gün eğitim alın. özellikle yeni başlayanlara ilaççççç gibi gelecek emin olun. atilla topal bey sizede geçerli söylediklerim. biz burdan ne desek ne anlatsak boş. ben eğitimde doğru bildiklerimi yanlış biliyormuşum eğitimde anladım . o yüzden en iyisi 350 tl 400 tl de eğitim çok önemli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

hondaya gidin güvenli sürüş 1 ilk defa sürenler için 10 numara bir yer 2 gün tam gününüzü ayırın ama inanın eğitimler çok zevkli geçiyor zaman nasıl geçmiş anlamıyorsun bile. eğitim sonunda biraz yoruluyorsunuz hepsi bu ama değiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

istanbul parkta murat hoca var honda güvenli sürüşü o kurmuştu sonra ayrıldı kendisi veriyor eğitimi hondadan bağımsız . ben eğitim aldığımda murat hoca henüz ordaydı aydın hoca ile birlikte veriyorlardı eğitimi 2 sene önce. hem sonra murat hoca honda ve gisten daha uygun fiyat olarak.
    [IMG][/IMG]
    zaferce bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah bu günleri bende görürüm kız arkadaşım motora karşı valla ne yalan söyleyim izleyince baya bi heveslendim

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Süpersiniz ama önce durmayı öğretseydin :D

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

kız arkadaşımla beraber içimizde büyüyen motosiklet sevdasını motosiklet alarak gerçeğe dönüştürdük. zaman geçtikçe tecrübem ilerledi.
    bugün trafiğin olmadığı yolun sadece polis okuluna çıktığı ve saatte bir araba geçen yolda ilk test sürüşünü yaptık.

öncelikle kız arkadaşımında hiç bir motosiklet tecrübesi yoktu. ilk sürüş deneyimini bugün, bu motosiklet ile öğrendi. daha önce bisiklet sürmüş her insan kolayca kavrayabilir.

bugün eğitim 1 adlı seferimizdi. vites attırmadan. sadece boştan 1 e atmayı gösterdim. debriyaj gaz frenleri zaten biliyor. soruyordu sürekli onların ne işe yaradıklarını biliyor fakat tabiki, nerede kullancağını henüz bilmiyor.

bugün sadece 1.viteste yavaş yavaş ilerlemeyi öğrettim.tabi o beni pek dinlemeyip hızını 25km/s çıkardı.
    ilk başlarda çok korktum. dengede duramaz veya motosiklet kalkarken heyecandan fazla gaz verip düşer diye çok korktum. fakat korktuğum başıma gelmedi şükürler olsun.

videoyuda peşinden koşarken çektim aşırı yoruldum hala nefessizim o derece

insan sevdiğini bu tür şeylerden mahrum etmek istemiyor, fakat korkuyor
    öyle mutlu oldu ki anlatamam. onun mutluluğu benim en büyük sevincim.
    2 ay boyunca her hafta sonu eğitimlerimiz devam edecek. sonrasında trafiğe akacağız inşallah.

işte video

https://www.youtube.com/watch?v=yP6PDyVWC54

hahhahhahah şu saatten sonra ayvayı yediğini bildirmek isterim sana :D :D :D :D aynı şekilde öğretmiştim 4 yıl önce :D :D ama bizimkisi ilk scooter ile başladığı için durmayı biliyordu :D ama vitesliyede alıştı =)) şaka bir yana dünyanın en buyuk zevklerinden birini yaşıcaksın bu gidişle çünkü oda motor almak isticek ve alıcaksınız =) bizim hatun yurtdısında master yapıyor tatile girdiler 3 haftalıgına geldi . hanfendi xmax 250 abs kullanıyordu salı günü sattık ve çarşamba yeni sattık xmax 400 momo design aldık düşün bu iş git gide büyüyor bu yaz foçaya falan 2 motor tatilimize gittik falan vs vs . ve perşembe muhteşem hava vardı istanbulda atladık xmax 400 e rumeli fenerine gittik. scooterlada ne rahat oluyor belli değil artçı olarak valla sırtımı yasladım popoyu yaydım oturdum bütün yol boyunca :D:D:D dedim şöfor sürrrr :D dönüştede ver ben kullanıcam dedim aldım anahtarları elinden biraz denedim xmax 400 ü çok daha keyifli motormuş ne yalan söliyim...

vitesli olarakda bu sene duke 200 aldım ona ama yüksek lisans için yurtdışına gidince dedim sen onu unut ben o motora el koydum :D gelince başka birşey alırız artık vitesli. unutsun o motoru vermem dahada =))) 3 hafta sonra gidince xmax 400 de bana kalıcak hahahha =)) ama duke vermem :D :D

2 teker sevdası sevgiline - eşine geçince yada ona bunu aşılayınca ilişkide çok güzel vakitler geçirmeye başlıyorsun inan buna... 8 senedir kullanıyorum kız arkadaşımla 7 senedir beraberiz kendisi 5 senedir kullanıyor ve ben asla motora binmem diyen insandı =) bazen çocuğumuz olursa 6-7 yaşında eğitmeye başlarım eğer severse o yaştan itibaren eğitimlerini aldırmaya başlarım dediğimde ise bu konuda tam emin değilim çocuk farklı birşey izin vermeyebilirim diyo ) onuda halledicem ama çocugum olursa :D önce evlenelimde :D

mutluluklar dilerim...

KoLesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R (2013) Bajaj Pulsar 200NS (2014)
    Böyle şeyler görünce kıskanmıyor değilim. Ben kız arkadaşımdan motora karşı olduğu için ayrıldım o derece 2 teker sevdalısıyım Umarım ilerde bende kız arkadaşıma motor kullanmasını öğretirim Tekeriniz düz bassın inşallah ilerde beraber uzun yollar yaparsınız

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)