Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ağır vasıtalarda KÖR NOKTA.

Motovento
    REKLAM ALANI
    cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    Merhaba arkadaşlar.
    arattım bulamadım varsa paylaşım özür dilerim.

Son günlerde sıkça duyduğumuz önceden beriden de bildiğimiz kamyon/otobüs/tır ların karıştıkları kazada yer alan kör nokta mevzuu anlatılmış ama amatörce ama güzel bir şekilde.

Lütfen...

Duyarlı olalım, bilinçlendirelim.
    Zira bu video sadece motorlar için değil otomobiller içinde geçerli.

abeciMotoru, ilkadam, namk ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Adamın anlatımına, bilinçlendirme isteğine ve araç içinden yaptığı çekimlerle karşıdakinin empati kurması için sarfettiği çabaya hayran kaldım. Bir de eğitimsiz, bilinçsiz, kıro gibi yakıştırmalar yapıyoruz ağır vasıta sürücülerine. Tebrik etmek lazım.
    m1t0 ve cluuberzone bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Videodaki tırcı çakır abi olmalı, facebooktada tır ve kamyonlar üzerine sayfası var, motosikletleri fark edin şeklinde paylaşımlar yapar genelde.

SUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson 1200 Nightster
    Helal olsun şu adama. Ayakta alkışlıyorum.

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

otobeygir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE / HONDA CBR 250R çokyakında
    Helal olsun!
    mondial 150 mr vulture / 2014

srkn.ks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yukarıdaki link olmadı heralde

https://www.youtube.com/watch?v=wzL0Kyk4m-8
    m1t0 ve crxforever bunu beğendiler.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın anlatımına, bilinçlendirme isteğine ve araç içinden yaptığı çekimlerle karşıdakinin empati kurması için sarfettiği çabaya hayran kaldım. Bir de eğitimsiz, bilinçsiz, kıro gibi yakıştırmalar yapıyoruz ağır vasıta sürücülerine. Tebrik etmek lazım.
    tırcıların çoğu şehir içinde karşımıza çıkan hafriyatçı ve nakliyecilerden hem tecrübe hem de mertebe olarak çok daha üstün.
    bu konunun hayati önemi var. 2 saat önce bir kazaya yorum yapmıştım. bence gündemde kalmalı. bunun yanında ağır vasıtaların önünde ani hareketler yaparsak biz kurtulsak bile arkamızda feci kazalar olabilir.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Ben görmedim demek kolay yok kör nokta yok gözüm kördü çok da çözüm değil.Daha bu gün bir tır söförü Muğla da motorcu kardeşimizin ailesine ateş düşürdü kör nokta değip hamile bir kadını ve karnındaki bebeğini katletti şu an tır şöförü devlet koruması altında onların kör gözüne so...

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben görmedim demek kolay yok kör nokta yok gözüm kördü çok da çözüm değil.Daha bu gün bir tır söförü Muğla da motorcu kardeşimizin ailesine ateş düşürdü kör nokta değip hamile bir kadını ve karnındaki bebeğini katletti şu an tır şöförü devlet koruması altında onların kör gözüne so...
    asıl sıkıntı şehir içinde bu kadar kamyonun tırın ne işinin olduğu. yapısı gereği büyük araçlarda gerçekten gözükmüyor. motosikletin de ufak ve kıvrak yapısı daha fazla kurbana sebep oluyor. bilinçlenmekten başka çare yok. bu kocaman ve çirkin araçların geçişini beklemek ve düz yol hariç sollama yapmamak lazım.

cluuberzone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse olacak inşallah
    Alıntı hasansonmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kardeşim ben tır da kullandım.
    bilmeden konuşmayı lütfen kör nokta yok filan.

eğer tır kullandıysan bilirsin yok kullanmadıysan bence sırf laf olsun diye yorum yapma.

evet dün 2 can gitti. gerçekten çok acı bir durum.
    daha 1 aylık bebeğim var kendimi düşündüm bir an belki başıma gelse nasıl sabderebilirdim bilmiyorum.

Tırcıların sol aynalarında hiçbir sıkıntı yok.
    sağ kısım cidden problem.

istediğiniz kadar içbükey dışbükey ayna koyun tırın o iç mesafesinden kimi zaman kocaman araba bile belli olmuyor.
    hele hele hava şartlarının iyi olmadığı durumlarda felaket.

tanıdığım tırcılar kamyoncular oldukça dikkat ederler bu konuya.
    ama kaza gelince geliyor naparsın.

daha geçen gün kaldırımda yürüyen 2 kadına seyir halinde bir arac çarptı hemde o aracında hiç suçu yokkken.

crxforever güzel demiş aslında o kadar kamyonun tırın şehir içinde ne işi var diye. doğru mu doğru. ama doğrular ile ne yazıkki gündelik yaşamın günümüzde birbirine tam zıt olduğunu görüyoruz.

ölen o kadına ve bebeğine Allah rahmetiyle muamele eylesin.
    can gidince arkasından durum değerlendirmesi yapılıyor ne yazıkki.

bu ülkede farkındalık yaratmak için yapılan hiçbirşey yok ne yazıkki.

şunu yapalım bunu yapalım denilen birçok şey havada kalıyor.

emin olun bu ve bunun gibi onlarca konu daha açılır süreeer gider.
    SUN ve ///MPOWER bunu beğendiler.
    Hârâbat ehlini hor görme sakın, defineye malik viraneler var

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    cidden ya. Ben dün bir hata yaptım kamyonun sağından girdim ışıklarda bir daha asla!

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    arkadaşlar istanbulda her sokakta her caddede hafriyat kamyonları var. koca şehir toz toprak içerisinde. geçen sene şehir dışına çıkmak için insanlar şileye giderlerdi. artık hayal. ağvayı da geçin ancak kefkende istanbuldan uzaklaşabiliyorsunuz.

o kamyon şoförleri patronlarının zorlamasıyla saatte 120 km hızlara çıkıyorlar. bir çok kaza oldu olmaya devam ediyor.
    istanbul=rant. yazın oy vereceğiz; hayatımız söz konusuyken gidip başka başka uyduruk sebeplerle seçim yapacağız. bu ayrı bir mevzu.

bir de kamyon otobüs gibi araçların yanına yaklaşmaması gereken motosiklet kullanıcıları var. sakın ha. araçlar büyüdükçe kör noktaları artar, araç üzerindeki kontroller azalır.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Babamda ağır vasıta şöförü. Yaklaşık 30 senedir bu işi yapıyor ve motor isteğimi bildiği için bundan 4 ay önce tırın yanına indirip bana kör noktalarını aynı bu şekilde göstermişti. Güzel bir video olmuş ellerine sağlık. Allah bütün ağır vasıta şöförlerine kolaylık eylesin

Motosikleti
    kuba cg-100
    Ağır vasita kullananların işi zor iyi niyetli dikkatli suruculerde var gozlerini kullanmayip gormedim hakim bey diyen suruculerde var biz cok dikkatli olalim kendi gobegimizi kendimiz keselim allah kimseye kaza bela vermesin
    GB79 bunu beğendi.

Bu tır ve kamyonları niye böyle yaparlar, sadece yük taşımayı amaçlarlar anlamıyorum. Otobüs şöförünün oturma pozisyonu bence en ideali aslında, motorunu osunu busunu nereye koyarsan koy, yükten feradat et, kamyonu böyle yap. Duyarlı kamyon ve TIR'cıları tenzih ederim, ama çoğu ağır vasıta şöförü kupada, aynı kralın şatosundaki gibi, bana bişey olmaz hissiyatıyla, can korkusu yaşamadan, başkalarının güvenliğini hiçe sayarak gidiyor, bunun kabul edilmemesi lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)