Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Gönül Hyosung gt250R Akıl Cbr 250R diyor Bir de R25 var

Motovento
    REKLAM ALANI
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    puser ne guzel yazmissin.
    hyosung un kalite olarak 1 adim geride kaldigini kabul ettim diyelim.
    Soyle de bir gercek var cbr yada r25 aldigimda hep bir ukte olarak kalacak hyosung icimde. R25 i bilmem ama cbr de yolda giderken bir hyosung gorsem uzulurim gibi geliyor.
    sonucta bir kere geliyoruz dunyaya. Zaten butun zevklerimiz gitgide ulasilmasi zor hale geliyor. Butun kotu yorumlara ragmen halen hyosung bir baska duruyor.
    Cok titizimdir motor konusunda. 30000 km de cin mali motorum var hala uzun yola gidiyorum daha gecen hafta 330km yaptim. Hala tek marsta calisiyor. Cin malini bile iyi bakimla bu kadar yaşatiyorsam hyosung sorun yasamam diye dusunuyorum
    puser ve Enes Bakır bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Yahu ben bu milleti anlamıyorum,

Hyo'da olsa Kawa-honda-Yamaha'da olsa 250CC bir makineden 1 sezon sonra sıkılacaksınız ki zaten.

Şahsen Uzun yolda(kastım otoban,şehirler arası vs) Ben 250'lik bir motorun üstünde ecüş büçüş 150 ile giderken arkamden bir eli telefonunda bir elinde sigara 160-170 ile yayıla yayıla gelen araçları görünce, 250'nin ne kadar kısa ömürlü olduğunu anlamış bulunuyorum. (140-150 ile Sollamada iken arkanızda beliren aracın selektörleri sizi tedirgin edecek, 250CC de ciğer bittiği için uzayıp kaçamayacaksınız vsvs)

O yüzden fazla zarar etmeyeceğiniz bir model ile giriş yapıp, 1 sezon sonra dilediğinizi almanız mantıklı. Bırakın Hyo ile bir kaç sezon binmeyi, caponlara da bir kaç sezon binmek zor.

Al/Sat'da hesabınıza hangisi uyuyorsa onu alın bence.
    redlion999 ve copycat bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    hocam japondan şaşma r25 veya cbr al derim.
    motosikleti zaptetme konusunda sıkıntım var diyosan cbr derim, yoksa benim tecrübem var takla bile attırırım dersen düşünmeden R25 al derim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı codeprof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hyo'da olsa Kawa-honda-Yamaha'da olsa 250CC bir makineden 1 sezon sonra sıkılacaksınız ki zaten.

Şahsen Uzun yolda(kastım otoban,şehirler arası vs) Ben 250'lik bir motorun üstünde ecüş büçüş 150 ile giderken arkamden bir eli telefonunda bir elinde sigara 160-170 ile yayıla yayıla gelen araçları görünce, 250'nin ne kadar kısa ömürlü olduğunu anlamış bulunuyorum. (140-150 ile Sollamada iken arkanızda beliren aracın selektörleri sizi tedirgin edecek, 250CC de ciğer bittiği için uzayıp kaçamayacaksınız vsvs)

O yüzden fazla zarar etmeyeceğiniz bir model ile giriş yapıp, 1 sezon sonra dilediğinizi almanız mantıklı. Bırakın Hyo ile bir kaç sezon binmeyi, caponlara da bir kaç sezon binmek zor.

İlginç ama doğru bir yaklaşım.

Konu sahibi arkadaş, sen zaten kararını vermişsin. Ben karbüratörlüsünü ve 2013 enjeksiyonlusunu da kullandım, ve bir daha almam dedim. Dikkate almak bundan sonra sana kalmış, para senin paran

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı codeprof adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kesinlikle cok dogru . Daha ucuZ DAHA temiz hayo bulursun biraz bakarsan .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Motosiklet tamircisi değilim fakat kendi motosikletim ne olursa olsun a dan z ye mekanikten boyaya, karenaj tamiri vs tüm gereken elimden gelir. Dükkanımın sanayide oluşu dolayısıyla motosiklet tamircisi yakın arkadaşlarım var. Geçen yıl 2006 gtr gelmişti kazalı. Anasini ağlatmışlar motorun. Şasi düzeltme, karenaj tamiri (eskisinden sağlam olacak şekilde) boya vs tüm yapılması gerekenleri yaptık. Motoru teslim ettikten 1 hafta sonra geri geldi. Motoru çalıştırınca içeride parti varmış gibi sesler geliyordu çatır çutur. Pistonlar silindirin içinde çalkalanıyordu. Silindir kapakları ve silindirleri söküp doğru izmire gonderdik. Sadece motosiklet rektefiyesi yapan bir atölye var. Marka model ne olursa olsun orjinali kadar iyi ve gayet cüzi miktarlara iş yapan bir yer. 250 lira civarı bir paraya iki silindir ve pistonları yenilendi, subap şim ayarlari yapıldı geldi taktık gitti. Bu Hyo kaç km'de miydi? 97.000
    Enes Bakır bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Dün 2013 model bir hyosung lu abimiz geldi. Üzerine çok tatminkar bir egzoz takmış TİGER marka. Nasıl diyim. Depo, oturuş, direksiyon, gösterge filan çok ayrı bir güzel. Bence ön yargılar yenilmeli hyosung da güzel bir motor. 250 CC olarak Hyosungla da çok uzun yollar ve güzel gayet bakımlı kullanan insanlar var, CBR250 ilede 3-5 ayda motoru eline alan insanlar var. Kalite mevzusu ne kadar rol oynasada kullanımda bir o kadar etkili.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı kinqdai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 2013 model bir hyosung lu abimiz geldi. Üzerine çok tatminkar bir egzoz takmış TİGER marka. Nasıl diyim. Depo, oturuş, direksiyon, gösterge filan çok ayrı bir güzel. Bence ön yargılar yenilmeli hyosung da güzel bir motor. 250 CC olarak Hyosungla da çok uzun yollar ve güzel gayet bakımlı kullanan insanlar var, CBR250 ilede 3-5 ayda motoru eline alan insanlar var. Kalite mevzusu ne kadar rol oynasada kullanımda bir o kadar etkili.
    ön yargı demişsiniz ama ben 2 yıl bindim ve tecrübemi yazdım hakeza başka arkadaşlar da yazmış. anlamadığım şey yaşayan yazınca okunmuyor, yaşamayan yazınca ön yargı oluyor
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

ozhanhrmann2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.youtube.com/watch?v=KXcLdRvHQ6c hocam al sen bunu bi izle paran varsa yzf yoksa hyo derdim herhalde cbr altında sırıtır

CamelBiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    konuyu hortlatmak gibi olcak ama konuyu açan @oguzhanlal arkadaşımız ne yaptı nasıl bir yol izledi?

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Hyosung a sakın bulaşma servisi yok distribütörü yok sonra elinde motorun fellik fellik usta ararsın...aman ha kaç hyosungun yanından...ama motorun kalitesi diyorsan ona lafım yok 10 numara...

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Kesinlikle ihtiyazınız olan supermoto.
    Honda crf250l den çevrilmiş şiddetle tavsiye ederim

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Hasan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçe uygunsa kesinlikle r25, geçen gün yolda gördüm ses vs süper eleman fabrikadan çıkar çıkmaz almış, ben r25 derim
    Yani varya yazmayalım yazmayalım diyorum ama ülkenin %90'ı bu kafada. Sürmeden, test etmeden direk görüntü ve marka tamam en iyisi o. Başlığı açan arkadaşa da söyleyebileceğim hocam kimsenin lafıyla iş yapma. Bu işini keyfini de cefasını da sen çekiceksin sonuçta. Bütçen Hyosung'a yetiyorsa ve beğeniyorsan temizini bul ve al. Japonlarında bir sürü sorunu oluyor olduğunda ama hiç internete düşmüyor ancak piyasa da olan biriyseniz tamirhanelerde tonla abes sorunlu motor var yeni eski farketmeksizin. Birsürü de sorunsuz Çin motoru var gördüğüm senelerce insanların işini gücünü gören.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Jrspawn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle ihtiyazınız olan supermoto.
    Honda crf250l den çevrilmiş şiddetle tavsiye ederim

http://i.hizliresim.com/7bXAJa.jpg
    Kolay bir işlem ama biraz tuzlu jantlar lastikler ön çamurluk degişmeli amarstörler falan sertleştirilmeli bütçe rahatsa kolay olur.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung a sakın bulaşma servisi yok distribütörü yok sonra elinde motorun fellik fellik usta ararsın...aman ha kaç hyosungun yanından...ama motorun kalitesi diyorsan ona lafım yok 10 numara...
    Hocam İstanbul'da şuan 20'ye yakın servisi var. Ben beşiktaş'ta oturuyorum. Rodaj bakımına Beşiktaştaki Demirtaş Motor Ali ustaya gittim. Adam harbiden usta yani chopper motor, çin, japon ne varsa tamirini yapıyor. Al sana bir tane usta. Arıza çıktığında tespit makinası var onda ölçüp parçasını verdiğinde sorun mu kalacak geriye ? Ben 1 günlük araştırmayla aldığım yer ve orası olmak üzere 2 servis buldum. Bulduğun her başlığa aynı yorumu yazıyorsun sebebi nedir acaba ?

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam İstanbul'da şuan 20'ye yakın servisi var. Ben beşiktaş'ta oturuyorum. Rodaj bakımına Beşiktaştaki Demirtaş Motor Ali ustaya gittim. Adam harbiden usta yani chopper motor, çin, japon ne varsa tamirini yapıyor. Al sana bir tane usta. Arıza çıktığında tespit makinası var onda ölçüp parçasını verdiğinde sorun mu kalacak geriye ? Ben 1 günlük araştırmayla aldığım yer ve orası olmak üzere 2 servis buldum. Bulduğun her başlığa aynı yorumu yazıyorsun sebebi nedir acaba ?
    Bilindik japon taraftarı sebebi bu zaten.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Sana kolay gelsin �� servislerinide bulmuşsun ne güzel işte...avcılarda da cengiz usta var onu da ben ekleyim...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)