Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vitesli Motosiklet Öğrenme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba forumdaşlar.
    Ben Denizli'nin bir köyünde görev yapıyorum. Gecen pazar ehliyet sınavına girdim ve muhtemelen 80 üzeri bir puan alıcam. Ama hiç debriyajlı motor deneyimim yok. Köyün gençlerine bir depo fiyatına biraz pratik yapayım desem de motora bir şey olur diye yanaşmadılar (ben olsam bende vermem )
    Sürücü kursunun da vereceği ders belli. Yani 1 saat üzeri eğitim vereceklerini sanmıyorum. Sonuç olarak sizce 300 350 liraya satılan eski model MZ'lerden birini alıp pratik yapmalı mıyım? Ya da başka önerisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

17 yaşımdayım 2015 ilk sınav döneminde aldım ehliyeti. Daha önce hiç vitesli kullanmamıştım, scooter kullanıyordum. Kursta sınavdan bir gün önce tur attırdı o kadar öğrettikleri bir şey yok. Sizde otomatik kullanıyorsanız yani denge sorununuz yok ise çok rahat geçersiniz, bir zorluğu yok. Birkaç tur atmayla alışıyor insan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yani çok scooter deneyimim oldu ama yine de fazladan 180 lira verip tekrar sınava girmek var

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sınava girerken hiç motosiklet deneyimim yoktu yıllarca bisiklet kullandım 3 gün kursa gittim toplasan 10 dk dan 30 dk sınavı 98 ile geçmişim
    pardon 95 de olabilir geçmiş zaman yalan olmasın büyük ihtimal 98 di
    bkrsnmz bunu beğendi.

Fatihunak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MG Classic
    Alıntı Atakan121 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    17 yaşımdayım 2015 ilk sınav döneminde aldım ehliyeti. Daha önce hiç vitesli kullanmamıştım, scooter kullanıyordum. Kursta sınavdan bir gün önce tur attırdı o kadar öğrettikleri bir şey yok. Sizde otomatik kullanıyorsanız yani denge sorununuz yok ise çok rahat geçersiniz, bir zorluğu yok. Birkaç tur atmayla alışıyor insan.
    İyi güzel diyorsunda kardeşim benimde ilk deneyimimim scooterdandı, ama vitesliyi öğrenmeye çalışırken motora resmen eziyet çektirmiştim araba deneyimim olmasına rağmen. Viteslide göründüpü kolay değil aslında. Sadece Pratik işi.

Usta senin yapıcağın en iyi şey iyi kötü bitane motor bul, kendine güvenmiyorsan çarparım falan diyosan milletin motoruna hiç bulaşma birşey olur başına masraf açma. Al iyi kötü bi motor paşa paşa kafana ne zaman eserse boş arazide pratik yap. Belli bir süre sonra zaten debriyaj ayarıymış falanmış filanmış hepsini unutuyorsun elin artık kendiliğinden ayarlıyor onu Şimdiden kolay gelsin.

Kazasız belasız inşallah...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Fatihunak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta senin yapıcağın en iyi şey iyi kötü bitane motor bul, kendine güvenmiyorsan çarparım falan diyosan milletin motoruna hiç bulaşma birşey olur başına masraf açma. Al iyi kötü bi motor paşa paşa kafana ne zaman eserse boş arazide pratik yap. Belli bir süre sonra zaten debriyaj ayarıymış falanmış filanmış hepsini unutuyorsun elin artık kendiliğinden ayarlıyor onu Şimdiden kolay gelsin.

Kazasız belasız inşallah...
    Teşekür ederim. Korkum şimdi motordan anlamayan bir adam olarak daha üstüne binmeden milyon masraf etmek

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Ya ne guzel yönlendiriyirsunuz arkadaşı hayran kaldım..
    Arkadaşım kursuna git eğitimini al gerekirse farkini ver zaten kurs sana 10 saat eğitim vermekle zorunlu yönetmelikte bu böyle vermem etmem derse bagli bulundugu ilce milli egitim mudurlugune git surucu kurslarina bakan bolumle gorus gerekirse şube müdürüyle görüş oyle bi iki turla olacak degil bu sinavlar salanom yapicaksin sekiz cizeceksin platformdan geciceksin tomlamda yarim saat sureceksin bunda trafik var yokusa denk gelirsen adam gibi egitimini al kullanacagin araca alis tepkileri bil sonra sinavda kaza falan yaparsin allah muhafaza acin bi yonetmeligi okuyun arkadas adam gidip bozuk bir motor alacak elinde patlamasi bi yana kaza maza yapicak sonra..
    bkrsnmz bunu beğendi.

@bkrsmnz büyütme bu kadar hiç korkulacak bir şey yok git sadece sınava gireceğim motorun debriyaj kavrama noktası neresi bunu bul, bu videoda sana yardımcı olur

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @bkrsmnz büyütme bu kadar hiç korkulacak bir şey yok git sadece sınava gireceğim motorun debriyaj kavrama noktası neresi bunu bul, bu videoda sana yardımcı olur
    https://www.youtube.com/watch?v=GUf6d9eEWMw
    Takip ediyorum bu arkadaşı videosunu izlemiştim

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya ne guzel yönlendiriyirsunuz arkadaşı hayran kaldım..
    Arkadaşım kursuna git eğitimini al gerekirse farkini ver zaten kurs sana 10 saat eğitim vermekle zorunlu yönetmelikte bu böyle vermem etmem derse bagli bulundugu ilce milli egitim mudurlugune git surucu kurslarina bakan bolumle gorus gerekirse şube müdürüyle görüş oyle bi iki turla olacak degil bu sinavlar salanom yapicaksin sekiz cizeceksin platformdan geciceksin tomlamda yarim saat sureceksin bunda trafik var yokusa denk gelirsen adam gibi egitimini al kullanacagin araca alis tepkileri bil sonra sinavda kaza falan yaparsin allah muhafaza acin bi yonetmeligi okuyun arkadas adam gidip bozuk bir motor alacak elinde patlamasi bi yana kaza maza yapicak sonra..
    Baştan eğitim vermiyoruz bi kaç saat gösteriyoruz dediler sürücü kursundan. Yani bunu bilerek yazıldım

Motosikleti
    Alıntı bkrsnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takip ediyorum bu arkadaşı videosunu izlemiştim

Baştan eğitim vermiyoruz bi kaç saat gösteriyoruz dediler sürücü kursundan. Yani bunu bilerek yazıldım
    Arkadasim surucu kursunda calisiyorum hocalik yapiyorum sen beni dinle onlar sana ders vermis gibi gosterip k belgene imza alicaklar ve sen ders almis gibi sinava gireceksin olduki kaldin ozel dersden kitleyecekler onlarin tek derdi motora zarar gelmesinden yana ist de olsan seve seve yardimci olurdum ama sen benim soylediklerimi kulak ardi etme egitiminden caldirma gerekirse cuzi bi miktar karsiligi ders al gidip motor falanda alma yazin parana
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynı dertten müzdaribim bende pazar günü yazılı sınava girdim sorulara baktım 2 yanlışım var geçtim yani.
    Nisanda ilk araba direksiyon sınavım var.Sonra motosiklet kaç kurs gezdim hepsi aynı sınavdan 1 gün önce 1 saat falan turlarsın dediler bende bulduğum en ucuza yazıldım.
    Bakalım ne olacak.Hayırlısı olsun.
    Ama ne yapıp edip eğitim almamız lazım.

Motosikleti
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı dertten müzdaribim bende pazar günü yazılı sınava girdim sorulara baktım 2 yanlışım var geçtim yani.
    Nisanda ilk araba direksiyon sınavım var.Sonra motosiklet kaç kurs gezdim hepsi aynı sınavdan 1 gün önce 1 saat falan turlarsın dediler bende bulduğum en ucuza yazıldım.
    Bakalım ne olacak.Hayırlısı olsun.
    Ama ne yapıp edip eğitim almamız lazım.
    Arkadaslar valla bilmiyom bizmi yanlis yapiyoruz ben cogu adayı yeterli gormedigim taktirde 10 saat egitimi bitse bile trafikte egitim veriyorum yokus egitimlerini trafik okumaya kadar ustune dusuyoruz yarin obur gun atlayacaksin motora allaha emanet gidin hakkinizi arayin boyle ismi olur zaten 1 saat ucreti 10 tl 15 tl motorun ozel dersi sikayet edin insanlari magdur etmezler ozaman 2 sorusturma 2 denetleme gevirdilermi gorurler gunlerini fiyati ucuza cekip musteri kapiyorlar sonra egitimden kisiyorlar ne kadar para okadar kofte mantigi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başta öyle deseler bile sınavdan bir gün önce 10 saatlik ders almışsın gibi imzalatacaklar sana o belgeyi. Ve sana da bilemedin max 1 saat göstericekler sınava gireceğin motorla. Bu işler bizim ülkemizde malesef böyle, denetimsizlikler sağolsun.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    hocam ben ilk defa motosikleti kursta kullandım ilk gün kullanamadım hatta,kurstaki "usta" arkadaşlar gülüyordu halime komikti de gülmeye hakları var vites değiştirmek debriyaja basmak gaza yüklenmek frenlemek tam kaos haliydi ama yılmadım sabah uyandım aradım kurs hocasını motosikleti hep istedim çekinmeden,3 gün günde birer saat leşe saldıran sırtlan gibi bindim motosiklete inmedim üstünden sonunda geçtim sınavdan, biraz istemek lazım izlediğim videolarda bilgilendirdi tabi Barkın Başgan sağolsun... çok klasik olacakta bana gülen "usta" birkaç arkadaş sınavda kalınca da gereksiz,anlamsız bir tebessüme neden oldu
    bkrsnmz bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar valla bilmiyom bizmi yanlis yapiyoruz ben cogu adayı yeterli gormedigim
    taktirde 10 saat egitimi bitse bile trafikte egitim veriyorum yokus egitimlerini trafik okumaya kadar ustune dusuyoruz yarin obur gun atlayacaksin motora allaha emanet gidin hakkinizi arayin boyle ismi olur zaten 1 saat ucreti 10 tl 15 tl motorun ozel dersi sikayet edin insanlari magdur etmezler ozaman 2 sorusturma 2 denetleme gevirdilermi gorurler gunlerini fiyati ucuza cekip musteri kapiyorlar sonra egitimden kisiyorlar ne kadar para okadar kofte mantigi
    Keşke her kurs ve eğitmen sizin gibi olsa.Sizi bu doğru, olması gereken davranışınızdan dolayı kutluyorum.
    Kursla konuşucam bu dediklerinizi teşekkür ederim.
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Bende teşekkür ederim bizim kurum olarak hedefimiz önce eğitim 25 yillik faaliyetimizin yani sıra kursun acilisi gecmisteki kotu bir olaya dayanir patronumuzun kardesi trafik kazasinda vefat edince iki kardes bi ise girismisler 2 ayri subede tamamen egitime dayali hizmet veriyoruz bana gore acemi surucu pimi cekilmis bomba gibi heleki motor ustundeyse biraz ustune dusmek gerekir biz adaya trafikte egitime baslarken bir araba onunde bir araba arkasinda emniyete alarak basliyoruz ve akabinde yeterli oldugunda baska motorla birlikte ben eslik ediyorum 3 kurus kazanicagiz diye insanlarin caniyla oynamiyoruz
    umuterdogdu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadasim surucu kursunda calisiyorum hocalik yapiyorum sen beni dinle onlar sana ders vermis gibi gosterip k belgene imza alicaklar ve sen ders almis gibi sinava gireceksin olduki kaldin ozel dersden kitleyecekler onlarin tek derdi motora zarar gelmesinden yana ist de olsan seve seve yardimci olurdum ama sen benim soylediklerimi kulak ardi etme egitiminden caldirma gerekirse cuzi bi miktar karsiligi ders al gidip motor falanda alma yazin parana
    Keşke İstanbul'da olsaydım da hakkkını bilen szin gibi insanlarla öğrenseydim bu işi diyorum şimdi

Mertcan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Chopper larda da vites degişimi videodaki gibi mi oluyor acaba?

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=GUf6d9eEWMw

Motosikleti
    CBF 150 2014
    ben daha önce ne scooter ne vitesli motor sürdüm ama araba kullanıyordum aktif olarak. gittim vitesli motorla basladım direk. zorluk cektınmı dersen evet cektım ilk 2 3 gün alışma süreci oldu. sonra sıkıntı olmadı...

Alıntı Mertcan1905 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Chopper larda da vites degişimi videodaki gibi mi oluyor acaba?
    konumuz debriyaj kavrama noktası ama chopper kullanırsam unutmazsam buraya yazarım
    ben sınava girdiğim zaman kurs motorlarının çoğu cg idi 2 tane de honda cb125e vardı vites sıralaması büyük ihtimal 1-0-2-3-4-5 diye gider
    ama yarın sana cevap vereyim klavye başından sallamayalım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)