Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

şimdi fz6 fazer alsam yazın falan satabilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI

Burda ( Antalya'da ) tanıdığım sayılan bir motosikletcide ( aksesuar motosiklet falan satan bir abimiz ) de kapının önünde bir fz6 fazer 2005 var 45 bin de lacivert renk ocak ayında koymuş ilana zaten ordan eldiven bandana falan alırken görüyordum, tam olarak 14 bin tl tiger egzos, topcase, 98hp gittim çalıştırdım konuştum ben motosiklet arıyorum ne alsam daha karar veremedim falan filan dedim bu da çok güçlü büyük sesten anlaşılıyor zaten çok güçlü olduğu yani canavar gibi birşey sizce alsam bunu 10bin km 150cc tecrübesinden sonra nasıl olur yaza zarar etmeden satabilirmiyim? piyasası daha açık olan daha güçsüz motor varmı acaba r6 600rr falan haricinde zaten bunlar güçsüz değil canavar gibi cihazlar ben tam ss istemiyorum şimdilik para tam olarak benim sayılmadığından peder fazla küfür etmesin diye canavar görünümlü birşey istemiyorum, acaba ben bunu alsam 13 e tabi expertize sokup yazın 14-15 e gider mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Satamazsın-10k fır,fır tecrübe ilen 600-4 silindirde yazı görmeden bir yere patlarsın...ALMA...
    velizrsln bunu beğendi.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Bence aldıktan sonra satmak yerine kullanmayı tercih edersin. 4 Silindir makine gerçekten çok ayrıdır. Gerçekten süreceğine ve ciddiyete alıyorsan bence al kullan sıkılırsan tabi sıkılabilirsen satarsın. Ama motor temiz ise. Çoğu kişi gerçekten kafanı karıştırıcaktır. Karar komple sana kalmış, satabilceğine inanıyorsan alırsın. Ama FZ6 lar için piyasa da güzel gözle bakılmıyor diye biliyorum. Genelinin içinden geçildiği söyleniyor, doğruysa işin zor.
    velizrsln bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    10 bin km de fz6 için ince bir çizgidesin...aslında şu tabir durumu açıklıyor, "deveyi yardan uçuran bir tutam ottur..." dikkatli ol...
    Cuhara ve velizrsln bunu beğendiler.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.youtube.com/watch?v=BaoML79wN_8

www.youtube.com/watch?v=7XbLsN_PoKs

Bence al küçük bir motor misal PCX bak keyfine

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    sanırım serkandaki motora baktın sen. zaten 14-15 e giedecek olsa o adam alıp satıcı, kendisi satmazmı sence ?
    velizrsln bunu beğendi.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    10 Yaşında ki bir motorun 45 binde olması gerçekten düşündürücü ? Tekrar düşün istersen

oktay33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1600 GTL
    uzak dur.
    fzr6 çok dengesiz bir motor. anormal bir şasi ,üzerinde R6 motoru var.
    hata kabul etmez. tecrüben yetersiz.
    98 hp çok ama çok fazla.
    300-400 cc bir şeyler bak. ve en az 2 sene kullanmadan 600 cc geçme.
    sana dostça tavsiye.
    Mustafa_Uz bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 Yaşında ki bir motorun 45 binde olması gerçekten düşündürücü ? Tekrar düşün istersen
    9 yaşında fz6 sahıbı arkadasım var 32.000 km de şuan motor ve tamamen orjinal km. sıfır olarak almıştı ve hala bence sıfır gıbı tertemız. bence bu kadar önyargılı olmayalım bazı şeylerde.

bu arada arkadas için ise sen o motoru alma. 10.000km tecrube fazer gibi motor için hiçbirşey fazer deli bir motor çünkü.
    velizrsln bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Yaza kadar enaz 5.000 tl yakıt masrafı yapıp satarsın.
    birinci viteste senin 150cc motorun yaptığı en yüksek hıza çıkar. Bence ortalama birşey al üzülme.

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Pek tecrüben yokmuş hissiyatı doğdu bende. O yüzden almanı önermem. En basidinden; takım lastiğin bile 1000 liradan başlayacağını hatırlatır, bu gibi olmazsa olmazları da es geçtiğin takdirde o motorun seni pişman edebileceğini hatırlatırım.

FZ6 bloğu uzun ömürlüdür. Pist koşullarında limitlerde kullanılırsa arka amortisör ve ön frenler süpriz yapabilir. O kadar iyi değiller. Gazı dozajlamak amatör için zor. Daha sakin bir motor bakmanı öneririm.
    velizrsln bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yaşında fz6 sahıbı arkadasım var 32.000 km de şuan motor ve tamamen orjinal km. sıfır olarak almıştı ve hala bence sıfır gıbı tertemız. bence bu kadar önyargılı olmayalım bazı şeylerde.

bu arada arkadas için ise sen o motoru alma. 10.000km tecrube fazer gibi motor için hiçbirşey fazer deli bir motor çünkü.
    Dediğiniz doğru olabilir ama, fz6 ilanlarına bakarsak internetteki hepsi 30bin-50 bin bandına sıkışmış km leri. bana göre %80 yalan o km lerin. Hepsi oynanmış. 3-4 yaşındaki motosikletlerde 30 bin üstünde. 9 yaşındakilerde. Biden hepsi yemin ediyor km orjinal diye. Kandırılmak istenen çok olunca, kandıranda çok oluyor.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hocam 98 hp güç 150likten sonra biraz fazla gelir. birde o motordan kar elde edemezsin ama alma imkanın var ise iyi bir eğitimle o motor alınır.bana göre eski fazerlar gelmiş geçmiş en iyi 10 listesine girecek motorlardı
    velizrsln bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz doğru olabilir ama, fz6 ilanlarına bakarsak internetteki hepsi 30bin-50 bin bandına sıkışmış km leri. bana göre %80 yalan o km lerin. Hepsi oynanmış. 3-4 yaşındaki motosikletlerde 30 bin üstünde. 9 yaşındakilerde. Biden hepsi yemin ediyor km orjinal diye. Kandırılmak istenen çok olunca, kandıranda çok oluyor.
    her motor o kmlerde olması banada saçma geliyor insan doğal olarak şunu soruyor. ee tamam hadi bu adam kullanmamıs ee tamam buda kullanmamıs ee budamı budamı budamı dıye sormaya başlayınca şüphe dogal olarak oluşuyor. o yuzden eski ve böyle motorlar alınıcak ise tanıdıktan alınması en güzeli bu arada başka bir arkadasımda daha var oda 95 bınlerde :D o kullanan versıyon )
    velizrsln bunu beğendi.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 bin km de fz6 için ince bir çizgidesin...aslında şu tabir durumu açıklıyor, "deveyi yardan uçuran bir tutam ottur..." dikkatli ol...
    araba mı alsam 4 silindir grenajlı motosiklet mi alsam o ince cizgideyim, hatta motosiklet mi araba mı çizgisindeyim ama ikisinide kullanıyorum öyle olcak galiba ikisiylede devam yani motosiklete çok takmamaya calısıyorum malum ülkemiz kurallar insanlar yollar kanunlar falan

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba ben bunu alsam 13 e tabi expertize sokup yazın 14-15 e gider mi?
    Benim bildiğim bir malın değeri kullanıldıkça düşer. Sen motoru 13'e alacaksın 3-4 ay kullanıp üstüne kar yaparak satacaksın. Bu yaptığın ne kadar etik bir oturup düşünmeni öneririm.
    velizrsln bunu beğendi.

Mustafa_Uz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Multistrada 1200
    Alıntı oktay33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzak dur.
    fzr6 çok dengesiz bir motor. anormal bir şasi ,üzerinde R6 motoru var.
    hata kabul etmez. tecrüben yetersiz.
    98 hp çok ama çok fazla.
    300-400 cc bir şeyler bak. ve en az 2 sene kullanmadan 600 cc geçme.
    sana dostça tavsiye.

Tamamen Katılıyorum. 38 yaşındayım ve aktif olarak 22 yıldır motor üzerindeyim. Her çeşitini kullandım, test ettim.
    Fakat yzf R25 aldım. Neden;
    Çünki benim 12 ve 15 yaşlarında 2 çocuğum var ve ben ne yazıkkı altımda hangi alet olur ise hep limitlerini kullanıyorum.
    Umarım açıklama yeterli olmuştur.

OnurTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cruiser al "bence", o paralara ikinci el bir Yamaha Dragstar 650 yada Honda Shadow bul mis gibi ağar usul takıl...
    velizrsln bunu beğendi.
    ...Bir acaip Mühendis.....3 aşağı 5 yukarı yok...1 aşağı...2..3..4..5..6 yukarı

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Paşam kusura bakma ama sen cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun,
    Bir kere yaz sonu herkes motorunu satmaya çalışıcak şu anda 14.000TL aldığın motor sanma ki yaz sonu o fiyatlara satacağını,
    Artı almak istediğin motor 98 Bg benim eski kullandığım motosiklettir,oldukça güçlü bir motora sahiptir,cbf 1000 geçen bir makina dan bahsettiğini unutma,ayeıca senin ne kadar tercüben var ki sezon başında alıcaksın da sezon sonu aynı fiyat bandında satmaya çalışacakın böyle bir hayat yok kusura bakma işin gerçeği böyle,

Motosikleti
    ktm 1190
    memleketteki tek akıllı adam sensin dimi...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)