Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoru nasıl yıkıyorsunuz ? (isyan içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Beyler ben beceremiyorum 3 kere yıkadım tüm çamurları siliyorum pırıl,pırıl oluyor bir kurudu mu aynı leş oluyor.

Bol suyla köpükle fırçayla denedim olmuyor,özel bir şeyler mi kullanıyorsunuz çamur için ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Kurumaya bırakmıyorsun dostum.Yıkadıktan sonra kuruluyorsun.Sonra bakım kitleri falan kullanıyorsun.Kurulamadığın için çamur gibi olabilir.
    nemesis-83 bunu beğendi.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Cilalı şampuan ya da cila, pasta, çizik giderici vs. ürünleri kullanın, eğer boya üzerinde bir sorun varsa. Yoksa bol suyla çizmeden durulayıp, iyice kurularsanız hiçbir leke kalmaz. Üzerine bir de cila yaparsınız eğer cilalı şampuan kullanmıyorsanız tercihen, "çiçek gibi"* olur.
    mehmetenis bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6

bu sistem var bende
    mehmetenis bunu beğendi.

sezer0696 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    once motosıkleti ıslıyorum şampuanlı kovaya suyu dolduruyorum buyuk bi sungerle heryerini şampuanluyorum motosikletimi yıkadıgım gibi kendimi yıkamıyom acıkcası her yerini kopukluyom bol suyla duruluyom guzel bi bezle kuruluyorum bez pamuksuz cizmeyecek bi bez olsun iyicene suyunu alana kadar heryerini kuruluyom bu kadar hiç leş gibi olmuyor
    mehmetenis bunu beğendi.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Kurumaya bırakmıyacaksın hala çamur durur çünkü üzerinde yıkadıktan sonra bir bez ile kurulaman gerekir, bezin çamur olduğunu görürsün
    mehmetenis bunu beğendi.

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Bende de aynı sorun vardı araba yıkamacı bi arkadaş süt gibi böyle cila mı ne anlamadım al bunu dedi yıkadıktan sonra her yanını siliyorum çil çil parlıyor bide uzun süre toz, su vs tutmuyor he ama seleye surmemek lazım zira kıyın kıyın kayıyorsun üstünde gidona kadar gideri var
    nemesis-83 bunu beğendi.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Total benzincilerin de bir liralık makinalar var 1 lira köpük 1 lira durulama sonra güzelce silmece oh mis

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Kardeşim yıkadıktan sonra cilalaman lazım yoksa soluk bir renkte kalır. Ha cila almam yine de parlasın diyor isen fiber bezler var onlar ile kuru iken bastırmadan silmen lazım ama baya silmen lazım

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Valla ben önce ıslatıyorum. Sonra motul e10 sıkıl sünger ile iyice temizliyorum.
    Daha sonra duruluyorum. Azcık bekliyorum kuruyor. DHa sonra motul e5 ile kuru olarak sıkıl temizliyorum.

Daha sonra jantları ve frenleri temizliyorum. Wd40 la hareket eden herşeyi kırklıyorum. En son zincir olayı. Temizliyor siliyor gekrar yağlıyorum.

Tertemiz mis gibi oluyor. Sonra karşısına geçip bi sigara içiyorum. Sonra vın

lifespeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha r25 2017-honda activa S 2017
    Merhaba ben ismi concept nano vax adlı ürünü kullanıyorum. Nano şampuan diye aldım. Aracı yıkadıktan sonra çamur, toz ve su tutmama özelliği var. O kadar temizleyici denedim. Benim kullandıklarım arasında en iyisi bu şuanda.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    nemli bezle çamurları ve kirleri genel olarak alıyorum, sonrasında cila uyguluyorum. çoh güzel oluyu

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    10 lira verıyorum yıkatıyorum =) ( motor sıcakken yıkatmayın çatlatabılırsınız bloğu bir anda tazzikli ve soguk sudan dolayı diskleri yamzultabılırsınız) sonra zaten mecbur zıncır bakımını yapıcagım ıcın yaptıktan sonrada özel spreylerım var jant için ordaki yağ lekelerini falanda onunla siliyorum tertemiz =)

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Geçen kayunço şampuan almış fazla olduğu için bana verdi bende o markayı saçıma kullanmadığım için motoru yıkayarak değerlendiriyorum
    Bi kova nın içine şampuan döküp sonra tazyikli su ile bolca köpürtüyorum sonra bulaşık sungeri ile iyice köpüklüyorum motoru çamurlu yerlere ekstra ikinci kez geçiyorum ilk köpük yumuşatma sonrası temizleme için sonra bi kova suyla duruluyorum hemen kurulamaya geçiyorum en önemli nokta kurulamak hızlı bir şekilde yapmak lazım ki köpük kuruyup yapışmasın bunun içinde motoru güneş altında değil gölge bir yerde yıkamak işin püf noktası garip işi bu kadar oluyor
    nemesis-83 bunu beğendi.

nemesis-83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWs 100
    su kireçli olursa da leke bırakır, hemen kurulaman lazım

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti hiç yıkamıyorum,nemli bezle siliyorum sonra mikrofiber bezle kuruluyorum ve parlatıyorum.Ara sıra da ÇBS nin motosiklet cilasını uyguluyorum gayet güzel oluyor.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Sabunlu bir kova su, silmek için 1 bez, kurulamak için 1 bez. Mis.

m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 lira verıyorum yıkatıyorum =) ( motor sıcakken yıkatmayın çatlatabılırsınız bloğu bir anda tazzikli ve soguk sudan dolayı diskleri yamzultabılırsınız) sonra zaten mecbur zıncır bakımını yapıcagım ıcın yaptıktan sonrada özel spreylerım var jant için ordaki yağ lekelerini falanda onunla siliyorum tertemiz =)
    en doğrusu bu zira oto yıkamacılar da ekmek parası için çabalıyor mesela ben..:))

Motosikleti
    Kuba CR1
    1 tl atıyorum köpük sıkıyorum petrolde sonra basınçlı suyla uzaktan yıkıyorum fazla yakına tutma zarar verir sonra silip kurutuyorum plastik yerler için parlatıcı aldım onlarla bi güzel lastik jant falan heryeri parlatıyorum pırıl pırıl oluyor en son wd40 ile düğmeleri kontak girişini yağlayıp açıyorum gazı eğer fiber bezle kurulamazsan motoru pis kalır

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben genelde şampuan vs bile kullanmıyorum, sadece su. Önce ıslatıyorum, sonra süngerle ovalıyorum, durulayıp mikrofiber bezle siliyorum pırıl pırıl oluyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)