Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM duke 390 - Yamaha mt07 kıyaslaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Bence fiyat konusunu birdaha araştırın. galiba 2014 modeller için 17900 gibi bir fiyat veriyorlar duke 390 için absli bir motosiklet için iyi fiyat bence. 2015 modellerde de yeni versiyon geldiyse (kaydırmalı debraj, rosso II lastikler gibi) fena değil ama kullanım amacınıza göre seçim yapın derim. 140km saat gibi hızlara kadar duke 390 da sorun yok ama sonrasıda yok duke te. mt07 bu konuda daha rahat. titreşim ve amortisör konusunda da mt-07'yi önde görebilirim. ama duke ün eşsiz bir oturma pozisyonu var bence. yeterince dik oturuş ve mt-07 ye göre bile hafif ağırlıyla özellikle şehir içinde çok rahat ejnebilerin filtering dediği araçlar arasından geçme konusunda çok rahat bence, bununla beraber biraz uzun yol yapmak istediğinizde motosikleti limitlerine doğru sürmeniz gerekiyor buda sizi biraz da olsa yoruyor. mt-07 yi bir kere kullandım bana konforu özellikle biraz km yapılacak yılculuklarda yerinde geldi şehir içinde de çok rahatlıkla kullanılır, ancak 390 değil. Malzeme kalitesinmde de alıştığınız bildiğiniz ktm farkı mevcut. Sadece ufak olmasına rağmen mt-07 nin ekranını daha çok sevdim. ama 390 da ki düğmelerin aydınlatılmış olması çok farklı bi his. Yinede bence kalbinizi dinleyerek seçim yapın bence. Ben öyle yapıyorum kalbimle seçim yapıyorum aklımla kullanmaya alışıyorum.
    berkcigdem bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Kesinliklikle R çok farklı.Ben seni anladım.690 varken hala Mt07 düşünmenin 2 sebebi.Ucuz olması ve satarken hızlı olacağını düşünmen
    Ahmet usta diyince bizim eski 690 SM ile 640 Lc4 aklıma geldi.Ona götürmüştük o zaman motorları.Neyse ki Sabri Usta var şimdi.Canım ustam

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans farkları elbetteki var çünkü nerdeyse hem cc hem beygir olarak zaten 2 katı güçte bir motor. ama ben bu kıyaslamayı cc olarak yapmıyorum acıkcası. performans derdim pek fazla yok cunku. performansdan ziyade. parça kalitesi - denge - frenler - 2. el - aksesuar vs gibi kıyaslamalar yapıyorum şuan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

normalde 690 ile mt07 kıyaslanır ama bence 690r ondan cok daha değişik çok daha güzel ve daha performanslı bir motor. neyse bakalım nasıl çıkıcam bu işin içinden görücez. müsaidken yamahaya bir uğramak istiyorum test motorları falan var mı diye. olmadı artık güvendiğim bir kaç kişiye danışıcam. Ahmet ustanın kafasını patlatabılırım bu konuda :D
    https://www.youtube.com/user/funtay34
    http://instagram.com/tayfunboralegend/
    https://www.facebook.com/tayfun.bora

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı TAYFUNBORA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinliklikle R çok farklı.Ben seni anladım.690 varken hala Mt07 düşünmenin 2 sebebi.Ucuz olması ve satarken hızlı olacağını düşünmen
    Ahmet usta diyince bizim eski 690 SM ile 640 Lc4 aklıma geldi.Ona götürmüştük o zaman motorları.Neyse ki Sabri Usta var şimdi.Canım ustam
    o kadar güzel anlamışsın ki beni tam nokta atışı olmuş valla =)) Sabri ustayıda cok severım ama abi işçilikte biraz fazla yazıyor :D :D

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Çok mantıklı.Çünkü ben de öyle yapardım
    Ahmet Usta ya selam söyle.Yıldırım dersen hatırlar(kardeşim)

o kadar güzel anlamışsın ki beni tam nokta atışı olmuş valla =)) Sabri ustayıda cok severım ama abi işçilikte biraz fazla yazıyor :D :D

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı architect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence fiyat konusunu birdaha araştırın. galiba 2014 modeller için 17900 gibi bir fiyat veriyorlar duke 390 için absli bir motosiklet için iyi fiyat bence. 2015 modellerde de yeni versiyon geldiyse (kaydırmalı debraj, rosso II lastikler gibi) fena değil ama kullanım amacınıza göre seçim yapın derim. 140km saat gibi hızlara kadar duke 390 da sorun yok ama sonrasıda yok duke te. mt07 bu konuda daha rahat. titreşim ve amortisör konusunda da mt-07'yi önde görebilirim. ama duke ün eşsiz bir oturma pozisyonu var bence. yeterince dik oturuş ve mt-07 ye göre bile hafif ağırlıyla özellikle şehir içinde çok rahat ejnebilerin filtering dediği araçlar arasından geçme konusunda çok rahat bence, bununla beraber biraz uzun yol yapmak istediğinizde motosikleti limitlerine doğru sürmeniz gerekiyor buda sizi biraz da olsa yoruyor. mt-07 yi bir kere kullandım bana konforu özellikle biraz km yapılacak yılculuklarda yerinde geldi şehir içinde de çok rahatlıkla kullanılır, ancak 390 değil. Malzeme kalitesinmde de alıştığınız bildiğiniz ktm farkı mevcut. Sadece ufak olmasına rağmen mt-07 nin ekranını daha çok sevdim. ama 390 da ki düğmelerin aydınlatılmış olması çok farklı bi his. Yinede bence kalbinizi dinleyerek seçim yapın bence. Ben öyle yapıyorum kalbimle seçim yapıyorum aklımla kullanmaya alışıyorum.
    rosso II lastik yok metzeller ile geliyor yine kaydırmalı debrıyaj var ve sele değişikliği varmış. yabancı forumlarda daha rahat bir sele oldugu yazıyor. 7.000 euro fıyat koymus spormoto. yorumunuz için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

A.S. abi =) ben onun bi ara kafasını ütülicem ya napim artık :D o bana güzel bir değerlendirme yapar :D ama biliyorum diceğinide az çok manyakmısın lan git 390 ı al dıcek :D :D yada ducatiye bak dicek :D:D:D

Mt07 nin ikinci eli hızlı ve daha kayıpsız. Bence tercihinizi Yamaha dan yana kullanın, beğenmezseniz daha az zarar edersiniz. Ha görünüş olarak Ktm gerçekten çok daha güzel bana göre ama yine de mantıklı düşününce Yamaha daha önde geliyor. Mt01 yada Vmax almazsam sonraki tercihim benim de Mt07 olacak.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390

:D :D Ben olsam 690 ile mt7 yi aynı anda barındırmazdım. 17.900 lük 390ı alır keyfime bakardım =) yada 2. el tertemiz bi 390..

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bana zaten kararınızı vermişsiniz gibi geliyor.

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    Bende yamaha xj6 ve yamaha r6 kullanıcısıyım xj6'yı satıp mt07 almayı düşünüyordum fakat dışarı çıktığımda nereye baksam bir mt07 görüyorum her yerdeler resmen ve oturuş pozisyonundan olsa gerek motoru kullanırken pek bir tat alamadım. motor bloğu olarak gerçekten yamaha güzel iş çıkartmış fiyat-performans gerçeğinide göz önüne alırsak yamaha mt07 gerçekten güzel.

ktm duke 390 için pek birşey diyemiceğim ama benimde aklımda bir tane almak var açıkcası çünkü özellikle şehir içinde kullanacağımdan dolayı 390cc'lik tek silindirli bir motor şehir içinde çok rahat ettirir insanı.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    XJ6 4 Silindir sesi yeter

Motosikleti
    ktm 1190
    abi Ahmet ustaya uğradım bugun hatta şimdi daha yeni girdim eve dedim hemen yazıyım Ahmet usta durdu durdu ne dedi dersin =))) oğlum mt07 performansı iyi ama çok basit parçalar kullanılmış bir motor duke öyle değil ama 390 cc performans farkları var sen mt07 ye o parayı vermeyi düşünüyorsan sana 2013-2014 ducati monster 696 bulurum ben o paralara dedi :D akıl makıl kalmadı tabi bu lafından sonra :D 3-4 gune bırısı getırıcekmiş geldiğinde gel bir bak dedi. hiç aklımda olmayan motoru direk kafama soktu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

xj6 güzel bir motor fakat daha soft bir motor 4 silindir çok düşünmüyorumda açıkcası.

Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Evet o bütçelere var.Gayet de iyi.Ahmet Usta benim kafadan.Gayet de iyi.Ama ben Z800 diyorum hala

abi Ahmet ustaya uğradım bugun hatta şimdi daha yeni girdim eve dedim hemen yazıyım Ahmet usta durdu durdu ne dedi dersin =))) oğlum mt07 performansı iyi ama çok basit parçalar kullanılmış bir motor duke öyle değil ama 390 cc performans farkları var sen mt07 ye o parayı vermeyi düşünüyorsan sana 2013-2014 ducati monster 696 bulurum ben o paralara dedi :D akıl makıl kalmadı tabi bu lafından sonra :D 3-4 gune bırısı getırıcekmiş geldiğinde gel bir bak dedi. hiç aklımda olmayan motoru direk kafama soktu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:59 ----------

xj6 güzel bir motor fakat daha soft bir motor 4 silindir çok düşünmüyorumda açıkcası.

Motosikleti
    ktm 1190
    Evet o bütçelere var.Gayet de iyi.Ahmet Usta benim kafadan.Gayet de iyi.Ama ben Z800 diyorum hala
    2014 z800 ler pahalı abi. o fiyatlara çıkmak istemiyorum 22 de kalmak ıstıyorum acıkcası. ducatide beni düşündüren 2 şey var ön amortisör çok sert ve hava sogutma oluşu.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    parça kalitesi - denge - frenler - 2. el - aksesuar vs gibi kıyaslamalar yapıyorum şuan.
    parça kalitesi olarak çok aman aman bir fark yok ama bence mt biraz daha iyi bir his veriyor.
    denge olarak ikisi de başarılı motorlar daha iyi diyemem herhangi biri için
    2. elde tabii olarak mt daha hızlı çıkar ama 390ı 2. el alırsanız satarken fiyatı ederinin 10000 lira kadar altında tutup süreci hızlandırmak mümkün.
    aksesuar olarak ikisi için de çok çeşit var ama mt yine büyük boyutlarıyla biraz daha az eğreti durarak taşıyor bunları(evet lafım düke ön cam takanlara )
    fren konusunda da dediğim gibi mt yola biraz daha tutunma hissi veriyor, dük ile ya burda frene abansam nasıl dururuz dediğim yerde mt ile biraz daha güvende hissediyorum, ama 390da da abs var o yüzden sıkıntı yaratmaz. dük kesinlikle gücüne göre daha iyi frenlere sahip ama. çelik fren hortumu dedikleri boru değilmiş yani, fren hissiyatı oldukça iyi dükte

dükten mtye geçmeden önce baya sürmüştüm bir arkadaşın motorunu. özellikle ağırlık kendi sınıfında mt de hafif olmasına rağmen bi şaşırttı. ama 3 hafta geçmedi tabi alıştım. altı alçak biraz, kaldırım alternatifini kullanıyorsanız dikkat etmekte fayda var
    berkcigdem bunu beğendi.
    Heil Spellcheck

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Kalite ve aksesuar istersen 2008 den beri aynı olan ducati 696 olabilir sıfırı artık yok 2 tane kaldı. 796 olabilir fiyatı biraz fazla tabi.

MT07 servis ücretini öğrenip KTM ile karşılaştırabilirsin Arada sanırım 30 40 tl fark var. Parça dersen bişey diyemem.

Denge konusunda da ducatinin ağırlığı önde derler. Alışılması gerekiyormuş.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    200ü satıp 07 alırsan sonrasında da 690ı satıp 09 almak isteyebilirsin

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ü satıp 07 alırsan sonrasında da 690ı satıp 09 almak isteyebilirsin
    690 ı ya adeventure yada superduke alırsam satarım =)) ki superduke 09 dan kat kat üstün bir motor

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    bu başlık bana yaratıcı bir ktm reklamı gibi geliyor. çok mu şüpheciyim acaba.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu başlık bana yaratıcı bir ktm reklamı gibi geliyor. çok mu şüpheciyim acaba.
    fazlasıyla )) pek reklama ıhtıyacı olan bır marka oldugunu dusunmuyorum ki butun yazıları okursanız yorumlarda işin içine ducati de girdi.

e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam hakkını vermiş..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)