Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumun Rodaj Sistemi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    Yeni Aldığım 2015 Kuba Cita 180 Fc Min İlk Bakımını 450 de yaptık ama motorcum sadece yag değişicek dedi ve değiştirdi bu doğru oldugunu Düşünmüyorum. Sizin Servisleriniz Oylemi Bide Yag 20 40 castrol activa koydu İzmirde Yaşıyoruz Motor Sagır Olmaz Demi Bide 5 Vites Te Devir Bitiyor Dişliyi Değiştirsek Sıkıntı Olmaz Demi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 40 yağ biraz kalın gibi geldi bana umarım yalnışım yoktur , 450 bakım çok erken gibi ama el kitabında bakım sırasında neler yapılması gerektiği yazar , gevşeyebilecek vidalar arka teker diskler / kampanalar kontrol edilmesi gerekli.
    BerKToprak bunu beğendi.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    20-40 yağı hemen boşalt bence. bi keresinde ben de apacheye 20-40 yağ koydurdum bilgisizlikten motorun gidişi çok kötü oldu.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu servisler niye 20w40 yağ koyuyor çok mu ucuza geliyor

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    Bilmiyorum Ki 450 de değişti suan 750 km geldi motorum cok iyi olmaya bilir ama genc bir öğrenciyim castorl 15 50 power1 aldım ne diyosunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı farukgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum Ki 450 de değişti suan 750 km geldi motorum cok iyi olmaya bilir ama genc bir öğrenciyim castorl 15 50 power1 aldım ne diyosunuz
    keşke 10w40 alaydın 500 kmde yağı değişir sadece 1000 kmde genel bakım buji kontrol filtre temizliği vs yapılır doğru yani

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kardeşim hayırlı olsun motor rodajda ve 5.viteste devir bitiyor diyorsun rodajda motoru zorlarsan sağır olan motorun olmaz ama senin cebin delinebilir

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    Teşekür Ederim 20 40 Zararı Olmaz Şimdi Demii.

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 / 40 al kardeşim motoruna ileride sıkıntı çıkmasını engeller aşınmaları engeller

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    Teşekür Ederim Kış Yagı Dedikleri İcin 15 50 koycam sıkıntı olmaz demi power 1 demi ful sentetik

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Motorun hayırlı uğurlu olsun. 180 FC nin şanzıman ve silindir üst kapak nikelaj oluşu beni benden aldı. Satışa çıksa bende bendeki 170 fx e direk takıcam nikelaj candır. İlk bakımda sadece yağ değişiyorlar ve ufak problemler,gevşemiş vidalar gibi rutin şeyleri kontrol ediyorlar. Benim motor da aynı şekilde çok çabuk devir bitiriyor. Dişli atmak şart. Ama 1500 2000 e kadar atma dişlini. Motor bi açılsın kendine gelsin daha rahatlasın üstündeki dişliyle. 1500 2000 de ön 17 arka 34 yada 32 at tam oturur.

QoRaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Çita 170 FX Gold
    kinqdai 170FX'in 2015 modelinde nikelaj üst kapak mevcut gayet şık. Rodaj dönemindeyse sürekli sıkıştırırsan motoru sakatlarsın o bir gerçek tofaş şahinlerden gelen bir gelenek basınca açılır. Aslında gerçekten performans göstermesini istiyorsan kılavuzda okuduğun rodaj bilgisine uyman gerekir. Ki alır almazda motosikletin amortisör yaylarını çıkarmışsın geleceğin pek hayırlı değil gibi duruyor

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    bu motor ney ki eski motorum yerle bir gidiyodu rodaj benim icin biti ilk yag degsiti mi asiliyorum

Motosikleti
    Kuba Çita 170 FX Gold
    Aynen de dediğim gibi, saçlarım bozulmasın diye kaskta kullanmıyorsunuzdur tam apaçi kafası yine biz bizeyiz kinqdai

Motosikleti
    Kuba Cita 180 FC
    apaci degiliz ama sikinti yok

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Alıntı QoRaY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kinqdai 170FX'in 2015 modelinde nikelaj üst kapak mevcut gayet şık. Rodaj dönemindeyse sürekli sıkıştırırsan motoru sakatlarsın o bir gerçek tofaş şahinlerden gelen bir gelenek basınca açılır. Aslında gerçekten performans göstermesini istiyorsan kılavuzda okuduğun rodaj bilgisine uyman gerekir. Ki alır almazda motosikletin amortisör yaylarını çıkarmışsın geleceğin pek hayırlı değil gibi duruyor
    Edit : Yanlış anlamışım QoRaY seni ama yazılanlar başkalarına gitsin son edit olsun gece gece çok yorgunum

Sürekli bas diye birşey dediğimi hatırlamıyorum, tavsiye etmiyorum. Varsa kitapçığı okuyun yoksa servis yetkilisi bilgi verir zaten. Ayrıca ilk 500 km de yüksek hız ve devir çevirirseniz bu motorlarda egzozunuz yanar renk atar.. Evet 2015 modellerde Üst kapak, ve çatının koruması nikelaj alt kısımdaki geçen bakıma götürdüm motoru orda gördüm şık ama bir 180fc kadar değil. Bu arada 180 FC nin en güzel rengi BANA göre de mavi olmuş çok tatlı durmuş ama bizimkinler kadar yakışıklı değiller ;) :D
    Takın abicim kask ınızı daha geçen gözümün önünde bir kaza oldu, yaralanan arkadaş kasksız dı ve vefat etmiş kendisi :( Çok üzücü bir durum. Neyin ne olucağı belli olmuyor. Sizlerde işinizi kolaylaştırmayın. CG ci adamı bu millet apaçi yapmış kendi gözünde sizde teşviklemeyin. Benim kafamda koca kask ı görüyorlar bindiğin motora bak, taktığın kask a bak diyen oluyor. Ulan olurken özellikle nasıl motor konusunda dişimizi sıkıyorsak ekipman konusunda da sıkın abi güzel marka güzel kalite bişey alın en azınıdan korunduğunuzu hissedin. O kask olmazsa o saçlarınız olmayabilir gençler. Her CG ci apaçi değildir, sizde apaçi olmayan kısımda yer alın. İnsanların iyi gözle bakmalarına sebep olun.

Bu arada yayları çıkartma lafı banamıydı benmi yanlış anladım eğer öyleyse ben alır almaz yaylarımı kestirmedim, kavalımıda kestirmedim hiç bir şeyi kestirmedim yani anlıyacağın full orjinal.

QoRaY bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Hastasıyız dedeeeeeeeee :D

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Rodajı servise sorarsanız yandı gülüm keten helva. Konuyu açan arkadaşa söylüyorum: Yağ değişiminden sonra "asılırsan" motoru eline alabilirsin. Bekle motor 1000 km'yi doldursun. Bunları size öğretenler, yanlış öğretiyor. Bunun güzel bir örneğini Z-One başlığındaki bir arkadaş yaşadı, motor gitti, yaptırdı ve şimdi tekrar asılıyor.

Motosikleti
    Kuba Çita 170 FX Gold
    Zaten alçak bir motor diye düşünüyorum amortisörle oynamaya hiç gerek yok. Arada olur öyle şeyler kinqdai insanlık hali yanlış anlayabilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)