Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbul > İznik > Yenişehir

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Selamlar,

Bu hafta İstanbul'dan Bursa/Yenişehir'e gitmem gerekiyor. Hava güzel olursa motosikletle gideceğim. (Körfezden dolaşarak)

Yandex'ten baktığımda Gölcük'ten İznik'e sapan bir rota çıkardı. Ama bana orman içinden geçen köy yolu gibi geldi.
    Bu bölgeyi bilen arkadaşlar, bu yolu kullanmamı önerir misiniz? (Gece güvenli midir? Yol kalitesi girdiğime pişman eder mi?)

Google Maps'ten baktığımda hiç gölcüğe sapmadan Sapanca gölününe kadar gidip, Sakarya - Bilecik yolunu kullanmamı öneriyor.
    Tabi Sakarya'ya kadar dolanacağım için bu daha uzun bir rota oluyor.

Bu rotayı daha önce kullananlar yorumlarını paylaşırlarsa çok sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    ben olsam körfezi dolaşmam. ayrıca geçen sene bu yoldan arabayla gittim ve bu yollar cıdden pis yollar.bir reklam çekimi için gitmiştik. baya toprak olan yollarda vardı asfaltta vardı ve cidden araç ile o ara yolda çok uzun bir süre 50-60 km yi geçemedim. motor içinse pek tavsiye ediceğim yol değil. onun yerine bursanın içine girerken ankara - eskişehir - izmir tabelası veriyor sonra ankara -eskişehiri takip ediyorsun zaten tabelalarda yenişehir tabelalarını takip etmeye başlıyorsun tahmınen 60-70 km gibi bir mesafe sonra yenişehirdesin. ve burası baya 2 şeritli otoban gibi dümdüz asfaltı guzel olan bır yol. bu yolu kullanmanı tavsıye ederım. süre olarak birşey farketmicek km daha az olabılır ama hız yapamıcagın ıcın aynı sureye denk gelıcek.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba,

Yenişehire gitmek için 2 tane ana yol var.

Gölcükten veya Karamürselden direk izniğe gitmek için hep köy yollarından gitmeniz gerekecek. Geceleyin sakıncalı olabilir bu yollar ayrıca ortalama hızınız falan 40-50km/s anca olur çok uzun sürer o yüzden. Ayrıca motorunuz ninja 300 ise o yollar yorar sizi aşırı derecede.

1. alternatif yol: Eskihisardan feribotla karşıya geçip yolova- orhangazi - iznik - yenişehir.
    2. alternatif yol: Otobandan izmit - bilecik/adapazarı sapağından çıkıp - pamukova - mekece sapağından iznik - yenişehir.

Bu iki yoldan birini tavsiye ederim ben.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Yol yaparım keyifli olur dersen Google'ı dinle. Kısadan gideyim çabuk gideyim dersen yandexi dinleme feribotla Gebze-Tavşanlı yada Gebze-Topçular oradan Karamürsel-İznik yolunu kullan.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    gölcükten sapan yoldan defalarca gittim .çok keyifli ormanın içinden yaklaşık 10 km si stabilize diğerleri kaymak gibi asfalt( kocaeli tarfı) bursa tarafı normal asfalt olan bir yol tavsiye ederim.. fakat yer yer kar kaplı alanlara raslaya bilirsin .. birde buradan iki yol var birisi lütfiye yolu diğeri beyci yolu benim tarif ettiğim lürfiye yolu vesselam..

nopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma 13000km kardeşide geldi tvs neo x3 5000km
    İnegöl den Kocaeli'ne giderken bütün yolları deneyen biri olarak. İznik'ten sonra Orhangazi Yalova Gölcük fazla yormuyor. Mekece Pamukova Sakarya da rahat çünkü bu yollarda fazla vitesle oynama yapmıyorsun.Ama dikkat etmen gereken ağır vasıtalar mevcut. Diğeri Boyalıca Karamürsel dağ yolu.Ben racing makine ile o yola girmezdim. Süre olarakta sorarsan hepsi hemen hemen aynı. Hayırlı yolculuklar

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Çok teşekkürler cevaplar için.
    Ninja 300 ile Balıkesir'den 360 küsür km yol yapmıştım. Bünye uzun yola alışkın, çok yorgunluk olacağını sanmıyorum.

Eğer karadan gezinerek gitmem gerekirse sakarya > bilecik yolunu kullanmam daha rahat olacak sanırım.
    Topçular feribotunu kullanırsam da Orhangazi > İznik > Yenişehir deneyebilirim.

Gidiş - Dönüş'te belki farklı güzergahlar kullanırım. Hava durumuna göre bakacağım bakalım durumlara.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)