Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosikleti boyamak, resimli, devamı var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline saglik. En kisa zamanda bende denemek istiyorum.

Depo icin kac kutu harcadin?
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız depo hakikaten enfes olmuş. Ben de merak ettim nasıl yaptığını. Pearlescent boyaydı ismi galiba.
    Depodaki boyayi vurmadan önce mat siyah zeminine atiliyor. Üzerine bu degisken renkli boya. 1 kutu mat siyah 1 kutuda bu degisik renkle depoyu, çamurluğu ve arka kuyrugu boyadim. Muhtemelen 2 ser kutu bütün motora yeter. Sabir isi biraz, eger uzak mesafeden az az boyayim, 15 er dakika araliklarla 3 veya 4 kat boyarsani cok kusursuz oluyor. Biranda boya hemen zemini kapatsin diye cok sıkınca akıyor kötü duruyor. Herkesin yapabileceği cok basit bir islem, zaten hatali islemde geridönüsü olan birsey.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    hocam benim anlamadığım şey, bu malzeme kaplama mı? emici olmayan tüm yüzeylere sıkılabiliyor mu? altta kalan boyaya zarar veriyor mu? anahtar değse kalkar mı hemen?
    alper_becker bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depo çok hoşuma gitti bayıldım ben

m1t0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-xt660r-mt07-fiddle2
    Boya işçiliği mükemmel olmuş, elinize sağlık. Jantları neden farklı renklere boyadınız? İki renk de çok güzel ama motorda nasıl duracak çok merak ediyorum. Montajını yapınca detaylı fotoğrafları bekliyoruz.

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benim anlamadığım şey, bu malzeme kaplama mı? emici olmayan tüm yüzeylere sıkılabiliyor mu? altta kalan boyaya zarar veriyor mu? anahtar değse kalkar mı hemen?
    Kaplama, kaldirmak cok zor. Motosikletin orjinal boyasi gibi dusun, zarar vercek sekilde cizersen ezersen kalkar. Heryuzeyde tutar. Benim depo plastik. Boyaya zarar vermez ama uzerinde stickerlar varsa, onlara zarar verir. Stickerlari cikartip boya islemi yapmak daha dogru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı m1t0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya işçiliği mükemmel olmuş, elinize sağlık. Jantları neden farklı renklere boyadınız? İki renk de çok güzel ama motorda nasıl duracak çok merak ediyorum. Montajını yapınca detaylı fotoğrafları bekliyoruz.
    On janta mavi jant şeridi, arkaya turuncu jant şeridi yapip bir renk uyumu saglayacagim. Kirmizi renk arka disli aldim, motorun yan kapaklarinida mavi yaptim. Biraz renk karmasasi olcak ama sonunde güzel olcak eminim. Azicik daha para gerekiyor sadece, beklemedeyim. Ön far alcam 120 euro sadece o. Bakalım nezaman bitcek.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Depoya benzin doldururken damlatmamaya çok dikkat etmek gerekiyor sanırım.

Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoya benzin doldururken damlatmamaya çok dikkat etmek gerekiyor sanırım.
    Boya degil aslinda, kuruyunca kaucuk oluyor. Bildigin motosikletin lastigi gibi kaucuk. Erimiyor damlamiyor sadece sokuluyor. Bu sebeple kagucugu kaldiracak dis etkenlerden korumak yeterli

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Beyler, çok fazla heyacanlanmayın. 2 ay kadar önce bir arkadaşımın Capponord unu komple boyadık. Sedefli beyaz. İlk boyadığımızda şahane durdu tabi. 4-5 saat sonra montaja geçebileceğimizi söylemişlerdi. Büyük yanılgı. Montajdaki en ufak çarpmada anında atıyordu boyası. Bu şekilde 1,2 ufak boya kalkmasıyla tamamladık montajı. Üzerinden geçen zamanla birlikte sağı solu zedelenmeye başladı. Belirgin bir sebebi yok. Yoldan kalkan taşlar olabilir, binerken inerken sürtmesi olabilir. Son olarak da yıkamacıda uyarılara rağmen eleman biraz yakından tutunca tabancayı çamurluğunda el kadar bi bölge kalktı. Aşağı yukarı 160 - 200 TL kadar malzeme almıştı Komple karenajlar için yetti. Uyguladıktan sonra gerçekten çok güzel görüntü verdi ama dayanıklı değil malesef.

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Çok güzel işler çıkartmışsın motosikletinin son toparlanmış halini merakla bekliyorum. Eline emeğine sağlık.
    Sanırım bu boya genel boyama için güzel fakat lokal boyamalarda, yani bir yerin etrafını bantla çevirerek yapılacak boyamalarda çok fazla uygun değil. ya etraftaki bantıkurumadan hemen çekmek gerekir. çünkü kuruduktan sonra anladığım kadarı ile bantı kaldırırken normal boyada kalkıcak gibi gözüküyor.
    Birde bakalım amanla zincirden gelen yağlara, güneşe, yıkamaya, yolda çarpan taş, böcek gibi haşerelere ne kadar dayanıklı ve üstünden temizlemesi ne kadar kolay. Sanırım bunlar zamanla ve kullanıldıkça öğrenilecek durumlar.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam eline sağlık. ben de bir kaç parçayı plastidip ile boyadım. izmir bornova 3. sanayinin içindeki plastidip bayisinden aldım.
    dezavantajlarını şöyle belirteyim çok hassas. sert bişey gelip bir cm sürtse yırtılır zarar görür. sanırım söküp fırın boya yaptırıcam ben de.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, çok fazla heyacanlanmayın. 2 ay kadar önce bir arkadaşımın Capponord unu komple boyadık. Sedefli beyaz. İlk boyadığımızda şahane durdu tabi. 4-5 saat sonra montaja geçebileceğimizi söylemişlerdi. Büyük yanılgı. Montajdaki en ufak çarpmada anında atıyordu boyası. Bu şekilde 1,2 ufak boya kalkmasıyla tamamladık montajı. Üzerinden geçen zamanla birlikte sağı solu zedelenmeye başladı. Belirgin bir sebebi yok. Yoldan kalkan taşlar olabilir, binerken inerken sürtmesi olabilir. Son olarak da yıkamacıda uyarılara rağmen eleman biraz yakından tutunca tabancayı çamurluğunda el kadar bi bölge kalktı. Aşağı yukarı 160 - 200 TL kadar malzeme almıştı Komple karenajlar için yetti. Uyguladıktan sonra gerçekten çok güzel görüntü verdi ama dayanıklı değil malesef.
    bu konuyu açan arkadaşın kullandığı orjinal plasti diple mi boyadınız ? (Capponord hastasıyım bu arada)

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu açan arkadaşın kullandığı orjinal plasti diple mi boyadınız ? (Capponord hastasıyım bu arada)
    plastidip sadece mat renkli olur. parlak sedefli vs. olmaz.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parlatici urun var. Mat uzerine atilan. Ayrica jant icin ozel olarak direk parlak urun de var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

https://m.youtube.com/watch?v=4T0jEvxxTzE

Bu videodaki gibi ufak yirtik veya kopmalari tinerle duzeltip. Ustunden bir iki kat plasti dip uygulayinca yeni gibi oluyor

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plastidip sadece mat renkli olur. parlak sedefli vs. olmaz.
    Arkadaşım direk internet sitelerinden satın almıştı. Doğrudur boya ayrı, sedef ayrı olarak satılıyor.

Velhasılı, Plastidip çok güzel bir pazarlama ama malesef dayanıksız bir ürün.
    Gökhan YAŞDAL

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    üstüne sprey cila sürülse bu hemen atma-kalkma-soyulma olayının önüne geçilmez mi ki?

Ebaydan aldigim stickerlarında gelmesiyle motor daha orjinal bir goruntu kazandi, acerbisin ön farınıda en kısa sürede monte edip artik motoru indirmeyi dusunuyorum. Egzoz boyasi ve farin boyanmasi disinda on kafa demirinin somunlari yalama olmus. Somunlari keserek demiri cikarmayi planliyorum. Motosikletin son halini artik paylasmis olurum kisa zamanda.

demirkask ve Ucka bunu beğendiler.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Sticker'lar pek olmamış hocam. Daha güzel şeyler baksaydınız keşke. O boyanın üstüne çok çakma durmuş k.bakmayın.
    Bence tam yapışmadan bi değişiklik yapın.
    mustbe bunu beğendi.

Ben ayni fikirde değilim malesef,
    orjinal geldigi halinden daha guzel oldu hatta =) . Ayrica ne renk olursa olsun aprilia markasinin rengi budur stickerlar herzaman kiRmizi siyah beyazdir.

MFTaşkıran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV950 Bolt (2016)
    Abi bu nasıl bir motor ya tamam aprilla ama modeli nedir çok hoşuma gitti bencede stickerlar güzel olmuş plasti dip olayını ben de düşünüyorum ama sırf ruhsat muhabbeti yüzünden üşeniyorum :D

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Olmuş olmuş renk stickerlar falan harika en son halini merak ediyorum. Takipteyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)