Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bayiye gelecek sıfır motoru satın alma prosedürleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Selam arkadaşlar,

İnşallah ay sonunda (veya Nisan başında) bir MT-09 tracer alacağım. Kaporamı (1500 TL) verdim ve motoru ayırttım.
    Motorun fiyatı 33,900 TL. İzmit Yamaha Şişman motosikletten Emre bey ile telefon ile görüştüm ve kaporayı EFT yaptım. Daha motor ortada yok yani

Şimdi size bir kaç sorum olacaktı ilk defa böyle daha gelmemiş motor satın alıyorum o yüzden aklıma takılanlar var.

1) Tüm parayı ne zaman vereyim bayiye? Ben motor gümrükten falan geçip bayiye gelsin sonra gidip göreyim çizik, kırık var mı diye sonra geri kalan parayı vereyim diye düşünüyorum. Böyle mi yapmak lazım.

2) Motorun ruhsat ve plaka işlerini kendim halledeceğim. Ayrıca kasko yaptırmayı düşünüyorum. Bu işler biraz zaman alacak, bu süre zarfında motor 3-5 gün bayide bekleyecek. Bütün işleri bitirmeden trafiğe çıkarmayı düşünmüyorum. Böyle yapmak gerekir değil mi?

3) Yılın ilk yarısı MTVsini (Motorlu taşıtlar vergisi) kim ödeyecek? Sonuçta anahtar teslim anlaşmadık ama bu MTVyi de mi ben ödeyeceğim?

Teşekkür ederim herkese.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Hayırlı olsun.

1- Motorunuz geldiğinde fatura ve evraklarınızı teslim alırken ödemenizi yapın.
    2- Size kalmış. Tabiki doğrusu ruhsat kasko vs sonrasında teslim almanız daha sağlıklı olur.
    3- MTV size aittir. Ruhsattan sonra sanırım 1 ay içinde ödenmesi gerekiyor.
    iguven bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Plaka çıkmadan kasko yapmıyorlar.
    Tüm parayı belki bayi 1-2 gün önceden isteyebilir.
    Uygunluk belgesi geç gelebiliyor, motoru görürsünüz 1-2 gün içinde evraklar hazırlanır.
    iguven bunu beğendi.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

1- Motorunuz geldiğinde fatura ve evraklarınızı teslim alırken ödemenizi yapın.
    2- Size kalmış. Tabiki doğrusu ruhsat kasko vs sonrasında teslim almanız daha sağlıklı olur.
    3- MTV size aittir. Ruhsattan sonra sanırım 1 ay içinde ödenmesi gerekiyor.
    Teşekkür ederim cevap için.
    MTVde 295 tl imiş 6 ay için, ruhsat plaka falan derken 550-600 tl gidecek gibi.
    Motor_Derili bunu beğendi.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bilgi olarak tekrar yazalım.

İnternetten aldığımız randevunun çıktısı + evraklarımız ile birlikte;

102 + 76,5 TL tescil trafik belgesi + 13 TL plaka + 20 TL EK1 formu doldurma fotokopi vs + Zorunlu Sigorta hepsi bu kadar

İlave olarak 34 plaka İnazuma sigortasını 20 gün önce 216 TL Ergo sigorta ya yaptırdım.
    iguven bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)