Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sevimli mi? Ciddi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Merhabalar sizlere bas edemedigim dort sorunu belirtmek istiyorum.
    Yasim 18 boy 1.75 kilo 70.Kafamda birbirinden cook uzak iki tip motor var.
    1- Cruiser chopper tarzi bir motor almak istiyorum fakat alinca sanki deri yelek giyip sakal birakan her gun barlarda takilan metal dinleyen harleycilerden olurum diye korkuyorum.
    2-Honda msx alip hem sevimli hem havali olmak istiyorum.
    3- Butcem gercekten cok dusuk bu butceyle yukardakilerin hicbirini yapamayacagim mecburen commuter bisey alip suruye katilmaktan baska care yok ne yapalim.Commuter onerisi lutfen.
    4-kask olarak shark raw almayi dusunuyorum fakat ben miyopum ve gozluksuz yapamiyorum hem kendi gozlugumu takip hemde kaskin gozlugunu takabilirmiyim?
    5-Bu kask maskesi ciktigi icin yarim kask olarakmi geciyor? Yani guvenligi dusukmu?
    Arkadaslar cok daginik bir konu oldu idare ediniz lutfen fikirlerinizi esirgemeyin tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    bir şişe votka iç
    tüm bu soruların cevabını yaz
    uyanınca yazdıklarını uygula
    fearlesboyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir şişe votka iç
    tüm bu soruların cevabını yaz
    uyanınca yazdıklarını uygula
    Daha motor almaya cok var delirme seviyesine geldim nerde bir motor gorsem isyan ediyorum.Okulda son senem ve staj yapiyorum aylik 200 tl para veriyorlar apaci motoru bile alamam bu parayla ben ne yapicam hic bilmiyorum bana bir yol gosterin lutfen

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Apaçi motoru bile alamıyorsunuz ama o motoru yaftalayabiliyorsunuz hacı dayı madem motor alamıyosun neyün aklını istiyorsun, kaç yaşına gelmişsin. İşe başla al motorunu. Biz mi alalım sana :D

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    1- Her chopperci bar'a mı gidiyormuş ? sakallı ve deri çeketle mi takılıyormuş ?
    2- Bir motoru sadece tip olarak seçmek yanlış olacaktır ve hava atmak için almakta.
    3- Commuter alanlar bir sürü mü oluyor ?
    4- Takanlar var ama bir kazada gözlük kırılırsa iş kötü olur.
    5- Değişik bir kask ama eğer ki alt kısmı plastik bir maske gibisiyse güvenliği düşüktür tam kapalı kasklar en güvenli kasklardır.

Ne alırsan al tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Arkadaşlar yorum yazan herkese teşekkürler gerçekten acayip bir durumdayım şuanda çalışmak bana zor gelen birşey değil fakat okul şartlarına uymuyor çalışıp alabilirim istediğim motoru ama beklemek istemiyorum kredi ödeyeyim diyorum 5 bin çeksem 7 bin ödüyorum ne yapıcam ne edicem çok kafam karışık.

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Kredi veriyorlar mı size?

Bana sorarsanız görünen köy kılavuz istemez. Çalışabiliyorsanız çalışıp alıcaksınız çalışamıyorsanız alamayacaksınız.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Choppercı modellemesine bayıldım ��

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    800-1000tl biriktirip alınacak en apaçi en yavaş ve arıza çıkaran motoru alıp bir kaç sene kullanıp bundan sonra her motoru sever hale gelebilirsin.
    bu şekilde chopper cı ile rock bara gidebilir, msx le şirin olur commuter ile kurye slx stili takılır ve keyif alırsın.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    choppercılar ne güzel hayat yaşıyomuş ya

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence sürüye katılıp full ekipmanlı ve özellikle kameralı gez, ben öyle yaptım ve gayet mutluyum şu an. Yanımızdan 600 lük motorlar çığlık atarak geçerken, insanların dikkati daha çok kameraya takılıyor. Sadece benim fikrim değil, arkadaşım da fark etti ve bu ortak kanıya vardık.

Dikkat çekmek veya hava atmak için motosiklet süreceksen bu iş sana göre değil. Motosiklet mantık ya da tutku işidir, başkasına nasıl görüneyim diye düşünürken toprak altına girmen daha olası hale gelir. Bence biraz düşün, neden istediğine karar ver. Cevabın hava atmaksa, üzerine bir de sevdiklerini düşün ve başka bir alana yönel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    choppercılar ne güzel hayat yaşıyomuş ya
    Aynen, bilmiyordum bu durumu. Rock'n roll candır, metal de severim beni de alın aranıza
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Motoru asla hava atma aracı olarak görmüyorum bu konuda bilgiliyim.Dediğiniz gibi ucuz bir commuter alıp öğrenip sonrasında tarz belirlemek daha uygun olacak bencede yorum atan herkese fikrini paylaşanlara teşekkür ediyorum sağolun varolun.

Dostum.. Öncelikle motorcu adam özgür ruhludur, ne kalıplar içine girer nede genellemelere sığar ( En azından benim tanıdıklarım böyle)
    Öncelikle kendine bir bütçe belirle ve o bütçeyi edin daha sonra O bütçeden Ekipman , ehliyet ve gerekli vergiler vs düşünce elinde kalan rakamla alabileceğin motorları sırala.
    * sana tavsiyem : Cruiser tarzı istiyorsan benim fikrim başlangıç mahiyetinde Kuba SuperLight 200 olacaktır..
    * Eğer Commuter istersen Ybr,cbf sınıfına bakabilirsin.
    * Kask konusuna gelince Shark Raw bir açık kasktır gerekli incelemelerde de taşıtların attığı taşlardan,böceklerden korunma konusunda o maske işe yarar anca bir kaza durumunda açık kask takıyormuşsunuz gibi düşünün diyorlar. Sharkın Raw görünümünde kapalı bir kaskı mevcut çokta hoş malum sitelerde ufak bir araştırma ile bulabilirsin...
    * Grom seni maliyet olarak yorar diye düşünüyorum.

Sonuç olarak senin yerinde olsam EĞER ÖDEYEBİLECEKSEM burayı büyük yazıyorum çünkü bu motorun bakımları ve işletme maliyetleri de olacaktır.. Kredi çeker bir Kuba superlight 200 alırdım. Güzel siyah deri bir ceket,Sharktan mat siyah bir kask alır keyfime bakardım . Güven bana şeklinde olur havanda olur aynı zamanda hata kaldıran bir motorda zevkli bir şekilde öğrenirsin. Daha sonra keyfine göre tarzını belirlersin.

Motosikleti
    Alıntı jagerbull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum.. Öncelikle motorcu adam özgür ruhludur, ne kalıplar içine girer nede genellemelere sığar ( En azından benim tanıdıklarım böyle)
    Öncelikle kendine bir bütçe belirle ve o bütçeyi edin daha sonra O bütçeden Ekipman , ehliyet ve gerekli vergiler vs düşünce elinde kalan rakamla alabileceğin motorları sırala.
    * sana tavsiyem : Cruiser tarzı istiyorsan benim fikrim başlangıç mahiyetinde Kuba SuperLight 200 olacaktır..
    * Eğer Commuter istersen Ybr,cbf sınıfına bakabilirsin.
    * Kask konusuna gelince Shark Raw bir açık kasktır gerekli incelemelerde de taşıtların attığı taşlardan,böceklerden korunma konusunda o maske işe yarar anca bir kaza durumunda açık kask takıyormuşsunuz gibi düşünün diyorlar. Sharkın Raw görünümünde kapalı bir kaskı mevcut çokta hoş malum sitelerde ufak bir araştırma ile bulabilirsin...
    * Grom seni maliyet olarak yorar diye düşünüyorum.

Sonuç olarak senin yerinde olsam EĞER ÖDEYEBİLECEKSEM burayı büyük yazıyorum çünkü bu motorun bakımları ve işletme maliyetleri de olacaktır.. Kredi çeker bir Kuba superlight 200 alırdım. Güzel siyah deri bir ceket,Sharktan mat siyah bir kask alır keyfime bakardım . Güven bana şeklinde olur havanda olur aynı zamanda hata kaldıran bir motorda zevkli bir şekilde öğrenirsin. Daha sonra keyfine göre tarzını belirlersin.
    Butcem ybr ve cbf ye yetmiyor buyuk ihtimal cinli markalara yonelip kaliteli ekipmana daha fazla butce ayirmayi dusunuyorum bu sayede ehliyetede para ayirabilirim.Yorumun icin tesekkurler konu amacina ulasmistir.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Ben Suzuki m800 kullanıyorum, şu anda bir iki arkadaşımla beşiktaşta bira içiyorum. Arkadaş doğru tanımlamış; tam bir choppercıyım.�� ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Suzuki m800 kullanıyorum, şu anda bir iki arkadaşımla beşiktaşta bira içiyorum. Arkadaş doğru tanımlamış; tam bir choppercıyım.�� ��
    Üstüne bir de sakallı be deri ceketliyim, ne tesadüf ��

Canım kardeşim,

"Sürüden ayrılma" derdini anlıyorum ve yolunu gösteriyorum. Paran madem az cg tipi bir motor al. Bol bol kes biç. Apaçi olmak istemem dersen "custom cg" filan diye arat.

farostar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb125e + kawasaki zx-7r
    benim kafa kel, surat sakalli, fulface nin altinda gözlük takiyorum, sentetik ceket giyiyorum, racing kullaniyorum ve chopper hastasiyim...
    haci bana noluyor böyle, kendimi kötü hissettim...

kardesim, sen bu isi zamana birak acele etme! sadece motosiklet parasiyla bitmiyor!
    aldigin para 200tl diyorsun, senin ödeyecegin sigorta zaten okadar. bunun daha ekipmani var, servisi var, benzini var... var da var...
    tabi birde motosiklet

Motosikleti
    CG125 ES
    Kardeşim aynı yollardan ben de geçtim. Öncelikle kredi işini geç. Düzenli bir işi olmayana kredi vermiyorlar. Ben her bankaya gittim sonuç aynı ödeyebilirim desen bile kredi vermiyorlar. Senin yapacağın iş bu sene okulunu güzel notlarla bitirip sonra da artık üniversite mi kpss mi neyse ona girmek. Biliyorum hemen bir motora sahip olmak istiyorsun ama sabır etmen gerekli. Eğer ailen motor konusunda sana destek oluyorsa okulunu güzel notlarla bitir takdir teşekkür filan al. Böyle olursa ailen bir ihtimal maddi anlamda sana destek olabilir. Ama aynı benim gibi ailen de destek çıkmıyorsa tek çare bir işe girip para biriktirmek. 3.5 - 4 bin TL biriktirdiginde çok da güzel bir motor alabiliyorsun (örn: Rks titanic). Bu işler böyle emek olmadan yemek olmuyor ben 2 senedir motor almak için sabır ediyorum o zamandan bu yana para biriktirseydim şuan altımda motorla geziyor olurdum. Benim aklım daha yeni başıma geldi 2 ay önce bir işe girdim şuan para biriktiriyorum. Sana tavsiyem paranı şimdiden biriktirmeye başla ve bir işe gir. Kendi motorunu kendin al kimseye karşı başın eğik olmasın, senin alnının teri olsun o zaman kimse bir şey diyemez. Tabi derslerini ihmal etmeyi unutma. Yolun açık olsun.

serkanksk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    c800 intruder-honda nc750x
    Kardeş ben cruiser kullanıyorum.Deri mont giyiyorum fakat barlarda metal ıvır zıvır dınlemıyorum.) Türk sanat müziği,popüler müzik,hit yabancı dinlerim hep.Barlarda değil fakat denız kenarlarında rakı içerim.Kalıplaştırma kendini.Cruiser motor senın için bunları ifade ediyorsa sen onun ruhunu anlamamışssındır demektir.Bence biraz daha oldunlaş derim.Motor seçiminde karakterin yerine otursun.;))
    Ölmek için değil ölene kadar Sür..

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Alıntı serkanksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş ben cruiser kullanıyorum.Deri mont giyiyorum fakat barlarda metal ıvır zıvır dınlemıyorum.) Türk sanat müziği,popüler müzik,hit yabancı dinlerim hep.Barlarda değil fakat denız kenarlarında rakı içerim.Kalıplaştırma kendini.Cruiser motor senın için bunları ifade ediyorsa sen onun ruhunu anlamamışssındır demektir.Bence biraz daha oldunlaş derim.Motor seçiminde karakterin yerine otursun.;))
    O zaman istanbula yolun düştüğünde rakılar benden olsun, sonuçta m800 kardeşliği var Serkan ��

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)