Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor temizleme sıvısı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Selamlar.

Yağ değişimi esnasında eski yağı boşalttıktan sonra, yeni yağı eklemeden önce motorun içine boşaltılan temizleyici bir sıvının oldugunu duydum.

İçinizde söz konusu ürünü kullanan varsa, olumlu veya olumsuz yorumlarını alabilir miyim?
    AydınOğlu09 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bence o kadarınada gerek yok...yağı döktükten sonra az bişe yeni yağ koyup motoru sağa sola itip içinde az bişe kalanıda döküyorum kapatıp yeni yağı koyuyorum.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Yağ değişimi esnasında eski yağı boşalttıktan sonra, yeni yağı eklemeden önce motorun içine boşaltılan temizleyici bir sıvının oldugunu duydum.

İçinizde söz konusu ürünü kullanan varsa, olumlu veya olumsuz yorumlarını alabilir miyim?
    +11111111111
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar.

Sizin bahsettiğiniz motor temizleme sıvısı eski yağı boşaltmadan önce ilave edilerek 10-15 dk gibi çalıştırılıp sonrasında eski yagın boşaltılmasıyla oluyor. Eski yağı boşaltıp da içini herhangibir maddeyle temizlemek zaten doğru değil. Sonuçta motor içinde yağ kalıntısı kalmalı. Yeni yağ değişiminden sonra motoru çalıştırdığınızda yeni yağın ulaşmadığı yerlere eski yağ hizmet etmeli.

Zamanında yağınızı değiştiriyorsanız temizlemeye gerek yok düşüncesindeyim.
    Sinan Aksu bunu beğendi.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    ben olsam ona para vermem
    o yeni yağ koyduğumuz ve kirli yağın çıkacağı delikleri açık bırakın sonra yeni yağ koyduğumuz deliğe bir hortum sokun üfleyin gene baya bir yağ çıkacaktır.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin bahsettiğiniz motor temizleme sıvısı eski yağı boşaltmadan önce ilave edilerek 10-15 dk gibi çalıştırılıp sonrasında eski yagın boşaltılmasıyla oluyor. Eski yağı boşaltıp da içini herhangibir maddeyle temizlemek zaten doğru değil. Sonuçta motor içinde yağ kalıntısı kalmalı. Yeni yağ değişiminden sonra motoru çalıştırdığınızda yeni yağın ulaşmadığı yerlere eski yağ hizmet etmeli.

Kıl bi adam oldugumdan dolayi genelde bakimlari zamanindan önce kendim yapiyorum,
    Eğer sizin bahsettiğiniz o sıvıyı eski yağı boşaltmadan önce ilave etmemiz gerekiyorsa, ben eski yağı boşaltmakla treni kaçırmış oldum şimdi :(

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşımızın tarifi doğrudur. Yağı değiştirmeye bir iki gün kala da konabilir. Motordaki kurumları filan söküyormuş deyorlar.
    Evet arkadaşın söylediği banada mantıklı geldi.
    Amma velakin o sıvının ismi cismi nedir
    Motor_Derili bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı Motor_Derili adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu arkadaşımızın tarifi doğrudur. Yağı değiştirmeye bir iki gün kala da konabilir. Motordaki kurumları filan söküyormuş deyorlar.
    Motor_Derili bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Bir iki gün önceden sağlıklı olmuyor. Çünkü sökülen kurum vs. kirler motor yağıyla tekrar tekrar dolaşıp motor kanallarında kalabiliyor. En sağlıklısı koyduktan sonra 5-10 dk çalıştırıp boşaltmak.

Örnek link

http://www.turkoilmarket.com/Dynamic...l,PR-2055.html
    AttilaXtreme, Sinan Aksu ve AydınOğlu09 bunu beğendiler.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    boş yere masraf etmeyin. çözüm 10 numara yağ...

eski yağı boşalttıktan sonra motora 10 numara yağ koyuyor ve 2 dakika çalıştırıyorsun. uzun süre çalıştırmak, tam gaz yapmak aşınmayı arttırır. hafif hafif gaz vermek yeterli. kurumu temizler, yağ kanallarında birikmiş çapak, tortu vs varsa söker.

sonra yağı tekrar boşaltıp yeni yağı koyuyorsunuz. 10 no. yağın simsiyah çıktığını göreceksiniz.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motor yağını boşalttıktan sonra biz benzin döküyorduk ve sonrasında da hava tabancası tutup boşaltıyorduk.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    boşa masraf, temizledin ettin vs. yeni yağı kattın 1 saat motosiklete bindin yağı boşalt yine kapkara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)