Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

tatil gidiş konusunda çok kararsız kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI
    atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arkadaşlar Merhabalar,
    nasipse iki kişilik bir tatilimiz olacak.
    tatil yeri ; bodrum/turgutreis - dragut point nort otel 5 gece kalınacak. tatil başlangıç tarihleri temmuz 1 ile temmuz 15 arasında tercih edilecek.

işin aslına geleceksek;
    arkadaşlar, kız arkadaşımla gidiyorum.
    gönlüm istiyor ki geze geze yavaş yavaş motosiklet ile gidelim, hem daha çok zevk alırız tatilimizden hemde bize büyük tecrübe katar.
    fakat, gönül istemekle yetmiyor. tabiri caizse totom'da yemiyor.
    Allah'a şükürler olsun kaza tecrübem olmadı, reflekslerim her geçen gün kuvvetleniyor ve tecrübelerim artıyor. henüz motosiklet üzerinde 15,000 km tecrübem var ve aşırı dikkatlıyım. özellikle kız arkadaşım arkamdayken bir ara 60'ı geçmezdim şimdi 80'i geçmiyorum.
    duramayacağım hızda gitmemeye gayret gösteriyorum. her ihtimali düşünüyorum. yani inanırmısınız duran arabanın içinde adam varmı kapıyı açacak mı diye bakar bile oldum.

velhassıkelam,
    sizce ne yapmalıyım.
    tatile gittiğim turun; otobüsü var. gidiş geliş kişi başı 120+120 = 240 TL
    Motosiklet ile gidersem ; 700 KM yaklaşık 80 TL gidiş , 80 TL geliş = 160 TL
    uçak ile gidersem ; kişi başı gidiş geliş 150 = 300 TL

otobüsü zaten kafadan eledim, çünkü tatile gitmek değilde dönmek işkence oluyor.
    motosikletle gitmem konusunda artçım ısrarcı,bende aslında kendimi zor bastırıyorum.
    uzun yol giden arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?
    sonuçta motosiklet 125 cc, yapacağım max. hız 130 km. oda yol boş ve gündüz gözüyle anca...

hep hayalim vardı,
    motosiklet ile uzun yol yapmak. şimdi bunun arkasından mı gitmeliyim,
    yoksa 150 daha koyup 1 saatte rahat rahat ucak ile mi gitmeliyim?

her ihtimali düşündüm,
    motosiklet ile gidersek sadece 1 sırt çantası alabileceğiz.
    bu sebeple, terlik havlu, krem, şampuan gibi şeyleri orada alacağız. yanımızda sadece 2-3 tşört vb. eşyalarımız olacak.
    buda ayrı bir sıkıntı tabiki.

uçakla gidersem bu sıkıntıyı tabiki de yaşamayacağım.

motosikletim yamaha yzf r125.

tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
    çok teşekkürler şimdiden
    mehmetenis ve hyo kenan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Benim 250 km dışında ( 125lik konya toplaması ) uzun yol tecrübem yok ve yaptığım km de tek başıma 100 110 km larda inan bir süre sonra çok sıkıyor yoruluyorsun ve bir an önce bitsin istiyorsun.

Hee geze geze dedin ya çok iyi bir rota çizmek gerek varış noktana nerede duralım nerede yiyip içelim kaç km de bir mola yeri var ve yeni güzel bir 125 cc reyzing olsada hep bir ihtimal vardır. ve yol boyunca 2 kişi tek motor olacaksınız 2 kişi 2 motor olsa düşünme derdim. Güvenlik ve olası arıza durumundan dolayı.

Ve son olarak tecrübene güveniyorsan o yolda 120 130 sıkmaz dersen hava da iyi olursa tadından yenmez. Sonuçta gece konaklamayacaksınız. Ama geze geze gideceginizden baya bi vakit yolda geçecek.

Tatilde alış veriş mutlaka olacaktır alın korkmayın tatilin son günü güzelce paketleyip eve kargolayın yine sırt çantanızı alın çıkın yola.

Tekerin düz bassın.
    atillatopal9 bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    dikkatli kullan, sakin sakin dinlene dinlene bas git motorla. Bu günler bir daha geçmeyecek eline, haberin olsun.
    Sağlıcakla kal
    Tulpar, yanakadam ve atillatopal9 bunu beğendiler.

maydin02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    hocam uzun yolda beliniz biraz ağrıyabilir. tek sıkıntı bu olur. hazır kız arkadaşınızda desteklerken motorla gitmek çok eğlenceli olur. ama o kadar yol 125 lik racing oturuşlu motorla biter de lanet olsun dedirtir. ama eğlenceli olur orası kesin

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Tatilin 2. günü uyuyarak geçer
    madlive, atillatopal9 ve barodi bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Yorucu olur, 125cc ve oturuş pozisyonundan dolayı ama, güzel bir gezi olur tabi düzgün bir rota ile çok kötü durmuyor. Ben Tvs Apache ile ocak ayalarında 160 km civarı yol yaptım, vardığımda tüm vücudum ağrıyordu :D (Not: Rüzgar çoktu)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r125 değil r6 olsa yine artçıyla gidilmez o yol. yarım saat - bir saat sonra beni otogara bırak otobüsle devam edeyim der. daha da kötüsü motordan soğur bidaha hiç binmek istemez. yani sonuç olarak gençler dediğimize geliyo işte. 1 km uzaktan bakınca ss'e benzediği için birsürü para verilen mobiletin dramı bu. pist dışında ss motorun oturuş pozisyonuna gücü için katlanılır. bunda güç de yok. anlatabildim mi ? daha zamanın var satıp 250 cc maxi scooterlara bak. sen püfür püfür giderken yanından depoya kapanmış bi r125 seni inatla geçmeye çalışır belki, hafif fren yapta geçsin
    atillatopal9 ve KaanD bunu beğendiler.

zulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR250
    Kardeşim YZF 125 ile o iş yaş , hiç sıkıntıya girme , orda kiralarsın bi scooter paşa paşa gezersin

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Yol yapmak için cesaretin olmadığından bu başlığı açmış isen kesinlikle motor ile gitme. Bin uçağa paşa paşa git derim. Eğer gerçekten cesaretin olsaydı, keyif alsaydın, maceracı ruhun olsaydı o yolu çanakkale- izmir-bodrum rotasında motor ile yapardın. Bu rotada görülecek gezilecek o kadar güzel yerler var ki görünce sende hayran olursun. Ben olsam 3 gün önceden yola çıkar buralarda birer gün mola vererek bodruma giderdim. Ayrıca bodrum etrafında motor ile gezilecek görülecek yer çok. Uçak ile gidersen bodrum etrafını da gezemezsin.
    Motorun küçük büyük olması bence önemli değil. Aldığın keyif önemli. Birde bazı arkadaşlar küçük cc ile gidelemez, eziyet olur vb.açıklamalarda bulunmuşlar. Ben elli yaşındayım. Küçük cc ile de o kadar uzun yol yaptım. Halen 700-800 km.lik uzun yollar yapıyorum. Hiç yorulmuyorum. Demek ki keyif alıyorum. Canının istediği güzel manzaralı bir yerde durup soluklanmak, bir su içmek, doğayı manzarayı izlemek benim için müthiş bir zevk.
    mehmetenis, atillatopal9, oenaj ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol yapmak için cesaretin olmadığından bu başlığı açmış isen kesinlikle motor ile gitme. Bin uçağa paşa paşa git derim. Eğer gerçekten cesaretin olsaydı, keyif alsaydın, maceracı ruhun olsaydı o yolu çanakkale- izmir-bodrum rotasında motor ile yapardın. Bu rotada görülecek gezilecek o kadar güzel yerler var ki görünce sende hayran olursun. Ben olsam 3 gün önceden yola çıkar buralarda birer gün mola vererek bodruma giderdim. Ayrıca bodrum etrafında motor ile gezilecek görülecek yer çok. Uçak ile gidersen bodrum etrafını da gezemezsin.
    Motorun küçük büyük olması bence önemli değil. Aldığın keyif önemli. Birde bazı arkadaşlar küçük cc ile gidelemez, eziyet olur vb.açıklamalarda bulunmuşlar. Ben elli yaşındayım. Küçük cc ile de o kadar uzun yol yaptım. Halen 700-800 km.lik uzun yollar yapıyorum. Hiç yorulmuyorum. Demek ki keyif alıyorum. Canının istediği güzel manzaralı bir yerde durup soluklanmak, bir su içmek, doğayı manzarayı izlemek benim için müthiş bir zevk.
    Üstat senin dediklerine %100 katılıyorum,
    Ben geçen sene gözümü kararttım istanbuldan Kayseri oradan Isparta Yalvaç oradan istanbul tekrar dönüş yaptım ortalama 2.500KM yol gitmişsim gelmişim ilk uzun yolumdu artı motorla gittiğimden gördüğüm her köy kahvesinde durdum çayımı içtim yemeğimi yedim artı gittiğim yerlerde motorla gittiğim yerlerde gezdim dolaştım.
    Sonrasında zaten sabrım açıldı Uzun yolculukların hepsine mümkün olduğunca motosikletle gitmeye çalışıyorum,
    Sonrasında eskişehir bursa hatta geçen ocak ayında izmirden kar kış altında istanbula motorumu getirdim vs vs.
    Yani paşam böyle bir imkanın varsa durma kullan.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evden çıktım motorumla markete gitmeyi düşünüyorum gidebilirmiyim sizce ? bu soru ne kadar saçmaysa açılan konuda o kadar saçma. isteyen 50 cc scooterla da gider. gezilecek yere varana kadar ne kadar keyif verir orasını kullanan düşünür tabi

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Gönül motosikletten, mantık otobüsten yana. Zor karar. 200lükle İstanbul-Ankara gittim. En ufak bir problem yaşamadım ama bende artçı yoktu. Zor karar. Bana soracak olursan, 1 gecelk düğün için bile Antalyaya motorla gittim. Bidaha olsun bidaha giderim. Otobüs-Uçak haram bana bundan sonra. Sadece artçının sorumluluğu düşündürüyor beni.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek başına olsan veya daha rahat bir motora sahip olsan git diyeceğim de.
    Tatilde yol yorgunu olma tatilin tadını çıkar motorunla başka bir gezi yaparsınız daha yakın mesafeli.
    Ben olsam uçağı tercih ederdim.
    "Edeple gelen lütufla gider"

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Spor tip motosikletlerin güzelliği kız arkadaşla yola çıkınca ortaya çıkar.
    Yol boyunca sana sarılacak, nerde var böyle zevk, böyle neşe.
    Tüm yolu el ele yürümek gibi bir şey.

Bu günler bir daha ele geçmeyecek haberin olsun.
    yanakadam, atillatopal9 ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xmax250
    herkesin tabii ki tatil anlaysı farklı ama bodruma gidip bilmem kaç gün otel de hapis olacagınıza.. cıkın motosikletinizle istanbuldan yola.. canakkale üstünden ege sahillerinden istediginiz yerde konaklayın istediginiz yerde denize girin istediginiz yerde de uyuyun demek geliyor icimden =)

hem cook uzun süre motosiklet sürüp yorulmamıs olursunuz hemde atıyorum istanbuldan cıktınız ilk durak asos fln belirlediniz maksimum 4-5 saatlik mesafe de ulasacagınız bir guzargah.. ordan cıktınız sıkıldık artık dediniz biraz daha gittiniz ayvalık.. ordan izmir cesme, bodrum, gokova fln derken bir bakmıssınız ege turu yapmıssınız =)
    atillatopal9 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    KUBA CG-100 Sport
    tek kişi olabilirde iki kişi zor parasal olarak bakarsan zaten orada havludur şudur budur masrafın olacak uçağa bütçen elverişli ise bin git

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Vallahi bence uçaklada gitse motorlada gitse otobüslede gitse her türlü maddi yönden birinden biri eksik kalıcak. Bence zevkinize kalmış gözünüzü karartır yola düşerseniz soluğu orda alırsınız. Hayır uçakla gidicen de sadece arkadaşın dediği gibi otele kapalı kalcan. Bence motorunla gidersin hem 15000 km içinde ilk sanırım anladığım kadarıyla, ilk uzun yol tecrübeni gerçekleştirirsin. Artçılı yolculuk yorucu olur doğrudur. 1 gün önceden düşersin yola tatilin ilk gününden öncesini biraz dinlenerek geçirirsin sonrası zaten her türlü gelir

Haaa bide bak yenge motor sürmesini biliyorsa yoruldukça değiştirirsiniz sürücüyü allah be tadından yenmez ha Düşünsenize ya kız arkadaşınızda motor kullanmasını baya baya biliyor, yolda giderken yoruldukça değiştiriyorsun filan aslında bırakın tatili siz bilmiyorsa motor kullanmayı yenge hanım sen ona motor sürmesini öğrettki sonra bir yolculuk yapınca böyle aklın onumu yapsam bunumu yapsamda kalmaz
    atillatopal9 ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    bende R25 aldım aldığım sırada R125in oturuş pozisyonunada bakmıştım bana R25 bile gayet yatık geldi ki R125 bildiğin R6 gibi bişey. Bence o motorlar o yol zor biter yukarda arkadaşın dediği gibi R6 olsa bir derece hiç olmazsa güç var düzde açarsın gazı şıp diye 200 e çıkarsın virazjda yavaşlayıp düzde yine hızlanırsın oynaya oynaya belki bitebilir ama R125 le biraz zor sanki birde iki motor olsa yine gidilirde bence hiç kendini kasmadan uçakla git orda da scooter kiralayıp gezersin sende kız arkadaşında motordan soğumamış olursunuz.
    atillatopal9 ve benhasan bunu beğendiler.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    İki kişi 100- 150 km mesafede yolculuk yapın öyle karar verin. Belki 50. kmde motoru değiştirmeye bile karar verebilirsin.
    atillatopal9 ve RAMİREZ bunu beğendiler.

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    İki kişi o oturuş posizyonunda çok yorucu olabilir. Birde kız arkadaşın maceracı değilse yolda ya uf puf derse çok tadınız kaçabilir. Madive arkadaşımızın da dediği gibi birlikte bi 150-200 kmlik bir mesafeye gidip gelin mevuzuyu çözersiniz Sapanca felan vardı galiba istanbula yakın. Kaybolup bir şekilde oraya varmıştım bir keresinde. Çok güzel bir yer gidilip gelinilebilir...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)