Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Boyun Koruma aldım ilk inceleme (Moveo Neck Brace 899TL)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yaz geliyor zaten, mont eldiven dizlik bellik vs hiçbirşey kullanmıyoruz tek kaskı takıp çıkıyoruz, boyunluk falan hadi taktık üşenmedik boynumuz bir nebze korundu,e gerisi? şimdi diyeceksiniz full koruma gezin olmuyor herzaman insan üşeniyor, robocop gibi geziyoruz gittiğimiz mekanda orada burada elimizde patlıyor, motosiklet çizmeleri zaten rahat değil, pantolonlar şık durmuyor, mont üstünüzde eskiden rahatsız etmezdi beni bu konular ve teferruatlar ama şimdi son motosikletimi aldığımdan beri çok gözüme batıyor, okadar giyinip çıkmaya bile üşeniyorum bazen. Atlıyorum arabama gidiyorum. Yani aşağı tükürülse sakal, yukarı tükürülse bıyık hesabı. Çıksanız bir dert çıkmasanız motora binmemiş oluyorsunuz. Acayip muallakta kaldım bu aralar, bakalım sezonda napacağız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    arkadaş kendince karar vermiş almış, kullanır kullanmaz onun bileceği iştir. Ama öyle çok lazım aman boynun kırılır full koruma tabi ki önemli gibisinden yalandan gaz mesajlarına gerek yok. hepimiz biliyoruz kimin ne kullandığını. kaska 1000TL para verip kafası yerine dirseğine takıp supersportla tek tekere kalkanlar var. O yüzden samimi olun biraz. sürücülerin %95 böyle birşey almaz ve alsa da bir süre sonra bir kenara bırakır kullanmaz.

Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tartışmalar bir yana, ben de Leatt STX var. Arkadaş kışın kullanması imkansız oluyor. Kalın giyindikten sonra bir de boyunluğu takınca hareket o kadar sınırlanıyor ki. Daha öncesinde başka bir konuda bahsetmiştik. Kafa dönmüyor, öne eğilmiyor. Yazın kullanmak daha rahat olacak gibi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.. Birkaç sorum olacak..

Bu arkadaşı takmak için illa ki o göğüs bağlamayı kullanmak gerekli mi?

Montun içine giyme şansımız var mı? (arka uzantıyı mont dışında bırakıp)

Mont üstüne giyilecekse ayarlamaları yapıldığında kendini hissettiriyor mu başı çevirdiğinde?

Leatt denemiştim pek rahat gelmemişti bana ancak ayarlamaları ile uğraşamamıştım ayaküstü..

Bu soruları cevaplayabilirsen gidip alacağım kendime bir tane..
    Gogus kusagi zorunlu degil ancak kaza aninda bir yere takilip kafayi almasin diye kullanildigini dusunuyorum.

Montun icine giyilemez.

Mont ustunde hissettirmiyor, kafayi cevirirken mani oluyor diyen arkadaslar var ama bu modelin profili ince ve cok hafif, herhangi bir olumsuzluk hissettmedim, benimde en cok takildigim noktaydi.

3-4 Seviye genislik ayari var.

Aparatlari degistirerek mevcut montun yakasina takilabiliyormus kitapciginda ve yukaridaki videodada gostermis ben denemedim.
    redlion999 ve Marlon bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gogus kusagi zorunlu degil ancak kaza aninda bir yere takilip kafayi almasin diye kullanildigini dusunuyorum.

Montun icine giyilemez.

Mont ustunde hissettirmiyor, kafayi cevirirken mani oluyor diyen arkadaslar var ama bu modelin profili ince ve cok hafif, herhangi bir olumsuzluk hissettmedim, benimde en cok takildigim noktaydi.

3-4 Seviye genislik ayari var.

Aparatlari degistirerek mevcut montun yakasina takilabiliyormus kitapciginda ve yukaridaki videodada gostermis ben denemedim.
    Videoyu hızlı geçtiğim ve öyle bir özellik beklemediğim için fark etmemişim monta bağlandığını..Kullanımını çok kolaylaştırıyor.. En kısa zamanda siparişi veriyorum

Bu arada boyunluk ne işe yarar diyenler için; (dakardaki tüm sürücüler kullanıyordu sanıyorum)

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    1 km uzaktaki Sütiş'e simit almaya giderken bile kulaklıktan tutun boyunluğa bota kadar her şeyi takıyorum/ giyiyorum. Çok çok elzem olduğu için mi, hayır! O yolda zaten max 10 km hız yapıyorum, kask rüzgar alsa n'olur, sağır mı olurum, hayır! Ama alışkanlık edinmek ve alışkanlığı korumak açısından önemli bu. Bugün oraya giderken üşensem, yarın 3 km yola giderken üşenirim. Öbürkü gün hava sıcaklığını bahane ederim. Aynen sigarayı bırakan birinin yeniden başlaması gibi (bilenler bilir). Önceleri sadece biranın yanında bi tane içersin. Sonra kahve ile birlikte içeyim sadece dersin ve bir bakarsın ki yeniden paket almışsın. Korumalara yönelik alışkanlıklarımız da böyle sanki. Kara35 haklı, insan gerçekten bir süre sonra üşenmeye başlar, başlıyor. yeknet de haklı, korumalara dünyanın parasını verip bir süre sonra bir köşeye atanımız çok. Ama bunu yapmamak da bizim elimizde. Sadece 1 km'lik yol gideceğin için botunu giymeye gerek duymadığın, bu duyguya kapıldığın gün kısa çöpe elini uzatmışsın demektir.
    Yüz yüze hiçbirinizi tanımıyorum, görmedim. Ama tüm samimiyetimle söylüyorum ki hepinize mahalleden arkadaşlarım gibi görüyorum. Zarar görmenizi, kaza haberi paylaşmanızı istemiyorum. Allah aşkına korumalar konusunda üşengeçlik yapmayalım. Üşengeçliği meşrulaştıracak değerlendirmek uzak durmaya çalışalım. Annenizin, eşinizin, çocuğunuzun yüzü gelsin gözünüzün önüne. Ve o 1 km'lik yola çıkarken neyiniz var neyiniz yok takın. Alışkanlık kazanmak, alışkanlığı korumak için takın, yarın gideceğiniz 20 km'lik yolda da takma ihtiyacı hissetmek için takın; sadece o 1 km'lik yol için değil!
    Nacizane bir dost tavsiyesi tabi, yoksa başkasına ahkam kesmek hiçbirimizin haddi değil.
    Sağlıcakla kalın,

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Darkcity hayırlı olsun, çok iyi yapmışsın, düşündürdün beni de.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    hayırlı olsun. belki hayatınızda bir kez işiniz düşecek ama aldığınıza değecek.
    bence de gerekli bir ekipoman ama sanırım henüz toplum bunu günlük sürüşlerde görmeye hazır değil

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Ya hadi aldık, ben de çok istiyorum da nereye sokacaz bunu motordan inince :/

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kaski koydugun yada montu astigin yere... tabi full giyiniyorsan.. bende body armor da var gogus koruyucu gittigim her yere goturuyorum hem guvenli oluyor akcigerleri korumak icin hemde cool oluyor cikarirken

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)