Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer ile Scramber Projesi için fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır düşlediğim küçük cc den Cafe Racer yada Scramber projemi gerçekleştirmeye karar verdim. Bu proje için kullanacağım motor Bajaj Boxer 150 modeli. Bu motoru seçmemin sebepleri uygun fiyat, 150 cc lik 12 bg ve 4500 devirde 12.2 torq veren motor ve kalıp olarak bir nebze büyük olması. Scramber tercih etmemin sebebi ise hem asfalt hemde toprak zeminde rahatlıkla kullanılabilir olması.

motorda yapacağım değişiklikler;

1- 18 inch siyah çemberli tel jantlar
    2- 100/90/18 ön - 110/90/18 arka enduro tarzı lastikler.
    3- Kısaltılmış düz kahverengi kısa sele
    4- Akü kapaklarının iptali ve düz saç yada plastik ile bu kapakların üzerine numara uygulaması
    5- Enduro veya cross tipi geniş gidon
    6- Ön maşa ve bazı gri aksamların kumlanarak elektro statik siyah boya ile boyanması
    7- Kısa ve küçük ön-arka çamurluk
    8- Küçük arka stop ve sinyal ambaları
    9- Daha küçük ve kaliteli aynalar
    10- Daha küçük kısa performans egzos
    11- Renk değişimi; Depo ve yan kapakların mat yeşil yada açık opak bej renge boyanması ve sticker uygulamaları fakat sade bir sticker uygulaması olacak.

Burada kafama en çok takılan mevzu tel jantları bu motora göre uygun olarak nasıl toplarım. Orta göbek nasıl uyacak yada kampana frenler ile uyunlu olurmu? Kampana yeni topladığım tel jantın üzerindemi gelecek yoksa orjinal aliminyum janttaki orta göbekler sökülüp bu yeni tel jantlaramı takılacak. Kısacası tek anlamadığım mevzu Tel jant mevzusu. Geri kalan tüm işlermleri titilikkle ve profesyonelce uygulayacak ustalarım ve arkadaşlarım var. Tabiyki biraz zaman alacak ama kendi tarzımı yansıtan ve ruhu olan bir motosi,klet ortaya çıkacak. Bu konuda fikir beyan etmek isteyen arkadaşları seve seve dinlerim.

Son olarak yapmak istediğime yakın birkaç motosiklet fotoğrafı ekleyerek sonlandırıyorum. Herkese kazasız, keyifli sürüşler...

Garip ve glock bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xman19 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb 125 ACE
    merhaba;

https://www.arora.com.tr/tourning.html

Aroranın modelleri arasında istediğin kasa var küçük değişikliklerle istediğin şekle sokabilirsin
    yqavuzhyan bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba;

Aroranın modelleri arasında istediğin kasa var küçük değişikliklerle istediğin şekle sokabilirsin

hocam çin malı düşünmüyorum, yinede tşk ederim...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bence jantları hiç elleme, resimlerin birinde çelik jantlı olanı vardı.

Motosikleti
    Scrambler da olay zaten tel jant ve cross lastikleri olması. eğer enduro yadda cadde tipi lastik kullanacak olursam çelik jantlar olabilir ama crpss tipi lastikle çok kötü duruyor.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hocam tel jant alırsan telleri sök ve çemberi altın sarısı metalik boyat, böylece kahverengi sele ve yeşil depo ile mükemmel üyumlu olur , ben siyahı beğenmedim .

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xman19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba;

Muhteşem bir motor var burda. Motor kulakları falan uydurulup bir Honda yada Suzuki motoru takılabilirse çok keyifli olur.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)