Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motoruma hangi bakımları yaptırayım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Arkadaşlar motorumu 29.500 km de satın almıştım şuan 33.500 kmde aldığımdan beri her 1000 km de bir yağını değiştirdim ve zincirini yağlattım bunun dışında hiç bir bakım yaptırmadım (hava filtresi-fren balataları buji değişimi gibi) sezona girmeden yarın ustama götürüp tamamen bakımını yaptırayım diyorum ustaya söyleyeceğim şeyler;
    - Hava filtresi temizleme gerekirse değişim
    - Ön-arka fren balata kontrol gerekirse değişim
    - buji kontrol gerekirse değişim
    - motor rölantide durmuyor gaz vermeyince istop ediyor bunun onarım

ayrıca bu gün bi motorlu kurye abimiz yolda yanıma yanaşıp arka bilyenmi yamulmuş sallanıyo git ona baktır gibisinden bişey dedi tamam saol abi dedim ve gitti ne dediğini tam anlamadım ve bu işlerde daha çok tecrübesiz olduğum için sizlere sorayım dedim buna biri açıklık getirirse sevinirim. Bu abimiz bana ne demiş olabilir )
    Ayrıca yarın ustama başka neleri kontrol etmesini söyleyeyim unuttuğum veya bilmediğim şeyleri yazarsanız sevinirim. Motorum kymco ck125

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Gidon rulmanlarınada baktırırsın zincir dişlileleri kontrol ettirirsin jant rulmanlarından bahsetmiş çok tümsekten inip çıkıyosan onlarıda değişsen güzel olur zaten gerekli diğer herşeyi yazmışsın 😊

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepsini yazmışsın zaten

Arkadaşın dediği gibi jantların göbek rulmanları bozulmuşsa jantı düz dönmez 8 çizer. Bazı ustalar müşteriyi öpmek için komple jant değiştirelim derler aman dikkat!

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    jant rulman fiyatları maximum kaça patlar bana acaba

egekrgz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600RR
    Hoca motorundan motoruna değişir benim 600rr ın 60 lira ama sanayide tanısık rulmancı varsa ucuza kapatırsın sökcen parçayı gitcen sanayiye
    Enes Bakır bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rulmanlar son derece ucuz. Çinli olanlar 3-5TL ama çok kısa ömürlü.

Kaliteli rulmanlar ORS, FAG, SKF

Bunların haricinde japon rulmanlar NSK, Nachi vb Alman rulmanlar ve Amerikan TİMKEN de kalitelidir.

Kore malı olanların fiyatı çok uygun ise seçilebilir ama çok yüksek kaliteli değillerdir.

Ölçüsü uygun olan rulmanı bu markaların herhangi birinden güvenle alabilirsin. Fiyatlarının 30-40TL'yi geçmemesi lazım. Örneğin Renoların arka teker rulmanı 70TL idi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)