Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Neden çinli motor alınmamalı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modlardan birisi artık "Neden Çinli motor alınmamalı" mevzusunu "Çünkü ..... ..... dolayı" isimli ünlü Yiğit Özgür karikatürü ile kapatsa da biz de kurtulsak forum ahalisi de kurtulsa bu boş muhabetten negzel olur.
    Aynen abi , eklemek gerekirse "artık" mukayase çıtası yavaştan kapanmakta kapanmakta diyorum elbette bir klasik japon olgusuna malzeme kalitesi olarak yetişmeleri "an"meselesi , geriye kalan tüm aksam yine kopyalama neticesinde yapılan işler.

Mutlaka istisnalarıda vardır belki, özgün motor tasarımları gibi, şasi kaportada fena modellemeler yapabiliyorlar bazen bir çinli diğerlerine nal toplatabiliyor "tasarımda".

Gerçek şu'ki artık üretim bandı teknolojisi, yatırım üsleri en güvenli yer olarak Çin'e, yine en ucuz iş gücü dolayısı ile yine Çin'e kaydırıldı , sanırım birkaç seneye kalmaz bu mevzu kapanır.

Ne japon'lar gördüm sanaai'den çıkamayan/ayrılamayan , sahipleri 2 el satışları baltalanmasın diye yazmıyorlar/bahsetmiyorlar, neticede tüm bunlar " kul yapısı aletler ".
    turkish39 ve polo34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen abi , eklemek gerekirse "artık" mukayase çıtası yavaştan kapanmakta kapanmakta diyorum elbette bir klasik japon olgusuna malzeme kalitesi olarak yetişmeleri "an"meselesi , geriye kalan tüm aksam yine kopyalama neticesinde yapılan işler.

Mutlaka istisnalarıda vardır belki, özgün motor tasarımları gibi, şasi kaportada fena modellemeler yapabiliyorlar bazen bir çinli diğerlerine nal toplatabiliyor "tasarımda".

Gerçek şu'ki artık üretim bandı teknolojisi, yatırım üsleri en güvenli yer olarak Çin'e, yine en ucuz iş gücü dolayısı ile yine Çin'e kaydırıldı , sanırım birkaç seneye kalmaz bu mevzu kapanır.

Ne japon'lar gördüm sanaai'den çıkamayan/ayrılamayan , sahipleri 2 el satışları baltalanmasın diye yazmıyorlar/bahsetmiyorlar, neticede tüm bunlar " kul yapısı aletler ".
    Sus çarpılcan şimdi,sen japon motosikletlerine nasıl lâf edersin bire densiz Valla arkadaşım ne dersen de olmuyore
    Bence bu konu kapanmasın,yenileri tez zamanda açılır,buradan devam etsin.

LilBrando - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok. ZüNDAPP düşünüyorum.
    Neden Çin malı almayacağım? Çünkü (artık) 2. el bir Japon düşünüyorum. Tam tasarruf motoru. Her yerde kullanması mümkün olmayan, hızlı giden ve dolayısıyla çok yakan motor tiplerinde de gözüm yok. Gelirim belli ve parasal nedenlerle önümüzdeki 5 yıl içinde hacim yükseltmek için motoru değiştirme durumum olamaz herhalde. Hal böyle olunca da uzun yıllar dayanabilecek ve ikinci eli de iyi bir makine lazım. İşte o çinli değil.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaşlar motor bakıyorum da karnem güzel gelirse babam bana motor alacak.

YBR mi CBF mi lütfen çok acilll cevap verin.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Japonlar titrer mi ondan bahset birazda bu titreme sadece çinlilere mi özgüdür? anlat hocam

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Bilinçsiz motor kullanıcılarına özellikle ekipmansız motor sürenler beni de acayip rahatsız ediyor. Senin bu düzeltme ve bilinçlendirme mücadelene hayran oldum, tebrikler bir kere daha. Şöyle yaz başlasın, ben de Çanakkale civarlarına sürerken bir uğrayıp tanışmak isterim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilinçsiz motor kullanıcılarına özellikle ekipmansız motor sürenler beni de acayip rahatsız ediyor. Senin bu düzeltme ve bilinçlendirme mücadelene hayran oldum, tebrikler bir kere daha. Şöyle yaz başlasın, ben de Çanakkale civarlarına sürerken bir uğrayıp tanışmak isterim.
    Bu mesajım turkish 39 içindi ama gene alıntıyı beceremedim��
    turkish39 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Konu her zamanki gibi nihai bir sonuca kavuşamadığı için kapatılmıştır.
    Bir başka Japon vs Çinli tartışmasında buluşmamak üzere...
    Hangi motosiklete biniyorsanız kazasız,iyi günlerde kullanmanız dileğiyle
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    AttilaXtreme ve Adventure58 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)