Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Neden çinli motor alınmamalı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı netwera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/kjpBmv.jpg

Kalitesi fiyatına yansımış. Tercihini yap tarafını seç
    yok çinliydi yok japondu yok almandı vs vs hiç bir zaman böyle bir kıyaslama yapmayı sevmedım benim gözümde hepsi motordur üzerindeki arkadaşda koruma ekipmanlarını guzelce giymiş bir sürücü ise motorcu arkadasımızdır gözüyle bakarım olaya. maddi durumu el veren var vermeyen var bu yuzden saygı duyarım. forumda okuyoruz adam yazıyor 1 sene para bırıktırdım 3.000 tl ye ne alabılırım belkide bazılarımızın aylık maaşı bunun 2 katı 3 katı ama o adam parasını bırıktırmıs ve motora bınmek ıstıyor. 3.000 tl ye alabılıcegı en guzel motoru almak onun en buyuk hakkı ve zevki. fakat gelirsek bu resimdeki tabloya bu 4 motordan hangısını secersın dersenız honda yada bajaj derim çünkü hepsi aynı fiyat zaten 200- 300 tl ler oynuyor aralarında. performans karşılaştırması yapmıyorum yanlış anlamayın. honda bajajdan daha isimli bir marka daha kaliteli bir marka olabılır. iyice araştırır ikisnden birini alırım. fakat ne zaman butcelerınız buraya cıkmıyor 3.000 lerde kalıyorsa o zaman yapıcak bırsey yok en güzelini gidip alıcan. ayrıca bundan 2 sene önce işim gereği 3 ay marmarisde kalmam gerekıyordu araba falanda kullanmak ıstemıyorum benım motorda istanbulda dedim benı sağdan sola götürcek bir scooter alıyım ucuzundan gittim yuki aldım :D 2. el 1500 tl ye 150 cc inanın modelini bile bilmiyorum kırmızı renkte :D kıyafetleri istanbuldan kargolattım falan. satan arkadaşda inanın tertemiz bakmış motoruna motorda resmen nokta hata yok ve daha motor 4.300 km lerdeydi. neyse aldım kullanıyorum bende tertemiz bakıyorum vs 3 ay sonra dönücem ilan verdim 1000 tl ye sattım motoru sattıgımdada 6.000 km deydi . 1500 km kadar kullandım. tamam benım kullanım amacım bagajı var arkada çantası var sağa sola gidicem çarşıya gıdıcem vs gibi ufak ufak şeylerdi. 1 kere bile bana sorun çıkartmadı. bende hor kullanmadım hiç bir zaman 80 - 90 km bana her türlü yetiyordu. şimdi ben kullandıgım bu motoru kötüleyemem evet benim işime yaradı bana yetti ama benim kullanım amacım belliydi. dağa bayıra çıkartmadım yada motoru zorlamadım haldur huldur kullanmadım sadece 1 tane periyodik bakıma girdi zaten. en sonundada 3 aylıgına 500 tl ye motor kullandım dedim tamam super kalıtelı bır motor değil bılıyorum ama niye şimdi 3 aylıgına bir hondaya yada yamaha scootera falan o kadar para verıyım yıne olsa yıne vermem.
    halilom bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu forumda her zaman en çok hit çeken 2 konudan birisidir bu zaten.

1-) Çinli motor neden alınmaz ?
    2-) YBR'mi CBF'mi ?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/143474-neden-cinli-motor-alinmamali-3.html#
    Yaklaşık 1 küsür senelik üyeliğimde benim gördüğüm budur.

Eski ve ilk motorum Mondial 100 MFH idi 2. el 10.000 km'de almıştım.
    İllallah ettirdi, bir daha çin malı motora binenin taaa... dedirtti 4 ayda 5000 km yapıp sattım.
    Üstünden 5 küsür ay geçti 2. el YBR'mi yoksa CBF'mi derken bir çok motora niyetlendim, bir çok motora bilendim ama nasip değildi olmadı. Aklımda hep bir Mondial Drift düşüncesi vardı, çevremdeki kullanıcılardan'da olumlu cevaplar aldıktan sonra gittim sıfır 2015 model Mondial Drift aldım.

Alır almaz bujisini değiştirdim ( NGK ) + Lastiklerini değiştirdim ( Michelin Pilot Street ) + Far ampülünü değiştirdim ( Varta )
    1.5 aydır kendisi ile birlikteyiz yağmur - çamur bindim hatta bir kere yan yatırdım bile ( Egzoz muhafaza hariç hiç bir yeri çizilmedi ) Şuan 2000 kilometreye geliyor ve 2000 bakımına gideceğim yağ olarak Motul 5000 10w40 kullanıyorum.

Apaçi değilim ama herkesin içinde olduğu gibi benimde içimde biraz apaçilik yok değil.
    Miss gibi rodajını yaptım, rodaj bittikten sonra yeri geldi gazladım, yeri geldi yavaş gittim, yeri geldi kesiciye düşürdüm, yeri geldi teker yaptım yani kendisi ile lastik yakma hariç her şeyi yaşadık

Memnunmuyum ? Henüz belki çok kısa bir süre geçti ama Allah var memnunum 5.500 liralık YBR'nin yapabildiği ve hatta yapamadığı her şeyi yapma imkanı tanıyor bana motorum ( Örneğin YBR'den çok daha performanslı )

5.500 liralık YBR ESD kadar kaliteli'mi ? Değil, Neden ? Çünkü bu motor 3.500 lira.
    3.500 liralık maldan 5.500 liralık mal kalitesini beklerseniz hangi taşıtta - hangi sektörde olursa olsun üzülürsünüz.

Birde şöyle bir durum var YBR ESD isimli motosiklet Drift'ten hakketse hakketse 500 lira daha fazla fark eder, ama 2000 lira fark ediyor sebep ? Çünkü YBR bir YAMAHA Markası ona 1500 lira daha fiyat kazandırıyor, bu ne yazık'ki bir gerçek

Kısacası çinlinin kötüsü kötü, iyisi iyidir.
    Lakin birde bu işin kullanıcı boyutu var, bana verin sıfır YBR ESD'yi 1 ay içinde dağılmış - yürümeyen halde size vereyim. Birde verin beğenmediğiniz çinliyi 1 ay sonra yanınızdan korna çalarak geçeyim
    Senin 2015 Mndial Drift (2-3 aylık) kontak anahtarı-kontak yuvasında kırılmamışmıydı,3-5 tane de yedek yaptırmamışmıydın (eğrisi-doğrusuyla herşeyi yazmalısın)yaw???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    S.a Arkadaşlar bir çinli olarak hor gördüğünüz motor üsstünde 35 bin küsür km yapmış bulunmaktayım 2013 mayıs yada hazirandan itibaren yaşadıklarımı tek tek anlatayım eğrisi doğrusu ile motoru ilk aldığımda mobyletten başka birşey kullanmamıştım epey atik gelmişti 1 ile kalkamıyordum bu yüzden 1-2 hafta boyunca 2.vites ile kalkış yaptım ister tek kişi ister 2 kişi buda debriyaj balatama zarar vermiştir herneyse ilk aldığımda 5.vites 5 bin devirlerde 80 km/h civarında gösteriyordu km sayacım sonrasında farkettim km sayacım 70 ten yukarı çıkmamaya başladı gps ölçümlerinde göstergede problem olduğunu anladım servise gittim teli yağladık vs tel sağlam garantiden gösterge geldi değiştirdik km sayacı düzeldi bu gelen göstergede devir saati bozuktu çalışmıyordu usta yeni beyin takılıcak dedi tamam deyip taktık bu sefer devir göstergesi çalıştı ama motor 3-4 bin devir arasında sanki kesiciye giriyordu başka bir beyin taktık bunda herşey sorunsuz devir saati çalışıyor gaz yiyor ustadan çııktım eve dönüyorum stop etti ne yapsam çalışmıyor bi süre dinlendirdim soğuduktan sonra çalıştı direk ustaya döndüm dükkana 100 mt kala gene stop etti üstünden çıkan eski beyni taktık çalıştı sen şimdilik idare et yeni gösterge isteriz dedi yaklaşık 1 ay sonra tekrar sıfır gösterge geldi onu taktık gösterge ile sorunum bitmiş oldu o zamandan sonra 7 bin km ye kadar hiç sıkıntım yoktu 7-8 bin km lerde motor tam ısınmamışken yola çıktığımda gazı bıraktığım an stop etmeler çalışmamalar başladı bi süre idare ettim ustaya gittim subap ayarı dedi tamam diyerekten subap ayarına soktum stop etme sorunumda çözüldü bir kaç konuda açmıştım foruma birde bi abinin aklına uyup katalizörü tıkamıştım ondan dolayıda motor çıf çıf diye ses çıkarıyor subap sesimi değilmi çözememiştim herneyse stop etme olayıda kalmadı 20 bin km de zincir dişlim bitti yeni taktım hala onlar takılı 23 binlerdemi ne lastiklerim değişti 2013 te aldığım motorumun aküsünü geçen ay değiştirdim xenon takmıştım genede tık demedi bir gün aküyü sökerken - kutup baını yerinden çıkarmıştım o günden beri arada tık tık marş almıyor kafasına vurunca düzeliyordu öyle idare ettim bu ara 6 bin km de bujisi öldü buji tırnağı yumuşamıştı bende bosch çift tırnak buji taktım hala onla geziyorum 33 küsü4 binlerde debraj ve debraj tasım değiştitoplam 120 ye maal olmuştu sanırım bi ara ybr esdlerde olan kreniok tas sorununu da hatırlatmak isterim açtığım konuda çok erken demişti bir arkadaşımız bu arada bir kon açmıştım herkez abdestli gez gez diye gülmüştük ehliyetimi almaya gidiyordum(bi ara ehliyetsiz gezdim yaşım tutmadığı için maalesef) zincirimi bir güzel gerdim yağladım felan evden çıktım 100 km hızla gidiyorum bir anda lastik yakma sesi geldi ulan noluyo derken debrajı sıktım o an şanzımanamı bir şey oldu diye sıktım gene aynı herneyse kazıya kazıya ön frenle durdum zincirdeki segman atmış segman atınca zincir çıkıp dolanıyor zinciri zar zor söktüm eve dönüp zincirimi tamir ettim tekrar gittim ehliyete yazıldım vesikalık çekildim pazardı hükümet binası filan kapalı eve dönücem anahtarımı düşürmüşüm eve gittim anahtarı aldım kopyasını yaptırmaya giderken fotoğrafları düşürmüşüm gittim onları aramaya en son herşey bitti eve dönücem son 1-2 kavşak kaldı arka frene dokunmamla çatır çutur etmesi bir oldu zincir koptuğunda jantı filan sökmüştüm kampananın gergissinin vidasını sıkmayı unutmuşum elle oturtum bırakmışım frene bastım civata yerinden çıkınca kampana kendisiyle dönüp fren çubuğunu koparttı :D başıma tüm gelenler bunlar aklıma gelmeyen varsa affola bu arada motorlar arkadaşım 2 kez düştü ben 1 kez kaza yaptım hala ben ve motorum sağ ve aktif bir şekilde kullanıyorum ) 5-6 resim atmakta isterim

Bu son 3 foto şuan yaşadığım şehirde alt yapı çalışmaları var yollarımız bunlardan ibaret ne amortisör patlaması ne bilya dağılması ne furç takımı dağılması yaşamadım bu arada yukarı yazmayı unuttum yollar çamur olduğu için balata sorunu yaşıyordum altığım balatalar 1 ayda bitiyordu havalar düzelmeye başladı çamurlar azalınca şuan o sıkıntımda pek kalmadı edit tek şeyi daha yazmayı unutmuşum bi ara balata almıştım hatalı üretimmiş balatayı geriyorum sonuna kadar basıyorum dibe kadar çöküyor tutmuyor iyice geriyorum bu sefer tekerleği kasıyor en son balatayı söküp baktığımda balatanın bazı yerleri basıyormuş balatayı değiştirdim sorun düzelmişti bunun içinde konu açmıştım bu arada şuan 35 bin küsürlerdeyim hala motorumdan memnunum tavsiye ederim son sözüm Arkadaşlar çini japonu bırakalım ön yargıyı vs hepimiz motorcuyuz kimimzde çinli kimimizde japon kimimiizde bilmemne birbirimize sahip çıkmamız gerekirken böyle ülkede daha çok birbirimizi sınıflara ayırıyoruz bırakın artık ayrımı derim yinede siz bilirsiniz hepiniz Allaha emanet olun

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    iki motorum var biri biri japon diğeri çinli . japon motorla 90 bin km yapmış arkadaş varmı aranızda onu merak ediyorum, hani sıkılmadan model değiştirme gereği duymadan , ben bazılarının çok kötü dediği sorunlu dediği kanuni tigeri günlük 60 km ortamayla 90bin km yol yaptım hiç ama hiç yolda kalmadım . tanıyan arkadaşlar bilirler yerde kar buz varken bile istanbul trafiğinde motor üstündeyimdir ,kaç defa düştüğümü hatırlamıyorum bile japon motorumu çok kullanmıyorum senelik izinlerimde kullanıyorum çünkü çinliye bakım yaparken 40 tl aylık bakım masrafı var daha az benzin yakıyo biyerine bişi olsa grenajı ucuz vs bi yerde park etsem hırsız tigera tenezzül etmiyo
    bende son sözü şöyle söylemek istiyorum
    kötü motosiklet yoktur bilinçsiz ve kötü kullanıcı vardır .
    turkish39 ve halilom bunu beğendiler.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cinli motor garibanin dostudur, DIYEMECEGIM. 2000 liraya cinli alip 1,5 senede 5000 liraya yakin masraf cikardiktan sonra bir tarla kosesinde terketmek gafletinde bulundugum, yillar sonra ole terkedip biraktigim icin 4 senelik vergisi karsima gelen bir motordur cinli motor (benim beyinsizligim tabi motoru olece birakinca ortadan kaybolacak mi sandin).

Yalvaririm almayin abi, paraniz yoksa olana kadar bekleyin duzgun biseyler alin ama Cin isi bisey almayin.

Yok Cinli var cinli var iddialarina kesinlikte ragbet etmiyorum. Hem kendi cinli gecmisim hem etrafimdakilerin cinli deneyimleri yok yani bi tane iyi hikaye yok. Ben ona BMW gibi baktim simdi 200 bin kmdeyim diyenleri kesinlikle kategoriye sokmuyorum.

Cinli motor = japon ya da italyana verecegin parayi senden kisa bir zaman zarfinda her turlu cikaran motor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cinli motor garibanin dostudur, DIYEMECEGIM. 2000 liraya cinli alip 1,5 senede 5000 liraya yakin masraf cikardiktan sonra bir tarla kosesinde terketmek gafletinde bulundugum, yillar sonra ole terkedip biraktigim icin 4 senelik vergisi karsima gelen bir motordur cinli motor (benim beyinsizligim tabi motoru olece birakinca ortadan kaybolacak mi sandin).

Yalvaririm almayin abi, paraniz yoksa olana kadar bekleyin duzgun biseyler alin ama Cin isi bisey almayin.

Yok Cinli var cinli var iddialarina kesinlikte ragbet etmiyorum. Hem kendi cinli gecmisim hem etrafimdakilerin cinli deneyimleri yok yani bi tane iyi hikaye yok. Ben ona BMW gibi baktim simdi 200 bin kmdeyim diyenleri kesinlikle kategoriye sokmuyorum.

Cinli motor = japon ya da italyana verecegin parayi senden kisa bir zaman zarfinda her turlu cikaran motor.
    Herşeyi geçtik Mondial mh Drift'in 100km'de ortalama 4-4,5 lt benzin yakması ne demek yaw???....Fuardan aldığım Ktm Duke 200 (bundan 2.kat daha güçlü) 2-2,5 LT/100km'de benzin yakıyo...Hani ucuzdu bunlar (pek ucuz da sayılmazlar aslında 3.500 lira)+ her 100'km de fazladan muadil kaliteli markaların rakiplerinden her 100 km de 4,5 ile 7 lira arası fazladan ödenen yakıt parası. Yılda ortalama 10.000km yapan biri olarak h,ç aıza vermese , sadece fazladan ödenen benzin parası: 700lira, 3 yıl kullanıp sattığımızı düşünürsek-ve hiç arıza vermediğini varsayarsak (ihtimal dahilinde değil) 700lira x 3 yıl= 2.100lira (hani ucuzdu bunlar)....Aklı-selim işi değil bunlarr...
    tuna_tour bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    ben 4 tane çinli motora sahip oldum bugüne kadar en iyisinin ta ... anladınız siz onu ;)

yok anlamıyorsanız, kaç kişi memnun kaç kişi şikayetçi aradaki uçuruma bakın, yok forum karıştırmaya üşeniyorsanız alı daha bugün açılmış bir konu, yüzbinlercesinden sadece biri ...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...%3B%3B%3B.html

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Elim anahtar tutuyor çinliye biniyorum. Tamircilerle çokta işim olmaz. Gevşeyen civatalarmış kırılan grenajlarmış vs. Gevşeyen çivataya at rondelayı gevşemesin bidaha. Kaliteli motor alıyorsun ilk önce lastik değiştiriyorsun daha iyi yola tutunsun diye, bunada tak buda dursun yolda. 100 - 250 cc arası cg motorlar bile orjinalliğine dokunmamak kaydı ile ve motor aksamına sağdece yağ değişimi ile 30000 km yaptırıyorken neyin kafası bu japon tutkusu. Çinliyi savunmuyorum ama japonu savunanlara kızıyorum. Bir ybr esd bile yıllık servis bakım masrafı nekadar tutuyor hesapladınızmı. 400 ila 600 lira arası. Bu paraya 30000 km giden az önce bahsettigim çinli modellerin motor aksamları sıfırlanıyor.

Orjinalliğini bozmadan kullanın, pahalı motorları aldığınızda yaptığınız titizliği çinliyede yapın götürür sizi. Kesinlikle şunu idda etmiyorum. Kalite aynı olamaz asla olsa fiyatlarda aynı olmalı, konfor aynı olmaz ve daha temkinli kullanmak gereklidir. Ama şuda unutulmamalıdırki mobiletten sonra bunlar olmasaydı piyasada bir çogumuz burada üye olmayacaktı ve iki teker dostlukları belkide kurulamayacaktı. Ben işin bu yönünede bakıyorum çokçası.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elim anahtar tutuyor çinliye biniyorum. Tamircilerle çokta işim olmaz. Gevşeyen civatalarmış kırılan grenajlarmış vs. Gevşeyen çivataya at rondelayı gevşemesin bidaha. Kaliteli motor alıyorsun ilk önce lastik değiştiriyorsun daha iyi yola tutunsun diye, bunada tak buda dursun yolda. 100 - 250 cc arası cg motorlar bile orjinalliğine dokunmamak kaydı ile ve motor aksamına sağdece yağ değişimi ile 30000 km yaptırıyorken neyin kafası bu japon tutkusu. Çinliyi savunmuyorum ama japonu savunanlara kızıyorum. Bir ybr esd bile yıllık servis bakım masrafı nekadar tutuyor hesapladınızmı. 400 ila 600 lira arası. Bu paraya 30000 km giden az önce bahsettigim çinli modellerin motor aksamları sıfırlanıyor.

Orjinalliğini bozmadan kullanın, pahalı motorları aldığınızda yaptığınız titizliği çinliyede yapın götürür sizi. Kesinlikle şunu idda etmiyorum. Kalite aynı olamaz asla olsa fiyatlarda aynı olmalı, konfor aynı olmaz ve daha temkinli kullanmak gereklidir. Ama şuda unutulmamalıdırki mobiletten sonra bunlar olmasaydı piyasada bir çogumuz burada üye olmayacaktı ve iki teker dostlukları belkide kurulamayacaktı. Ben işin bu yönünede bakıyorum çokçası.
    motorsikletçiliği geliştirdiği ve dost kazandırdığı konusunda haklısın , kimse sakın yanlış anlamasın tartışmamız motor üzerine ...
    Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun; Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi geçtik Mondial mh Drift'in 100km'de ortalama 4-4,5 lt benzin yakması ne demek yaw???....Fuardan aldığım Ktm Duke 200 (bundan 2.kat daha güçlü) 2-2,5 LT/100km'de benzin yakıyo...Hani ucuzdu bunlar (pek ucuz da sayılmazlar aslında 3.500 lira)+ her 100'km de fazladan muadil kaliteli markaların rakiplerinden her 100 km de 4,5 ile 7 lira arası fazladan ödenen yakıt parası. Yılda ortalama 10.000km yapan biri olarak h,ç aıza vermese , sadece fazladan ödenen benzin parası: 700lira, 3 yıl kullanıp sattığımızı düşünürsek-ve hiç arıza vermediğini varsayarsak (ihtimal dahilinde değil) 700lira x 3 yıl= 2.100lira (hani ucuzdu bunlar)....Aklı-selim işi değil bunlarr...
    Sallama nerde 100 km de 4 4.5 litre yakıyormuş bilip bilmeden işkembeden sallayanlar mı dersin herkes bi yorum yapmış bırak Allah aşkına ya

Motosikleti
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sallama nerde 100 km de 4 4.5 litre yakıyormuş bilip bilmeden işkembeden sallayanlar mı dersin herkes bi yorum yapmış bırak Allah aşkına ya
    bende kuba xcg 150 vardı 100 km de 4 - 4,5 lt yakıyodu

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    neden çinli motor alınmalı veya alınmamalı evet motora sadece binmek için ben hiç bişeyinden anlamam elim anahtar tutmaz ben marşa basar giderim diosan almıcaksın. ama ben anlarım elim anahtar tutar ufak tefek arızalarını yaparım hor kullanmam diosan alabilirsin. allaha şükür kazasız mondial cup üstünde 30.000 mondial uag üstünde 50.000 kuba cg üstünde 5.000 asya tay üstünde 15.000 yuki cross üstünde 12.000 mondial drift üstünde 3.000 km yol yaptım. ilk ve acemeliğimi attığım cup haricinde sıkıntı çekmedim ağır bir arızada yaşamadım . vidam gevşedi yeri geldi eksozum gevşedi ama yolda kalmadım. çinli ler çok mu iyi yoo deil ama Japonlar da çok mu kaliteli onlarda kaliteli deil. üst sekment motorlarda illaki vardır ama ben ulaşamadım. maddi durumun iyiyse kimse sana çinli al demez kimsede almaz zaten.

benim özellikle yaptığım bir kaç şey vardır her motorumada uyguladım :

1. castrol 10w 50 ve her 1.000 km de değiştirdim.
    2.fren balataları her seferinde en kalitelisi almaya çalıştım.
    3.debriyaj balatası hep en kalitelisini aldım.
    4.zincir dişli ve takozlarını hep kaliteli taktım.
    5.sürekli 500 km de bir zincir temizliği ve castrol ile yağladım.
    6.sürekli olarak ngk iridyum buji kullandım.
    7. lastiklerim herzaman en kalitlisini aldım. michelin-dunlop.
    8.her hafta motorumu güzelce yıkayıp pakladım vidalarını kontrol ettim.
    9.devir kesiciye hiç sokmadım.
    10.her sabah özenle en az 5 dk rölantide ısıtırdım.
    11. hiç bizaman motor soğukken ilk çalıştırmada gaz vermeden sadece marşa basarak çalıştırdım.
    12. sürekli 97 oktan benzin kullanırdım.
    13.en ufak seste kontrol eder bakımını yapardım.idare eder demezdim.

şimdi gelelim asıl olaya ben bunları çinli motorlarıma yaptım enaz 3 ay en fazla da 4 sene kullandım. peki japon alsaydım bu değişirmiydi ? elbetteki bu zaman dahada uzardı. ve tek sıkıntım yegane sıkıntım titreşimdi oda Allahtan bindiğim motorlar fazla titremiyodu yoktuda değildi ama hep titreşim olmasaydı keşke demişlğim vardır. o yüzden ne alırsan al kardeşim eğer sen para verip canın acımadan aldıysan isterse dünyanın en sağlam motoru olsun oda dağılır.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsikletçiliği geliştirdiği ve dost kazandırdığı konusunda haklısın , kimse sakın yanlış anlamasın tartışmamız motor üzerine ...
    Tartışmamız motor üzerine değil dostum. Tartışmamız bir hiçe gereksiz şeylere, başkalarının parasına, zevkine, rengine. Bu tarz muhabbetlerin hiçbirinin sonucu bulumadı. Konu bilinçlendirme konusuda değil, herkez biliyor hangi motorun kaliteli hanginin kalitesiz olduğunu artık. Konu sen aptalsın çinliye biniyorsun, sen zenginsin japon kullanıyorsun muhabbeti, motor muhabbeti değil artık bu konu. Sürçü lisan ettiysen affola. Benim düşüncem bu.
    AttilaXtreme bunu beğendi.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Tartışmamız motor üzerine değil dostum. Tartışmamız bir hiçe gereksiz şeylere, başkalarının parasına, zevkine, rengine. Bu tarz muhabbetlerin hiçbirinin sonucu bulumadı. Konu bilinçlendirme konusuda değil, herkez biliyor hangi motorun kaliteli hanginin kalitesiz olduğunu artık. Konu sen aptalsın çinliye biniyorsun, sen zenginsin japon kullanıyorsun muhabbeti, motor muhabbeti değil artık bu konu. Sürçü lisan ettiysen affola. Benim düşüncem bu.
    ben 4 tane çinliye binmiş biri olarak çinliye binilmemesi gerektiğini üstüne basa basa vurguluyorum, bundan farklı sonuçlar çıkaran adamda art niyet ararım

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bazılarımızın çin üretimi motora binmesi hepimizin menfaatine artı çinliler sadece kalitesiz mal üretmiyor az bir farkla daha iyi ürünlerde üretebiliyorlar bunu getirince anlatabilmek lazım.Çinliler gelmese şu an fiyatlar daha pahalı olurdu orası kesin.

Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bunu anlatamadık.

1- İyisi de var kötüsü de var abi bunun anlayın artık. Ne olduğu belli olmayan bi scootere binip BÜTÜN çinliler titriyo , hepsi dökülüyo değil yani

2- 2500 hadi 3000 olsun bana bi japon önerin SIFIR alayım. Para biriktir demeyle olmuyo bunun koruması var lastiği,aksesuarı var benzini de var . Sonuçta bizde öğrenci adamız biraz empati kurun hepimiz motorcuyuz değilmi
    ---
    tamamen katılıyorum bende de çocukluğumdan beri bir heves var ve artık ya bismillah deyip başlamak istiyorum tabiri caizse sıfırım tecrübeli arkadaşlardan abilerden kardeşlerden tavsiyeler bekliyorum hangi markalara yaklaşmalı hangi markalardan uzaklaşmalıyım.. şimdiden teşekkür ederim

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14

Ben de japonu savunmuyorum fakat yanlış bilgilendirme yapmayalım. Ben 2010dan beri Ybr kullanırım hiçde öyle 400-600 lira servise ustaya vermedim. Yağımı kendim değiştiririm ve ustaya ister inan ister inanma hiç gitmedim çünkü daha ampulü bile patlamadı.
    tuna_tour bunu beğendi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Yahu benim anlamadığım, motor sürebilmek için illa tamirci mi olmak zorunda mısınız?

En gıcık olduğum yorum şu: "motorun dilinden anlamazsan, dilinden anlamazsan, tamirini bilmezsen, Çinli motor kötü motor dersin"

Araba kullananlarda, araba tamirinden anlamalısın mı diyorsunuz!!!

Sizin deyişe göre adam rahatlıkla motor sürmek için, motorunda sorun yaşamaması için motor tamirini anlatan okul okumalı, sanayilerde sürtmeli, tamirhanelerden çıkmamalı!!!

Çin, Japon, Kore, Alman, İtalyan, ABD her ülke üretimi kötü motosikletler vardır. Ama Çin üretimlerinde bu sorunlar çok çok çok çok fazladır.

Bunun sebebi, Çin'in Japonların 1955 li yıllarda başlattığı kalite politikasının aksine, ucuza üret, çabuk tükensin, kullanıcı yeniden alsın mantığı ile çalışmalarıdır.

Siz ne kadar yazarsanız yazın, Çinliler ucuz işgücü ile dünyadaki üretimi ele geçirdiler ve üretim yapabilmeleri için sizin elinizdekilerin bozulması/eskimesi/modasının geçmesi gerek.

Yoksa bu adamlar yeni motor ürettiklerinde kime satacaklar?
    Alisilin, netwera ve tuna_tour bunu beğendiler.

motosero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial xtreme max 200
    zaten birseyden anlamiyorsa o insan her zaman sikinti ceker otomobildede motosiklettede.cok insan var lastik degistirmeyi bile bilmez arabasinin yag cubugunun yerini bile bilmez basit isler yuzunden kaziklanirlar her zaman ustaya tamirciye.japona binse ne cinliye binse ne!
    turkish39 bunu beğendi.

netwera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility, Kymco People S, Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu benim anlamadığım, motor sürebilmek için illa tamirci mi olmak zorunda mısınız?

En gıcık olduğum yorum şu: "motorun dilinden anlamazsan, dilinden anlamazsan, tamirini bilmezsen, Çinli motor kötü motor dersin"
    Bende çok gıcık oluyorum.

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli almayın demek saçmalık. Mondial vulture var bende. Hiçbr sorun yaşamadım. Tamam civataları sökerken sıkarken başları eziliyor, bükülüyor. Malzeme kalitesi kötü, frenler yeteri güveni vermiyor, lastikler kötü. fakat almayın demek çok aptalca bir söylem.
    Alıntı motosero adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten birseyden anlamiyorsa o insan her zaman sikinti ceker otomobildede motosiklettede.cok insan var lastik degistirmeyi bile bilmez arabasinin yag cubugunun yerini bile bilmez basit isler yuzunden kaziklanirlar her zaman ustaya tamirciye.japona binse ne cinliye binse ne!
    Önceki mesajlarımda var. Elin ne kadar alet tutuyor olursa olsun. Vida vida değil, civata civata değil

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)