Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet mağazası açmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    afyonlu003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ TİGER250, HONDA CBR250R HONDA 600F
    Merhaba saygıdeğer MT. forum ailesi. Sizlerden biraz fikir almak istiyorum. Afyon da ikamet ediyorum burası küçük bir şehir. Burada motosiklet mağazası açmak istiyorum biliyorum ki Afyon da işler sıkıntılı olur nereden baksanız 20 25 tane büyük motor var yok ama şöylede bir şey var burada az buzda olsa yapabilirim çünkü o işi yapan bir kişi var onunda nasıl bir durumda olduğunu düşünün.. Asıl benim için İnternet üzerinden satış yapmak.
    - Şimdi asıl merak ettiğim konu şu mağazayı kendim dizayn ederek ismini kendim koyarak açmak mı daha iyi olur yoksa bu işi yapan bir firmadan isim hakkı almak mı daha iyi olur ??

- Öneride bulunacaklar dan istediğim bir şey var. Müşteri yani alışveriş yapacak kişiler ne ister forum da bakıyorum da bazı mağazalardan çok şikayet geliyor neden bu kadar şikayet var ne gibi eksiklikler var ??
    - Şimdiden teşekkür ederim hepinize kolay gelsin..
    City Bike Racing 250r -- AFYONKARAHİSAR / MERKEZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    Bence bir marka ile anlaşıp bu işe gir. Kendin suanlik yapma bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Internetten alışverişe alışmış olanlara ulaşmanız çok zor. web sitenizi çok iyi yapmanız ve ülke çapında tanınmanız için epey zaman uğraşmanız lazım. Onun yerine Afyon'un bilindik motosiklet sürücülerinin uğrak yeri olabilecek bir konumda bir iki bayilik alarak mont kask eldiven vs ekipman satışı yapmanız mümkün. Bir de çevredeki motosiklet bayileri ve servisleriyle iletişime geçip reklamınızı yaparsanız işi götürebilirsiniz bence. Ticaretten anlamam sadece fikrim bu .

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Internetten alışverişe alışmış olanlara ulaşmanız çok zor. web sitenizi çok iyi yapmanız ve ülke çapında tanınmanız için epey zaman uğraşmanız lazım. Onun yerine Afyon'un bilindik motosiklet sürücülerinin uğrak yeri olabilecek bir konumda bir iki bayilik alarak mont kask eldiven vs ekipman satışı yapmanız mümkün. Bir de çevredeki motosiklet bayileri ve servisleriyle iletişime geçip reklamınızı yaparsanız işi götürebilirsiniz bence. Ticaretten anlamam sadece fikrim bu .
    fikriniz için teşekkür ederim. Bayilik almak için araştırma yaptım 50 Bin TL gibi rakam istiyorlar, o yüzden sordum acaba kendim o rakama dükkanı doldura bilirmiyim diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    50000TL neyin parası? o kadarlık mal mı almanızı istiyorlar? Bayilikten kastım satmak istediğin malzemenin Türkiye dağıtıcısından direkt olarak mal alabilmek bunun için de 50000TL istemezler. Yoksa dükkanı istediğin isimle aç ister afyon ticaret de, ister afyonmotomarket de. gidip de motoplus aç demiyoruz.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ticari geçmişiniz var ise bence olan markalardan birinin bayiliğini alın.Desteksiz bu işler çok masraflı olur.Sırf adam gibi bir websatış sitesi yapmak 20-25 bin liraya mal oluyor oda çok kapsamlı olmaz...

Biyturs_OnSr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Elystar
    E-Ticaret üzerinden başla derim. Baktın aylık güzel bir gelirin var, ordan işi mağazaya dökersin. Hem bu sayede mağazanın reklamı olmuş olur. Eğer işe uygun fiyatlı satış yada ücretsiz kargodan başlarsan o site tutar. Fakat şunuda söylemek gerek, bu işe girersen hali hazırda yıllardır bu işi yapan dişli rakiplerin olacak, mağaza açarsan onlarla uğraşmak zorunda kalmazsın.

Mağaza konusundaysa, eğer bir firmadan isim hakkı alırsan reklam yapmana gerek kalmaz ki buda seni reklam masrafından kurtarır. Kendi markan ile mağaza açarsan tutunman biraz zor olabilir. Umarım başarılı olursun

Motosikleti
    Alıntı Biyturs_OnSr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E-Ticaret üzerinden başla derim. Baktın aylık güzel bir gelirin var, ordan işi mağazaya dökersin. Hem bu sayede mağazanın reklamı olmuş olur. Eğer işe uygun fiyatlı satış yada ücretsiz kargodan başlarsan o site tutar. Fakat şunuda söylemek gerek, bu işe girersen hali hazırda yıllardır bu işi yapan dişli rakiplerin olacak, mağaza açarsan onlarla uğraşmak zorunda kalmazsın.

Mağaza konusundaysa, eğer bir firmadan isim hakkı alırsan reklam yapmana gerek kalmaz ki buda seni reklam masrafından kurtarır. Kendi markan ile mağaza açarsan tutunman biraz zor olabilir. Umarım başarılı olursun
    Teşekkür ederim sabah biraz daha detaylı bi araştırma yapmayı planlıyorum. Sizinde dediğiniz gibi isim hakkı alarak bu işe başlarım tabii isim hakkı için ne kadar isteyeceklerine bağlı.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sesleri duyar gibiyim.
    -Le nedcen le buhu eldüveni
    -LE olım valle leee giyiverin inşaat eldüvenini lee
    https://www.youtube.com/watch?v=lFkBOZ71Jg0
    Şaka bir yana satacaksanda ucuz malzeme sat her an küfür yiyebilirsin .Orası afyon :D

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesleri duyar gibiyim.
    -Le nedcen le buhu eldüveni
    -LE olım valle leee giyiverin inşaat eldüvenini lee
    https://www.youtube.com/watch?v=lFkBOZ71Jg0
    Şaka bir yana satacaksanda ucuz malzeme sat her an küfür yiyebilirsin .Orası afyon :D
    Hahahahahaa çok haklısın öyle şeyler mutlaka olacak )

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    güzel kardeşim ben masa üstü savaş oyunları ile ilgileniyorum. yıllarca bu ülkede bizim minyatürlerimizi/maketlerimizi getiren kimse yoktu. hep şikayet edildi "keşke bizden biri bu işi yapsada ondan alsak diye" son bir kaç senedir ankarada oversoul-genco arkadaşımız modellerimizi getirmeye başladı. sayesinde bir çok şeye hızlıca sahip olduk. evimde yatan modeller ile 2 tane japon motor alırım minimum 250cc lik.

lakin bir müddet sonra insanlar 2-3 pound için yine yurt dışından sipariş vermeye başladılar. neymiş daha ucuzmuş. tabi gümrüğe takılan, kargoda kaybolan, yolda kırılan.... insanlar iki kuruşun hesabını her zaman yapar. özelikle rakam küçük ise daha çok batar gözlerine. 120 liraya sattığın eldiveni senden almaz gider 100 lira ve belki + kargo ya yerden alır.

kendi şehrinde bu işi yaparsın, birde gerçekten al-benisi olan güzel bir internet sitesi kurarsın. bu forum veya benzeri bir kaç yere banner reklam verirsin. bu işin instagram boyutu var oradan da iş yaparsın, facebook var orada da sayfanı kurar oradanda ufak ufak kendini tanıtırsın.

ama sen doğru yerden girmişsin olaya. internet! lakin o da banner reklamlar olmadan olmuyor. bak banner lar sayesinde FC MOTO yu öğrendik, diğer sayfalardan haberdar olduk. banner lar sayesinde bu forum üzerinden farklı firmalara ulaştık. işin o tarafınıda biraz araştır (mutlaka aklına gelmiştirde, biraz daha bakmakta fayda vardır)

örnek benelli: sayfası yok banner reklamı var
    TEMBEL bunu beğendi.

Alkan1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 25 Siyah
    Honda motor bayii açmak kaç tl masrafı olur

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    masraftan ziyade hangi gruba bağlı olacağına karar vermelisin gerisi basit.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Bu is çok karışık iste sebebler;
    1-motosiklet satan bayiler çoğu ayni zamanda kask.eldiven kilit sepet lastik satiyor adam arastirmadan moto alma heyecanı ile motor+malzemeler alip cikiyor...
    2-sizde hesapli ucuz olmasi icin Aliexpress-gearbest gibi çinli tayvanlı sitelerden almak zorundasınız...
    3-hangi marka alacaksiniz mont 5 farklı marka var bunun 3-4 cesit bedeni var hepsinden tek tek mi alacaksiniz?
    4-ucuz alirsiniz derler kaliteli olsun pahali getirirsiniz 1-2 kisi alir malzeme elinizde kalir!!!

Bence ilk adım bir depo tutun malzemeleri saklamak satis teslim icin
    2-internetten satisa baslayin. sahibinden.com n11 gibi sonra talebe göre kargo firması ile anlaşın şehirdışı gönderirim derseniz
    3-en son isler iyi giderse depoyu dukkana cevirin bu en mantiklisi ulkemizde 2000-3000-4000tl motor alanlar veya beyaz esya (beko-profilo taksitle alanlar) gidip mont+kask+eldiven icin 1500-2000tl vermez veremez ha 30.000 tl motor alan 2000tl.mont kask alir ama 3000tl motor alan adam bunlari almaz alamaz kime satis yapacaksiniz ust kesim mi alt kesim mi?
    kahve bunu beğendi.

Motosikleti
    KZGN
    Merhaba,

Fikrimce yukarıda arkadaşın değindiği "Hangi segmente satış yapacaksınız?" sorusu işin en temel sorusu bana kalırsa.
    Ek olarak kendinize sorabileceğiniz aklıma ilk anda gelen bir iki soru var paylaşmak isterim....

*Segmentin alım-gücü sizi karda tutabilecek mi ?
    *Zarar olursa müessesenizi ne kadar daim ettirebilirsiniz?
    *Elinizde satacak olduğunuz ürüne/lere dair; seçtiğiniz şehirde/lerde; nasıl bir satış istatistiği toplayabilirsiniz ?
    *1 yıllık 3 yıllık ve 5 yıllık satış hedefleriniz nelerdir ? Ne gibi iyileştirmeler yapabilir siniz?
    *Franchise sözleşmesinde isime karşı sorumluluklarınız neler olacak ve yerine getirebilecek misiniz?
    *Son kullanıcıya ulaşmak için ne gibi satış kanalı ve yöntemleri kullanacaksınız?
    *Ürünü tanıtmak için satış kanallarına ne kadar zaman ve kaynak ayıracaksınız?

Not: İş-planı tanımlarının yapılmış olduğunu var sayarak yazdım.
    скиталец

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)