Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

boya takılma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Arkadaşlar ben foruma üye olduğumdan beri yeni başlayacağım motor önerisi olan var mı konusundan daha fazla açılmış bir konu görmedim görememde zaten bu böyle devam edip gider boy faktörü ne kadar etkiler şunu anlıyorum adamda 160 boy var enduro kullanabilir miyim diye soruyor ama uzun boylu adam niye motor kullanamasın ki motor küçük gelsin onu anlayamadım mesela benim 186 boyum var önemli ise kilomda 85 benim mesela kullanamayacağım bana küçük gelecek motor var mı bu konuyu birde şu sebepten açıyorum benim motor sevgim büyüklerimde görerek dinleyerek coştu ama hiç motorun küçük geldiğini duymadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    Boya yazınca başlıkta bi an da renklerden oluşan "boya" yı düşündüm girdim okudum okudum sonunda anladım yükseklikle ilgili olan "boya" mış. İnş tek değilimdir :D
    Konu ile ilgili tek fikrim ayağın yere deyiyorsa boyu kısa olanlar için çok çok sıkıntı olmaz bence yani tam basıyorsa ayak.
    Uzunlar içinde sadece ayaklarınız biraz gidonu çok sıkar ss kullanıyorsanızda çok daha eğilmeniz lazım filan işte
    snappy x bunu beğendi.

logan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya da motor kicimiza girmiş gibi durur mu ? Altimizda çok küçük kalır mi

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Yamaha YZF serisinden uzak durmanı tavsiye ederim. Sele yüksekliği oldukca fazla

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha YZF serisinden uzak durmanı tavsiye ederim. Sele yüksekliği oldukca fazla
    186 boyum var diyor.

cemmoto dostum;
    o boyla her tür motoru kullanırsın. nasıl yani? şöyle ki; acemiyken boy önemli mi? aslında önemli yere sağlam basabilmen gerekir. kısa bir arkadaş yüksek bir enduroda zorlanır. şu speyşıl makinalarda mesela. ama orta iyi bir sürücü için dert olmaz motora yavaşken de hakimdir zaten.
    boyun için hepsi yeterli. şöyle anlatayım boyun eğer 190ın üstlerinde olsaydı ufak supersport motorlar yani rayzik motorlar biraz altında küçük dururdu. yani sürebilirsin hiçbir sıkıntı çıkartmaz ama bana göre görüntü biraz komik duruyor bu durumlar için de sportouringler var mesea hayabusa zzr1100 zx12 falan gibi. bunlar daha iri motorlar görüntü uzun boylu arkadaşlarda çok at kelebek durmuyor.
    velhasıl kelam sürebilirsin tabi ss motosiklet ama boyun dahaa da uzun olsaydı bence komik dururdu. bak bence diyorum çünkü biraz kişisel bişey. ha bi de şu benim msx i 2metre bi arakdaşımız var süremedi çünkü dizleri direk gidona deyiyordu :D ama benim motorum da ekstra ufak normal bi motor değil :D
    halilom bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Boya olarak algılanacağını pek fark edemedim kusura bakmayın birde ben motora yeni başlayacağım için alacağım belli kararlaştırdım ybr yada ihtiyacı karşılayacak cup motor hadi bir seçenek daha var eğitimlerimi yeteri kadar tamamlarsam gt250r sadece son zamanlarda boy muhabbeti üstünde duruluyor bunun anlamı ne mesela ben 18 gireceğim boyum bu sene yaz başında 186 idi hala bilerek öyle diyorum yeni ölçüm yapmadım ama en az 3-4 cm uzadım çevreden gelen değerlendirme hani olur ya göz hizana gelen yer ağız hizasına falan gelir neyse adamda 185 boy var bana küçük gelmeyen motor adamda küçük kalıyor onu anlayamadım adam boşuna mı kuruntu yapıyor hatta bu konuyu açacaktım ilk başta içimde sanane milletin boyundan posundan diye geçti sonra bu motor kazalarını falan okuyorum yada koruma belki bana göre uzun-kısa kalır diye uzun oldu vaktinizi alıyorsam kusura bakmayın

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Motorun kücük kalması biraz görsel ,kisisel bisey simdi
    Ben gordum uzun boylu adam cbr 125r a binmiş motora saplanmiş gibi duruyordu ha surmesine suruyor ama görüntü komik duruyor .. ona takılıyor olabilir bi cok kişi benimde boyum 158 filan cbr 250m var ayaklarim tam yere basmiyor yani begendigim hic bir modelde denedigim kadariyla ayagim yere tam oturmadı zaten yapacak bisey yok dedik suruyoruz ha bassaydim daha guvenli olurdu ama uzun olmanin cok dezavantajli bisey oldugunu dusunmuyorum rahat ettigin surece anca disardan garip gorunur

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boya olarak algılanacağını pek fark edemedim kusura bakmayın birde ben motora yeni başlayacağım için alacağım belli kararlaştırdım ybr yada ihtiyacı karşılayacak cup motor hadi bir seçenek daha var eğitimlerimi yeteri kadar tamamlarsam gt250r sadece son zamanlarda boy muhabbeti üstünde duruluyor bunun anlamı ne mesela ben 18 gireceğim boyum bu sene yaz başında 186 idi hala bilerek öyle diyorum yeni ölçüm yapmadım ama en az 3-4 cm uzadım çevreden gelen değerlendirme hani olur ya göz hizana gelen yer ağız hizasına falan gelir neyse adamda 185 boy var bana küçük gelmeyen motor adamda küçük kalıyor onu anlayamadım adam boşuna mı kuruntu yapıyor hatta bu konuyu açacaktım ilk başta içimde sanane milletin boyundan posundan diye geçti sonra bu motor kazalarını falan okuyorum yada koruma belki bana göre uzun-kısa kalır diye uzun oldu vaktinizi alıyorsam kusura bakmayın
    yazdığımı okuduysan zaten sorduğun sorunun cevabını verdim. benzer bi cevabı da eldekidebriyaj ablamız vermiş.
    Yiğit Can

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    " öğrendikten " sonra 1,50 lik boyla enduro sürülür. zaten olay gitmekte değil inip binmede trafikte beklemede...
    ha para bende bok, makam mevki var, fazla uğraşmamayım diye yeteri kadar 2 teker ve o boyla yeteri kadar sürüş çalışmadan bmw enduro alıp sonra sıkışık trafiğe girip yandaki arabanın kaputuna gorç diye devrilen bir abla görmüşlüğüm var. devrileceğini o daha anlamadan fark ettim, koştum, yetişmeye çalıştım ama olmadı. gorç diye kaputa yapıştı ama Allah'tan sıkışmadan benle bir abi yetiştik, tuttuk motoru, kurtardık ablayı yoksa sandiviç olacaktı.

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    Iyi kurtarmışsınız ablayı ha bu arda ne makam mevki nede param yok zaten hakimiyet kuramadığım bir aracı kullanmam ailem motor almamam için sıfır ww polo teklif ediyor ama ben gizli motor alacağım oda honda veya gis akademi eğitimlerini tamamladıktan sonra maddi duruma bağlı motorun gücü ve hacmi

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ayak yere degmezse olmaz aga, oyle ucuyla falanda degil saglam basacak yoksa hop sola saga uzanir altinda kalirsin motorun

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Küçük motor vardır, 186 boy 90 kilom var al bak 250sl altımda nasıl kayboldu.

redlion999 bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayak yere degmezse olmaz aga, oyle ucuyla falanda degil saglam basacak yoksa hop sola saga uzanir altinda kalirsin motorun
    acemiyken öyle
    Yiğit Can

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük motor vardır, 186 boy 90 kilom var al bak 250sl altımda nasıl kayboldu.

http://i.hizliresim.com/RJDn7n.jpg
    Küçük motor yoktur hepsi insanı taşı... diyeceğim de harbiden küçük kalmış be hocam Durmak için fren yapmaya gerek yok kafayı kaldırdın mı paraşüt etkisi yapıverir valla..

Arkaya gidecek yerde yok ama tek rahatsızlık rüzgardan olur sanıyorum..Rüzgar direnci 150 den sonra kendini hissettirdiğine göre 250cc de (r25 hariç) pek problem olmaz..

Biz ne yapalım yüksek cc lerde 1.70 boyla honda ve bmw ye mahkumuz.. Hele bmw olmasa enduroya binemeyeceğiz
    Bune bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)