Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

hızlı viraj alırken hissettikleriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Şuayyip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R 2014
    Yüksek hızla gidiyorsunuz ve birden viraj çıka geldi yavaşlama şansınızda yok o virajı alırlen virajın dışına doğru motorun fırlıycak gibi olması motorun lastiklere uyguladığı basıncın artması aha şimdi kayacak mıyım duygusu insanın ömrünü alıyor gidiyor çok korkuyorum çok defa başıma geldi. Siz neler hissediyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Gereksiz adrenalin ve korku , heran kontrol dışı olayların başa gelebileceği düşüncesi , benlik değil.

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Hiç karşıma birden viraj çıka gelmedi çünkü bilmediğim,asfaltını tanımadığım yollarda sürat yapmam
    Sado39, Onurhan D, SUN ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ''çok defa başıma geldi.'' yazmışsınız. Neden başınıza geldiğini sorgulayarak kendinize bir iyilik yapın
    SweentLy, mgokhan57, enescanatar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    Ben bile bile girdiğim virajda da aynısını yaşıyorum. Benimki acemilik motorumu tanımıyorum daha. Ne yapacağını ne edeceğini kestiremiyorum

ümitersoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R6
    Benm basima geldi valla. 85km gbi bir hizdayken viraji gorunce yatirdim ama cokta deneyimli olmadgmdan olacak dizimi yere değecek kadarda yatrmaya korktugmdan beklendigi uzere motor düz gitmeye devam etti ve saliselik kararla motoru dikip ön frene basa basa karşı kaldırma yakin biyerlerin dibinden viraji döndüm hiz 60 lara inmişti. Sonra kenara çekip titreyen ellerimle 2 tane sigara ictm. Hala boş yerlerde viraj çalışırım
    Şuayyip, tinerci ve yanakadam bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    herzaman ileri bakarak kullanmayi aliskanlik degil direk omuriliginize yazmaniz lazim bakis duserse virajla birden karsilasirsiniz ayrica trafik tabelalarinin tamamini okumak zorundasiniz, viraja sert girdiginizde yapacaginiz fazla birsey yok, ne kadar hiz o kadar motoru yatirmak zorundasiniz, hizli girdiginiz zaman da virajin icini iyi goremeyeceginizden suprizle karsilasmamak , lastiklerin tutusu kaybetmeyecek kadar iyi olmasi, cenenizin dolayisi ile bakisinizin viraj cikisindan daha da iceri bakar olmasi gibi parametreler, sizin berbat bir gun gecirip gecirmeyeceginizi belirleyecektir.
    pardus81, emc2, yanakadam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yahu adam ne demiş, yine güvenli sürüşe bağlanmış konu

Hızlı viraj almak bu alete binmeye devam etmemizin önemli ateşleyicilerinden biri bence. Otomobilden onlarca kat tehlikeli olduğunu bile bile, bir kazada ölme ihtimalimizin her gün yanıbaşımızda olduğunu bile bile bu mereti sürmeye devam ediyor muyuz. İşte bu virajlar yüzünden gençler. Tatlı uzun bir virajın doğru noktasına lastiği oturtup, çıkışında da gazı açtıkmıydı keyfimize değme. Gönül isterki sonra bir tane daha, bir tane daha... Bazen işlerin ters gittiği de olur, beklemediğimiz keskinlikte çıkıverir viraj, veya ölü bir hayvan yolda, fırlayan bir jant kapağı, düşen bi meteor vel hasılı virajın orta yerinde , olmamanız gereken bir hızda kalmışsınızdır. Yatarsınız, dönmeyecek gibi gelir, gaz kapatılır, bakış kaçırılır ister istemez, daha da açılırsınız dışa doğru, sonra içinizdeki süpermen dürter, yat koçum... O ara Hollywood filminde zamanında gelip kızı kurtaran adam oluverirsiniz, azcık cesaret, inanan bakışlar, sağ ele biraz güç ver.. hoop oturduk tekrar çizgiye.. o 1,5 sn de salgıladığınız hormon sizi korkutuğu kadar hayatta kalma becerilerinizi de devreye sokar. Az önceki korku birden zafer kazanmış kumandan gururuna dönüşür. İşte böyledir virajlar.

Ama tabi siz kafayı yukarda tutun, iyi konumlanın. Adrenalin iyidir ama ölmenin de alemi yok. Unutmayın, yüksek hızda viraj dönmenin birinci koşulu uygun noktada, uygun viteste olmak. Eğer motorunuz o çizgiye oturduysa ve tatlı kontranızı verdiyseniz artık kenara çekilip makinanın o virajı bitirmesini izleyebilirsiniz. Motor üstünde daha tatmin edici bir an yoktur herhalde.
    yanakadam, Maslak, Şuayyip ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Guvenli surus demisken hizli viraj sendromuna da deginmek lazim aldiginiz her bir viraj sonrasini digerini daha hizli alma gibi bir egileme girilmesi oldukca sik rastlanilan bir durum bunun da farkina varip hizimizi ayarlayacagiz, evet viraj zevklidir, siz siz olun guvenli hizlarda viraj alin adrenalini yasamak icin piste girin.
    erro, Şuayyip ve yanakadam bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Yusuf yusuf yusuf ...

Hizli viraj sendromu benm semtime uğramaz.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Karşıma aniden viraj çıkma ihtimali yok denecek kadar az bir ihtimaldir, tedbiri elden bırakmamak lazım ama bildiğim virajlarda kendi sınırlarımı zorlarken aldığım zevk paha biçilemez.
    Şuayyip bunu beğendi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    ayet-el kürsi - viraj kısaysa fatiha.
    MetinK., Berkay*, manofsteel ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Arkadan birisi ard arda yüksek sesle YUSUUUUFFFFF YUSUFFFFFFF YUSUFFFFFF diye bağırıyormuş gibi oluyore Tabi soğukkanlılğı kaybetmemek ve gözleri çıkış noktasına kitlemek şart
    Şuayyip ve mkbk bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adam ne demiş, yine güvenli sürüşe bağlanmış konu

Hızlı viraj almak bu alete binmeye devam etmemizin önemli ateşleyicilerinden biri bence. Otomobilden onlarca kat tehlikeli olduğunu bile bile, bir kazada ölme ihtimalimizin her gün yanıbaşımızda olduğunu bile bile bu mereti sürmeye devam ediyor muyuz. İşte bu virajlar yüzünden gençler. Tatlı uzun bir virajın doğru noktasına lastiği oturtup, çıkışında da gazı açtıkmıydı keyfimize değme. Gönül isterki sonra bir tane daha, bir tane daha... Bazen işlerin ters gittiği de olur, beklemediğimiz keskinlikte çıkıverir viraj, veya ölü bir hayvan yolda, fırlayan bir jant kapağı, düşen bi meteor vel hasılı virajın orta yerinde , olmamanız gereken bir hızda kalmışsınızdır. Yatarsınız, dönmeyecek gibi gelir, gaz kapatılır, bakış kaçırılır ister istemez, daha da açılırsınız dışa doğru, sonra içinizdeki süpermen dürter, yat koçum... O ara Hollywood filminde zamanında gelip kızı kurtaran adam oluverirsiniz, azcık cesaret, inanan bakışlar, sağ ele biraz güç ver.. hoop oturduk tekrar çizgiye.. o 1,5 sn de salgıladığınız hormon sizi korkutuğu kadar hayatta kalma becerilerinizi de devreye sokar. Az önceki korku birden zafer kazanmış kumandan gururuna dönüşür. İşte böyledir virajlar.

Ama tabi siz kafayı yukarda tutun, iyi konumlanın. Adrenalin iyidir ama ölmenin de alemi yok. Unutmayın, yüksek hızda viraj dönmenin birinci koşulu uygun noktada, uygun viteste olmak. Eğer motorunuz o çizgiye oturduysa ve tatlı kontranızı verdiyseniz artık kenara çekilip makinanın o virajı bitirmesini izleyebilirsiniz. Motor üstünde daha tatmin edici bir an yoktur herhalde.
    buna katılıyorum

bu zevki yaşamak için aynı virajı tekrar tekrar almak istemeyen varmıdır acaba
    Şuayyip bunu beğendi.
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    Kalp atışı zaten motor sürerken 110 larda oluyor fakat o esnada 150 ye cikiyordur kesin ((: 1 kere oldu bana sancaktepeden ümraniyeye gelirken şile yolundan geliyordum. Nevzat demir tesisleri var oraya yaklasmistim son virajlardi, birden içimden gazi koklemek geldi ozaman racing vardi bende kökledim viraja girmeden çok büyük hata yaptım arkamda onümde arabalarda var. Motordan gazı kesmedim yatabildigim kadar yattım ve azraile çalım atarak atarak virajdan çıktım. Oof of... hic unutmam bunu 2tane vardi böyle hatam bide sollarken yapmıştım. Ama bunu unutamam. Yusuf yusuf ((:
    yanakadam ve Şuayyip bunu beğendiler.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    mnskym gibi bişeyler hissediyorum genelde...
    RAMİREZ ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bu viraj bi harika dostum !!

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Virajlar hiç bir zaman aniden karşına çıkmaz, çünkü her virajın bir başlangıcı vardır, ama senin görmen gerekir...
    2- Kavşaklar da, virajlar da ve ara yollar da yavaş gidersen şansa ihtiyacın olmaz, ayrıca motorun da fırlayacak duruma gelmez...
    3- Durumunu bilmiyorum, ancak eğitimlerini tekrar gözden geçirip, tekrarlaman senin için faydalı olacak gibi , böylece ananı-babanı üzmemiş olursun...

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Motosiklet kullanırken şeridin iki yanının ileride birleştiği noktaya, yani ufuk noktasına bakarsanız zaten siz daha viraja gelmeden önce virajın varlığını ve hatta keskinliğini bile öğrenmiş; ona göre de hızınızı ayarlamış olursunuz. Bir hata yapıyorsanız veya günün birinde bir hata yapacak olursanız sorunu daima, ama daima, bakışta arayın.

Bu sizi hayatta tutacaktır.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Şuayyip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüksek hızla gidiyorsunuz ve birden viraj çıka geldi yavaşlama şansınızda yok o virajı alırlen virajın dışına doğru motorun fırlıycak gibi olması motorun lastiklere uyguladığı basıncın artması aha şimdi kayacak mıyım duygusu insanın ömrünü alıyor gidiyor çok korkuyorum çok defa başıma geldi. Siz neler hissediyorsunuz?

yazdığın her cümlede bir hata var..

en vahimi bu durumların çok defa başına gelmesi..

en güzeli ise hala hayatta olabilmen..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler