Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25'in Fiyatı Normal, Neden Bu Kadar Garipsendi?(Uzun tespit içerir)

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    20bin lira da olsa millet söylene söylene yine alır, burası Türkiye..
    agrasiwe ve Deeplord bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Evet Arkadaşlar; Yamaha bugün sabah yapılan zamlara ilişkin (özellikle R25 için) facebook sayfasında (Yamaha Motor Türkiye) küçük bilgilendirme yapmıştır. Bu bilgilendirmeye cevap olarak bir arkadaşımız bazı sorular sormuştur. Bunun üzerine Yamaha bu arkadaşımızı engelleyerek bizimde cevaplarını merak ettiğimiz tüm sorularını silmiştir. Takdir sizlerin..

YAMAHA'nın AÇIKLAMASI: Değerli Yamaha severler; öncelikle Yamaha markasına göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Sizlerin beklentilerini karşılayabilmek ve artı değer yaratabilmek adına kullanıcılarımızın değişen ihtiyaçlarından sürekli haberdar olmaya çalışıyoruz. Güvenli, yenilikçi, yüksek kaliteli ürünler ve hizmetlerle beklentilerinizin her zaman üzerine çıkarak başarıya ulaşma yolları bulmaya çalışıyoruz. Ürünlerimize biçtiğimiz değer, her zaman fiyat-fayda ilişkisi / dengesi göz önünde bulundurularak oluşturulur. Ürünlerimizin değeri, tutku, eğlence, kalite (satış sonrası hizmette, bayi ağında), sürekli mükemmellik peşinde koşmamız ve ince mühendisliğimizle açıklanabilir. Her zaman değerli Yamaha severlerin fikirleri bizim için önemli ve anlamlıdır. Bizi takip etmeye devam edin!

ENGELLENEN ARKADAŞIMIZIN SORULARI: 1) Lansman nedir? 2)Sözde lansman fiyatıyla kaç edet R25 getirdiniz ve neden hepsinin rengi maviydi? 3) Hangi bayileriniz yandaşlarına açık fatura ile R25 satmıştır? Bunlarla ilgili bir soruşturma süreci başlatılmış mıdır?
    halilom bunu beğendi.

Motosiklette fiyat önemli bir unsur sonuçta satın almak lazım öncelikle..Ancak satış sonrası konusunda bu kadar verimsiz ve emme basma cevaplarla yıllardır müşterilerini aptal yerine koyan bu distributorlerdir. Diyelimki fiyat dogru ve makul 14.500 TL otv dolar vs vs. PEki R25 devrildiğinde 2 ay grenay beklediginde paranla rezil olduğunda ve o iki plastik parçaya hiç etmeyecek abuk subuk rakamlar istendiğinde de yamaha ya hak verecek misiniz? Yedek parçadamı hakediyor bu parayı? Bir arkadaş demiş ki çok teknolojik motor o nedenle eder. Eyvallah eder. Ama sen bu memlekette bu teknolojik motora bakacak donanım ve kapasitede kaç tane servis tanıyosun? Varsa bilen söylesin. Yamaha nın Türkiye deki servis kalitesi kalibresi belli. Zaten servis hizmeti Yamaha Türkiye nin umrunda bile değil. Olsa böyle davranmazlar.

Velhasıl bu motor 15 te olsa 20 de olsa fiyattan önce doğru düzgün muhatap , teknik uzmanlık ve markanın doğru düzgün arkasında olması gerekir. Birçok müşterisini motosikletten soğutan yegane şey budur. Yani 14.500 motorlu bir araç için uygun olsa bile servis ve yedek parça konusunda hakediş hizmeti Yamaha veremeyeceği için fiyat fazladır.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Arkadaşlar; Yamaha bugün sabah yapılan zamlara ilişkin (özellikle R25 için) facebook sayfasında (Yamaha Motor Türkiye) küçük bilgilendirme yapmıştır. Bu bilgilendirmeye cevap olarak bir arkadaşımız bazı sorular sormuştur. Bunun üzerine Yamaha bu arkadaşımızı engelleyerek bizimde cevaplarını merak ettiğimiz tüm sorularını silmiştir. Takdir sizlerin..

YAMAHA'nın AÇIKLAMASI: Değerli Yamaha severler; öncelikle Yamaha markasına göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz. Sizlerin beklentilerini karşılayabilmek ve artı değer yaratabilmek adına kullanıcılarımızın değişen ihtiyaçlarından sürekli haberdar olmaya çalışıyoruz. Güvenli, yenilikçi, yüksek kaliteli ürünler ve hizmetlerle beklentilerinizin her zaman üzerine çıkarak başarıya ulaşma yolları bulmaya çalışıyoruz. Ürünlerimize biçtiğimiz değer, her zaman fiyat-fayda ilişkisi / dengesi göz önünde bulundurularak oluşturulur. Ürünlerimizin değeri, tutku, eğlence, kalite (satış sonrası hizmette, bayi ağında), sürekli mükemmellik peşinde koşmamız ve ince mühendisliğimizle açıklanabilir. Her zaman değerli Yamaha severlerin fikirleri bizim için önemli ve anlamlıdır. Bizi takip etmeye devam edin!

ENGELLENEN ARKADAŞIMIZIN SORULARI: 1) Lansman nedir? 2)Sözde lansman fiyatıyla kaç edet R25 getirdiniz ve neden hepsinin rengi maviydi? 3) Hangi bayileriniz yandaşlarına açık fatura ile R25 satmıştır? Bunlarla ilgili bir soruşturma süreci başlatılmış mıdır?
    hükümet zihniyeti aykırı soru soranı sustur.
    hamzarat bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben bir yıldır insanlara bişeyler anlatmaya çalışıyorum,konu bile açtım ama gel görki insanımız zengin.Bi tek ben fakirim Bu olayın aynısı çok firmada başıma geldi.Mantıklı ne sorduysak silindi yorumlarım ya da gruptan çıkarıldım.Sizin soru biraz sert olmuş gerçi...Yine de farketmez,müşteri biz,satıcı onlar ama nedense biz onları memnun etmeye çalışıyoruz.
    StayAway bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ENGELLENEN ARKADAŞIMIZIN SORULARI: 1) Lansman nedir? 2)Sözde lansman fiyatıyla kaç adet R25 getirdiniz ve neden hepsinin rengi maviydi? 3) Hangi bayileriniz yandaşlarına açık fatura ile R25 satmıştır? Bunlarla ilgili bir soruşturma süreci başlatılmış mıdır?
    aynı soruları burdan kopyala yapıştır yaparak şu an bu konuyu gören tüm üyelerin yazıp göndermesini rica ediyorum.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı soruları burdan kopyala yapıştır yaparak şu an bu konuyu gören tüm üyelerin yazıp göndermesini rica ediyorum.
    şimdi gönderiyorum hocam !

Motosikleti
    Yamaha R25
    Herkes yazıp gönderirse sesimiz duyulur, yoksa birkaç kişi bu işi yaparsa bu şekilde engelleyerek sesini keserler. Birlikten güç doğar. facebook sayfasının adı "Yamaha Motor Türkiye" yapılan paylaşımlarda yorumlar kısmına yazın.

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bir milyarı vere vere zaten kıçı kırık 125-250 ccler araba parası oldu.Bildiğin plastik motorlar işte.Durduğu yerde düşse fiyatı hemen arttıran adam 2 ay grenaj bekyettiriyo.Bi de o na durup dururken niye 1000 lira daha vereyim.
    abi orası öle..o yönden bakılcaksa benim gözümde 250cc 8bin tl bile zor ediyor 250cc bu kadar talep olursa firmalarda fiyatları artırır illaki 600cc naked larla aralarında sadece 3 4 milyar fark ediyor çok komik bir durum çıkıyor ortaya
    Youtube Kanalım -- Youtube.com/bilemir1

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    şu ülkede insanlar motorlarını insan gibi kullansalar, üç kağıda yatmasalar kimse gidip 15 bini 250cc ye vermez, gider ikinci elden 600cc dört bacasını alır devam eder.
    agrasiwe, Ahmetbahadır ve halilom bunu beğendiler.

plegus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Kawasaki Ninja 650 R
    Motosikletlerin fiyatlarına laf eden arkadaşlar, pahalı mı? Evet.
    Adaletsiz mi? Hayır.

Ülke ekonomisi genel olarak yerlerde, vergilendirme genel olarak göklerde. Böyle bir ülkede yaşıyoruz ve bu daha iyiye gitmeyecek. Bir kere bunu bir kenara yazalım.

Adalet meselesine gelince, farkında mısınız bilmiyorum ama otomobiller de aynı çılgınlıkta zamlar alıyorlar. 4 sene önce 25K olan arabalar şu anda 40K ya satılıyor. Emlak fiyatlarının nasıl uçtuğunu hepimiz biliyoruz. Yemeksepetinden 2 sene önce 10 TL ye verdiğiniz sipariş artık 20 TL oldu.

Tamam, motosikletle yaşıyoruz ama motosikletin içinde yaşamıyoruz. Biraz olayların farkında olalım. Söveceksek de genel ekonomiye sövelim. Tam 10 sene önce dolar 1.34 seviyelerindeydi, açın bakalım an itibariyle kaç TL? Dışa bağımlı yaşayan bir ülkeyiz, ve bu ekonominin yönü asla değişmeyecek. Değiştirmek istiyorsanız klavyenin başından bu iş olmaz.

Kanımızdan çekilen vergilerle de her sokak başına cami dikmeye, ormanın ortasına saray dikmeye devam edecekler. Siyasete girmek istemiyorum ama mesajı aldınız.

Hepimize geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Ayrıca yazmadan edemeyeceğim, bu söyleyeceğim herkes için geçerli değil tabi.

KPSS'ye hazırlanıp çılgın gibi devlet kurumlarına kapak atmaya çalışanlar; kontenjanlar az çıkınca kafayı yiyenler; hangi bölüme gidiyorum, mezun olunca nerede çalışıcam diye düşünmeyip sonra atanamadım diye laf yapanlar; lütfen devlet kurumlarında 1 işi 25 kişi yaparken, siz de aynı sistemin içine girmeye çalışıp ondan sonra "ay vergi vah vergi, yahu nereye gidiyor bilmemne" lütfen ağlamayın ya.

Kendinize, ailenize, biraz da ülkemize yararı olacak gerçek işler yapmaya çalışın. Ya da ikiyüzlülük yapmayın. Ya birine laf etmeyin, ya da ötekine. Ya da sisteme girmek için yırtınmayın.

Oh be.
    Deeplord, copycat, Maslak ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Motorlar pahalı değil biz fakiriz belkide bide bole bakmak lazım

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    15 BİN 250CC y e vereceğinize gidin araba alın espirisi yapacağım
    arkadaşın dediği gibi motosikletleri eğer doğru dürüst kullansalar 15 bine 600cc motosiklet alırız. ama maalesef her motosiklet apaçi gibi kullanlıyor.
    piyasanın en temizleri eminim ki chopperlar dır herhalde.
    halilom bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    r25 in fiyatının yüksek bulunmasının bir sebebi de geçen yıl yamaha nın mt-07 yi sınıfının çok altı bir fiyata piyasaya sürmesi. açıkçası ben 20.000 tl civarı fiyat beklerken 17.900 u duyunca motoru görmeden aldım. bu da insanlarda benzer durumda r25 in de çok uygun fiyattan piyasaya sürüleceğini düşündürttü. yamaha da bu beklentiyi fark etti ki 13500 diye hikayeden fiyatla milleti gaza getirdi.

Alıntı plegus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletlerin fiyatlarına laf eden arkadaşlar, pahalı mı? Evet.
    Adaletsiz mi? Hayır.

Ülke ekonomisi genel olarak yerlerde, vergilendirme genel olarak göklerde. Böyle bir ülkede yaşıyoruz ve bu daha iyiye gitmeyecek. Bir kere bunu bir kenara yazalım.

Adalet meselesine gelince, farkında mısınız bilmiyorum ama otomobiller de aynı çılgınlıkta zamlar alıyorlar. 4 sene önce 25K olan arabalar şu anda 40K ya satılıyor. Emlak fiyatlarının nasıl uçtuğunu hepimiz biliyoruz. Yemeksepetinden 2 sene önce 10 TL ye verdiğiniz sipariş artık 20 TL oldu.

Tamam, motosikletle yaşıyoruz ama motosikletin içinde yaşamıyoruz. Biraz olayların farkında olalım. Söveceksek de genel ekonomiye sövelim. Tam 10 sene önce dolar 1.34 seviyelerindeydi, açın bakalım an itibariyle kaç TL? Dışa bağımlı yaşayan bir ülkeyiz, ve bu ekonominin yönü asla değişmeyecek. Değiştirmek istiyorsanız klavyenin başından bu iş olmaz.

Kanımızdan çekilen vergilerle de her sokak başına cami dikmeye, ormanın ortasına saray dikmeye devam edecekler. Siyasete girmek istemiyorum ama mesajı aldınız.

Hepimize geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Ayrıca yazmadan edemeyeceğim, bu söyleyeceğim herkes için geçerli değil tabi.

KPSS'ye hazırlanıp çılgın gibi devlet kurumlarına kapak atmaya çalışanlar; kontenjanlar az çıkınca kafayı yiyenler; hangi bölüme gidiyorum, mezun olunca nerede çalışıcam diye düşünmeyip sonra atanamadım diye laf yapanlar; lütfen devlet kurumlarında 1 işi 25 kişi yaparken, siz de aynı sistemin içine girmeye çalışıp ondan sonra "ay vergi vah vergi, yahu nereye gidiyor bilmemne" lütfen ağlamayın ya.

Kendinize, ailenize, biraz da ülkemize yararı olacak gerçek işler yapmaya çalışın. Ya da ikiyüzlülük yapmayın. Ya birine laf etmeyin, ya da ötekine. Ya da sisteme girmek için yırtınmayın.

Oh be.

Hocam seni tebrik ediyorum, halimizi çok iyi ifade etmişsin

Motosikleti
    Yamaha R25
    Yamahanın bu vurdum duymaz, müşteriyi salak yerine koyan tavırlarını Yamaha Golabe bildirmek lazım. ingilizcesi iyi bir arkadaş yardımcı olursa güzel olur

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Bu vergiler nereye gidiyor? Az buz bir şey değil.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    4 ay önce çok güzel bi paraya 2006 model er6f aldım. Şimdi bakıyorum yazılanlara ve fiyatlara da bırakın 250 liği 125 likler bile alınmaz olmuş commuterine kadar. Motorumu satarsam daha da motora binemem gibi geliyor. Binersem de sürekli acısını hissederim

Kusura bakmayında 14.500 tl 250 cc için gereksiz fazla.Ben 250 cc neden alıyorum? işe gidip gelmek,günlük işlerime koşturmak,gerektiğinde gezilere çıkmak için.Bu işlere uyması içinde aksesuar lastik vs derken 16yı bulacak neredeyse.belkide geçiyordur bile.Aslında insanlar 14.500 tlye kızmıyor.13.500tl diye duyuru yapılıp o fiyattan neredeyse hiç motor satmamalarına kızıyor.Kendimden örnek vereyim.Fiyatı duyar duymaz aradım bayiyi.Sonuc? motor yok,sadece isim yazdırılıyor.Nezaman gelir? bilgi yok.Bari fuarı bekliyeyim belki ordan direk alabilirim dedim.Elime braşür tutuşturdular birde baktım fiyat 14.500 Hadi çıkarıp onuda vereyim dedim.Motor yine yok.Kimse kusura bakmasın.Böyle bir satış politikası yok.Benim aklıma gelen şey Yamaha türkiye fiyatı duyurduktan sonra diğer markalara göre ucuz olduğunu,insanların daha yüksek rakamlar beklediğini anladı ve biz bunu iyi fiyattan saplarız diyerek fiyatı yükseltti.1000 tl vergi zammı olduda bizimmi haberimiz yok.Bu sorunun tek çözümü almayacaksınız.Satamasınlar.Biz aldıktan sonra 20.000tlde olur o seneye.

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Yamaha'nın yaptığı zam, ve uygulanan vergilere diyecek hiçbir şey yok. Fakat bunların dışında R25'e yine de çok pahalı diyen insan çok, o para asla ona verilmez ama 250SL'e verilir diyenler mevcut. Lafım bu arkadaşlara. 250 cc motosiklet isteyen kesimin karşısına çıkan modellerin zaten hepsi çok pahalı, hak etmiyor fiyatlarını. R25 en iyisi, dolayısıyla en pahalısı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)