Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlginç bir kaza atlatmanın akabinde yaşananlar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Yolda gidiyorum bu gün, 3 şeritli yol, sağ şeride girmiyorum bilerek, zira yola traktör falan çıkabiliyor, üstelik sağ şeritte asfalt ıslak ve bütün logar kapaklarını oraya koymuşlar. Zaten trafik çok seyrek, birden solumda bir korna ile irkildim, beni sollayan araba (orta şeridin ortasından daha sağda gidiyorum) resmen silme geçti beni, aynaya en son baktığımda benimle alakası olmayan sol şeritten geliyordu. Neyse kornayı duyar duymaz aynamı kontrol edip sağa doğru çekildim, çekilmesem muhakkak takacaktı. Bir araba daha vardı yanında, garip bir sıkıştırma ile uzaklaşırlarken gaz açtım (80km/h hız sınırlı yolda 90 km/h ile gidiyordum, hızımı 115km/h ye kadar artırınca farkettim ki ilerde ışık kırmızı, durmuş. Yanına durdum, camını (sağ) tıklattım. Az ileriyi işaret etti, dörtlüleri yakıp az ilerde sağa yanaştı, indi. Bir hışımla indim, sonraki diyalog;
    "Kardeşim kusura bakma, öteki araba sıkıştırınca mecburen ben de seni sıkıştırdım, gerçekten özür dilerim. Birden solumda belirdi adam, çarpmamak için sağa kaydım."
    "İyi de arabaya çarparsan sigortan öder, bana çarparsan beni öldürürsün, vicdanının masrafını öder mi sigorta?"
    "Gerçekten özür dilerim."
    "Dikkat et abicim, ille birini sıkıştıracaksan yada birine çarpacaksan motosikleti seçme, tamam sen daha az hasar görürsün, ya da araban. Ama bizde kaporta falan yok, ya ölürüz ya sakat kalırız."
    "Haklısın abi, birdaha çok dikkat edicem."

Gözleri dolu doluydu, helalleştik, yoluna gitti.
    ugurcan88, ALYEDZ ve efizikci bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yine iyisine denk gelmişsiniz

Burda adam zınk diye yola giriyor bana yellenme diyor

Motosikleti
    Ninaj 250SL
    Geçmiş olsun. Ankara'da sadece motorla sıkıştırmıyorlar ki. Arabayla giderken de aynı durumu yapıyorlar. Hayatımda gördüğüm en iğrenç trafik adabı/kültürü/alışkanlığı bu şehirde...

Zamanında bir söz duymuştum, "Yolda bir karı bir de Ankara'lı görünce kaç" gibi bir şeydi. Kaba bir tabir ve genelleme olsa de burada yaşamaya başlayınca ucundan azcık hak vermiyor da değilim o söze.
    TEKNECI, efendy06, The-Rock ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı codeprof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Ankara'da sadece motorla sıkıştırmıyorlar ki. Arabayla giderken de aynı durumu yapıyorlar. Hayatımda gördüğüm en iğrenç trafik adabı/kültürü/alışkanlığı bu şehirde...

Zamanında bir söz duymuştum, "Yolda bir karı bir de Ankara'lı görünce kaç" gibi bir şeydi. Kaba bir tabir ve genelleme olsa de burada yaşamaya başlayınca ucundan azcık hak vermiyor da değilim o söze.
    +11111111111111111111111111

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200

Ne kadar da doğru bir tespit olmuş. İstanbul'da yada başka şehirlerde sürmediğim için oraları bilmiyorum ama biz Ankaralılar olarak trafik edebi ve adabı öğrenmemiz gerekiyor. Ayrıca taksi,dolmuş ve otobüslere de buradan selamlarımı yolluyorum, hepsini ayrı ayrı "seviyorum" her gün

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onunla geçmiş olsun,
    Ders gibi diyalog geçmiş aranızda,,,

Alıntı The-Rock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar da doğru bir tespit olmuş. İstanbul'da yada başka şehirlerde sürmediğim için oraları bilmiyorum ama biz Ankaralılar olarak trafik edebi ve adabı öğrenmemiz gerekiyor. Ayrıca taksi,dolmuş ve otobüslere de buradan selamlarımı yolluyorum, hepsini ayrı ayrı "seviyorum" her gün
    Kötünün kötüsü var, Ankara' nın trafiğini mumla arıyorum Alanya' da. Burada ne şerit var, ne saygı, ne kural. Yaya olsan dert, motor sürsen dert, araba sürsen ayrı dert.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Adam kötü niyetli degilmiş en azından bile bile zor durumda bırakan ve umursamayan ustune ustluk kendi hskli gibi olay yaratanlarda var -.- bir daha dikkat eder o ama bazilari iflah olmaz
    sezer0696 bunu beğendi.

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    Onu bunu bilmem 06 plaka gördüm mü uzağından geçerim. Bu olayın kökü nereye dayanıyor bilmiyorum ama, kendimi bildim bileli yolda saçma sapan hareket yapan biri oldu mu kesin ankaralı yorumu yapılır.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bunu bilmem 06 plaka gördüm mü uzağından geçerim. Bu olayın kökü nereye dayanıyor bilmiyorum ama, kendimi bildim bileli yolda saçma sapan hareket yapan biri oldu mu kesin ankaralı yorumu yapılır.
    dün yolda abuk subuk hareketler yaparak giden de 06 plakaydı. hepimizde go pro olması lazım

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Yaklaşık 2 sene Ankarada Yaşadım ve iş dolayısıyla Arabada çok kullandım siz Konyayı görmeden Orayı kötülemeyin Ankarada yolu bilmesen En sağ

şeritteyken sol şeride geçmek için Sinyal versen millet 1-2 korna çalıp yol veriyor sen gel bunu Konyada bir yapta gör..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 sene Ankarada Yaşadım ve iş dolayısıyla Arabada çok kullandım siz Konyayı görmeden Orayı kötülemeyin Ankarada yolu bilmesen En sağ

şeritteyken sol şeride geçmek için Sinyal versen millet 1-2 korna çalıp yol veriyor sen gel bunu Konyada bir yapta gör..
    Ben Konyada üniversite okuyordum, babam beni ziyarete gelecek. Baba Alaaddin tepesinin etrafından dön, Yaka yazan tabeladan çık Yaka yoluna, ben seni yaka camisinin orda bekliyorum. Görürsün beni zaten dedim. 35 dk sonra babamı aradım kaza falanmı yaptın ihtiyar nerdesin? dedim. Oğlum bunlar yol vermiyo kaç keredir dönüyom tepenin etrafında, bir türlü çıkamadım deyince gülüp birinin önüne kır, durur merak etme demiştim. Öyle gelmişti. Sağa sinyali açtığım anda hemen sağıma girip dönmemi engelliyorlar bunlar diye de dert yanmıştı.

Konya Ankara'dan daha kötüdür trafik konusunda. Siz 120 km hızla giderken yanınızdan 3-5 tane silindiri olan frensiz bir mobilet geçme ihtimalide vardır. Araçları da tehlikelidir.

Ankarada ise azıcık arabayla kocaman yollar çileye döner çünkü herkes bir diğerini sıkıştırma gayretindedir.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    geçmiş olsun...

bursanın gözünü seveyim, hiç böyle şeyler olmuyor. çok nadir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)