Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

CC ' ye Göre Adamsın..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Motosiklet camiasında
    çoğunlukla
    Kişinin altında bulunan motosikletin
    Değerine ve gücüne göre kişiye
    Değerlendirilme yapılması beni hep üzmüştür
    Buraya Bunu Çoğu arkadaşımızı da
    Tenzih ederek yazıyorum.
    Yollarda şahit olduğum,ufak cc li
    Motosikletlerin korna selamlarına bile
    Karşılık vermeyen arkadaşlarımız olmuştur
    Topluluklarda ufak cc li motosiklete
    Sahip arkadaşlar ile muhatap olmayanlarıda
    Gördüm, Hatta yolda kaldıklarını görüp
    Yardımda bulunmayan büyük motosiklet sahibi
    Arkadaşlarımızı da duydum.
    İnsanların,motosikletçi sayılması ve
    O kültürü taşıyabilmesi için,illa büyük
    Motosiklete mi binmesi gereklidir ?
    Beklide o ufak çin malı motosikleti ile
    Bizlerden kat ve kat daha iyi motosiklet
    Kültürünü Taşıyordur, Belki de çoğu
    Motosikletçiden daha dost,kardeş
    Hatta adam kere adamdır.
    Ne demişler, ”Nice insanlar gördüm,
    Altlarında motosiklet yok,nice motosikletler gördüm
    Üstlerinde insan yok.”
    Lütfen insanları motosikletleri ile değerlendirmeyelim
    Motosikletçi, Doğaya aşık,
    Asfalta yoldaş, rüzgara kardeştir.
    Motosikletçi, özgürdür, Motosikletçi için
    Hayat bir hedef değil,yolculuğun kendisidir.

ALINTIDIR...

Güzel bi yazı ve hak veriyorum.. Paylaşmak istedim..
    Onurhan D, erensipahi, TEMBEL ve 31 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Ucuz bi çin motoru kullanan arkadaş nekadar iyi motor kullanabilir yani nekadar iyi motorcu olabilir ?
    Alette fıren kötü amortisör kötü teker kötü.Bu motorla ne kadar viraja girilebilir,nekadar gaz açabilir veya bu aletin sesi ne kadar etkileyicidir?
    Dolayısıyla bu ucuz motorlar sürücüyü hep kısıtlar..Çevrede itibar etmez yapılan hareketler apaçilik olarak yorumlanır.
    Bende birkaç sene 150cc çin motoru kullandım ve bu sayılmama konusunu bizzat yaşadım.
    Motor gezisine gittim defalarca üniversitelerin motorgruplarıyla.40-50 kişilik gruplar çok güzel oluyordu ancak bi aziklik hali hep hissederdim malesef.Motorlarla gidilecek yere gidilirdi sonrasında park edilip muhabbete başlanırdı.Herkez bir birinin motorunu sorar nası abi çok güzel alet vs ama çin kullanan arkadaşa kimse birşey sormaz!Yada bi abla artçı olmak ister sana tabi ki sormaz :D Bunları bende yaşadım.
    Ruhu taşımak tabiki ruhu taşıyor herkez gönül veren herkez motorcudur ama biraz ye kürküm ye olayı "malesef" geçerlidir bu işte pek adam yerine koymazlar ....
    halilom bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    adam olan herkes camiadandır bence cc önemli değil
    DraQuila, meki 60, efendy06 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Ben ne düşük cc li motor kullanan gördüm, sanarsın altında 1000 lik motor var, bir havalar motorun üstüne yatmalar, aynaları sökmeler, susturucuyu iptal edip gürültü kirliliği yapanlar, plakayı katlayip polisten kaçanlar, hayatında kafasına hiç kask takmayanlar, mtv imiş, ruhsatmış, trafik sigortasıymış ödemeyenler.

Hani mini etek giyen her kıza şey.. gözüyle bakar ya bu toplum.
    Düşük cc li motor kullananlarda apaçi diye intiba bırakmıştır.
    DraQuila ve netster bunu beğendiler.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    en azından Türkiye de öyle anlamıyorlar ki sadece motosiklet sürücü olarak biz bizeyiz diğer sürücüler zaten bizi ezmek için yer arıyorlar.
    Apaçiler trafiği tehlikeye attığı için onları pek sevmem ama 1-2 kere başıma geldi ve yardımıma koşanlar APAÇİ dediğimiz adamlardı durdular sordular ettiler en azından .
    bizde hani iyi sürücüyüz ya eğitimler falan asla eksik olmaz...
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Bence CC' ye göre değilde parana göre muamele yapılıyor.!

Örnek: Yamaha Yzf r125 olsun altında kimse cc'sine bakmaz. bir çok örnek daha var.
    Adventure58 ve efendy06 bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kesinlikle katılıyorum.

Mondial 150 mash kullanıyordum. Revit mont vs giyiyordum.

Selamlarıma çok nadir karşılık alıyordum.

Honda cbr 250r kullanmaya başladım.

Selamlarıma karşılık gelmeye başladı.

Şuan dl 650 vstrom kullanıyorum.

Selamlarıma karşılık almadığım çok nadir.

Oysa ben hep aynı ben.
    Ama motorum aynı değil...
    EneS_Turker, dadaş-bb, kdiner ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

CHaTaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson electra glide ultra classic
    Maalesef insanlarımızda motor cc leri büyüdükçe egolarda aynı oranda büyüyor. Bundan seneler önce forumlarda soru sorup birşeyler öğrenmeye çalışan çaylak çocuk bugün cc si yüksek motora bindiği için forumlara bile uğramaz olur. Ben çok düz bir mantık söyliyim. Bu forumlara hala girebilen, bilgiler paylaşabilen yüksek cc kullanıcılarına her zaman saygım var.
    Birde eğer size selam verilmiyorsa siz selamı verin bırakın selamınızı almayan utansın.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buradan son anda selamını görüp, karşılık veremeden yanımdan geçen motosikletçi arkadaşlara sesleniyorum,
    valla son anda farkettim yoksa seni görsem ilk ben selam veririm zaten.
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Ben motoruma çelik stickerini söküp de suzuki yazalı selamlarıma cevap almaya başladım bile. Birde ınazuma yı alsak ufff

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:20 ----------

serkanksk ve ilkadam bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    nasıl pipi sahibi olmak demek adam olmak DEĞİL demekse, cc sahibi olmakta adam olmak için yeterli olmuyor !

ama unutmamak gerekir ki çinli motorlar özellikle düşük cc ler ne yazık ki bu yargının oluşmasında en büyük faktördür. istisnalar kaideyi bozmaz o ayrı.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Geçen gün bi etkinlik oluşturulmuştu Facebookta.. davet edilmişiz bizde , kamp gibi birşeydi.. ama not düşülmüş : 400cc altı lütfen gelmesin.. içimden dedim sanırım 150kmh+ hızlarda gidicekler yoksa bi anlamı yok bu açıklamanın..

Bazen ortamlarda da cc si büyüdükçe kendiside büyüdüğünü sanan insanlarlada karşılaşıyorum.. Mütevazi olmak , insan olmak , para mal mülk ile ölçülen şeyler değil.. Hele 2 teker sevdalıları olarak, bizim bizden başka dostumuzda yok.. önyargısız , samimi olarak birbirimize yardımcı olmalı, en azından bir selamı çok görmemeliyiz..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gezilerde cc kuralına anlam veriyorum ben şahsen.

Çünkü 600rr lı adamla cbr 125 li adam aynı yolda sıkılır.
    2 side mahcup olur:

Biri yol var basamıyorum diye diğeri acaba onu bekletiyormuyum diye.

Ha şuda var tabiki 1000rr la ybr aynı geziye katılır 2 tarafta kabul ederse.

Bende sevdiğim biriyse 100cc motoru dahi olsa onla zaman geçirmek için gerekirse 80 lede giderim.

Ama cc ye göre selam vermek, sohbet etmek, yardım etmek çok ama çok yanlış.
    oenaj, mehmetenis ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezilerde cc kuralına anlam veriyorum ben şahsen.

Çünkü 600rr lı adamla cbr 125 li adam aynı yolda sıkılır.
    2 side mahcup olur:

Biri yol var basamıyorum diye diğeri acaba onu bekletiyormuyum diye.

Ha şuda var tabiki 1000rr la ybr aynı geziye katılır 2 tarafta kabul ederse.

Bende sevdiğim biriyse 100cc motoru dahi olsa onla zaman geçirmek için gerekirse 80 lede giderim.

Ama cc ye göre selam vermek, sohbet etmek, yardım etmek çok ama çok yanlış.
    (BENCE) tam tersine grup sürüşlerinde hızlı olmak, büyük cc li olduğu için grubun güvenliğini riske atacak hareketlerde bulunmak veya cc yettiği için gazlayıp grubun dağınık sürmesine sebebiyet vermek daha tehlikeli bir durum.

her ne kadar vespa dan hoşlanmıyor olsam da grup sürüşleri konusunda en başarılı ve istikrarlı gidenler onlar oluyor...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    çin malı 125 cc scooterimle evimden 230 km uzakta yolda kaldım. hava kararmak üzere soğuk basıyor montu yere atıp yattım altına karbüratörü takıyorum. ayrı zamanlarda 2 grup motorcu geçtim yanımdan. bırakın durmayı bakan olmadı bu güne kadar yolda kalanı görüpte durmadığım olmadı. yağmurda sepetli bir alman motosikletine evime 20-30 km kaldı diye kendi yağmurluklarımı verdiğimde oldu. 125 cc çin malı motosikletinde çantaları iple bağlamaya çalışanı görüp çantamdan kancalı yayları verdiğimde.. adamlık insanın içinde oluyor. gidonda eşşek varsa deponun altında kaç beygir olduğunun bir önemi yok
    EneS_Turker, RmMuR, kdiner ve 16 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Benim bildiğim kadarıylada grup sürüşlerinde 80 ila 120kmh arası hızlarda sabit gidilir.. bu hızların ustunde ztn o gezi olmaktan çıkar yarışa döner..
    Darkcity2000 bunu beğendi.

jrbatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e ben öğrenciyim, drift yada vulture almayı düşünüyorum. Bütçem ona yetiyor. Adam yerine konmayıp, apaçi gözüyle mi bakılacak bana? Keşke o gözle bakanlar önce kendilerine baksa, adam mıyım ben diye, sonra karşısındakini yargılasa

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çin malı 125 cc scooterimle evimden 230 km uzakta yolda kaldım. hava kararmak üzere soğuk basıyor montu yere atıp yattım altına karbüratörü takıyorum. ayrı zamanlarda 2 grup motorcu geçtim yanımdan. bırakın durmayı bakan olmadı bu güne kadar yolda kalanı görüpte durmadığım olmadı. yağmurda sepetli bir alman motosikletine evime 20-30 km kaldı diye kendi yağmurluklarımı verdiğimde oldu. 125 cc çin malı motosikletinde çantaları iple bağlamaya çalışanı görüp çantamdan kancalı yayları verdiğimde.. adamlık insanın içinde oluyor. gidonda eşşek varsa deponun altında kaç beygir olduğunun bir önemi yok
    ^^gidonda eşşek varsa deponun altında kaç beygir olduğunun bir önemi yok ^^ doğru söze ne denir ki
    yanakadam, mehmetenis ve maktama bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ne yalan Söyleyeyim bende her daim büyük cc motoru olan adamlarla takılıyordum hiç böyle bi durum la karşılaşmadım adamlarda fazer varadero nc transalp Dragstar vardı bende cbf 150 hiç ezilmedim çünkü arkadaşlarımı her daim mütavazi insanlardan seçmeye çalıştım
    He şimdi büyük motor aldım sadece 2 arkadaşıma takılıyorum motorları küçük diye onlar da kıyılmıyor darılmıyorlar bana makarayı anlıyorlar
    Banada takılan abiler kardeşler var samimi Olduğum adam benim her türlü gırgır yapabilir

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Geri kalmış, kültür seviyesi yüksek olmayan toplumlar güce, itibara, paraya, konuma, gösterişe önem verirler. Maalesef ülkemizde bu konumda olduğundan insanın altındaki arabaya, motora, oturduğu semte vb.değerlere göre sınıflandırılıyor. Adamın beyni, kültürü önemli, görünüşü değil. Bu başlıkta bunun yansıması. Adam büyük motora biniyor diye kendini bir mok zannediyor. Bir havalar, bir tripler sanırsın uzay mekiği kullanıyor. Bu tiplere her zaman mesafeli durdum, sohbetim hiç olmadı bunları adam yerine de koymadım.
    Bence adamlık ön planda olmalı. Size başımdan geçen bir şey anlatayım. Geçen sene yazın Kütahya-Ankara yaptım. Kütahyayı 30 km.kadar geçtim 2 genç bir motoru ittiriyorlar. Yanlarına yanaştım, geçmiş olsun, problem mi var dedim. Gençlerden biri AGA BENZİN BİTTİ dedi. Kaskı çıkarana kadar benim yaşımı anlamaması normal diyerek kaskı çıkarttım. Yanınızda hortum var mı, varsa benim motordan çekelim dedim. yine aynı ukalalık ile AGA HORTUM YOK, SENİN DEPOYU SÖKÜP KOYALIM dedi. Orada durum anlaşıldı size kolay gelsin diyerek bastım gittim. Adam hem yolda kalmış, hem de babası yaşındaki adama hala AGA diye hitap ediyor. Bence yolda kalmayı da hak ediyor. Abi sağolasın durduğun için, durum böyle böyle, yardımcı olabilirmisin dese, gidip ileriden benzin alıp döneceğim. Ama apaçi apaçı konuşunca yolda kalsın daha iyi.
    rebirth, EneS_Turker, dyavol-77 ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)