Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

CC ' ye Göre Adamsın..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    AydınOğlu09# da söylemiş, esasında cc'ye göre değil parana göre muamele yapılıyor.
    Bu ülkede durum bundan ibaret, menfaate göre adam seçilir, paran kadar saygı itibar görürsün malesef.
    İnsanımızda bi gösteriş merakı da var tabi, büyük motorla küçük motora artistlik yapacam diye dibinden geçmeler mi istersin ne dallamalıklar yapanlar var.

Bunların hepsi aşağılık kompleksinden kaynaklanıyor, birkeresinde E96 karayolunda gidiyorum kamyonu solladım hızım da 100-110(ybr 125) civarı yani max., kamyonun önünde de bi cbr (600 yada 1000likti dikkat etmedim) gidiyo 90la falan , bunu da geçtim biraz gittikden sonra bi gürültü koptu sağ aynaya bi baktım bu eleman motoru bağırta bağırta geliyor ben sağ şeritte olamama rağmen sağımdan ön kaldırarak geçti baya bi hızla geçti, beni de tehlikeye atıyor, aynaya bakmayıp biraz sağa kaçsam felaket!!!

Motorcu sıfatını yapıştırmadan önce hepimiz insanız, insanlar da karaktersiz kalitesiz vs olabiliyor herkesi motorcu diye aynı kefeye koymayalım.Kimi ulaşımı için, kimi keyfi için, kimisi de motosikletin ilgi çekiciliğini gösterişini kullanıp komplekslerinden sıyrılmaya çalışmak için motora biner.
    Araba kullanana nasıl 'arabacı' demiyorsak motosiklet kullanıyoruz diye de ben 'motorcu' olarak anılıp bi grup embesille aynı sıfatı taşımak istemiyorum.
    Önce insanım.
    EneS_Turker, metinkilic, RmMuR ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Verilen kötü örneklerin yanında bir o kadar da bilinçli insan olduğunu görmek gerçekten güzel..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    kuba cg-100
    5 parmagin 5 i bir degil herkes farkli olur 1000 cc kullananlarinda 100 cc cinli kullananlarinda iyisi kotusu var benim 100 cc cinli motorum var yolda kalmis bi motor gorsem cc bakmam mutlaka durur hal hatir sorarim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ye kürküm ye dünyasının tezahürleri,çok takılmamak lazım

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.

Mondial 150 mash kullanıyordum. Revit mont vs giyiyordum.

Selamlarıma çok nadir karşılık alıyordum.

Honda cbr 250r kullanmaya başladım.

Selamlarıma karşılık gelmeye başladı.

Şuan dl 650 vstrom kullanıyorum.

Selamlarıma karşılık almadığım çok nadir.

Oysa ben hep aynı ben.
    Ama motorum aynı değil...

Doğru tespit. Motosiklete 50cc ile başlayıp 1000cc ye kadar kullanınca hem yoldakilerin hem kendi davranışlarınızın değiştiğini fark ediyorsunuz.
    yanakadam bunu beğendi.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bir gezi grubumuz var ilçede, en düşük ccli motor bende. Hiç yetişebilme kaygısı yaşamadım. Neden mi, çünkü herkes en düşük ccli motorun seyrine göre ayarlıyor kendini. Ne mi oluyor? 1 saatte gidilecek yol 1 saat 15 dk sürüyor. Herkes keyif alıyor. Zaten 100 km/h üzeri süratlerde grup düzenini korumak zor.
    Ben de şu kredi borcumu bitirip 600cc den az olmayan bir touring düşünüyorum. Şimdi ben o motoru alınca ben de diğerlerini bekleyeceğim.
    CC olayı garip, adam korumalarını kaskını kullanıyorsa, aynaları falan varsa, apaçi değilse yani, cc nedirki?
    bazen25 ve yanakadam bunu beğendiler.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    xr kullandım hiçbir şekilde trafikte veya ortamda ters düşmedi. freewind kullandım uzzuuunca bir süre.. yolda selam alıp veren bi elin parmaklarını geçmez. kimseden ne ekstra bi saygı bekledim ne de saygısızlık gördüm. şimdi msx125 kullanıyorum. yine aynı değişen bişey yok. çünkü yiğit her zamanki yiğit. motoru farklı. kafamı 0a vurdursam arkadaşlarım dostlarım beni sevmeyecek mi? bence sorun çevrenizde.. daha doğrusu sizde. cc nize göre muamele yapılan bir ortamda takılmaya devam etmişsiniz. benim dostlarım gönüllerin cc sine göre muamele yaparlar. oh mis güzel bağladım :D

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Yalnız aynı şeyleri ben de yaşıyorum neredeyse selam verme olayından soğumak üzereyim. En çok selam almayanlar da küçük hacimli arkadaşlar. Bence yüksek hacimlilerin yarısının burnu havada selam almıyorlar küçük hacimlilerinin de yarısı bi tiripler içerisindeler selam almıyolar.
    bazen25 bunu beğendi.

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    Alıntı rebel_punto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru tespit. Motosiklete 50cc ile başlayıp 1000cc ye kadar kullanınca hem yoldakilerin hem kendi davranışlarınızın değiştiğini fark ediyorsunuz.
    Kesinlikle katılıyorum gruplarda bile aynı yüksek cc kullanan lar diğerlerine apaçi gözüyle bakıo bu algının değişmesi lazım.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef insanlarımızda motor cc leri büyüdükçe egolarda aynı oranda büyüyor. Bundan seneler önce forumlarda soru sorup birşeyler öğrenmeye çalışan çaylak çocuk bugün cc si yüksek motora bindiği için forumlara bile uğramaz olur. Ben çok düz bir mantık söyliyim. Bu forumlara hala girebilen, bilgiler paylaşabilen yüksek cc kullanıcılarına her zaman saygım var.
    Birde eğer size selam verilmiyorsa siz selamı verin bırakın selamınızı almayan utansın.
    Hocam nekadarda güzel konuşmuşsunuz. Herzaman şu söze inanmışımdır " İnsan oğlu çiğ süt emmiştir". Buradaki örnekte buna birdir. İşini halledene kadar buralarda dolaşırlar işleri bittikten sonra kimseyi tanımazlar
    telike bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Altında güçlü motor olan adam motora hakimdir. Motora hakim olan adam da iyi motorcudur. Kimse tecrübesiz şekilde bir 600 lük ve üstü motoru gidip almaz. Bu aslında doğru bir mantık. Selam vermedi vs gibi duygusal yaklaşmadan ele alırsak açıkça görülen bu'dur. Ancak 125 cc'yi sokaktaki adam da kullanabilir, deneyimsiz sürücü de ki kuvvetle muhtemel bu kullanıcılar zaten öyledir. ( Maddiyat vs geçersek )

Ben tabii ki selam veririm, selam alırım bunlar medeniyetle ilgili şeyler ya da karakterle. motorla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
    Ancak '' 125 cc sürücüsü belki 600 ve üzeri sürücülerinden daha iyidir vs '' düşüncelerine katılmıyorum. Maddiyatı çıkarın elle tutulur bir eşlilik yok.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı CHaTaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef insanlarımızda motor cc leri büyüdükçe egolarda aynı oranda büyüyor. Bundan seneler önce forumlarda soru sorup birşeyler öğrenmeye çalışan çaylak çocuk bugün cc si yüksek motora bindiği için forumlara bile uğramaz olur. Ben çok düz bir mantık söyliyim. Bu forumlara hala girebilen, bilgiler paylaşabilen yüksek cc kullanıcılarına her zaman saygım var.
    Birde eğer size selam verilmiyorsa siz selamı verin bırakın selamınızı almayan utansın.

Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam nekadarda güzel konuşmuşsunuz. Herzaman şu söze inanmışımdır " İnsan oğlu çiğ süt emmiştir". Buradaki örnekte buna birdir. İşini halledene kadar buralarda dolaşırlar işleri bittikten sonra kimseyi tanımazlar
    Şu iki mesaj herşeyi özetleyen soru cevap gibi olmuş. Var olun.
    Ali1903 ve ilkadam bunu beğendiler.

giritli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba strike 150,honda cbf 150
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altında güçlü motor olan adam motora hakimdir. Motora hakim olan adam da iyi motorcudur. Kimse tecrübesiz şekilde bir 600 lük ve üstü motoru gidip almaz. Bu aslında doğru bir mantık. Selam vermedi vs gibi duygusal yaklaşmadan ele alırsak açıkça görülen bu'dur. Ancak 125 cc'yi sokaktaki adam da kullanabilir, deneyimsiz sürücü de ki kuvvetle muhtemel bu kullanıcılar zaten öyledir. ( Maddiyat vs geçersek )

Ben tabii ki selam veririm, selam alırım bunlar medeniyetle ilgili şeyler ya da karakterle. motorla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.
    Ancak '' 125 cc sürücüsü belki 600 ve üzeri sürücülerinden daha iyidir vs '' düşüncelerine katılmıyorum. Maddiyatı çıkarın elle tutulur bir eşlilik yok.
    İyi motorcuların hepsi selvi ağacının altında yatıyo. (diye bi laf ta vardır)
    Ali1903, yanakadam ve retox70 bunu beğendiler.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Düşük cc motosiklet kullanırken ilk heyecan ilk motor risk oranı yüksek
    heyecen hat safada her motorcuyu dost her düşük cc rakip olur yollarda.
    Her türden motora slm verir cc fark etmeden şehir içi her yer onlarındır.
    CC yükselmeye başladıkça slm vermede azalır tecrübe de artar daha dikkatli daha kontrollü
    aynı cc motorlar dost olur herşey daha keyifli olur yol yapmaya bahane
    aranır.Artık ileri sürüş kontrollü sürüş eğitimleri gelir.
    Üst cc lerde şehir dışı yurt dışı gezileri sarar artık seçili dostlar
    olur paralı ve zamanı bol olandan vs vs....

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    asrın trolü. şaka mı yapıyorsun dostum? hayatında iki tekeri sadece arabanın bi tarafından bakınca gören adam parası var diye 600rr alıyor..
    niye?
    -çünkü 1000lik öldürür 600lük öldürmez daha yavaş 600cc evet 20 sn de falan 260 görüyor
    -çünkü en ucuz motor 600rr :D piyasa hızlı

sonrada biri kalkıp diyor ki büyük motoru olan adam motora hakimdir. motora kim hakimdir biliyor musun? krosçular hakimdir. pist yarışçıları hakimdir. ne motorlar gördüm üstünde sürücüler yok ne sürücüler gördüm altında motor yok. ben kesinlikle büyük cc kullanan adamın çok şey bildiğini düşünmem. düşünen adamın da alnını karışlarım :D hadi bakalım
    şimdi ben 650cc lik enduro motor kullanıyordum. 0-100 ü 3.5 sn gibi bişey. (düşük devir torkunu bilen bilir)
    onu sattım 125cc honda msx aldım. noldu bilgim mi azaldı? bildiklerimi mi unuttum? tecrübem mi gitti? vay arkadaş :D
    giritli, Fatihunak, Seko ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP

asrın palavrası kendimden biliyorum http://www.motosiklet.net/forum/moto...eni-motor.html
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Benim de Çinli bi motosikletim var genelde uzun yolcuyum 150 cc pır pır geziyorum bazen denk geliyor selam veriyorum he selamı alır almaz keyfim yerinde ben selamı sarkıtırım , 150 cc Çinliyi beğenmez beğenmesin ne olur ki altında 1000 lik motor şehirde 50 - 100 km yol gidip ömür tüketeceğime 150 cc motor ile 2000 km yola çıkarım mis. Beni en çok geren ıvır biseyler alırken marka model sorup böyle o satıcının yüzü değişmiyor mu deli ediyorlar valla yoksa selam almış almamış pek dert değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Ben tersten başladım 900 cc hornetten 200 cc scooter (sym) şimdi de 150 cc mondial xtreme max bundan sonra ki motorum da 250 cc den yukarı olmaz sanırım dediğiniz gibi motorla değil de medeniyet ile alakalı.

The-Rock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 200
    Tecrübem çok fazla olmadığından ne kadar değerlendirme yapabilirim bilmiyorum ama bugün 2 dakikalık bir işim için 5 dakikalık yol yaptım ve geri geldim, yolda gördüğüm 7-8 kurye arkadaşın hepsine selam verip onlarında selamlarını geri aldım belki de bu benim motorumun 150cc olmasından kaynaklıdır bilemeyeceğim.

Motosikleti
    mondial x treme, mondial 100 uag (calindi)
    Alıntı DraQuila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz bi çin motoru kullanan arkadaş nekadar iyi motor kullanabilir yani nekadar iyi motorcu olabilir ?
    Alette fıren kötü amortisör kötü teker kötü.Bu motorla ne kadar viraja girilebilir,nekadar gaz açabilir veya bu aletin sesi ne kadar etkileyicidir?
    Dolayısıyla bu ucuz motorlar sürücüyü hep kısıtlar..Çevrede itibar etmez yapılan hareketler apaçilik olarak yorumlanır.
    Bende birkaç sene 150cc çin motoru kullandım ve bu sayılmama konusunu bizzat yaşadım.
    Motor gezisine gittim defalarca üniversitelerin motorgruplarıyla.40-50 kişilik gruplar çok güzel oluyordu ancak bi aziklik hali hep hissederdim malesef.Motorlarla gidilecek yere gidilirdi sonrasında park edilip muhabbete başlanırdı.Herkez bir birinin motorunu sorar nası abi çok güzel alet vs ama çin kullanan arkadaşa kimse birşey sormaz!Yada bi abla artçı olmak ister sana tabi ki sormaz :D Bunları bende yaşadım.
    Ruhu taşımak tabiki ruhu taşıyor herkez gönül veren herkez motorcudur ama biraz ye kürküm ye olayı "malesef" geçerlidir bu işte pek adam yerine koymazlar ....
    100 cc mondial motorum var birde 1000 cc suzuki. Arasindaki farklari soyliyeyim kardesim. Tl 1000 ile ciktigimda yola, herkes bana bakiyor, ara gaz vermemi istiyor. Otomobiller dahil yol veriyor. Park edince muhakkak biri yanima geliyor kac yapiyor abi diye sormaya. Kendimi hep izleniyormus gibi hissediyorum. Hep bi baski var. Cok yakiyor.genelde hep hizli gidiyorum.frenleri mukemmel istedigim yerde duruyor. Yol tutusu cok iyi. 100 uag ile yola cikarsam eger. Kimse bakmaz umrunda olmam. Ekipmanlarim motorumdan pahali diye dalga gecerler. Bende surerim la bunu ne var diyaloglari yasanir. Ama cok az yakar. 100 u gecmez. Bana kattiklarina gelirsek. Frenleri yok gibi bisey besmeleyle duruyorum. Ama hep gozum yolda. Daha ilerisini planliyorum. Hep bi kacis planim oluyor. Lastikleri naylon. Viraja girmeyi ogrenmek zorundasin. Durmayi ogrenmek zorundasin. Hep bozuluyor kerata kendin yapmak zorunda oluyorsun belli bi sure sonra. Bana 1000 lik bir makinadan daha ozgur geliyor minicik 100 luk makina. Her yondevbeni egitiyor. Biliuorum kimse o gozle bakmadigina 100 cc makinalara. Ama cok tecrube katiyor insana.
    ilkadam, maktama ve crxforever bunu beğendiler.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Benim param Çinliye yetiyo malesef.Motor parasına yakın da güvenliğimize harcadım.Çünkü tek gezemiyorum,Velet hep artçım Motoruma göre küçümseyen küçümsesin,sonuçta yollarda motoru pahalı olan ama adamlığı beş para etmez insanlarda var.Motoru ne marka olursa olsun,bilinçli olsun,bizden olsun.

O yüzden takmayın kafanıza,selam vermiş vermemiş.Herkes kendi eksiklerini görsün ve çevresini bilinçlendirmek için bi şeyler yapsın,bu daha yararlı olur.
    Ali1903, karadenizz, ALYEDZ ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)