Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CC ' ye Göre Adamsın..!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Şu çin malı düşük cc motoru olanları küçük görmek niye dır.Arkadaş konu açmış motorum çalışmıyor yardım edin diye bir kaç kişi hemen yapıştırıyor lafı Mondial - asya alırken bana mi sordun sorsam ne olacak 5kuruş da sen verip honda mi al diyeceksin ? O çinli motoru bile almak için bi emek veriliyor gücümüz buna yetiyor ne yapalım yani herkes ister bi BMW , YAMAHA , HONDA olsun altında ama olmuyor işte ...
    yanakadam, Fatihunak, ALYEDZ ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    iki anım var
    1. Bir 29 ekim etkinliği (geçmiş zaman) Anadolu yakasından gelmişiz Avrupa yakasından arkadaşlar ile dolmabahce sarayı önünde buluşacağız, yanımıza o zamanlar çılakı 2 bilemedin 3 yıl olmuş 1200 GS li bi abi geldi dedi " hayırdır " dedi dedim " abi inbenin(bilerek inbe) biri bizim mahalleden kızın birine laf atmış, kavgaya gidiyoruz" şimdi etrafta noluyo ne bitiyo haberi olmayan insanlar var selam vermek almak almamak hiiiç oralarda değil bazıları sen dıt yap geç almış almamış takılma , kornaya bas eve fatura gelmiyor çalınca
    2.bir gün bir h.d.soft tail, bir vn 900 bir BMW f 650 gs, bir shadow 600, bir fz 600 fazer, bir BMW dakar 650 bir ... 250, birde aynısından benim ... 250 yoldayız kimse kimseyi cc sinden dolayı küçümsemedi, hatta aynı gece hep beraber 3 fenerli 2 Galatasaraylı 1 Bursasporlu o saçma playoff maçını (diğerlerinin maçla işi olmazdı)beraber izledik ( her ne kadar içimizden laaannn demek gelse de kendimizi tutup) maçımızı izledik fenada içip ertesi sabah dönüş yolumuza geçtik adam olmak önemli cc ne s...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Çinli aşşalaması, ayrı bir konu şimdiki aklım olsa atıyorum 2 lira verip 0km (sıfır km) çinli alacağıma 2 lira verip 7,8,9 yaşında Japon veya Avrupalı alırdım,aklıma edeyim
    mehmetenis ve dyavol-77 bunu beğendiler.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Çok doğru ben de selamdan ziyade motor bakmaya gittiğimde firma yetkililerinin düşük cc Çinli motorumu küçümsemesinden şikayetçiyim. Resmen aşağılar gibi bakıp bilgilendirme yapıyorsa da kısa kesip ortadan kayboluyorlar. Selam vermeyen ağır abilerimiz de ayrı ama beklediğim kadar vahim değil, benim harley çakmasının yan sanayisinin son kalite replikası motoruma rağmen selam verenlere teşekkürler 30 kişi şehirlerarası yola gidiyoruz 150-900cc artçılı evcil hayvanlı genç yaşlı 70-80km ile, inanılmaz keyifli oluyor kimse de şikayet etmiyor yavaş gittik az bastık diye. Yüksek hacme geçiş için tecrübeye ek olarak olgunluk da gerekiyor demek ki..
    mehmetenis bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    çok net bir şey belirteyim 0 km .. s.l..150 alacağıma, 3 yaşında açık yazayım,Honda cg 125 alaydım hiç değilse şile ye giderken " ulan neresi kopacak" diye kasmazdım (dikkat ettim birileri küçük harf büyük harf den giydirmesin diye ?????? hass nokta idi yaa entere bastım)

yanakadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 2008
    cbr 125, cbr250r ve şimdi vfr800 kullanıyorum.
    Arabası ile aynı paraya aldığım cbr250r limi (bence) ulaşamadığı için aşağılamaya çalışan, mobiletlemi geldin (sesi yok ya) diye aşağılamaya çalışan arkadaşımsılarım da oldu. Yani sadece motor camiasında değil bizim insanımızın kimyası bozuk... Aynı arkadaş motoru değiştirdiğimi duyunca ilk sorduğu "sesi çıkanlardan mı aldın lan" oldu. Demekki içinde onu bağırttırmak var... Garip...

Şimdiyse kırmızı ışıkta felan camı açıp bir gazla diyen felan oluyor. Selam olaylarını bende yaşadım...
    Yada park ettiğinde mutlaka birileri geliyor...

Ama en mutlu gezilerimiz de 6 ortalama motor oluyorduk ama toplamda 1000 cc etmiyorduk halimize güle güle ölüyorduk Domates ekmek alıyorduk x-max takliti scooteri olan arkadaşın koltuk altına doldurup düşüyorduk yollara mis gibi Şimdi sen artık zengin oldun bizle takılmazsın diyorlar. Ama yanılıyorlar

Ayrıca CC büyüklüğü ile bilgili olunmuyor hayatınızdaki en acemi adamım. Ama yaşlılıktan dolayı şımarmıyorum sakin sakin dolanıyorum, kocaman motorla boş alanlarda devamlı teknik çalışıyorum...
    EneS_Turker bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    scooter da motor mu diyenler vardı geçmiş konulardan bulurum isterseniz. adam olmayanların gözünde cc ye göre adamsın

one.of - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zzr1400
    cc ye gore adamligi bilmem ama bence daha cok kullanilan motor tarziyla ilgili bir olay bu motosiklet kullanmaya Turkiyede basladim sonra yurt disinda yasamaya basladim turkiyede cbf150 kullaniyordum cok nadir selamimi alan veya selam veren oluyordu onlarda genelde kurye abilerimizdi turkiyeye tatillerde dondukce motor kiralamaya basladim durum biraz degisti bu seferde kullandigim motora gore selam vermeye basladilar ss kiralarsam ss ciler selam verir oldu naked kiralarsam nakedcilar burda da durum oyle suan zzr1400 kullaniyorum cc ye gore adamliksa benden adami yok ama harleyci amcalara selam verince geri donen gormedim daha burda da super sportcular selamimi alir ve donus yapar oldu bundan onceki motorlarimda da durum farkli degildi cc ye gore adamliktan cok bir gruplasma var.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Bana selam verene bende selam veriyorum.Fakat herhangi bir yüksek CC motorlarla ışıklarda veya bir yerde durduğumuzda bakmıyorum bile.Çünkü bazılarına soru sorduğumuzda veya motorlarına iltifat ettiğimizde cevap vermeye bile tenezzül etmeyen ukala insanlar mevcut.Adam olmak yüksek CC motora binmek değildir.Eğer bir insan sana selam veriyorsa ve sen ona selam vermiyorsan ve selam vermeme sebebin o kişini motorunun CC'sinin düşüklüğü ise zaten öyle bir insan benim karşıma da çıkmasın bana selam da vermesin benim selamımı da almasın konu bu kadar basit.
    aonal bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum.

Mondial 150 mash kullanıyordum. Revit mont vs giyiyordum.

Selamlarıma çok nadir karşılık alıyordum.

Honda cbr 250r kullanmaya başladım.

Selamlarıma karşılık gelmeye başladı.

Şuan dl 650 vstrom kullanıyorum.

Selamlarıma karşılık almadığım çok nadir.

Oysa ben hep aynı ben.
    Ama motorum aynı değil...
    vstromdan sonra sen vermesende sana selam verenler olmaya başlar niye çünkü büyük motor adam yerine koyuyorlar o zaman seni normalde hiç birimiz değiliz ya :D ben cc yada marka falan ayırt etmem. maddi gücü hangisine yeterse yada hangisi kullanım amacına hizmet ediyor ise insan onu alır. çin malı kullanan istemez mi en kral motora binmeyi ister ama şartlar el vermiyorsa el verdiği ile bu zevki yaşıcak. sonuna kadarda saygı duyarım... sadece koruma ekipmanı takmayan ve gerçekten apaçi hareketler yapan insana ben motorcu demem.

Başımdan geçen ufak bir olayıda anlatıyım hazır böyle bir konu açılmışken. geçen sene yazın arkadaşımızın honda pcx125 sini satıcaz. arkadaşım işinden dolayı şehir dışına çıktı motorda benim garajımda görmek isteyen olursa gösteriyim diye. bu arada kendisinde adventure 990 da var pcx i sağa sola gitmek için kullanıyor satıp pcx150 yi alcaktı. neyse bir gün pcx le çıktım dışarıya bir yerden birşeyler alıcam bagajı var çantası var yükle yükleyebildiğini içine yaptım alışverişimi falan fenerbahçede cafelerin oraya gittim dedim bir yorgunluk kahvesi içiyim şöyle keyifli keyifli denizi görerek. malum akşamda olmaya başlamış havada serinlemiş ohh miss... herneyse ben otururken 2 tane motor daha geldi ikiside 600rr siyah.maksimum 23 yaşlarındalar ve sadece kask var koruma olarak. kot pantalon daracık tshirt elde havalı kask vücutlar düzgün ohh 10 numara şekilleri :D bu arada bende 27 yaşındayım. oturdular 2 yan masaya. bende kalkarken afiyet olsun iyi akşamlar dedim. teşekkür ettiler iyi akşamlar dediler. giyinmeye başladım tam motorun başına gittim çalıştırıp gidicem ordan bir ses " hocam o da motormu ya k.. kırık 125 cc scooter üzerindeki ekipmanlar o motordan daha pahalı hakkını ver onların" diye bir laf geldi ) içimden güldüm ama dedim ben buna bir laf sokmazsam rahatlamam uyuyamam gece dedim :D 10 saniye düşündükten sonra şunu söyledim " hocam beyin nakli çıkmış sen sendekini bir değiştir malum kafana taktığın kask boş bir kafayı koruyor verdiğin paraya değsinde yeni beynini korusun. kazasız belasız sürüşler " dedim ve bindim yoluma devam ettim.

bizde böyle zihniyetler olduğu sürece daha çoook böyle salak insanlarla karşılaşırız. düşük cc veya kötü bir marka motor kullananlar bence böyle insanlardan hiç etkilenmemeliler. çünkü onlar akıl yoksunu acizler... emin olun siz onlardan daha çok zevk alıyorsunuz daha özgürsünüz iki tekerin üzerindeyken...
    Sokollu ve retox70 bunu beğendiler.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Bence bunun CC ile pek alakası yok motoru kullananın CC ile alakalı bir durum

2 sene önce Olymposa gidiyorum eşimle yanımdan büyük CC li motosikletler geçiyor arabalar geçiyor arabanın içindeki çocuklar el sallyıyor

motorcular selam veriyordu

Bir yerde çay içmek için durduk 2 kişi yanaştı arabayla seyahat ediyorlardı abim helal olsun bizde Honda var (ismini söylemiştide büyük CC bişeydi

hatırlamayamadım şuan) biz bile ıslanırız filan diye gelemedik dedi muhabbet ettik hayırlı yolculuklar dileyip ayrıldık

Kibir olayı ben ondan üstünüm olayı kişiden kişiye değişir ulan o kimde selam vericem dersin 200mt sonra kaza yaparsın o kim dediğin adam gelir

hayatını kurtarıverir
    mkbk ve mehmetenis bunu beğendiler.

mkbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apeche rtr 150
    İlk motorum honda cbr 600 f di. Yolda giderken bana selam verdiklerinde mutlu olurdum ve bende karşılık verirdim. Bazende ben verirdim küçük büyük cc demeden. Elhamdülillah hiç kaza görmedim ve yaşamadım. Eğer görsem durup mutlaka ilgilenirim. Benim motorcu arkadaşlarım var endurocu kendileri ile aynı yerde çalışıyoruz bilakis onlarda aynen benim gibi. Bu tamamen kişilikle alakalı bisey. Suan 150 cc motor var bende, 600 cc racing varken neydiysem gene şuan aynısıyım. Bu tür düşüncede olan kişilerede asla tınlamam ve üzülmem güler geçerim ((:
    Bize samimi dostlar lazım, 50cc motoru olsun ADAM olsun bizimle olsun...
    telike, mehmetenis ve retox70 bunu beğendiler.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Mehmet bey ''Gidonda eşşek varsa deponun altında kaç beygir olduğunun bir önemi yok!''demiş olayı özetlemiş.
    Permatiq59 ve aonal bunu beğendiler.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Kim ne demiş kim ne düşünmüş umrumda olmaz, motoruma binince duyduğum haz yeter bana. takılmam bile gerisine.
    mkbk bunu beğendi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Arkadaşlar sokakta gerçekleşen hırsızlıkların, gaspların çoğu scooter ile yapılıyor birde böyle bir gerçek var. Bu şahıslar haricindekileri tenzih ederim.
    Uzun zaman çin malı da kullandım. Ama bilinçli adam kendini belli ediyor.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asrın trolü. şaka mı yapıyorsun dostum? hayatında iki tekeri sadece arabanın bi tarafından bakınca gören adam parası var diye 600rr alıyor..
    niye?
    -çünkü 1000lik öldürür 600lük öldürmez daha yavaş 600cc evet 20 sn de falan 260 görüyor
    -çünkü en ucuz motor 600rr :D piyasa hızlı

sonrada biri kalkıp diyor ki büyük motoru olan adam motora hakimdir. motora kim hakimdir biliyor musun? krosçular hakimdir. pist yarışçıları hakimdir. ne motorlar gördüm üstünde sürücüler yok ne sürücüler gördüm altında motor yok. ben kesinlikle büyük cc kullanan adamın çok şey bildiğini düşünmem. düşünen adamın da alnını karışlarım :D hadi bakalım
    şimdi ben 650cc lik enduro motor kullanıyordum. 0-100 ü 3.5 sn gibi bişey. (düşük devir torkunu bilen bilir)
    onu sattım 125cc honda msx aldım. noldu bilgim mi azaldı? bildiklerimi mi unuttum? tecrübem mi gitti? vay arkadaş :D
    Hele ki bizim gibi parası ve cahili bol olan memleket için yazdıkların çok doğru. Şimdi SS motor üzerinde kasksız vaziyette, sırtını goril sırtı gibi dikmiş, kolları dümdüz sopa gibi kasılmış, ayakları ördek gibi yana açık giden apaçi mi motora hakim oluyor ? Ayrıca başka bir arkadaş Çin motorunda viraj ve fren öğrenilmez demiş, asıl en güzel fren, en ufak bir ıslaklıkta tutunamayıp kayan Çin motorunda öğrenilir. Lifan'dan MT-07'ye geçtiğimde tedirginlik hissetmeden fren yapmak neymiş anladım. "Onda düşmediysen bunda hiç düşmezsin" dedim kendi kendime. Virajı hala çok bilmiyorum çünkü motorla değil eğitim almakla ilgili bir olay. Özetle, BMW R1200GS'le eğitim alıp motor sürmeye başlamış adam bana iyi motorcuyum demesin çünkü bilmediği ve malesef asla öğrenemeyeceği şeyler var hayatta...
    telike ve retox70 bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    doğru söze ne denir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    MT-25
    Merhabalar

Karşınızdaki motor sürücüsü ile iki dakika yaptiginiz diyalog , karşınızda bilincli motor surucusu olup olmadığını anlamaniza yetecektir.

Sonrasi, tekeriniz düz bassin, hoşçakalindir.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Bizim sürücü kursunun 100cc lik kral motoruyla yola çıktığım zaman neredeyse tüm araçlar sıkıştıryor tüm paketçiler yanımdan vızır vızır geçiyor,

1000cc likle çıkıyorum bütün araçlar yol veriyor paketciler geçmiyor arkamdan geliyor yani ye kürküm ye olayı
    phradrel ve mkbk bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ya evet de o düşük cc li arkadaşlar neden sürekli benim şeridime giriyorlar? neden sürekli taciz ediyorlar? yüksek cc li arkadaşlardan da şikayetçiyim gerçi ama işe gidip gelirken sürekli sağımdan solumdan geçen "küçük cc'li" arkadaşlardan ben de bıktım. kendilerini tehlikeye atsalar bir şey değil bizi de yakacaklar.

hemen alınmayın, bahsettiğim küçük cc li arkadaşlar buralara gelmeyen, okumaktan imtina edecek kadar cahil arkadaşlar. zaten okusalar öyle davranmazlar.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya evet de o düşük cc li arkadaşlar neden sürekli benim şeridime giriyorlar? neden sürekli taciz ediyorlar? yüksek cc li arkadaşlardan da şikayetçiyim gerçi ama işe gidip gelirken sürekli sağımdan solumdan geçen "küçük cc'li" arkadaşlardan ben de bıktım. kendilerini tehlikeye atsalar bir şey değil bizi de yakacaklar.

hemen alınmayın, bahsettiğim küçük cc li arkadaşlar buralara gelmeyen, okumaktan imtina edecek kadar cahil arkadaşlar. zaten okusalar öyle davranmazlar.
    evet böyle çok paketçi kurye var malesef sürekli trafikte sürenlerin çok başına geliyor deli gibi süren cahil motorcular

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)