Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Garantisi devam eden yamahaya başka marka yağ katamama sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Merhaba iyi günler yamaha 2014 yzf kullanıcısıyım yamalube marka yağı kullanmak istemiyorum en yakın arkadaşım x markasının yağlarını satmaya başladı dedim alıyım servise kattırıyım ama aldığım cevap garanti dışı kalacağı , o yağı kattıktan sonra hiç bir mesuliyet kabul etmiyeceği ve motosikletimin en kısa sürede bozulacağı cevabı oldu az çok motordan anladığımızdan hikaye gibi geldi çünkü x marka bir dünya devi ve şart namesinde yamaha vb. bir kaç markanın istediği tüm teknik şartnameleri fazlası ile yerine getirdiğini yazıyor x firmanın türkiye distribütörüde aynı şeyi dedi kattır yağı al yazını gönder bana gerisi bende dedi başına böyle bir şey gelen var mı ? yada sizce inat yapıp üstüne gidilmeli mi bilemedim .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Sıfır Drift aldım ilk bakıma götürdüm Mondial'in kendi ayçiçek yağını koydurmak istemedim ve Motul alıp verdim ustaya. Bu yağı koyarım ancak bakım kitapçığına not düşerim Motul marka yağ koyduğumuzu her hangi bir durumda mes'uliyet kabul edemem demişti, bende sizin ayçiçek yağlarından bir şey olmuyorsa bundan hiç bir şey olmaz deyip geçiştirmiştim

AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    motosikletimin en kısa sürede bozulacağı cevabı İşte buna gülerim

Yok öyle bir şey ya.
    Ya susmak ya da suskunluktan daha kıymetli bir söz söylemek gerekir.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    arkadaşım ile böyle bir konudan bahsederken , yamaha lube yağın dan başka bir yağ koyma demişti benim ybr için sebeb olarak , kendisi yarışlara r6 ile çıkıyordu, yarışçı olduğundan başka yağ koyduğunda, motor yağ işiği yanıyor sönmüyor, 0 yağı boşaltıp lube koyuyor ve yağ ışığı sönüyor, bana dediği bu yamaha nasıl yağ yapıyorsa , karışımı ne kullanıyorsa , kendi motorunda böyle oluyor o yüzden yamaha nın yağını koy o motora diye beni uyarırdı .

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır Drift aldım ilk bakıma götürdüm Mondial'in kendi ayçiçek yağını koydurmak istemedim ve Motul alıp verdim ustaya. Bu yağı koyarım ancak bakım kitapçığına not düşerim Motul marka yağ koyduğumuzu her hangi bir durumda mes'uliyet kabul edemem demişti, bende sizin ayçiçek yağlarından bir şey olmuyorsa bundan hiç bir şey olmaz deyip geçiştirmiştim
    bu arada firmalar aynıymış bende motul 711 jasoma2 katcam iş inada bindi siz gibi değerli üyelerin başına illaki gelmiştir nasıl bi yol izliyim merak ettim

Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletimin en kısa sürede bozulacağı cevabı İşte buna gülerim

Yok öyle bir şey ya.
    bende he dedim güldüm )

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

garanti kapsamından çıkacağı doğrudur.Motoruna sonucta kitapçıkta yazılı olan işlemleri uygulamak , sürücünün yükümlülüğünde.En yakın zamanda bozulur söylemi ise, safsata geldi.

üstüne git, ustada haddini bilsin.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

garanti kapsamından çıkacağı doğrudur.Motoruna sonucta kitapçıkta yazılı olan işlemleri uygulamak , sürücünün yükümlülüğünde.En yakın zamanda bozulur söylemi ise, safsata geldi.

üstüne git, ustada haddini bilsin.
    kitapçıkda yazan tavsiye edilen tipte yağ katılmalıdır diyor işin ucu açık sonuçta bana tavsiyeyi yapan motul dedi ki motulun kitapçığında yamaha nın istediği teknik yeterlilikleri yerine getirmektedir diyor

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Valla bu tvs servisine hastayım ben adamlarda her çeşit yağ var castol kullanırdım bu defa dışardan ipone aldım kimsenin bişey dediği yok bazı servisler periyodik bakımlar için ücret alıyormuş ben şimdiye kadar filtre ücretleri haricinde beş kuruş vermedim. Hatta zincir bollaşmış dün gittim onu gerdirdim kimse bişey demedi selamı verdim çıktım servisten, ilerde büyük cc yapsın yine alırım tvs' yi.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bu tvs servisine hastayım ben adamlarda her çeşit yağ var castol kullanırdım bu defa dışardan ipone aldım kimsenin bişey dediği yok bazı servisler periyodik bakımlar için ücret alıyormuş ben şimdiye kadar filtre ücretleri haricinde beş kuruş vermedim. Hatta zincir bollaşmış dün gittim onu gerdirdim kimse bişey demedi selamı verdim çıktım servisten, ilerde büyük cc yapsın yine alırım tvs' yi.
    hocam hangi servis bu inan bu şartlarda bende tvs alırım

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkda yazan tavsiye edilen tipte yağ katılmalıdır diyor işin ucu açık sonuçta bana tavsiyeyi yapan motul dedi ki motulun kitapçığında yamaha nın istediği teknik yeterlilikleri yerine getirmektedir diyor
    Büyük ihtimalle , serviste olan yağdan katacaksın, ellerindeki yağı satacaklar. Sense, yağını kendin getirip,onları yağ parasından mahrum bırakacaksın onun derdine düşmüşler belli..
    AydınOğlu09 ve TEKNECI bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu is garanti kapsaminda boyle devam eder, firma haklidir, herseyin yolu yordami proseduru vardir hele dunya markalarinin kisisel degil belli standartlari vardir, garanti devam etmesini istiyorsaniz firmanin tum kriterlerine uymak zorundasiniz. Olaya firma tarafindan da bakin.

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu is garanti kapsaminda boyle devam eder, firma haklidir, herseyin yolu yordami proseduru vardir hele dunya markalarinin kisisel degil belli standartlari vardir, garanti devam etmesini istiyorsaniz firmanin tum kriterlerine uymak zorundasiniz. Olaya firma tarafindan da bakin.
    bende garanti dışına çıksın istemiyorum , arkadaşlarımızın başına gelmişmi böyle bir şey ben zorunlu olarak dayatılan şeylerden hoşlanmıyorum koycağımız yağ da küçük birşey değil şahsen benim güvenim daha yüksek motula karşı 6 yıl diğer motorumda kullandım bir sıkıntı yaşamadım ki servis kitapçığında yamalube kullanıcaksın azmıyor birde öyle bi durum var

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    ben sizin yerinizde olsam bu durumu kayıt altına alır ve servisin tavsiye ettiği yağı kullanmaya devam ederdim. ileride yağdan kaynaklı oluşacak en ufak bir arızada ise ben arızanın büyüğünü çıkarır idim.

"bu yağdan başka bir şey kullanırsan motor bozulur, bizde sorumluluk almayız" buna yakın ama farklı bir cümleyi bize de sarf ettiler (bahse konu araç bir otomobil idi). servisten konuyla ilgili yazı talep ettik. yazıyı da aldık. eğer onların tavsiyesi hatalı çıkarsa tüketici hakemine baş vurmak suretiyle canlarına okuyacağız. Yazıyı vermeyi ret ederlerse de farklı bir yağ kullandığınıza dair her hangi bir not düşme hakları olamaz. o notu düşmek için şifahi değil yazılı sebep talep ediniz.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Motorum Yamaha 2013 xj6 garantisi devam ediyor. Castrol yağımı kendim aldım ve serviste değiştirdim. Herhangi bir sorun olmadı.
    Motorun hemen bozulacağı komik olmuş resmen. Çocukla eğlenir gibi.
    BLACK_ICE bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı memer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hangi servis bu inan bu şartlarda bende tvs alırım
    Ben kağıthane sürat motordan aldım motorumu sürekli oraya gidiyorum ön taraftan ses duyarım giderim, gidişinden huylanırım gider onlara sürdürürüm, servis ışığı yanar onun için giderim söndürtürüm. İş ve ev arasında kalıyor benim için servisin yolu o yüzden bıktırdım adamları hatta geçen usta bu kadar çok ilgileniyorum diye hani derler ya eşe dosta gidecek motor diye işte o tam senin ki dedi sevindim kendi çapımda
    memer bunu beğendi.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    yamaha icin serviste yag degistirme zorunlu degil

periyodik bakimlar sayfasindaki tabloda yaninda (*) isareti olanlar zorunlu.
    (asagidaki ekli linkler benim MT07 kilavuzundan...)

garanti ile musteriyi korkutmak,
    yag degistirme olayi ve illaki bir marka yag koyma olayi;
    servislerin kendi kendilerine bulduklari bir para kazanma metodu...

ve servislerin bu uygulamasina/durumuna goz yuman yamaha turkiye de ayri bir alem.

http://i.hizliresim.com/gkPvkb.jpg

http://i.hizliresim.com/oAdqA7.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba iyi günler yamaha 2014 yzf kullanıcısıyım yamalube marka yağı kullanmak istemiyorum en yakın arkadaşım x markasının yağlarını satmaya başladı dedim alıyım servise kattırıyım ama aldığım cevap garanti dışı kalacağı , o yağı kattıktan sonra hiç bir mesuliyet kabul etmiyeceği ve motosikletimin en kısa sürede bozulacağı cevabı oldu az çok motordan anladığımızdan hikaye gibi geldi çünkü x marka bir dünya devi ve şart namesinde yamaha vb. bir kaç markanın istediği tüm teknik şartnameleri fazlası ile yerine getirdiğini yazıyor x firmanın türkiye distribütörüde aynı şeyi dedi kattır yağı al yazını gönder bana gerisi bende dedi başına böyle bir şey gelen var mı ? yada sizce inat yapıp üstüne gidilmeli mi bilemedim .

servisin bu sozlerini yazin kagida atsin altina imzayi...
    gosterin bakalim yamaha turkiye ye ne diyecekler???
    umurcan bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    bayinin o yağ ile anlaşması olmadığı için karşı çıkmıştır. ben artık servise gitmeden kendim castrol koyuyorum.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet yağların bazı standları vardır, (örn:API SL,JASO MA-2) kullandığınız yağ bu standartları almışsa markaya okadar takılmayın,gerekli standartlara sahip full sentetik ve adı sanı bilinen her marka işinizi görür, Yamalube de kaliteli yağdır, bence yamalube kullanın, R6'ya R1'e de yamalube koyuyorlar, bence inada gerek yok

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    yamahalube kime yaptırılıyor bunu bilmiyoruz ve hiçbir şekilde yapan firma ile bilgi yok. neden kullanayım castrolden motuldan iponeden dahamı üstün. Motorunuzun kullanım kitapçığında yazdığı standartlara uygun kalitesi belli yağları kullanabilirsiniz kim ne dicek yemişim garantisini korkmayın bu kadar. bu yağı size satmaya çalışıyorlar bunun için garanti dışı kalır diyorlar

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Servis istediği yağı koysun. Servisten çıktıktan sonra kendi uygun gördüğünüz yağı koyun. Hem motorunuz garantiden çıkmaz hem de kafanız rahat olur. Bu size sadece 1 lt yağa malolur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler