Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Nurtepede motor operayonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    nurtepe de bugun çevirme vardı tabiide göbeginde değil :D nurtepe idare yol ayrımından nurtepeye girince hemen o kafsaktan 50 m içeriye kurmuşlar tezgahı her motorluyu çeviriyorlardı :D

Her motorlu gibi benide çevirdi :'( tabi önünde durdum aramızda 5 metre vardı sonra dedım lan babamlar yok yakalansak bile yandık diye düşündüm bir topuk zaten scooter bastım geldim evin önüne kapattım motoru duruyo aman allahım bıdaha ehliyet alana kadar binermiyim ben o motora :'( 22 sınde sınavım var ona gırım öyle tövbe ettim .(

neyse gelelim asıl konuyo bugün bayagi motor almışlardır diye düşünüyorum inşallah bulunulanlar sahiplerine gider

seninkidemi çalıntı demeyin ruhsatı var herşeyi var ehliyet yok abilerim :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Ucuz atlatmışsın , geçmiş olsun . Keşke atlatamasaydın .
    umuterdogdu, madlive, emrb ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Herşey var ama ehliyet yok diyorsun ilginç
    yanakadam bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ailem burda olsaydı atlamayı isterdim :'(

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Kaşıntın var kaşıyacaklar Umut :D Sabret ehliyetini alana kadar binme otobüs minibüs ne güne duruyor

Bu arada ben motoru aldım alalı 10 ayda 1 polis çevirmedi bende eve ordan mı geçsem ne yapsam çevirmiyolar beni full ekipman görünce ne var arkadaş bende ruhsatımı ehliyetimi göstermek istiyorum çantamda çürüdüler
    umuterdogdu, AydınOğlu09 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaşıntın var kaşıyacaklar Umut :D Sabret ehliyetini alana kadar binme otobüs minibüs ne güne duruyor

Bu arada ben motoru aldım alalı 10 ayda 1 polis çevirmedi bende eve ordan mı geçsem ne yapsam çevirmiyolar beni full ekipman görünce ne var arkadaş bende ruhsatımı ehliyetimi göstermek istiyorum çantamda çürüdüler
    haklısın abi 19 gün sabır :D valla ya alcam bende göstermek istiyorum :'( bakın bakın ehliyetim var demek istiyorum :D

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nurtepe de bugun çevirme vardı tabiide göbeginde değil :D nurtepe idare yol ayrımından nurtepeye girince hemen o kafsaktan 50 m içeriye kurmuşlar tezgahı her motorluyu çeviriyorlardı :D

Her motorlu gibi benide çevirdi :'( tabi önünde durdum aramızda 5 metre vardı sonra dedım lan babamlar yok yakalansak bile yandık diye düşündüm bir topuk zaten scooter bastım geldim evin önüne kapattım motoru duruyo aman allahım bıdaha ehliyet alana kadar binermiyim ben o motora :'( 22 sınde sınavım var ona gırım öyle tövbe ettim .(

neyse gelelim asıl konuyo bugün bayagi motor almışlardır diye düşünüyorum inşallah bulunulanlar sahiplerine gider

seninkidemi çalıntı demeyin ruhsatı var herşeyi var ehliyet yok abilerim :D
    dostum kusura bakma ama seninki cahil cesareti. Allah korusun bir kazaya karışırsan başın yanar. heleki ölümlü kaza ise (Allah göstermesin) cezasını sen düşün işin birde vicdani boyutu var orası apayrı bir mesele. bak şöyle bir senaryo yazalım. sen motora bindin yine ehliyetin yok gitti gittin kırmızı ışık yandı ve durdun. o sırada karşıdan karşıya geçen bir psikopat geriledi ve koşa koşa senin motoruna kafa attı (psikopat işte) yere düştü yaralandı/öldü. işte bu durumda bile ehliyetin olmadığı için sen suçlu oluyorsun. bak kendin demişsin 19 gün var diye. bence boşu boşuna belaya bulaşma riskini alma.
    umuterdogdu bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Sen dua et senin plakanı almamış olsun. yoksa o ehliyetin ücterinin 3 katı bi ceza gelir eve....

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    İnşallah bir kaç tane çalıntı motora denk gelirler.
    A.Volkan, umuterdogdu, aonal ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen dua et senin plakanı almamış olsun. yoksa o ehliyetin ücterinin 3 katı bi ceza gelir eve....
    polisten kaçmanın cezası 3000 tl gibi bir rakammı ?

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    polisten kaçmanın cezası 3000 tl gibi bir rakammı ?
    merak etme bişey olmaz
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS

ahahaha... Gençliğim geldi aklıma. Yıllarca ehliyetsiz kullandım. Her yakaladıklarında azı dişimi sökerlerdi. Bu yüzden İstanbul'un bütün arka sokaklarını avucumun içi gibi bilirim. Zor bela ehliyeti aldım, ulan bir tane çeviren yok. Çevirmeye denk gelsem bile "geç geç" diyorlardı. Deli oluyordum. Öyle oluyor bu işler
    yasdal, umuterdogdu, TEKNECI ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nasıl olcak ne cazası bu yazın bilelim.

Motosikleti
    Valla tövbe tövbe kullanmıcam :'( motoru bagladım ustunu orttum oyle duruyo :'( ehliyetimi alim ozaman çıkıcam sokağa :'(

atillaXtreme abi herkes öyle diyo abi :'(
    AttilaXtreme bunu beğendi.

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    çevirmenin adresini tam ver ki buradan okusunlar oralarda dolaşmasınlar milletin motoru bulunamasın ! hey allahım yarabbim

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    nurtepede calıntı olmayan motor bulmak zor ama :D

HAYAT10DA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pcx 125
    cumartesi akşamı kadıköyden altunizade tarafına giderken çevreyolu girişinde çevirme vardı ilk kez çevrildim artçımda vardı bizde sıkıntı yok herşey tam ama motorda topcase var dedim kesin topcaseden sıkıntı olacak çünkü geçen hafta bayağı bir ceza yağdırmışlardı fsm deki motor kazasından dolayı sanırım. neyse durdurdu polis bizi memur ile aramdaki diyolog:
    Polis: birşeyler içtin mi?
    Ben: hayır hocam 5 dk evvel çay içtik
    polis: (alkol test aletini uzattı) üfle bakayım hemen göndericem kontrolden sonra
    ben: tabikide hocam çıksa çıksa çayın demi çıkar (üfledim tabi 0 alkol
    polis: tamam geç.
    ''ehliyet sormadı ruhsat sormadı plaka komtrolde yok '' ula içimde kaldı 40 yılın başı bi çevrildim ondada belge soran olmadı :D
    dedim hocam bişi sorabilirmiyim
    sor hemen çabucak.
    (topcaseyi işaret ederek)
    ya dedim abi bunlar için şöyle böyle diyorlar :D yani dedim yasakmı yoksa yasalmı?
    polis: cezai işlemi yok sadece ticari amaçlı takılan çantalarda tehlike oluşturabilecek motorlarda bazen çevirme oluyor.
    ben: eyvallah hocam kolay gelsin

sonuç: çevrildik ama belgeleri göstermek nasip olmadı aaa bak ben bilinçli motorcuyum nidalarım içimde patladı :p
    elde edilen : alkollü iken araç kullanılmaz kuralına uymanın rahatlığı
    düşünülen: bahtsız bedeviyim ben ehliyetimi yada ruhsatımı evde unutmuş olsam kesin sorarlar ve cezayı kol gibi monte ederlerdi :D
    görülen tepki: ne uzattın kardeşim özet geç :D
    saygılar abilerim kardeşlerim tekeriniz düz bassın...
    umuterdogdu ve Bune bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı dental_land adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ehliyetin lafı mı olur canım?

şaka bir yana yorumu okuyunca istemsiz güldüm. aslında yerden göge kadar haklısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:09 ----------

Alıntı HAYAT10DA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi akşamı kadıköyden altunizade tarafına giderken çevreyolu girişinde çevirme vardı ilk kez çevrildim artçımda vardı bizde sıkıntı yok herşey tam ama motorda topcase var dedim kesin topcaseden sıkıntı olacak çünkü geçen hafta bayağı bir ceza yağdırmışlardı fsm deki motor kazasından dolayı sanırım. neyse durdurdu polis bizi memur ile aramdaki diyolog:
    Polis: birşeyler içtin mi?
    Ben: hayır hocam 5 dk evvel çay içtik
    polis: (alkol test aletini uzattı) üfle bakayım hemen göndericem kontrolden sonra
    ben: tabikide hocam çıksa çıksa çayın demi çıkar (üfledim tabi 0 alkol
    polis: tamam geç.
    ''ehliyet sormadı ruhsat sormadı plaka komtrolde yok '' ula içimde kaldı 40 yılın başı bi çevrildim ondada belge soran olmadı :D
    dedim hocam bişi sorabilirmiyim
    sor hemen çabucak.
    (topcaseyi işaret ederek)
    ya dedim abi bunlar için şöyle böyle diyorlar :D yani dedim yasakmı yoksa yasalmı?
    polis: cezai işlemi yok sadece ticari amaçlı takılan çantalarda tehlike oluşturabilecek motorlarda bazen çevirme oluyor.
    ben: eyvallah hocam kolay gelsin

sonuç: çevrildik ama belgeleri göstermek nasip olmadı aaa bak ben bilinçli motorcuyum nidalarım içimde patladı :p
    elde edilen : alkollü iken araç kullanılmaz kuralına uymanın rahatlığı
    düşünülen: bahtsız bedeviyim ben ehliyetimi yada ruhsatımı evde unutmuş olsam kesin sorarlar ve cezayı kol gibi monte ederlerdi :D
    görülen tepki: ne uzattın kardeşim özet geç :D
    saygılar abilerim kardeşlerim tekeriniz düz bassın...
    keşke bize de böyle anlayışlıları, bilinçlileri denk gelse

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Ya nasıl bir milletiz de polis tarafından çevrilmek istiyoruz

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650

beni çevirmediler çevirmediler çevirmediler en son pazar günü yaşlı amca çevirdi. arkada kız arkadaşım vardı.
    söylediği aynen şu " bu motor tek kişilik değilmi evlat çıkar bakayım ruhsatı! arkada ki arkadaş emanet gibi duruyor bune yahu " sonra " senin ehliyetinde yoktur şimdi " sonra " egzozun sesine bakayım. sonra " plaka sıkıntılı onu düzelt okunmuyor " dedi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)