Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

seneye 250 likleri 20 binden almaya hazırmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar mesele sadece ötv yada kur artışı ile ilgili değil. Motosiklet sektörü ülkemizde bizzat distributorler tarafından bitirildi sebebi devlet değil. Biz sadece pahalı vs diye motor almıyor değiliz. Satış sonrası servis işini Kaç marka olması gerektiği gibi adam gibi yapıyor. Bir otomobil servisinden aldığınız kalitede servisi hangi motosiklet servisinden alabiliyoruz. Çoğuna servis bile denmez bunun sorumlusu distributordur.

Bunu neden vurguladığıma gelince senin satış sonran, lojistik hizmetin vs. in yoksa. Bu konuya hiç yatırım yapmıyorsan yada yapmak istemiyorsan ( nasılsa alıp satıyosun üzerine kar koyup ) Senin zaten pazarda derinleşmek gibi bir kaygın olmaz. Alırım satarıma bakarsın. Ha portakal satmışsın ha motosiklet... Aksine çok satmayıda istemezsin çünkü lojistik operasyona girip yedek parça tedariği A kalite servis ile uğraşıp para harcamak istemezsin..

Açıkçası memleketten maksimum 2 marka çıkar . Kurumsal ve doğru düzgün servis yaklaşımı konusunda diğerleri sadece satar gerisini hiç umursamaz..

Tamam bu devlet ÖTV yi arttırdı. Markalarda zam yaptı eyvallah. O zamın karşılığını sahada satış sonrasında veremedikten sonra ne anlamı var o fiyat artışının? Bu aletler mekanik taşıtlar yürüyecek bozulacak kırılacak kazası var arızası var. Buna gelince ses yok. Ama zamma gelince dçviz arttı ötv arttı.

Kymco yu Silkar neden devretti? Kaç yıldır kymco Türkiye de ucuzmu satıldı zarar mı? ettiler. Şuanda KYmco servisleri ne durumda çok mu güzel oldu? Kullananlar pişman oldu mu olmadı mı?

Distributor mecbur kalarak fiyat artışı yaptı ise satış sonrasında da doğru düzgün servis hizmeti vermesi zorunludur.

OTV isterse %0 olsun. Memleketimde motosiklet satan distributorlerin %90 ının doğru düzgün bu sektörüe hizmet vereceklerini hiç sanmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar mesele sadece ötv yada kur artışı ile ilgili değil. Motosiklet sektörü ülkemizde bizzat distributorler tarafından bitirildi sebebi devlet değil. Biz sadece pahalı vs diye motor almıyor değiliz. Satış sonrası servis işini Kaç marka olması gerektiği gibi adam gibi yapıyor. Bir otomobil servisinden aldığınız kalitede servisi hangi motosiklet servisinden alabiliyoruz. Çoğuna servis bile denmez bunun sorumlusu distributordur.

Bunu neden vurguladığıma gelince senin satış sonran, lojistik hizmetin vs. in yoksa. Bu konuya hiç yatırım yapmıyorsan yada yapmak istemiyorsan ( nasılsa alıp satıyosun üzerine kar koyup ) Senin zaten pazarda derinleşmek gibi bir kaygın olmaz. Alırım satarıma bakarsın. Ha portakal satmışsın ha motosiklet... Aksine çok satmayıda istemezsin çünkü lojistik operasyona girip yedek parça tedariği A kalite servis ile uğraşıp para harcamak istemezsin..

Açıkçası memleketten maksimum 2 marka çıkar . Kurumsal ve doğru düzgün servis yaklaşımı konusunda diğerleri sadece satar gerisini hiç umursamaz..

Tamam bu devlet ÖTV yi arttırdı. Markalarda zam yaptı eyvallah. O zamın karşılığını sahada satış sonrasında veremedikten sonra ne anlamı var o fiyat artışının? Bu aletler mekanik taşıtlar yürüyecek bozulacak kırılacak kazası var arızası var. Buna gelince ses yok. Ama zamma gelince dçviz arttı ötv arttı.

Kymco yu Silkar neden devretti? Kaç yıldır kymco Türkiye de ucuzmu satıldı zarar mı? ettiler. Şuanda KYmco servisleri ne durumda çok mu güzel oldu? Kullananlar pişman oldu mu olmadı mı?

Distributor mecbur kalarak fiyat artışı yaptı ise satış sonrasında da doğru düzgün servis hizmeti vermesi zorunludur.

OTV isterse %0 olsun. Memleketimde motosiklet satan distributorlerin %90 ının doğru düzgün bu sektörüe hizmet vereceklerini hiç sanmıyorum.
    Abi ben bunu yazsam şimdi beni topa tutarlardı cesaretli adammışsın takdir ettim.Bu ötv olayı efsane oldu forumda ötv aşağı ötv yukarı!Ancak devlet ötv konusunda da adaleti sağlamalı en azından uygun vergi dilimi sınırı 250 cc değil daha yukarı olmalı.Mesela millet rahat rahat 600 cc lik bir motora binebilmeli.Ulaşılması bu kadar güç olmamalı.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bir ülkede dolaylı vergilerin çokluğu, o ülkedeki vergi sisteminin adaletsizliğinin en büyük göstergesidir. Geçenlerde oturup ince ince hesap yaptım. Maaşım dahil ödediğim vergileri (dolaylı, dolaysız) hesapladım ve 23.000 tl olarak buldum. Korkunç bir rakam. Yıllık geliriniz 50.000 tl ve bunun neredeyse yarısını devlete ödüyorsunuz. Sonra geçinmek için kıçımızı yırtıyoruz. Böyle bir vergi sisteminin olduğu ülkede ne motorsiklet te, ne arabada, ne elektronik sektöründe fiyatların aşağıya gelmesi beklenemez. Daha bu iyi günlerimiz. Geçen sene sıfır fiyatı 38.000 tl olan araç bu yıl 48.000 tl olmuş. Sadece motorsiklette değil yedğimiz içtiğimiz her şeyde kazık yiyoruz. Sorumlusu kim derseniz, piyasayı düzeltecek olan devlet, onu yöneten iktidar, oy veren vatandaştır.
    Gelelim motorsiklet konusuna; fuardan sonra esas fiyatları görürsünüz demişti bir satış uzmanı. Gerçekten de fiyatlar yukarıya doğru gidecek. Eğer paranız var ise ve motorsiklet almaya niyetliyseniz hiç durmayın bence hemen alın.
    Ertugyigit, smiles ve Diver07 bunu beğendiler.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    motosiklet distribütörlerinin akıl almaz karlar yaptığına, inanılmaz karlı bu piyasada rekabeti hiç önemsemediklerini, 10.000 tş ye satacakları motoru sırf gaddarca karlar yapmak için 15.000 tl ye sattıklarına falan gerçekten inanıyor musunuz?

yani yamaha, honda'dan daha fazla motor satmak, honda kawasaki'ye müşteri kaptırmamak gibi bir düşünceye hiç sahip değil. ve motosiklet distribütörleri ülkenin en güçlü en karlı en büyük şirketleri. bunlara cidden mi inanıyorsunuz merak ettim.

hiçbir distribütörü ne tanırım ne de selamım olmuştur ama piyasa, rekabet iktisat falan hep yalan o zaman.

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Bende hep ötv kdv döviz sektirip duruyordum gel gelelim bundan 7 sene önce 2008 yılında sıfır olarak 21.400 tl ye aldığım r6 nın zart diye sadece renk değiştirilerek 2015 yılında 34.900 tl den 39.400 tl.ye fırlamasında artık ne kur ne ötv ne başka bişey tam anlamıyla şerefsizlik görüyorum kimse kusura bakmasın.
    celikat, TurboBusa96 ve dyavol-77 bunu beğendiler.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    Alıntı AttilaXtreme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet sadece bu ülkede değil dünyanın her tarafında insanları düdüklemek için var
    yalnız atladığınız bir durum var. devlet bu fahiş vergiler karşılığı motosikletlere ve kullanıcılara ne gibi hizmetler veriyor; ya da VERMİYOR bunu da düşünelim.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı copycat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet distribütörlerinin akıl almaz karlar yaptığına, inanılmaz karlı bu piyasada rekabeti hiç önemsemediklerini, 10.000 tş ye satacakları motoru sırf gaddarca karlar yapmak için 15.000 tl ye sattıklarına falan gerçekten inanıyor musunuz?
    tabiki inanıyorum. yoksa sen minimum karlarla filan çalıştıklarını mı sanıyorsun?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alibabada bajaj pulsar parti olarak satılıyor ve fiyatı sadece 800 dolar. Bizde ise 8400 lira. Ufak bir hesap yapalım %8 ÖTV+%18 KDV + %10 nakliye + %15 bayii karı, toplasaniz 5 binlira bile yapmaz. Satis fiyatı 8400 buyrun buradan yakin
    dyavol-77 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    geçen sene 10.500 den alınabilen cbr 250 bu sene 14000 oldu ise bence arkadaş çok haklı !
    celikat ve TurboBusa96 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Benzinede 12 kuruş zam geldi, hayırlı olsun. Her yerden darbe geliyor. Çalış çalış olmuyor, yetmiyor işte motosiklet sevdasına...

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    tabii ki haziriz!!!
    secimden sonra Ali Babacan ve ekibi tasfiye edilip yerine
    ekonominin E’sinden anlamayan selametci/milli goruscu ekip
    gelince gorursunuz dolari, enflasyonu…
    ve motor fiyatlarindaki guzellikleri….

Motosikleti
    Hayabusa
    ben ciddi bir devalüasyon bekliyorum açıkçası. döviz kurları bir gecede yüzde yüz artarsa kimse şaşırmasın. geçmişte çok yaşandı bu olay.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Birisi senin adına karar verebiliyorsa sana sormak zorunda değil..İpleri eline verip arkadan şikayet etmiycen. Şikayet ediceksen ipleri vermiycen..Unutma ya taraf olursun ya bertaraf. adam Açık açık söyledi sana. Sana verdiğine şükredeksin fazla debelenmiycen. Seneye mobilete bineriz ne yapalım...dua et motora biniyosun bütün millet aksaray dolmuşuna bindi gidiyo bakalım.nereye kadar?
    celikat ve hamzarat bunu beğendiler.

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üretmeyen çalışmayan mafya pardon devlet motor başına
    %8 ötv + % 18 kdv . 250 cc üstünde %36 ötv + % 18 kdv alıyor.
    Biz üreten, çalışan firmalara kızıyoruz.

E biz bu fiyatlar hak.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alibabada bajaj pulsar parti olarak satılıyor ve fiyatı sadece 800 dolar. Bizde ise 8400 lira. Ufak bir hesap yapalım %8 ÖTV+%18 KDV + %10 nakliye + %15 bayii karı, toplasaniz 5 binlira bile yapmaz. Satis fiyatı 8400 buyrun buradan yakin
    ithalat yapanların çok ünlü bir lafı vardır, "ithalattan yüzde yüz kar etmeyeceksen ithal etme"
    MELİH bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 lik parmak kadar silindirli motora 20 de veren çıkar 30 da.. marka model üzerinden düşüncelerimi de yazardım da neyse

Motosikleti
    Yamaha R25
    Motosikletin tadı bu yıl bu zamlardan dolayı çok fena kaçtı. Motosikleti olan hiç cc büyütmesin devam etsin. Hem distribütörlere iyi bir ders olur.

knoyal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ8
    2012 Yılını 7.ayında Cbr250R 9900 Tl almıstım 2 yıl geçtiğinde 14.000 -14.500 250cc makınelerın satıldığını görmek çok üzücü

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    gardaşlar içinizi siz rahat dutun olur mu, ENFLASYON ARTMIYOR, bak hala %7-9, boşuna endişelenmeyin, fiyatlar ucuzluyor, farkında değilsiniz, uyuyun siz daha

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı bboy_iced adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hep ötv kdv döviz sektirip duruyordum gel gelelim bundan 7 sene önce 2008 yılında sıfır olarak 21.400 tl ye aldığım r6 nın zart diye sadece renk değiştirilerek 2015 yılında 34.900 tl den 39.400 tl.ye fırlamasında artık ne kur ne ötv ne başka bişey tam anlamıyla şerefsizlik görüyorum kimse kusura bakmasın.
    Bu mesajı görünce belki abartmıştır ümidiyle kontrol ettim, hakkaten 4500 tl zam yapmış şerefsizler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)