Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Direksiyon kilidi neden bir tekmede kırılıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Direksyon kilidinin olduğu yere bir hırsız saatlerce söküp o kısma ulaşmaz bence. Madem böyle neden direksyon kilidini bir tekmede kırılacak şekilde yapar bu üreticiler. Yada şöyle düşündüm arkadaşlar Şöyleki o kısmı çelik yaptırsak ne dersiniz?????

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    adam motosikleti sırtlayıp götürüyo kromdan olsa ne fayda en iyi çözüm garaj . gün içinde park edeceksende yoldan uzak kaldırımın en sağ tarafına koyucan motoru varsa kamera açısına yakın olucak

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    dizayn ofistekiler motosikletin sırtlanıp götürülecek birşey olduğunu düşündükleri için yaptım oldu şeklinde, üstün körü, çok da dayanıklı olmayacak yapıyorlar o yüzden.
    yani onu kırılmaz yapsalar ne olur? hiç.
    söylenenler alüminyum olduğu yönünde, ha yüksek mukavemetli çelik olsa ne olur? kıramazlarsa kilidi bir kişi değil 2 kişi yan yan iteklerler motoru.. benim pcx i ben tek başıma itebiliyorum direksiyon kilidinde...

Kimse iterek götürmez bence arkadaşlar. Uğraşmaz. Uğraşamaz. Çünkü yan yan götürse 2 kişi muhakkak uzak bir yere götürmek zorunda olduklarından çok ama çok yorulacaklarını bildiklerinden uğraşmayacaklardır . Hırsızlarda mantık zaten kolay paradır. Yorulup birrşey kazanmak çalmak bile olsa uğraşmayacakları birşey. Geriye 2 kişi arkası açık araca yüklemek kalıyor. Böyle bir durumdada en az yüzde 70 arabası olmayan hırsız vardır elenir. Geriye yüzde 30 civarı bu işi yapabilecek kalır ki böyle bir durumdada o üstüaçık aracın çalıntı olması kalır çünkü mobeseler yada özel güvenlik kameraları işin içine girer.
    Bilmiyorum ama bu iş benim kafama bayağı yattı gibi yarın cbf 150 m için direksyon kilidinin çelik parçası için uğraşmaya başlarım herhalde

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Arkadaşlar altına kaykay koyup bile götürüyolar , sırtlayıp götürüyolar. En mantıklı hareket her zaman alarmlı kalın disk kilidi + kalın ve kaliteli , ağır bir zincir. Hatta yanına ekstradan biraz daha ince bir zincir de diğer tekere ya da aynı tekere takılabilir. Ve garaj her zaman için en iyisi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse iterek götürmez bence arkadaþlar. Uðraþmaz. Uðraþamaz. Çünkü yan yan götürse 2 kiþi muhakkak uzak bir yere götürmek zorunda olduklarýndan çok ama çok yorulacaklarýný bildiklerinden uðraþmayacaklardýr . Hýrsýzlarda mantýk zaten kolay paradýr. Yorulup birrþey kazanmak çalmak bile olsa uðraþmayacaklarý birþey. Geriye 2 kiþi arkasý açýk araca yüklemek kalýyor. Böyle bir durumdada en az yüzde 70 arabasý olmayan hýrsýz vardýr elenir. Geriye yüzde 30 civarý bu iþi yapabilecek kalýr ki böyle bir durumdada o üstüaçýk aracýn çalýntý olmasý kalýr çünkü mobeseler yada özel güvenlik kameralarý iþin içine girer.
    Bilmiyorum ama bu iþ benim kafama bayaðý yattý gibi yarýn cbf 150 m için direksyon kilidinin çelik parçasý için uðraþmaya baþlarým herhalde
    eski kasalı anadol kaç kuruş 1972-73 model

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Konu sahibi neden direksiyon kilidi çok kolay kırılıyor diye soruyor.
    Sizde ona mı güveniyorsun , git alarm taktır biryere bağla vs diyorsunuz.

Bencede gayet mantıklı soru , bir tekmeyle kırılması bencede çok saçma.

Niye illa soru soran kişiyi o konudan başka yere çekiyorsunuz.

Drift alacağım ödeme imkanları nedir diye soruyor örneğin, adam az ekle ybr al diyor.

Yahu adam sana onumu sordu ?

Motosikleti
    Honda CBR 600F(2013)
    Bence direksiyon kilidinin güçlendirilmesi veya bu tarz bir şeylerin yapılması da çözüm olmaz malum burası Türkiye geçen gün haberde görünce güldüm sonrada dedim ki burası Türkiye.
    Haber ise şuydu "HIRSIZLAR FABRİKA ÇALDI !" söz sizde. Tabiki demek istediğim önlem alınmasın vs. değil fakat çalcak olan her türlü çalıyor yani.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)