Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet alacağım yardım :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Ehliyet kursuna yazıldım yaklaşık 4 gündür derslere giriyorum.1-2 hafta sonra sanırım motor sürdürürler.Öğrendiğime göre teorik sınavı geçmek kolaylaştırılmış fakat Direksiyon sınavından geçmek zorlaştırılmış. Birde direksiyon sınavında döndükten sonra düz bir şeritin üstünden geçmemiz gerekiyormuş. Sürücü kursundaki hoca geçen 50 kişiden 20 si düşüyor orada dikkatli ol dedi kaygan dedi.Cidden zor mu a2 ehliyeti almak yahu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet kursuna yazıldım yaklaşık 4 gündür derslere giriyorum.1-2 hafta sonra sanırım motor sürdürürler.Öğrendiğime göre teorik sınavı geçmek kolaylaştırılmış fakat Direksiyon sınavından geçmek zorlaştırılmış. Birde direksiyon sınavında döndükten sonra düz bir şeritin üstünden geçmemiz gerekiyormuş. Sürücü kursundaki hoca geçen 50 kişiden 20 si düşüyor orada dikkatli ol dedi kaygan dedi.Cidden zor mu a2 ehliyeti almak yahu ?
    biraz
    ama geçeceğine inanırsan geçersin.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı KinqEmpires4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Tecrübelere göre kontağı açana A2 ehliyet veriyorlarmış

Motosikleti
    SYM FİDDLE II SYM JOYMAX 250i
    Hiç bir zorluğu yok kardeşim. scooter kullanıyorum ömrümde hiç vitesli kullanmadım pazar günü sınav vardı ctesi kurs çağırdı 1 saatte vitesliyi öğrendim. ertesi gün sınava girdim biçok hata yapmama rağmen geçtim..
    Not: Geçen haftaydı sınavım..

Yaptığım hatalar: 1) 8 çizerken diğer adaya hafifçe dokundurmam.
    2)trafikte araç sollamaya kalkışmam
    3) yanlış göbekten dönmem

Yapmadığım hatalar:
    1) Sinyalizasyon: Sağa sola dönerken sinyallerime çok dikkat ettim.
    2)Arkamdaki sınav aracını iyi takip ettim.
    3) Motoru kaldırırken hiç stop ettirmedim. Teklettirmedim.

Sonuç olarak geçtim

http://www.motosiklet.net/forum/moto...i-olaylar.html
    Açtığım konuyu okuyup gerçekten ne denli kolay olduğunu anlayabilirsin. İlk slalom yaptım, sonra dönüp 8 çizdim ki hata payı da vardı yani çizgiden uzaklaştım bir hayli, fazla sıkmadım. Sonra dönüp bahsettiğin demir platformdan geçtim ki bence çok basit. Bir kaç denemeden sonra %90 başarıyla geçiyordum. Tek yaptığım slalom dan sonra 2 ye atıp 8 ve ardından platform. Platformda önceden hizasına gelip hızı biraz arttır, ileriye bak fazla direksiyonu kurcalama geçersin. Ama dikkat et platformdan düşersen tekrar çıkmaya çalışma, yere düşersin. Bunları 1 günlük ve haftaya ehliyet alacak bir MOTOSİKLET şoförü söylüyor.

Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Tecrübelere göre kontağı açana A2 ehliyet veriyorlarmış
    Geçtiğime mi sevinsem yoksa sisteme mi üzülsem bilemedim

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS '14
    Platform olayında esas olan platforma değil karşıya bakmak. Çok yavaş geçme üstünden mümkünse 2. viteste devam et, dizlerinle depoyu sık. Gerisi kolay.

Ben yakın zamanda aldım. Gayet kolay karşıya bak ve yavaş girme platforma. Yerden 7-8 cm yukarıda bi meta şerit. Ben hızlanıp 3 e atıp geçmiştim. Ana yol etabıda kolay ben sınav olurken sağanak yağış ve dolu vardı.

KinqEmpires4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 UAG (209 cc ), Honda CBR 250r HRC 2014
    Şimdiye kadar köyde mobylette çok kullandım ama hiç vitesli motor sürmedim.Gerçi mobylette çok kolaydı bas gaza git :D.Bakalım.Öğrenicez artık :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)