Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklette Çakmak Girişi Neye Yarar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Motosikletlere takılan çakmaklık neye yarar merak ediyorum. Bildiğim kadarıyla

1- Kompresör çalıştırabilir.
    2- Akü bittiğinde takviye için çakmaklıktan aküye güç verip çalıştırmak için.(Bu sistemi arkadaştan duymuştum,tam emin değilim)

Bunların dışında neye yarar.Bunu merak ediyorum.Öğrenmek istememin nedeni USB ve Çakmaklık beraber olan modeller var.Bunun gibi;

Birde Sadece USB girişli modeller var.Bunun gibi;

Sadece USB girişli modelle telefon,kamera,navigasyon vb... şeyleri şarj etmekte kullanılabilir. Çakmak girişli model bunlara ek olarak ne bizlere ne sunabilir?
    crxforever bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    rezerved

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    şarj olabilir

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Akümü bazen çakmak girişinden şarj ettiğim oluyor
    Navigasyonumun şarj cihazı çakmaklığa uyarlı bu yüzdende çakmaklık tercihimdi

Usb'ye göre fazla bir artısı yok,usb daha ufak ve yer sorunu yaşanmaz
    Akülerimiz fazla ufak amper olduğundan elektrikli komprasörü unutun

Arkdaşınız belliki direkt aküye bağlamış bu nedenlede takviyede sorun olmaz,ama elektrik tesisattan alınırsa takviye sıkıntı yaratır

Şunuda ilave edeyim,fotodaki usb şarj çok basit,uygun bir çakmaklık şarjını artı ve eksi kutuplara bağlanabilir şarj kısmınıda usb'li yaparsanız
    motosikletinize uyarlı bir şarjınız olur
    ellaksakir bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    akümü nasıl çakmak girişinden şarj edebilirim???
    oyunageldim ve hakikiteker bunu beğendiler.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    bende var ebaydan aldım yolda şarjınız bıterse parayla versenız alamayacagınız mutluluk sebebı her turlu aletı şarj edıyor
    ellaksakir bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Adı çakmaklık olsada motosikletine bunu monte eden çoğu kimse çakmak olarak kullanmaz.

Bildiğim versiyon sayısı 5.

1-çiftli olanlar
    2-Usb olanlar var
    3-İnce girişli olanlar var ( sadece motosikletler için )
    4-Düşük amperli olanlar var ( Şarj dışında farklı amaçlarla kullanılmaması için )
    5-Standart çakmaklık.

Bu tamamen kullanım amacınıza göre düzenleyebileceğiniz kontağa bağlı veya direk aküden bağlı çok kullanışlı acil durum kitidir.

Motosikletimin orjinalinde çakmaklık var ve çok düşük amperli. Kampa gittiğimde şişme yatağı şişirmek istedim ve sigortası attığı için şişirme motorunu aküye direk bağlamak zorunda kaldım.

Ha bu amper mevzusu önemlimi dersen evet önemli. Ben orjinalci olduğum için sigortayı değiştirmedim veya direk bağlayarak motoru riske atacak birşey yapmadım.

Sanada tavsşyem böyle bir uygulama yaparsan amperajını dikkatli ayarlamandır.
    ellaksakir bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi motorunda çakmaklığın bulunuyorsa enerjiyi direkt aküden almış olman gerekli (tesisattan alınmışlarda sorun olabilir)
    Bozuk bir çakmak şarjının içini çıkarıp at,artı ve eksiye kablo lehimler (kırmızı ve siyah renklerde)
    Çakmaklığa tak bu kablolarada yalnışlık yapmadan şarj cihazını bağla
    ellaksakir bunu beğendi.
    Eleştirmek kolay ama üretebilmek zordur. Yıkmak, yaralamak için eleştirmek, aciz ve beceriksiz insanların işidir.
    http://yu-mu.blogspot.com/2012/12/fotograflar.html

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı çakmaklık olsada motosikletine bunu monte eden çoğu kimse çakmak olarak kullanmaz.

Bildiğim versiyon sayısı 5.

1-çiftli olanlar
    2-Usb olanlar var
    3-İnce girişli olanlar var ( sadece motosikletler için )
    4-Düşük amperli olanlar var ( Şarj dışında farklı amaçlarla kullanılmaması için )
    5-Standart çakmaklık.

Bu tamamen kullanım amacınıza göre düzenleyebileceğiniz kontağa bağlı veya direk aküden bağlı çok kullanışlı acil durum kitidir.

Motosikletimin orjinalinde çakmaklık var ve çok düşük amperli. Kampa gittiğimde şişme yatağı şişirmek istedim ve sigortası attığı için şişirme motorunu aküye direk bağlamak zorunda kaldım.

Ha bu amper mevzusu önemlimi dersen evet önemli. Ben orjinalci olduğum için sigortayı değiştirmedim veya direk bağlayarak motoru riske atacak birşey yapmadım.

Sanada tavsşyem böyle bir uygulama yaparsan amperajını dikkatli ayarlamandır.
    Amper konusu gerçekten çok önemli.Bu tarz şeyleri direk aküye bağlamanın sakıncalı olduğunu biliyorum.Tesisata zarar verip yangın bile çıkabilir.Daha önceden forumda bir arkadaş cihaz terminali yapıp paylaşmıştı.Bende ondan yapıp alarm ,çakmaklık gibi şeyleri ona bağlayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oyunageldim abimizin söylediklerine ek olarak aküyü sarj etmek için kullanacağın şarj cihazını da Bim,a101 gibi mağazalarda aktüel ürün olarak bulabilirsiniz.Bizim burdaki bim'de şu an mevcut . 32 tl gibi bir fiyatı var.Çakmak girişin varsa takıp hemen kullanırsın.(Şunu belirteyim bunu hiç denemedim,burda yazılanlardan bu sonuca vardım )

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şarj olabilir
    USB çıkışı o işi görebilir zaten.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Akü Bittiğnde TAKVİYE YAPMANA Yarayabilir,,,,,'mi acaba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çakmak girişine araba çakmağı takıp sigaranı yakarsın, çakmak taşıma eziyetinden kurtulursun. bundan daha güzel faydamı olur. Sırf bunun için bile çakmak girişli motosiklet tercih edilebilir.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü Bittiğnde TAKVİYE YAPMANA Yarayabilir,,,,,'mi acaba
    İşe yaradığı en önemli nokta bu galiba.

Alıntı Kara35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çakmak girişine araba çakmağı takıp sigaranı yakarsın, çakmak taşıma eziyetinden kurtulursun. bundan daha güzel faydamı olur. Sırf bunun için bile çakmak girişli motosiklet tercih edilebilir.
    Birilerinin sadece sigara yakmak için ekstradan çakmaklık taktıracağını ben düşünmüyorum. Ama illaki yapan vardır.

sahin08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250-2006 skyjet-sj100-7 yuki gy200
    aküyü şarj etmek için illa çok güçlü bir ürüne ihtiyacımız yok ortalama 7 amperlik bir akü için 0.7 amper 700 mah bir şarj cihazı yeterli buda 4 yada 5 saatte akünüzü tam doldurur ( anlık olarak çalıştırmaz tabi ona takviye denir aküyle aynı güçte bir kaynak gerekir )
    uzun süre binmeyince ve aküde bitmişse açıyorum yan kapağı 12 v 1 ah lik modem adaptörünü bağlıyorum 3 4 saate hazır akü

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)